مبارزه نفس گیر قوه قضاییه و اتحادیه کانونها وکلای دادگستری درباب اصرار به اصلاح یا بقاء استقلال
به قلم: دکتر سیروس شهریاری وکیل پایه یک دادگستری
كدخبر: 113697
1399/01/08

 

 

 

در کنار بحران کرونا راجع به چالش اخیر نهاد وکالت در کشور ، اکنون قوه قضاییه اصرار به اصلاح آیین نامه لایحه قانونی استقلال کانون وکلای دادگستری مصوب ۱۳۳۴ شمسی دارد که بر مبنای تغییرات قابل پیش بینی استقلال نیمه جان کانونهای وکلای دادگستری نیز بر خلاف اصرار این نهاد به ابقاء وضع موجود از بین خواهد رفت.

گفتنی است سخن در باب استقلال نهاد وکالت، اهمیت آن و ابنکه تا چه حد فعلا نهاد وکالت در ایران مطابق با استانداردهای بین المللی و مقررات حقوقی کشور صاحب سبک هست ، نیست ( که البته بنظر اینجانب حداقل بیست مورد مقررات نقض استقلال کانونهای وکلا در خود قوانین فعلی نظام وکالت ایران است، ولی وکلای ایران به همین حد استقلال که حداقل خودشان برای متقاضیان وکالت آزمون برگزار و پروانه صادر می کنند هم راضی اند)

در وضعیت چالش و نبرد فعلی قوه قضاییه و ایستادگی یا تمنای تعاملی که که از طرف کانونهای وکلا برای حفظ وضع موجود می رود ، باید گفت:

طبق بند دوم اصل یکصد و پنجاه و هشتم قانون اساسی تهیه‌ی لوایح قضایی متناسب با جمهوری اسلامی ایران در اختیار رئیس قوه قضایبه است و این قوه می تواند خالق آیین نامه و پیشنهاد دهنده لوایح قضایی باشد و پرواضح است که امور یا نظام بندی نهاد وکالت هیچ ربطی به امور قضایی ندارد و بالعکس تمهیدات امر وکالت و اعمال نقش وکیل ،همانطور که در اصل سی و پنجم قانون اساسی جزء حقوق اساسی ملت آمده است ، با امر قضاوت که در اصول یکصد و پنجاه و شس به بعد قانون اساسی ذکر شده ، تفاوتهای بنیادین دارد.

 اما در کشور ما عادت بد از آنجا شکل کرفته است که پس از تصویب ماده یکصد و هشتاد و هفت قانون برنامه سوم توسعه که به قوه قضاییه اجازه صدور پروانه مشاوران قضایی را داد و رفته رفته حتی با تصویب آیین‌نامه اجرایی آن توسط رییس قوه قضاییه،این قوه عملا  نقش مشاوران با وکلا را همسان فرض نمود و با شکل دادن تشکیلات موازی دقیقا قوه قضاییه را به این اعتقاد رسانیده که بطور کلی، همچون نظام مشاوران حقوقی، دخالت در نظام کانونها هم باید زیر نظر آن قوه باشد.

این تفکر که از سر عادتی فرا قانونی شکل گرفته ، چند سالی است قوه قضاییه را در تلاشی مستمر برای تحت سلطه قرار دادن کانونهای وکلا واداشته است.

اخیرا ،چنانکه می بینیم، این قوه، علیرغم مخالفت کانونها، آیین نامه ی پیشنهادی خود راجع به امور وکلا را به اتحادیه کانونهای وکلا ارسال نموده است و هر چند کانونهای وکلای دادگستری به حق با تدوین هر نوع آیین نامه و لایحه ی قانونی مربوط به وکالت توسط قوه قضاییه مخالفند، ولی به نظر می رسد این جدال کاملا به صورت نابرابر پیش می رود و اگر چنان که مقصود تدوین کنندگان است ادامه یابد، نهایتا نتیجه ای جز جبر اجرای آیین نامه و اعمال قهر برقشر وکلا نخواهد داشت .زیرا تمام امور شغلی وکلا مرتبط با محاکم و قوه قضاییه است

 در صورت  تصویب و اعمال آیین نامه جدید هیچ مرجع تظلمی که بیانگر داوری یک مرجع بی طرف یا امکان طی مسیر عادی قانونی باشد وجود نخواهد داشت.

در حال حاضر کانونهای وکلا مدعی اعمال ماده بیست و دو لایحه استقلال هستند و معتقدند هر گونه آیین نامه باید با پیشنهاد کانونها به تصویب وزیر دادگستری برسد ولی، غافل از اینکه ؛

اولا: طبق اصل یکصد و شصت قانون اساسی که حدود اختیارات و وظایف وزیر دادگستری را بیان نموده ، چنین صلاحیتی اصلا برای وزیر دادگستری در قانون اساسی موخرالتصویب کشور ما شناسایی نشده است ، لذا هم موضوعا و هم از حیث تقدم و تاخر و نیز از حیث تقدم قانون اساسی بر قوانین عادی، با وجود اصل فعلی قانون اساسی می توان گفت ماده بیست و دو مرقوم عملا منسوخ شده است.

ثانیا: پس از انقلاب اسلامی اختیارات وزیر دادگستری جز آنچه در اصل یکصد و شصت قانون اساسی به عنوان رابط قوه مجریه و قضاییه برای وزیر دادگستری شناسایی شده ،ابتدا به شورای عالی قضایی وقت و پس از آن به رئیس قوه قضاییه واگذار شده است.

ثالثا، از آنجا که دیوان عدالت اداری مرجع شکایت از تصمیمات قوه قضاییه نیست و همچنین مجلس هم قانونا حتی قدرت سوال و یا استیضاح در قوه قضاییه و رئیس آن را ندارد و حتی کمییسون قضایی مجلس که معمولا متشکل از قضات یا مرتبطین قوه قضاییه است و نمی توان به آنها پناه برد، عملا این خلا قانونی یا چاله سیاه موجب اعمال صلاحدید قوه قضاییه بر وکلا و نتیجتا باعث از بین رفتن استقلال کانونها خواهد شد. مگر اینکه ؛واقعا طی تعاملی علمی و نشست هایی همراه با حسن نیت ، ابتدا مفهوم اصل بین المللی استقلال وکالت از قضاوت و لزوم این استقلال برای اجرای عدالت به مسوولین محترم قوه قضاییه و نیز مفهوم این مهم که امور وکالت غیر از امورقضایی است، تفهیم شود و سپس با عنایت به استانداردهای بین المللی که عنصر استقلال وکیل را لازمه وجودی تضمينات و تامينات امر دفاع می دانند ،به صورت قانونی واز جمله با استناد به اعلامیه جهانی حقوق بشر و میثاق بین المللی حقوق سیاسی و مدنی سازمان ملل متحد که دولت ايران نیز در سال پنجاه و چهار آنرا به تصويب رسانده است و با توجه به ماده نه قانون مدني که مقرر مي دارد:

"مقررات عهودي که بر طبق قانون اساسي بين دولت ايران وسايردول ،منعقد شده باشد، در حکم قانون است. این باور را که هر گونه تصمیم گیری در امور وکالت صرفا و صرفا بر عهده نهاد وکالت است و حتی دخالت وزیر دادگستری به عنوان نماینده قوه مجریه در تصویب مقررات وکالت نیز مغایر با اصول بین الملی شناخته شده راجع به استقلال وکالت است، ایرادات این اقدام را به گوش مسوولین محترم قوه قضاییه رسانیده شود .

