چرا به مدرسه می روی!؟
تو را به این امید راهی دبستان می کنیم تا در شناخت خویش یاری ات کنند و هر روز بیشتر شبیه خودت شوی چرا که هستی فقط نسخه های اصل را جاودان می نماید و میل به جاودانگی در ذات بشر به بدیعه گذارده شده است.
كدخبر: 110607
1398/07/01

با کوله باری از امید و شادی بسیار، چشمان هیجان زده، گوشهای مشتاق و گام های پر شتاب رهسپار دبستان شدی تا جامعه ای بزرگتر از خانواده ات را تجربه کنی و بیاموزی اما در آن هیاهو و طنین خاطره انگیز صدای زنگ صبحگاه یکم مهرماه 1398 خورشیدی دلهره ای عجیب را مهمان قلبم کردی ! از آن دست دلهر ه هایی که در اعماق خود صدف سوال های شکاکانه و سپس مروارید های یقین را می پرورند.

برادر زاده عزیزم آریا؛ برای رهایی از این دلهره نیازمندم بدانم اگر اکنون تو به جای جامعه و خانواده ات حق انتخاب داشتی، باز هم رفتن به مدرسه و تحصیل علم و دانش را بر می گزیدی یا خیر!؟ آخر این راهی است که ما پیش رویت گذاشته ایم و آن را برایت مناسب می دانیم. ای کاش می توانستیم ذهنت را بخوانیم  ای کاش می توانستیم بی آنکه فرصت ها به سبب جهل و ناآگاهی ما از چنگت بروند یک راست تو را برای انجام رسالتت آماده کنیم و از آزمون و خطاها و این سو و آن سو رفتن های خسته کننده تا آنجا که ممکن است دورت کنیم و آنقدر تو را به خودت نزدیک کنیم تا در این رهایی لذت زندگی و خوشبختی بی وقفه را تجربه کنی. من از نسلی هستم پر از حسرت های بیشمار پر از همه کاره و هیچ کاره بودن ها پر از اطاعت های بی چون و چرا، نسلی که حق انتخاب و علایقش نادیده گرفته شد همان نسل سوخته معروف. آنچه مرا وادار به نوشتن این نامه برای تو می کند در اصل نوعی ابراز ندامت از گذشته است اعتراف به اینکه خیلی دیر به درک درست از زندگی رسیدم خیلی دیر فهمیدم مهمترین دغدغه زندگی باید شناخت خویش باشد و این مهم است که به زندگی معنا می بخشد، هنگامی که بدانی کیستی !؟ خواهی فهمید چگونه زندگی کنی و آنگاه زندگی ات سراسر لذت و شادی خواهد شد چراکه شادی و لذت، ذات زندگی یا به عبارتی دیگر دقیقا خود زندگی است و اکنون حی و حاضر است همین جا و همین لحظه که برایت می نویسم در درون من می جوشد و از قلم سرریز کاغذ می شود. آدمهای زیادی در طول عمر خود سفرهای بسیار می کنند از جمله به اعماق اقیانوس ها و موجودات عجیب و خارق العاده ای را کشف می کنند آنها قله های بسیاری را فتح کرده و قاره ها را جسته اند و... اما از سفر به درون خویش عاجزند آنها مهمترین کشف را از یاد برده اند. تو را به این امید راهی دبستان می کنیم تا در شناخت خویش یاری ات کنند و هر روز بیشتر شبیه خودت شوی چرا که هستی فقط نسخه های اصل را جاودان می نماید و میل به جاودانگی در ذات بشر به بدیعه گذارده شده است.

 ای کاش آموزش تاریخ را با ادیسون آغاز کنند تا نسل آریا بداند کشف نتیجه شناخت، اشتیاق، خلاقیت و پشتکار است. ای کاش جغرافیا را چنان به تو بیاموزند که هیچ مرز هوایی، دریایی و زمینی را نپذیری و بدانی که مرز زنگار اذهان کهنه است. ای کاش نگرش آموزشی طبیعی باشد و بجای سرکوب، وحشت و شرمساری، آموزش سکس درست و سالم جز ابتدایی ترین و اجتناب ناپذیرترین اولویت های آموزشی تو قرار گیرد تا انرژی آن مبدل به فرا آگاهی و رشد معنوی شود. ای کاش به جای آموزش قانون، عرف، هنجارها، تبعیض ها، ارزش های مقطعی، سلیقه ای و منطقه ای، شعور پذیرش، وحدت، استقلال فردی، حق انتخاب آزادانه و اتخاذ تصمیم درست و قاطع را به تو بیاموزند. ای کاش بیاموزی که تحصیل علم و دانش به معنای رقابت با دیگری و کسب سود نیست بلکه به منظور ارایه خدمات بهتر و دگر خواهی (عشق) است و این دگر خواهی فقط محدود به نوع بشر نیست حیوانات، درختان، محیط زیست و هر ناشناخته ای را در زنجیره پیوستگی جهان هستی شامل می شود بدان که این درک بالاترین گنج است و مذهبی برتر از مذهب عشق وجود ندارد. ای کاش به جای ترس و اطاعت کورکورانه (تقلید) شهامت ابراز خودت، هنر اندیشیدن و استفاده درست از موهبت عقل و توانایی هایت را به تو بیاموزند تا هر روز نسبت به دیروزت انسان بهتری باشی و هر لحظه سپاسگزار خالقی باشی که حضورت خواست و اراده اوست به امید آنکه اطرافت پر باشد از انسان های فراوان مهر و اندیشه، هنر دوست و هنر پرور تو را به دبستان می فرستیم اگر چیزی بیشتر و بهتر را آموختی که صد البته خشنود، قدردان و سپاسگزاریم و اگر غیر از این را تجربه کردی این جهل را بر ما خرده مگیر و با آگاهی، اشتیاق و استقامت شجاعت تغییر را داشته باش و بدان هیچ چیز تصادف نیست.

