یادداشت
یادداشت

آقای استاندار؛ آیا عزمی برای برخورد دارید؟

شاه بیت انتقادات آقای استاندار اما به بی تفاوتی بخشی از فعالین اقتصادی و دوستان رسانه ای آنان در مقابل فساد اداری بود، جاییکه تلویحا گفتند کی و کجا شما از ما درخواست کردید که با فلان مفسده برخورد کنید و ما نکردیم؟
1396/05/02

عبرت های انتخابات دوازدهم

یکی از آسیب‌های این انتخابات این بود که برخی کاندیداها برای رسیدن به هدف، از هر وسیله‌ای ولو نامقدس استفاده کردند.
1396/03/01

جان رهگذران قربانی مصلحت‌اندیشی می‌شود؟

وضعیت نابسامان ترافیک و تلفات جاده ای برازجان-گناوه در حدفاصل روستای میاندشت تا پل کلل، ضرورت تسریع در کمربندی آبپخش را صد چندان کرده است، علاوه بر این، هزینه های زیادی نیز برای زیرسازی و رفع معارض 7 کیلومتر از این مسیر صورت گرفته که باید ت
1395/11/25

پایان عصر نفت!

عصر نفت بسیار زودتر از آنچه که پیشتر تخمین زده می شد در حال پایان یافتن است. توسعه استفاده از انرژی های نوین یکی از دلایل این امر است.
1395/11/16
3 نکته متفاوت درباره ماجرای کریمی قدوسی و فایل صوتی

آخ جون! ظریف گفت اشتباه کردم...

این همه علاقه به اعتراف گیری و اصرار بر این که کسی یا کسانی بگویند «اشتباه کردیم» از کجا ناشی می شود که وزیر و غیر وزیر و جلسه محرمانه و غیر محرمانه نمی شناسد؟
1395/10/08
حواشی و عملکردهای ضعیف در زمین لرزه های اخیر دشتستان؛

زلزله‎ها نبارید که خانه از پای بست ویران است

در هفته ای که گذشت دهها زلزله مناطقی از شهرستان های دشتستان و گناوه را به لرزه درآورد. تاخیر چند ساعته در تشکیل جلسات ستاد مدیریت بحران شهرستان و استان، نارضایتی از عملکرد این مدیریت برای اسکان اهالی در کنار اعلام اشتباه کانون زلزله ها که
1395/10/07

آقای ناطق، الان وقت گوشه نشینی نیست

روحانی نمی‌تواند هم مدیریت اجرایی کشور را در اختیار داشته باشد هم بار سیاسی جریان اعتدال را به دوش بکشد. «شیخ نور» می‌تواند با حضور خود جریان اعتدال را رهبری کند.
1396/04/11

جهانگیری جای عارف را می‌گیرد

در فضای امروز اصلاح طلبی جهانگیری می‌تواند نقشی بهتر و پررنگ تری از عارف بازی کند. شاید بتوان گفت فصل میدان داری عارف به پایان رسیده و دوران جهانگیری آغاز شده است.
1396/03/23

واکاوی ماجرای خبرساز عکس رییسعلی دلواری

وی با همه مشکلات مالی که داشت توانست مبالغی تهیه و برای چندمین بار رهسپار آلمان شود و در بازگشت، تعدادی معدود از تصاویر یافته شده را که شامل دو تصویر از شهید رییسعلی دلواری نیز بود، برای حاضران در اداره میراث فرهنگی به نمایش گذاشت.
1396/03/10

23 میلیون را باور کنیم یا 4 درصد را ؟!

اصول‌گرایان آمده بودند از هر روشی برای شکست روحانی استفاده کنند. حتی اگر این روش‌ها، کپی برداری از روش‌های انتخاباتی در آمریکا و احمدی نژاد باشد.
1396/02/31

پارس جنوبی چگونه دوباره زنده شد؟

افزایش تولید ایران از پارس جنوبی از سال 93 تا به امروز چشمگیر بوده است. میزان افزایش تولید در سال 93 با سرعت توسعه فازها، نزدیک به 105 میلیون متر مکعب، در سال 94، حدود 57 میلیون متر مکعب و در سال 95 بیش از 140 میلیون متر مکعب رشد کرد...
1396/01/30

به سلامتی مردم ایران

چه روز خوبی بود دیروز؛ و چه روزهای خوبیست همه ی روزهایی که در آن آشتی و صلح و آرامش و موفقیت رقم می خورد. چه فرصت خوبیست شادمانی بی بدیل مردم وقتی که از سنگلاخ های صعب و جاده های دشوار می گذرند، و افق های تابناک شادمانی و موفقیت را نظاره می
1396/01/29

دکتر!