 اضافه می نماید ؛ علاوه بر اعلامیه و میثاق مورد اشاره، اصول اساسی مربوط به نقش وکلا که در هشتمین کنگره سازمان ملل متحد برای پیشگیری از جرم و رفتار با مجرمین در هاوانا (سال نود میلادی) تصویب شده است ،از وکیل دادگستری به عنوان "عامل اساسی در نظام قضایی هر کشور نامبرده می شود و این عاملیت اساسی جزء با استقلال کامل وکالت ممکن نخواهد بود ‌.

 

سیروس شهریاری . هفتم فروردین ماه نود ونه شمسی

منبع:
با تورهای تبلیغاتی برخورد می شود / مسافران به خانه‌های خود بازگردند
معاون میراث فرهنگی استان بوشهر گفت: با دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری که در شرایط کنونی برای تورهای ارزان تبلیغ می‌کنند، برخورد می‌شود.
كدخبر: 113696
1398/12/25

به گزارش «پیغام»؛ سکینه سالاری معاون گردشگری و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر بیان کرد: با دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری که در شرایط کنونی آگهی‌های فریبنده در فضای مجازی نشر می‌دهند یا تور‌های ارزان برگزار می‌کنند، برابر ضوابط  برخورد می‌شود.

او  افزود: از ادامه فعالیت واحد‌های غیر مجاز فعال در این حوزه هم با همکاری نیروی انتظامی جلوگیری می‌شود و پرونده متخلفان برای سیر مراحل قانونی به مراجع ذیصلاح قضایی فرستاده می‌شود.

۱۳۲ خانه مسافری تعطیل شد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر گفت: تا جمعه ۲۳ اسفند، ۲۲۹ مورد گزارش‌ مردمی در خصوص شکایت از تاسیسات گردشگری و خانه مسافری غیرمجاز به سامانه تلفنی ۳۳۳۲۳۱۷۷ ، اعلام شد که با همراهی دستگاه‌های قضایی و انتظامی در مجموع  ۲۴۷ ماموریت برای بررسی این شکایت‌ها صورت گرفت.

محمدحسین ارسطوزاده افزود: از این تعداد ماموریت ۵۳ مورد به بسته شدن و ۷۹ مورد به تعطیلی خانه مسافری غیرمجاز منجر شد.

او با درخواست از مردم  برای همراهی ادامه داد: افرادی در این وضعیت منازل شخصی خود را به مسافرانی که از شهر‌های آلوده به استان آمده‌اند، اجاره دادند که نه تنها موجب ناراحتی همسایه‌ها بلکه باعث ایجاد ترس و نگرانی همگانی شدند و از مردم خواهش می‌کنیم که همکاری کنند و تا عادی شدن شرایط و قبل از اخذ مجوز منازل خود را بصورت مسافری اجاره ندهند.

مسافران به خانه‌های خود برگردند

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر، بهترین راه برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا را، خودداری از مسافرت‌های غیرضروری عنوان کرد و گفت: هرچند چندین بار تاکید کرده‌ایم هیچ‌گونه خدمات گردشگری در استان بوشهر به مسافران داده نمی‌شود و همه اقامتگاه‌ها تا اطلاع ثانوی تعطیل است، اما افرادی به این استان مسافرت کرده‌اند که پیشنهاد می‌کنیم با توجه به شرایط کنونی به شهر و خانه خود برگردند تا شرایط به روال عادی بازگردد.

منبع:
عسلویه لرزید
پیغام: زمین لرزه‌ای به بزرگی ۳.۷ درجه در مقیاس امواج درونی عسلویه را لرزاند.
كدخبر: 113695
1398/12/25

پیغام: زمین لرزه ای به بزرگی ۳.۷ درجه در مقیاس امواج درونی زمین ساعت ۰۷:۰۹امروز (یکشنبه ۲۵ اسفند)  عسلویه را لرزاند.

به گزارش «پیغام»؛ بنا به اعلام مرکز لرزه نگاری کشوری، این زلزله در عمق ۱۸ کیلومتری زمین رخ داده و کانون آن ۲۵ کیلومتری عسلویه، ۳۲ کیلومتری کوشکنار (هرمزگان) و ۴۶ کیلومتری گله دار(فارس) بوده است.

منبع:
توضیح علوم پزشکی بوشهر به انتشار تصاویر افتادن دو مرد در خیابان‌های بوشهر و عسلویه
پیغام: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در خصوص انتشار تصاویری از افتادن دو فرد در خیابان‌های بوشهر و عسلویه، توضیح داد.
كدخبر: 113694
1398/12/25

 به گزارش«پیغام» ، به تازگی تصاویری از افتادن دو مرد در خیابان‌های بوشهر و عسلویه منتشر شده که برخی آن‌ها را بیماران کرونا عنوان کرده‌اند.

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در اطلاعیه ای به انتشار این دو فیلم واکنش نشان و اعلام کرده است، تصویری که در فضای مجازی منتشر شده و در آن مردی در کنار خیابان یادگار امام در شهر بوشهر افتاده است، مربوط به فردی است که دچار تشنج شده است.

همچنین این دانشگاه درباره انتشار تصویری در فضای مجازی که در آن مردی در کنار خیابانی در عسلویه افتاده است، عنوان کرد: این تصویرمربوط به ۲۱ اسفند است و این فرد دچار بیماری اعتیاد بوده که همان موقع به بیمارستان انتقال یافت و پس از درمان با حال عمومی خوب ترخیص شد.