منبع:
621 نفر در آموزش و پرورش استان استخدام شدند
پیغام: معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان بوشهراز استخدام 621 نفر در اول مهرماه سال جاری در آموزش و پرورش استان بوشهر خبر داد.
كدخبر: 110606
1398/07/02

به گزارش «پیغام»؛ غلامرضا دانش فر در نشست "توجیهی سند تحول بنیادین" با حضور رضا مددی مشاور وزیر و رئیس ستاد اجرایی سند تحول بنیادین وزارت آموزش و پرورش،اظهارداشت: با شروع سال تحصیلی جدید 621 نفر از معلمان حق التدریس، شرکت کنندگان آزمون استخدامی و آموزشیاران سواد آموزی به استخدام آموزش و پرورش استان درآمدند.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان در ارتباط با ترکیب نیروهای جدید جذب شده، افزود:از کل تعداد نیروهای یادشده، 249 نفر شامل نیروهای خرید خدمت، پیش دبستانی و حق التدریس می باشند.

وی ادامه داد: از آموزشیاران واجد شرایط  نهضت سواد آموزی هم 65نفر به عنوان آموزگار ابتدایی جذب آموزش و پرورش شدند.

دانش فر همچنین عنوان داشت: براساس ماده 28 آزمون استخدامی 307 نفرهم با مجوز وزارتخانه به صورت پیمانی  در آموزش و پرورش استان استخدام شدند.

وی به جذب سرباز معلمان جدید در استان اشاره کرد و گفت: با آغاز سال تحصیلی جدید تعداد 21 نفر تحت عنوان طلبه وظیفه و 67 نفرسرباز معلم جدید مشغول تدریس در مدارس استان شدند.

معاون پشتیبانی آموزش و پرورش چالش پیش روی آموزش و پرورش را کمبود معلم دانست و بیان داشت: رشد 11 هزار نفری دانش آموزان در سال جاری نسبت به سال قبل و بازنشستگی چشم گیر نیروهای باتجربه  دو عامل مهم کمبود شدید معلم در استان است.

وی با تاکید براین که با وجود کمبود شدید نیروی انسانی در آموزش و پرورش هیچ کلاسی در سال جدید تحصیلی بدون معلم نخواهد ماند، گفت: بخشی از کمبود نیرو جذب نیروهای سرباز معلم،آموزشیاران سوادآموزی، خرید خدمت آموشی، پیش دبستانی و حق‌التدریس، واگذاری ساعت به نیروهای بازنشسته جبران شده است.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان بوشهر در خاتمه ابراز امیدواری کرد تا رسیدن به وضعیت مطلوب در تامین نیروی کافی برای نظام تعلیم و تربیت روند جذب نیروهای کارآمد آموزشی ادامه یابد.

 

منبع:
داور جوان بوشهری بین المللی می شود؟
علی احمدی کمک داور جوان و آینده دار بوشهری که سه فصلی است در لیگ برتر حضور دارد و از سرمایه های استان در رشته داوری است یکی از گزینه های جدید لیست داوران بین المللی فوتبال ایران بشمار می رود
كدخبر: 110605
1398/07/02

پیغام: علی احمدی کمک داور جوان و آینده دار بوشهری که سه فصلی است در لیگ برتر حضور دارد و از سرمایه های استان در رشته داوری است یکی از گزینه های جدید لیست داوران بین المللی فوتبال ایران بشمار می رود که قرار شده بزودی در تست کمیته داوران شرکت کند.

