یادداشت
یادداشت

"آستان جانان" رفت

دلنوشته مجید خورشیدی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر به یاد خسرو آواز ایران استاد شجریان
1399/07/18

واردات «انحصاری» و حکایت لِنج‌داران بوشهری

نمونه بارز آن لنج‌داران بوشهری‌اند که حقوق گمرکی کالاهای وارداتی را تا ریال آخر می‌دهند، ولی اگر کالا را بار کردند که مثلاً از «دلوار» بفرستد به «برازجان»، (آن هم داخل استان)، توقیف می‌شود؛ زیرا قاچاق است!
1399/07/12

لعنت به جنگ؛ وقتی فرمانده ندارم

جنگی که فرمانده ندارد نعمت نیست ؛ جنگی که فرمانده ندارد سربازانش روحیه مبارزه ندارند وآن را لعنت می کنند.جامعه می گوید لعنت به جنگ؛ وقتی فرمانده نداریم.
1399/07/12

تضعیف نهاد وکالت با مسیرانقلاب همسو نیست..!

رسول سعادت نیا وکیل دادگستری در یاداشتی تحت عنوان « تضعیف نهاد وکالت با مسیرانقلاب همسو نیست..!» نوشت به عنوان عضو كوچكي از جامعه ي ايثارگري كه هم روزهاي سخت جنگ را تجربه كرده و هم داغدار پدر در سرزمين لاله گون دشت عباسم و اينك نيز در كسوت
1399/07/09

عذرخواهی شریعتمداری، فراستی و کیم جون اون! دیگر منتظر پرواز شتریم

عذرخواهی کردن کار خوبی و سختی است و باید از این افراد به خاطر اینکه حاضر شدند دست به روی سینه بگذارند و عذرخواهی کنند، تقدیر کنیم به ویژه از فراستی که با قبول اشتباه خود گفت:« میدانِ شعر کلاسیک ایران، میدان منِ فراستی نیست».
1399/07/08
نگاهی اسطوره شناختی به شعر عبدوی جط آتشی

راهزن مقدس

به قول براهنی، در «اسماعیل» آتشی شاعری است که راز عشق و مرگ را دریافته‌است؛ بنابراین شعر ظهور در حکم چاووشی است که مردگان را به مهمانی دعوت می‌کند. یا چنان‌که براهنی خطاب به اسماعیل شاهرودی می‌گوید: به مدد عشق از گور بیرونت خواهم کشید!
1399/06/21

"خداحافظ اصلاحات"!

اصلاح طلبان نمی توانند بگویند اگر روحانی موفق بود، مال ماست و اگر ناکام شده، ربطی به اصلاح طلبان ندارد. نمره قبولی یا مردودی روحانی، حتماً و قاعدتاً در کارنامه اصلاح طلبان نوشته می شود.
1399/06/15

قاضی هم رفتنی شد

قاضی زاده از شجاع ترین روزنامه نگارانی بود که لحظه ای از آرمانهای سیاسی و اصلاح طلبی خود عقب ننشست و علیرغم سختی ها، هزینه، تهدیدات و توهین هایی که شنید، ثابت قدم تر ادامه داد و آن همه ناملایمات را که دید و چشید را نه به کس گفت و نه منتی بر
1399/06/03
آگاهی گام نخست مطالبه گری است و جامعه ی مطالبه گر پویا و زنده است

اَمرداد، ماه بالندگی و حقوق شهروندی

« اَمرداد، ماه بالندگی و حقوق شهروندی» به رویدادهای های ماه پنجم سال خورشیدی می پرداخته و می نویسد:28اَمرداد،در نگاه کم حوصلانه و کم تامل، بُرد با خودکامگان و شعبان بی مخ ها بود و مصدق و فاطمی ها به تبعید و جوخه اعدام سپرده شدند ولی گردون ه
1399/05/28

لطفا فریب شومن بازی ها نخورید

لطفا فریب شومن بازی بنز خریدن فلان عضو در تهران و ویلا خریدن دیگری در رامسر و بازنشستگی بعد از ۴ سال و درآمد ده ها میلیونی نخورید! شما فقط پلکان ثروت اندوزی بالادستی ها می شوید!
1399/05/25

دریغا و هزاران دریغا،حاج صدرالله

دریغا وهزاران دریغاها، دریغا ازحاج صدرالله مهندس و مدیری توانمند درعرصه ی مدیریت، جانبازی  که هنوز ازچه بوده است وچه هست خودش رونمایی نکرد،انسان بود، انسانی  که انسانیت را تدریس می کرد!
1399/05/17
ارشیو

اخبــار استـان

عناوین بیشتر

اخبـار ایران و جهان

عناوین بیشتر