  

 

 

 

منبع:
اگر پل هوایی استان بوشهر با استان‌های آلوده قطع نشود،فاجعه به بار می آید
دبیر ستاد استانی مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: بی‌توجهی برخی از افراد برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا می‌تواند فاجعه به وجود آورد.
كدخبر: 113693
1398/12/25

به گزارش «پیغام»، دکتر سعید کشمیری در ستاد استانی مبارزه با کرونا اظهار داشت: سفر به استان‌های آلوده وضعیت استان بوشهر را همانند استان‌های دیگر می‌کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: اگر پل هوایی استان بوشهر با استان‌های آلوده قطع نشود ما نیز مانند آن استان‌ها آلوده خواهیم شد و با توجه به اینکه استان بوشهر از امکانات درمانی عادی برخوردار است پس باید بیمار دهی این ویروس را در استان کاهش داد.

کشمیری اضافه کرد: در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا لغو همه سفرهای غیرضروری و تشویق مردم به ماندن در خانه و حضور نیافتن در تجمع‌ها باید انجام شود.

وی ادامه داد: اقدامات پیشگیرانه و عملی، دستورالعمل‌های بهداشتی و ایمنی، قرنطینه فردی و کاهش سفر باعث کنترل ویروس کرونا می‌شود.

کشمیری گفت: یادمان باشد کادر بهداشتی و درمانی با ایثاری که در نهایت ممکن است به قیمت جان آن‌ها تمام شود، استراحت را نیز بر خود حرام کرده‌اند.

دبیر ستاد استانی مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: با همکاری سپاه تیم‌های دو نفره را تشکیل داده‌ایم تا بتوانیم طی ده روز آینده از طریق تماس تلفنی، پرونده الکترونیکی و سایتی که از طرف وزارت بهداشت اعلام‌شده است تمام اطلاعات موردنیاز بانک اطلاعاتی افراد را تکمیل و بیماران احتمالی را پیدا کنیم.

وی تصریح کرد: برای کنترل این بیماری باید روزانه افراد را در ورودی‌های شهرها کنترل، کارکنان بعد از ورود و خروج دست‌های خود را ضدعفونی کنند، ساکن یا مهمان جدید نپذیرند و ملاقات‌های خانوادگی صفر و تلفنی شود.

دبیر ستاد استانی مبارزه با کرونا گفت: ویروس کرونا را تصمیم‌های سیاسی، امنیتی، مذهبی و اجتماعی کنترل می‌کند و نه پزشکی و نقش پزشکان در هنگام تعلل سیاسیون برجسته می‌شود که خود آن‌ها هم قربانی تعلل می‌شوند.

وی ضمن تشکر از استاندار و نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه بوشهر در خصوص تصمیم‌گیری به‌موقع و در زمان طلایی افزود: بر اساس رفت‌وآمد بالایی که در استان بوشهر وجود داشت، این استان می‌توانست استان دوم فراگیری ویروس کرونا باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: کار در استان بوشهر برای مقابله با این ویروس از همان ابتدا بر اساس قطع زنجیره و جلوگیری از انتقال بود در این بین نقش سواد سلامت، وجدان بهداشتی و مسئولیت اجتماعی برای مقابله و قطع زنجیره انتقال این بیماری حتی از تلاش پزشکی و پرستاری خیلی پررنگ‌تر و مهم‌تر است.

کشمیری اضافه کرد: بر اساس تأکید وزارت کشور همه دهیاری‌ها و شهرداری‌ها موظف هستند در خصوص ماندن مردم در خانه و کاهش حضور در تجمع‌ها و اماکن عمومی اطلاع‌رسانی فراگیر داشته باشند.

وی ادامه داد: باید توجه داشته باشیم بیشتر کشورها از جمله آمریکا در خصوص شیوع ویروس کرونا در کشور خود وضعیت اضطراری اعلام کردند.

دبیر ستاد استانی مبارزه با کرونا در استان بوشهر از مردم، بازاریان و اصناف که به‌طور خودجوش اقدام به تعطیلی بازار کردند و در امر مبارزه با ویروس کرونا از مسئولان جلوتر بودند تقدیر کرد.

منبع:
۶ بیمار مثبت اعلام شده امروز همگی ترخیص و تحت قرنطینه خانگی هستند
پیغام: دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهرگفت: ۶ بیمارجدیدی که جواب آزمایش آن امروز(یکشنبه 25 اسفندماه)مثبت اعلام شده، همگی ترخیص و تحت قرنطینه خانگی هستند، که با این آمار، شمار مبتلایان به کرونا در استان بوشهر به ۳۴ نفر رسید.
كدخبر: 113692
1398/12/25

به گزارش «پیغام» دکتر سعید کشمیری اظهار داشت: از شش بیمار جدید، یکی از آنان آقایی ۸۶ ساله اهل گناوه بوده که برای پیگیری بیماری زمینه‌ای خود به متخصص مغز و اعصاب در شیراز مراجعه کرده بود و در حال حاضر در منزل قرنطینه شده واز حال عمومی خوبی برخوردار است.

کشمیری اضافه کرد: بیمار دیگر نیز آقایی ۴۳ ساله اهل گناوه و فرزند بیمار فوق است که این فرد به دلیل همراهی پدر به شیراز مبتلا شده است که هم‌اکنون از حال عمومی خوبی برخوردار و تحت قرنطینه خانگی است.

وی تصریح کرد: دیگر بیمار جدید نیز آقایی ۳۵ ساله وبوشهری است که در یک مراسم عروسی در شیراز حضورداشته است و بعد از بستری شدن در بوشهر و طی دوره درمان با حال عمومی خوب ترخیص شده و تحت قرنطینه خانگی است.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر اظهار داشت: بیمار مثبت دیگر آقایی ۲۱ ساله اهل دشتستان و نظامی بوده که قبل از بروز علائم برای مأموریت به گیلان رفته بود که در حال حاضر بهبودیافته و قرنطینه خانگی است و از حال عمومی خوبی برخوردار است.

کشمیری افزود: دیگر بیمار جدید نیز آقای ۸۳ ساله اهل دشتستان بوده که بهبودیافته و از بیمارستان ترخیص شده است ودر قرنطینه خانگی است و هم‌اکنون از حال عمومی خوبی برخوردار است.

وی تصریح کرد: بیمار مثبت دیگر خانم ۵۸ ساله اهل جم است که پس از طی دوره درمان با حال عمومی خوب ترخیص شده و تحت قرنطینه خانگی است.