به گزارش «پیغام» به نقل از فوتبال بوشهر در جدیدترین اقدام فدراسیون فوتبال و کمیته داوران چند داور جوان کشورمان شانس حضور در لیست بین المللی داوران ایرانی را دارند که یکی از آنها علی احمدی کمک داور شایسته بوشهری است که می تواند یک اتفاق تاریخی برای داوری بوشهر در راه باشد.

در سال های اخیر پیشرفت قابل ملاحظه زاهدی فرد و قضاوت بازی های بزرگ لیگ برتر بارها او را شایسته قرارگرفتن در لیست داوران بین المللی قرار داد اما تا این لحظه هیچ داوری از استان بوشهر در رقابتهای بین المللی و رسمی رده بزرگسالان قضاوت نداشته است.

  

احمدی جوان بزودی در تست شرکت می کند اما شاید وقت آن رسیده مسئولان شورای شهر،اداره ورزش ،هیات فوتبال و حتی استانداری بوشهر با رایزنی های مستمر یک اتفاق تاریخی را برای ورزش بوشهر رقم بزنند،احمدی با ۲۸ سال سن در لیست داوران بیمن المللی قرار بگیرد فقط برای خودش نیست و یک اعتبار استانی خواهد بود که می تواند ماندگار شود!

منبع:
راه اندازی سامانه اطلاع رسانی مصوبه‌های شهر بوشهر
پیغام: رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر گفت: سامانه اطلاع رسانی مصوبه‌های شورای شهر بوشهر در راستای شفاف‌سازی راه اندازی شد.
كدخبر: 110604
1398/07/02

به گزارش «پیغام»؛ ابوذر دهدار  در گفت و گو با ایرنا افزود: اطلاع رسانی شفاف مصوبه‌ها و اقدام‌های شورا علاوه بر اینکه یکی از وعده‌های شورای شهر به مردم و از مطالبه‌های جدی شهروندان نیز بوده است.

وی بیان کرد: در این زمینه سامانه اطلاع رسانی مصوبه‌ها  و اقدام‌های شورا بر بستر سایت اطلاع رسانی شورای شهر بوشهر به آدرس http://shora.bushehr.ir/ بارگذاری شده است.

دهدار تاکید کرد: راه اندازی این سامانه، سامانه پخش زنده نشست‌های شورا و الکترونیکی شدن مصوبه‌ها با هدف شفاف سازی در  شورای پنجم صورت گرفته است.

وی یادآور شد: با این اقدام شهروندان در ساعتی از  شبانه روز می‌توانند با مراجعه به سایت شورای اسلامی شهر بوشهر در جریان آخرین فعالیت‌های نمایندگان خود در شورا قرار گیرند.

دهدار افزود: شهروندان با نظارت بیشتر به فعالیت شورا بدون شک در پیشبرد هدف‌های عالیه مدیریت شهری نیز قادر به تاثیرگذاری بیشتری خواهند بود.

منبع:
شکست پارس جنوبی از تیم ملی فوتبال ساحلی در دیدار دوستانه
دوشنبه شب در دیداری دوستانه تیم ملی فوتبال ساحلی کشورمان از سد پارس جنوبی بوشهر گذشت.
كدخبر: 110603
1398/07/02

به گزارش «پیغام»؛ در این دیدار که به میزبانی زمین فوتبال ساحلی دهکده گردشگری بوشهر برگزار شد تیم ملی با نتیجه ۷ بر ۴ برابر نماینده بوشهر پیروز شد.

در این دیدار امیر حسین اکبری(۲گل)، محمد مرادی (۲گل)، محمد معصومی، مصطفی سبحانی و هادی فرهمند ۷ گل تیم ملی را به ثمر رساندند.

محمدعلی نظرزاده(۲گل)، میلاد دریایی و امیر حسین امیدی نیز چهار گل تیم پارس چنوبی را در این دیدار به ثمر رساندند.

تیم ملی فوتبال ساحلی در دومین دیدار دوستانه خود چهارشنبه شب در بوشهر به مصاف دریانوردان بوشهر می‌رود.

تیم ملی فوتبال ساحلی از شب گذشته اردوی آمادگی خود برای حضور در مسابقات جهانی المپیک ساحلی قطر را در بوشهر آغاز کرده است.

منبع:
تصاویر/اثر هنری با کفش پاشنه بلند در اعتراض به زن کشی
طبق آمار رسمی در سال 2018 میلادی 440 زن در ترکیه به دست شوهرانشان کشته شده اند که بر همین اساس یک هنرمند با کفش های پاشنه بلند به این قتل ها اعتراض کرده است.
كدخبر: 110602
1398/07/02

پیغام: یک هنرمند در ترکیه در واکنش به خشونت علیه زنان و کشته شدن زنان توسط شوهرانشان یک اثر هنری متفاوت خلق کرده است.