دکتر بودن با نبودن؟ مساله این نیست اتفاقا!. مساله این است که شما را دکتر صدا بزنند یا نزنند؟
1395/12/11
به مناسبت فرا رسيدن فصل بهار

بهار جلوه ي ويژه ازطبيعت آبزيان در خليج فارس

حفظ حيات پايدارآبزيان كم ياب ونادر در خليج فارس مي تواند با رعايت قوانين و موازين بهره برداري ميراثي از گذشتگان را به تصوير آيندگان برسانيم. تاخزاني در بهار آبزيان رقم نخورد.
1395/12/11
در حاشیه برگزاری موفق تورنمنت بین المللی فوتبال ساحلی؛

بوشهر می تواند قطب ورزش های ساحلی و آبی شود

برگزاری تورنمنت فوتبال ساحلی "پرشین کاپ" و استقبال خوب مردم بوشهر در کنار برگزاری موفق این رقابت ها، نشان داد که در بوشهر می‌توان از ورزش‌های ساحلی و دریایی بهره‌برداری کرد.
1395/12/04

بی‌تدبیری در جانمایی کمربندی آب‌پخش

جانمایی نادرست کمربندی آب‌پخش و انتخاب مسیر رودخانه و نخلیلات برای احداث کمربندی باعث شده تا شاهد تخریب وسیع محیط زیست و در صورت تداوم این پروژه، شاهد نابودی هزاران اصله نخل باشیم.
1395/11/26

به این سه دلیل روحانی یک اصول‌گرا نیست

مواضع رییس جمهور روحانی در این سال‌ها به ویژه در طول عمر دولت یازدهم چه در سیاست خارجی و چه در سیاست داخلی و مسائل فرهنگی برخلاف اعتقادات اصول‌گرایان بوده است.
1395/11/25

مرا ببخش عالیجناب اکبر هاشمی رفسنجانی!

مرا ببخش مرد! مرا ببخش که در طول این همه سال زبان به غیبتت گشودم و دم بر نیاوردی! دشنامت دادم حرفی نزدی! یک روز زمین خوار و فئودالت خواندم، نگاهم کردی! یک روز در ترور قاسملو و اتفاق میکونوس شریکت دانستم، و تو لبخند زدی! یک روز تو را اکبرشاه
1395/10/22
درباره درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی

خداحافظ، آموزگار صبر و سیاست ...

او مفسر قرآن هم بود و زندگی او تفسیری از سوره «والعصر» که آدمیان را در زیان توصیف می کند مگر کسانی که باور دارند و به کار شایسته می پردازند و به صبر و حق توصیه می کنند...
1395/10/20
حاشیه ای بر یک مصاحبه؛

سقف حقوق مدیران و «تصمیم انقلابی»!

ایشان تعیین سقف حقوق «18میلیون و 900 هزار تومانی» و «10میلیون تومانی» را «یک تصمیم انقلابی» می‌داند و نشان می‌دهد که قبلاً چه خبر بوده که وقتی به 19 و 10 میلیون برسد، کاری «انقلابی» انجام شده است.
1395/10/13

آب در هاون نکوب ای نامزد!

در این روزها عده ای را می بینیم که دست به کار شده اند. یعنی دست به قلم شده اند و در قامت یک نویسنده یا روزنامه نگار یا کارشناس برای مردم می نویسند. یکی در فلان روزنامه و فلان سایت و دیگری در کانال تلگرامی اش یکی از توسعه شهری می نویسد و از
1395/10/07
ارشیو

اخبــار استـان

عناوین بیشتر

اخبـار ایران و جهان