دکتر کشمیری بابیان اینکه تا امروز ۵۳ نفر با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری هستند گفت: از مجموع بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر تاکنون ۲۵ نفر از آنان با حال عمومی خوب ترخیص شده و در قرنطینه خانگی هستند و پنج نفر دیگر نیز در بیمارستان در حال سپری کردن دوره درمانی خود قرار دارند.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر با اشاره به اینکه مهم‌ترین کمک مردم به حوزه سلامت در خانه ماندن و رعایت نکات بهداشتی است افزود: هم‌وطنان با مراجعه به سامانه Salamat.Gov.Ir در طرح غربالگری الکترونیکی تشخیص کرونا شرکت کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: به منظور پیشگیری، شناسایی و مراقبت افراد جامعه در مقابل بیماری کرونا، خواهشمندم نظام سلامت کشور را همراهی کرده و با ورود اطلاعات صحیح در مسیر شکست ویروس کرونا نقش اساسی داشته باشید.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر خاطرنشان کرد: مردم تردد نکنند، در خانه بمانند، دور همی نروند، توصیه‌های بهداشتی را رعایت و در صورت علامت‌دار شدن به مراکز بهداشتی مراجعه و نسبت به قطع زنجیره اقدام شود.

منبع:
ثبت سفارش واردات کالاهای بهداشتی درکمترین زمان ممکن بررسی می شوند
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت،معدن و تجارت استان بوشهرگفت: بمنظور ضرورت تامین برخی اقلام بهداشتی در مقابله با ویروس کرونا، پروندهای تخصیص ارزو ثبت سفارش واردات کالاهای بهداشتی و ضد عفونی کننده در اسرع وقت بررسی و اعلام نظر می شود.
كدخبر: 113691
1398/12/25

  به گزارش «پیغام» به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت،معدن و تجارت استان بوشهر؛ ابوالقاسم محمد زاده افزود: به توجه به افزایش تقاضای کالاهای بهداشتی نظیرانواع ماسک، لباس های بیمارستانی و انواع ژل و محلول ضد عفونی کننده بمنظور جلوگیری از شیوع بیماری کرونا، کلیه متقاضیان پرونده های تخصیص ارز وثبت سفارش واردات کالاهای مذکور، مشمول تعرفه های دستکش جراحی با تعرفه HS  40151100 و دستکش معاینه پرستاری با تعرفه  HS  40151920 ، ماسک N95  با تعرفه  HS  63079010 پارچه های مورد نیاز جهت تولید ماسک و البسه بیمارستانی با تعرفه های 5602 و 5603  بنا به ضرورت و در اسرع وقت بررسی و اعلام نظر خواهند شد .

محمد زاده عنوان کرد: طبق تصمیمات کارگروه تنظیم بازار کشور در تاریخ 5 اسفندماه سال جاری، اعلام شد که با موافقت سازمان غذا و دارو، علاوه بر صفر شدن تعرفه واردات ماسک و الکل، واردات این اقلام نیاز به کد IRC وزارت بهداشت ندارد و این کد برای واردات الکل، حداکثر ظرف مدت ۲۴ ساعت صادر و هزینه‌ای برای واردکنندگان در بر نخواهد داشت.

معاون سازمان صنعت،معدن و تجارت استان اضافه کرد: با هماهنگی صورت گرفته با گمرک جمهوری اسلامی ایران، ترخیص محموله‌های وارداتی ماسک، الکل و سایر اقلام مورد نیاز جهت مقابله با شیوع ویروس کرونا در کمترین زمان (حداکثر ظرف ۴۸ ساعت) ترخیص می گردند.

منبع:
نخستین بیمار کرونایی در بیمارستان گناوه بستری شد
پیغام: فرماندار گناوه گفت: نخستین بیمار بومی مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان امیرالمومنین (ع) این شهرستان بستری و تحت مراقبت‌های پزشکی قرار گرفته است.
كدخبر: 113690
1398/12/25

به گزارش «پیغام»به نقل ازایرنا،غلامرضا مهرجو در جلسه ستاد مقابله با کرونا این شهرستان افزود: این بیمار در سفر به یکی از استان‌های آلوده مبتلا و پس از مراجعه به بیمارستان گناوه معاینه  و انجام آزمایش  بلافاصله پذیرش و بستری شد.

وی اظهارداشت: همانگونه که طبق پیش‌بینی‌ها هفته آخر اسفند اوج شیوع این بیماری برای این منطقه اعلام شده بود ، بیمارستان گناوه اولین بیمار کرونایی شهرستان را بستری کرده است.

وی گفت: یک مکان مناسب برای قرنطینه بیماران مبتلا بعد از ترخیص بیمارستان براساس تجارب دیگر استان‌های آلوده مشخص تا از سرایت آن به جامعه جلوگیری شود.

فرماندار گناوه افزود: باتوجه به شیوع بیماری کرونا، اثربخش ترین راهکار مبارزه با این بیماری ماندن در خانه است.

وی اظهارداشت: به مردم عزیز شهرستان گناوه توصیه می‌شود  از پذیرش میهمان و  از دید و بازدید با بستگان خارج  شهر خودداری کنند.

وی گفت:  با توجه به موارد مثبت بیماری در شهرستان متاسفانه هنوز شاهد تردد ماشین و شلوغی شهر از جمله در خیابان و ساحل هستیم و عاجزانه از مردم انتظار داریم در خانه بمانند و از خود و خانواده مراقبت تا به کرونا مبتلا نشوید.

مهرجو  از مجموعه بازاریان و صنوفی که اقدام به تعطیلی مغازه‌های  خود کرده‌اند تقدیر و افزود: سایر صنوف خدماتی ساعات فعالیت خود را به حداقل کاهش دهند.

فرماندار گناوه اضافه کرد: مردم دید و بازدید عید نوروز خود را مجازی کنند و از خانه فقط برای کار ضروری خارج و تنها توسط یک نفر صورت گیرد.

وی از تمامی دستگاه‌های اجرایی نظامی و انتظامی و همیاری و مشارکت مردم با ماموران در مبادی ورودی شهر تقدیر کرد.

امام جمعه گناوه نیز از تلاش ستاد پیشگیری کرونای شهرستان و کلیه دستگاه‌ها و نیروهای نظامی و انتظامی و مشارکت مردم که از بدو شیوع  ویروس کرونا در کشور پای کار آمدند تقدیر کرد.

حجت الاسلام سیدعبدالهادی رکنی حسینی افزود: از مردم شریف این شهرستان انتظار داریم علاوه بر رعایت نکات بهداشتی ، توسل و تمسک به دعا و ائمه اطهار(ع) را مدنظر قرار دهند تا  این بیماری از کشور ریشه کن شود.

منبع:
کار و بار بی رمق لنج‌های چوبی بوشهر/لنج ها بدون بار از سفر برگشتند
پیغام: ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک بوشهر گفت: با محدودیت های لحاظ شده، مقرر شد تا اطلاع ثانوی از خروج شناورهای ایرانی به مقاصد کشورهای حاشیه خلیج فارس جلوگیری شود.
كدخبر: 113689
1398/12/25

به گزارش «پیغام» ایرنا نوشت، بهروز قره بیگی اظهار داشت: با محدودیت ایجاد شده از سوی کشور امارات متحده عربی، امکان صادرات کالاهای ایرانی با شناورهای چوبی قدیمی وجود ندارد و شناورهای حامل کالا، برگشت داده می‌شوند.

او با بیان اینکه با ایجاد محدودیت در کشور کویت همچنان صادرات کالا به این کشور صورت نمی‌گیرد،  بیان کرد: صادرات شناورهای یخچال دار به قطر هم‌اکنون در حال انجام است.

قره بیگی ادامه داد: پیرو گزارش گمرک استان بوشهر و مدیران دستگاه‌های مرتبط مبتنی بر پذیرش نکردن کشورهای مقصد در ستاد کرونای استان مقرر شد تا اطلاع ثانوی از خروج شناورهای ایرانی به مقاصد کشورهای حاشیه خلیج فارس جلوگیری و برای شناورهای ورودی زمانی اجازه تخلیه صادر شود که حداقل ۱۰ روز از تاریخ بارگیری در مبدا گذشته باشد.

او در خصوص استفاده کارگران فعال تخلیه بار از ملزومات بهداشتی گفت: با وجود پیگیری‌های زیاد و اقدام به ضدعفونی کردن مبادی ورود و خروج کالا و حتی کالاهای وارداتی، در هفته گذشته فعالیت اتحادیه کارگری در یکی از گمرکات به دلیل کمبود اقلام بهداشتی فردی برای حفاظت در برابر شیوع ویروس کرونا متوقف شد که با همکاری مسئولان ذیربط حل این موضوع در حال پیگیری است.

او ادامه داد: فعالیت در گمرک دیر برای محموله‌های صادراتی به صورت یخچالی همانند گذشته در حال انجام است و گمرکات تجاری بوشهر نیز همچنان در حال فعالیت در رویه‌های مختلف گمرکی هستند.

قره‌بیگی افزود: مراجعه خدمت گیرندگان، رانندگان و تجمع در گمرکات از نقاط مختلف کشور یکی از مشکلاتی است که باید برای کاهش نگرانی‌ها و به جهت جلوگیری از انتقال ویروس کرنا در اولویت مسئولان امر قرار گرفته و از مراجعات به گمرکات کاسته شود.

 

 

منبع:
هنرمندان بوشهری در پویش "کرونا را شکست می دهیم" شرکت می کنند
پیغام: رئیس حوزه هنری بوشهر گفت: از همه هنرمندان استان دعوت می‌شود به جهت شرایط حضور عموم جامعه در خانه، در پویش تولید و خلق آثار هنری با موضوع "کرونا را شکست می دهیم" شرکت کنند.
كدخبر: 113688
1398/12/25

پیغام: رئیس حوزه هنری بوشهر گفت: از همه هنرمندان استان دعوت می‌شود به جهت شرایط حضور عموم جامعه در خانه، در پویش تولید و خلق آثار هنری با موضوع "کرونا را شکست می دهیم" شرکت کنند.

به گزارش «پیغام»امید پارسایی‌فر در این رابطه افزود: حوزه هنری استان بوشهر با هدف تشویق مردم به ماندن در منزل و با توجه به برطرف کردن نیازهای فرهنگی خانواده ها پویش "کرونا را شکست می دهیم" را برگزار می‌کند.

وی بیان کرد: حوزه هنری بوشهر جهت تشویق هنرمندان به خلق اثر، فراخوان هایی را در رابطه با هنرهای تجسمی و آفرینش های ادبی منتشر خواهد کرد.

پارسایی فر ادامه داد: هنرهای تجسمی همچون کاریکاتور، پوستر، تصویر سازی، خوشنویسی، نقاشی، طراحی و نقاشی کودک و نوجوان است و آفرینش های ادبی شامل انواع گونه های شعری در سبک های مختلف و دل نوشته است.

وی با اشاره به اهمیت تولید برنامه های بومی و طنز بیان کرد: شاعران محلی سرا، داستان نویسان و طنزپردازان در این شرایط نقش مهمی را در ایجاد روحیه نشاط و امید در جامعه ایفا می‌کنند.

پارسایی فر افزود: روند تولید برنامه های فرهنگی در ایام نوروز نیز از طریق شبکه‌های مجازی ادامه خواهد داشت.

 

منبع:
توقیف محموله15 میلیاردی ترانس برق قاچاق در دشتستان
پیغام: فرمانده انتظامی شهرستان دشتستان گفت: یک دستگاه کامیون حامل ۲ دستگاه "ترانس برق" به ارزش ۱۵ میلیارد ریال توقیف شد.
كدخبر: 113687
1398/12/25

به گزارش «پیغام»، سرهنگ فرهاد آراوند در این رابطه افزود: ماموران ایستگاه بازرسی شهید صلاحی در محور خروجی شهرستان دشتستان، حین کنترل وسایل نقلیه عبوری یک دستگاه کامیون کشنده را به ظن حمل کالای قاچاق متوقف کردند.

وی بیان کرد: ماموران در بررسی بارنامه و مدارک ارائه شده توسط راننده مشاهده کردند که خودرو حامل ۲ دستگاه ترانس برق ۳۵۰۰ کیلو وات بوده  که شماره سریال ترانس‌ها در مدارک ارائه شده از طرف راننده با شماره‌های درج شده بر روی ترانس ها مطابقت نداشته و راننده خودرو قصد فریب ماموران را دارد که در نهایت خودرو توقیف شد.

آراوند ادامه داد: برابر اعلام کارشناسان ارزش محموله توقیفی ۱۵ میلیارد ریال برآورد شده است.

وی عنوان کرد: در این رابطه ۲ متهم دستگیر و در اختیار مراجع قضائی قرار گرفتند.

منبع:
بودجه ۲۹۹ میلیارد تومانی شهرداری بوشهر تصویب شد
پیغام: رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر از تصویب بودجه ۲۹۹ میلیارد تومانی سال ۹۹ شهرداری بندر بوشهر و سازمان‎های وابسته خبر داد.
كدخبر: 113686
1398/12/25

به گزارش «پیغام»؛ ابوذر دهدار در جمع خبرنگاران اظهار داشت: لایحه بودجه پیشنهادی شهرداری بعد از ارسال به شورا به کمیسیون برنامه و بودجه شورا ارجاع داده شد که بعد از بررسی کارشناسانه و دقیق در این کمیسیون با وجود شرایط خاص کشور که حتی مجلس شورای اسلامی نیز تعطیل شد، در صحن شورا مطرح و بودجه ۲۹۹ میلیارد تومانی سال ۹۹ شهرداری بندر بوشهر و سازمان‎های وابسته تصویب شد.

او افزود: رویکرد اصلی بودجه در سال ۹۹ تکمیل طرح‌های نیمه تمام به ویژه طرح‌های شاخص، توسعه متوازن و توجه به محلات کم برخوردار در اجرای طرح های عمران شهری برای آبادانی تمام محلات شهر بوشهر خواهد بود.

رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر با اشاره به اینکه بودجه سال ۹۹ شهرداری که نسبت به سال ۹۸، افزایش  ۳۲ درصدی دارد، بیان کرد: بودجه عمرانی سال ۹۹ شهرداری ۱۷۰ میلیارد تومان است که شاخص ترین آن‌ها اختصاص ۲۰ میلیارد تومان به آسفالت کوچه ها و معابر شهر، هشت میلیارد تومان به بافت فرهنگی تاریخی شهر بوشهر، ۱۳میلیارد تومان به تقاطع غیر همسطح میدان آزادی و مطهری، ۳۰ میلیارد تومان به ساخت پارکینگ طبقاتی، ۱۰میلیارد تومان به بازگشایی معابر در گذر، ۲ میلیارد تومان به بهسازی بازار ماهی فروشان و صفا، اختصاص ۵ میلیارد تومان اعتبارات داخلی و ۷ میلیارد تومان اعتبار استانی به احداث گذر سرتل به نیروگاه، ۴ میلیارد تومان به گذر معاینه فنی و فنی حرفه ای در تنگک، یک میلیارد تومان به احداث خانه خدمات اجتماعی، یک و نیم میلیارد تومان احداث ۴ زمین چند منظوره در محلات شهر بوشهر، ۵میلیارد تومان توسعه فضای سبز و یک و نیم میلیارد تومان خرید ماشین‌های  آتش نشانی از مهمترین اولویت‌های بودجه سال آینده شهرداری بندر بوشهر است.

دهدار گفت: در بودجه سال ۹۹ شهرداری سعی شده بودجه به طور متوازن برای تمامی نقاط مختلف شهر تدوین شود. همچنین بر اولویت بندی و بازه زمانی اجرای طرح‌ها تاکید شده است.

 

منبع:
واکنش محیط زیست دیلم به آتش زدن لاشه نهنگ در ساحل لیلتین
پیغام: رئیس اداره حفاظت محیط زیست دیلم بیان کرد: افراد ناشناس لاشه این نهنگ ۱۵ متری هفته گذشته در ساحل روستای "لیلتین" این شهرستان پیدا شده بود را آتش زده اند.
كدخبر: 113685
1398/12/24

به گزارش «پیغام»؛ عبدالرسول خالق پناه افزود: باتوجه به اینکه محصولاتی که از لاشه نهنگ‌ها به‌دست می‌آید، ارزش دارد، از برخی نقاط کشور درخواست انتقال آن را داده بودند که مخالفت و در شهرستان ماندگار شد.

او ادامه داد: قرار بود لاشه نهنگ در استخر آب گرم قرار داده شود و گوشت آن تکیده و سپس به وسیله الکل پاکسازی و استخوان آن جهت موزه استفاده و در معرض دید قرار گیرد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست دیلم  تصریح کرد: در صورتی که بال نهنگ از بین نرفته باشد به عنوان محصول می‌توان از آن استفاده کرد.

به تازگی فیلمی در فضای مجازی منتشرشده که نشان می‌دهد لاشه نهنگی را که حدود یک هفته پیش در ساحل یکی از روستا‌های دیلم به گل نشسته بود به آتش کشیده شده است.

گفته می شود این اقدام به دلیل جلوگیری از انتشار بوی نامطبوع ، توسط اهالی آن روستا صورت گرفته است.

منبع:
تکذیب ممنوعیت صید در آب های خلیج فارس
پیغام: مدیرعامل تعاونی صیادان بندرگناوه گفت: ممنوع شدن صید ماهی در خلیج فارس که بمنظور پیشگیری از بیماری کرونا در سطح شهر شایع شده صحت و واقعیت ندارد.
كدخبر: 113684
1398/12/24

به گزارش «پیغام»، عبدالله بویراتی درگفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: هنوز تصمصمی در ارتباط با ممنوع شدن صید ماهی اتخاذ نشده و صیادان می‌توانند بدون دغدغه به دریا بروند.

وی اظهارداشت: باتوجه به متلاطم شدن دریا در این هفته جهت حفظ سلامت صیادان اجازه خروج به آنان تا شرایط مناسب جوی داده  نمی‌شود.

مدیرعامل تعاونی صیادان گناوه گفت: ممنوعیت ورود ماهی صادراتی ایران به کشور  کویت  که بدلیل ویروس کرونا اعلام شد، بر کاهش قیمت این آبزی در شهرستان اثر گذاشته و روند نزولی بین ۲۰ تا ۶۰ درصد داشته است.

وی یادآورشد: ۱۳۰ قایق و ۱۸ شناور در این شهرستان در امر صیادی مشغول هستند.

منبع:
افراداجازه مسدود کردن مبادی ورودی شهر دیلم ندارند
جانشین دادستان عمومی و انقلاب دیلم گفت: اشخاصی که بدون مجوز و به صورت خودجوش اقدام به تجمع و یا مسدود کردن جاده‌های ورودی شهرستان کنند طبق قانون با آنان به شدت و فوری برخورد خواهد شد.
كدخبر: 113683
1398/12/24

به گزارش نپیغام»؛ سیدحسین مسلم نژاد درگفت وگو با خبرنگار ایرنا  افزود: از ظرفیت‌های مردمی باید بصورت هدفمند و در چارچوب قانون استفاده شود و اگر  برخی بدون هماهنگی اقدام به بستن جاده‌های مواصلاتی کنند  قابل قبول نیست.

وی اظهارداشت: در این ارتباط تعدادی که خلاف کرده بودند، توسط پلیس اطلاعات احضار و یک نفر بازداشت شد.

مسلم نژاد اضافه کرد:  همه نهادهای امنیتی و انتظامی از جمله بسیج ، سپاه و نیروی انتظامی به صورت هماهنگ در کنار نیرو های بهداشتی و هلال احمر در راستای تصمیمات ستاد مبارزه با بیماری  کرونا اقدام به کنترل مواصلات ورودی شهرستان کرده که جای تقدیر دارد.

جانشین دادستان عمومی و انقلاب دیلم گفت: از کلیه شهروندانی که به قوانین و مصوبه‌های ستاد مبارزه با کرونا عمل کرده‌اند، تقدیر می‌شود.

منبع:
خروج مدیران از استان بوشهر ممنوع است/ حداقل پنجاه درصد کارکنان خدمات را به صورت دور کاری انجام دهند
پیغام: استاندار بوشهر گفت: خروج همه مدیران در راستای مقابله با بیماری کرونا از استان بوشهر ممنوع است.
كدخبر: 113682
1398/12/24

به گزارش «پیغام»؛ عبدالکریم گراوند در نشست ستاد مبارزه با ویروس کرونا در استان بوشهر اظهار داشت: بر اساس تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا، طرح غربالگری توسط دانشگاه علوم پزشکی استان انجام می‌شود که می‌تواند در بیمار یابی کمک کند.

وی با تأکید بر جلوگیری از چرخش انتقال ویروس کرونا با پرهیز از سفر و تجمع‌ها گفت: ۵۰ درصد کارکنان ادارات استان بوشهر باید خدمات خود را از طریق دور کاری انجام دهند.

گراوند با قدردانی از جبهه سلامت، پزشکان، پرستاران و همکاری قشرهای مختلف مردم اظهار داشت: بازاریان در عرصه مبارزه با ویروس کرونا نقش مهمی در قطع زنجیره انتقال دارند که از همکاری آنان قدردانی می‌شود.

وی با اشاره به نقش مهم فعالان اقتصادی بوشهر در عرصه مبارزه با ویروس کرونا افزود: اتاق بازرگانی و فعالان اقتصادی در تأمین تجهیزات و امکانات لازم مقابله با ویروس کرونا با ایجاد پویش، نقش مهمی دارند که خدمات آنان قابل‌تقدیر است و اکنون پویش فعالان اقتصادی بوشهر به عنوان الگو در سایر استان‌های موردتوجه قرار دارد.

استاندار بوشهر با بیان اینکه بازاریان، اصناف و فعالان اقتصادی بوشهر در عرصه مبارزه با ویروس کرونا پیشتاز بودند افزود: بر اساس بررسی‌های انجام‌شده ۷۸ درصد از کسانی که در استان بوشهر به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند به استان‌های آلوده مسافرت کرده‌اند و ۲۲ درصد هم با افراد بیمار در تماس بوده‌اند.

گراوند با تأکید بر همکاری مردم در اجرای طرح غربالگری کرونا گفت: باید از انتشار خبرها صادقانه عمل و از شایعه‌سازی درباره ویروس کرونا جلوگیری شود.

استاندار بوشهر با تأکید بر پرهیز از مسافرت و دوری جستن از تجمعات افزود: تصمیمات ستاد کرونای استان بوشهر باید عملیاتی و اجرا شود و در این راستا خروج همه مدیران در راستای مقابله با بیماری کرونا از استان بوشهر ممنوع است.

گراوند با تأکید بر حمایت از دانشگاه علوم پزشکی با همکاری ادارات و دستگاه‌های اجرایی با تشکیل کارگروه ویژه خاطرنشان کرد: همه دستگاه‌های اجرایی ازجمله دهیاری‌ها و شهرداری‌ها باید دانشگاه علوم پزشکی را پشتیبانی و حمایت کنند و ضدعفونی شهرها و روستاها به صورت مستمر باید موردتوجه قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه استان بوشهر کمبود اقلام کالایی و مواد غذایی ندارد ادامه داد: جز سوپرمارکت‌ها، نانوایی‌ها و میوه‌فروش‌ها که ضروری است، سایر صنوف تعطیلی را تا شکست کامل ویروس کرونا ادامه دهند.

گراوند با تأکید بر بلوک‌بندی محلات مختلف در مرکز استان بوشهر برای ضدعفونی علیه ویروس کرونا تصریح کرد: از ظرفیت‌های استان بوشهر در بخش‌های مختلف برای ضدعفونی استفاده شود و لازم در مدت کوتاهی ضدعفونی کاملی در شهر بوشهر انجام شود.

استاندار بوشهر تشکیل کارگروه ویژه اقتصادی برای تأمین مایحتاج اقلام بهداشتی و ضدعفونی را مورد تأکید قرار داد و بیان کرد: پویش فعالان اقتصادی که با همکاری اتاق بازرگانی شکل‌گرفته باید همواره فعالیت آنان در تأمین مایحتاج لوازم بهداشتی ادامه یابد.

گراوند کمک به استمهال وام‌های اصناف، کسبه و فعالان کسب‌وکار خاطرنشان کرد: اکنون که بیشتر بازار و کسبه فعالیت آنان برای مقابله با کرونا تعطیل‌شده باید راهکاری در راستای حمایت از آنان ازجمله استمهال وام‌ها و بخشودن اجاره مغازه‌های آنان به ویژه در بخش دولتی حداقل در دو ماه موردتوجه قرار بگیرد.

وی استفاده از سمن‌ها در راستای مقابله با ویروس کرونا را یک ضرورت دانست و بیان کرد: حمایت و کمک‌های مردمی در عرصه مقابله با کرونا ستودنی است و همکاری مردم در این حوزه بزرگ‌ترین خدمت محسوب می‌شود.

استاندار بوشهر با تأکید بر پیوستن همه مردم در پویش در خانه بمانیم خاطرنشان کرد: باید حداقل پنجاه درصد کارکنان ادارات به صورت دور کاری فعالیت و خدمات خود را انجام دهند تا بتوان در قطع زنجیره انتقال ویروس کمک شود.

منبع:
شمار مبتلایان کرونایی در استان بوشهر به 28 نفر رسید/ ثبت 7 مورد جدید در استان
پیغام: دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: بر اساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هفت مورد جدید به شمار بیماران کرونایی در استان بوشهر افزوده شد.
كدخبر: 113681
1398/12/24

 به گزارش «پیغام»، دکتر سعید کشمیری اظهار داشت: تعداد بیماران مبتلا به کرونا در استان بوشهر تا روز 24 اسفندماه 28 نفر است.

وی بابیان اینکه از این هفت نفر سه نفر از استان بوشهر و چهار نفر از استان‌های قم، گیلان و خرم‌آباد بودند تصریح کرد: دو نفر از این آمار اهل گناوه و یک نفر اهل بوشهر بودند که برای انجام کار به استان‌های آلوده سفرکرده بودند و چهار نفر که از استان‌های آلوده برای سرکشی به اقوام به استان بوشهر آمده بودند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: تا امروز کل بیماران تنفسی مراجعه‌کننده به بیمارستان‌های استان بوشهر  هزار و ۱۶۷ نفر بودند که ۷۵۳ نفر بررسی و ترخیص شدند و در حال حاضر ۶۱ نفر بستری هستند.

دبیر ستاد استانی مبارزه با کرونا در بوشهر افزود:  مفهوم آمار امروز این است که افراد دارای ویروس کرونا در استان بوشهر یا از طریق همشهریانمان که به مناطق آلوده مسافرت کرده‌اند و یا از طریق افراد ساکن کانون‌های عفونت وارد استان می‌شود.

وی یادآور شد: کادر درمان استان خانواده‌های این افراد آلوده را پیدا، بررسی، تشکیل پرونده و  عفونت‌زدایی می‌کنند و هر روز تب سنجی و در صورت بروز علائم به مراکز درمانی منتقل می‌کنند.

دکتر کشمیری با تأکید بر اینکه جمعیت‌های بالای ۱۰ نفر نباید دورهم باشند اظهار داشت: در صورتی که اصول بهداشتی رعایت نشود، دور همی‌ها ادامه پیدا کند  این مشکل حادتر خواهد شد.

وی خطاب به مردم استان بوشهر اضافه کرد: مراقب سالمندان باشید و دور آن‌ها را شلوغ نکنید چراکه در معرض خطر هستند چون همه افراد امروز به‌نوعی می‌توانند ناقل باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: مردم تردد نکنند، در خانه بمانند، دور همی نروند، توصیه‌های بهداشتی را رعایت و در صورت علامت‌دار شدن به مراکز بهداشتی مراجعه و نسبت به قطع زنجیره اقدام شود.

منبع:
شماره گذاری پلاک خودورها زوج وفرد شد
پیغام: رئیس پلیس راهور استان بوشهر گفت: به منظور پیشگیری از گسترش بیماری کرونا و جلوگیری از ازدحام مراجعه کنندگان در پلیس راهور و مراکز تعویض پلاک، ارائه خدمات شماره گذاری خودرو در استان از امروز (شنبه ۲۴ اسفند) به صورت زوج و فرد انجام می‌گیرد.
كدخبر: 113680
1398/12/24

به گزارش «پیغام»؛ سرهنگ قدرت الله کشکولی افزود: آن دسته از افرادی که نخستین رقم سمت چپ شماره پلاک خودروشان زوج است، روز‌های زوج (روز شنبه، دوشنبه و چهارشنبه) و آن دسته از اشخاصی که نخستین رقم سمت چپ شماره پلاک خودرو شان فرد است روز‌های فرد (یک شنبه، سه شنبه و پنج شنبه) برای دریافت خدمات شماره گذاری و نقل و انتقال به مراکز تعویض پلاک و پلیس راهور تابعه مراجعه کنند.

او ادامه داد: برای عمل به توصیه‌های بهداشتی به شهروندان توصیه می‌شود؛ چنانچه ضرورتی برای نقل و انتقال خودرو وجود ندارد، آن را به سال جدید موکول کنند.

رئیس پلیس راهور استان بوشهر بیان کرد: بر اساس ابلاغیه صادر شده، چنانچه در این ایام اعتبار گواهینامه رانندگی افراد منقضی شود و یا معاینه فنی وسایل نقلیه پایان یافته و یا رو به پایان باشد، نیازی به تمدید اعتبار گواهینامه و گرفتن برگ معاینه فنی جدید تا پانزدهم اردیبهشت سال ۱۳۹۹ نیست و در این زمینه در بازه زمانی اعلام شده جریمه نخواهند شد.

منبع:
تا اطلاع ثانوی برای تولید الکل نیاز به هیچگونه مجوزی از سوی سازمان صمت نمی باشد
پیغام: معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت،معدن و تجارت استان بوشهرگفت: بمنظور تسریع درجلوگیری ازانتشار ویروس کرونا ؛ برای تولید الکل درواحد های صنعتی ؛ تا اطلاع ثانوی نیاز به هیچگونه مجوزی از سوی سازمان صمت نمی باشد.
كدخبر: 113679
1398/12/24

پیغام: معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت،معدن و تجارت استان بوشهرگفت: بمنظور تسریع درجلوگیری  ازانتشار ویروس کرونا ؛ برای تولید الکل درواحد های صنعتی ؛ تا اطلاع ثانوی  نیاز به هیچگونه مجوزی از سوی سازمان صمت نمی باشد.

به گزارش «پیغام» به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت،معدن و تجارت استان بوشهر؛ حسن بحرینی در این خصوص افزود:طبق تصمیمات ستاد مقابله با کرونا دروزارت صنعت،معدن وتجارت مبنی بر اعلام آمادگی برخی از صنایع برای تولید الکل با توجه به ضرورت تامین نیاز این کالا ، تا اطلاع ثانوی هیچ گونه مجوزی برای تولید الکل از سوی این سازمان نیاز نمی باشد.

 بحرینی با اشاره به مصوبه ستاد مقابله با کرونا در وزارت صنعت، معدن و تجارت و با توجه به اعلام آمادگی برخی از واحدهای تولیدی برای تولید الکل مورد نیاز کشورو استان یاداورشد: تولید الکل بدون مجوز در واحدهای تولیدی امکان پذیر است.

 معاون سازمان صنعت،معدن و تجارت استان عنوان کرد: طبق ابلاغیه مذکور الکل تولیدی با هماهنگی دانشگاه‌ علوم پزشکی استان عرضه خواهد شد.

منبع:
نوزاد عجول در آمبولانس هلال احمر به دنیا آمد
پیغام: مادری اهل شهرستان دشتی هنگام انتقال به بیمارستان نوزاد خود را در آمبولانس هلال احمر به دنیا آورد.
كدخبر: 113678
1398/12/24

 به گزارش «پیغام» به نقل ازروابط عمومی جمعیت هلال احمر استان بوشهر اعلام کرد: ساعت ۱۹:۳۰ دیروز (جمعه ۲۳ اسفند) نجاتگران این جمعیت در پایگاه امداد و نجات دهوک شهرستان دشتی (یادمان شهید بکمی) در حال انتقال یک زن باردار از منطقه دشت پلنگ به بیمارستان زینبیه خورموج بودند که نوزاد در آمبولانس به دنیا آمد.

نجاتگران با انجام کار‌های فوریتی و احیای قلبی، مادر و نوازد دختر را سالم به بیمارستان رساندند.

منبع:
بازگشت به بالا