به گزارش «پیغام» به نقل از فرارو، خشونت خانگی یک مساله مهم در سراسر جهان است که در بسیاری از موارد زنان توسط شوهرانشان مورد آزار و اذیت قرار می گیرند.

برهمین اساس یک هنرمند و طراح با نصب 440 کفش پاشنه بلند بر روی دیوار یک ساختمان به کشته شدن 440 زن ترکیه ای توسط شوهرانشان در سال 2018 اعتراض خود را نشان داده است.

وی دلیل انتخاب کفش پاشنه بلند برای این اثر را به عنوان نمادی از قدرت و استقلال زنان عنوان کرده است. این هنرمند گفته که هدف دیگرش از این انتخاب زیبایی شناسی بوده است.

 

 

منبع:
مرگ یک زن 80 ساله بر اثر حمله سگ
پیغام: رئیس اداره محیط‌ زیست شهرستان آستانه‌ اشرفیه با اذعان به اینکه یک تیم عملیاتی برای پیدا شدن این سگ تشکیل‌ شده، تصریح کرد: سگ موردنظر بعد از حمله فرار کرده و یک تیم عملیاتی تشکیل‌ شده، ولی چون به تاریکی شب برخوردیم از صبح فردا کار پیدا کردن این سگ را ادامه می‌دهیم.
كدخبر: 110601
1398/07/02

پیغام: رئیس اداره محیط‌ زیست آستانه‌ اشرفیه، از مرگ یک زن 80 ساله براثر حمله سگ دریکی از روستاهای این شهرستان خبر داد.

به گزارش «پیغام»؛  جعفر میرزایی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به مرگ یک زن 80 ساله بر اثر حمله سگ اظهار کرد: امروز یک پیرزن در یکی از روستاهای آستانه‌ اشرفیه بعد از بازگشت از محل کار خود به منزل، مورد حمله یک سگ قرار گرفت و به زیر پل کشیده شد که متأسفانه به علت عدم توان جسمانی فوت‌ شده است.

وی با اشاره به هار بودن این سگ گفت: این سگ قطعاً هار بوده زیرا یک سگ غیرهار قطعاً چنین حمله‌ای نمی‌کند و باید اقدامات لازم جهت جلوگیری از وقوع چنین اتفاقاتی انجام شود.

رئیس اداره محیط‌ زیست شهرستان آستانه‌ اشرفیه با اذعان به اینکه یک تیم عملیاتی برای پیدا شدن این سگ تشکیل‌ شده، تصریح کرد: سگ موردنظر بعد از حمله فرار کرده و یک تیم عملیاتی تشکیل‌ شده، ولی چون به تاریکی شب برخوردیم از صبح فردا کار پیدا کردن این سگ را ادامه می‌دهیم.

میرزایی با اشاره به اقدام موردنظر در صورت پیدا شدن سگ حمله‌کننده، افزود: چون این سگ احتمالاً دارای صاحب است،، باید آن را پیدا کنیم و با هماهنگی نهادهای مربوطه اقدامات لازم جهت جلوگیری از اتفاقات احتمالی آینده صورت می‌گیرد.

منبع:
آدم‌ربایی دختر جوان برای تهیه جهیزیه
ساسان را به خانه نریمان کشاندم. او میوه‌ها را هم با خودش آورده بود. وارد خانه شدیم من به اتاق رفتم منتظر بودم که نریمان و دوستش کامران بیایند. وقتی آن‌ها وارد شدند، شروع به دعوا کردند. من را داخل اتاق کردند و در را بستند. کامران ادعا کرد شوهر من است و به‌سمت ساسان حمله کرد و گفت: او چرا با من قرار گذاشته است. من تمام مدت در اتاق بودم و نمی‌دانستم که پول گرفتند یا ساسان را کتک زدند
كدخبر: 110600
1398/07/02

پیغام: دختر جوانی که برای تهیه جهیزیه با همکاری دو پسر اقدام به آدم‌ربایی کرده بود، وقتی در دادگاه حاضر شد، جزئیات را توضیح داد و بی‌پولی را انگیزه خود برای ارتکاب جرم عنوان کرد.

به گزارش «پیغام» به نقل از شرق، مردی یک سال قبل به مأموران پلیس در شمال تهران مراجعه کرد و مدعی شد از سوی سه نفر که یکی از آن‌ها دختری جوان است، ربوده شده بود. این مرد گفت: دختر جوان من را اغفال کرد و به خانه‌ای کشاند و در آنجا دو مرد از من صد میلیون تومان سرقت کردند و مرا مورد ضرب و جرح هم قرار دادند.

مأموران در تحقیقات انجام‌شده و با توجه به نشانه‌هایی که این مرد داده بود، متوجه شدند یکی از آدم‌ربایان قبلا برای شاکی کار می‌کرده است. این در حالی بود که هم‌زمان مأموران دختر جوان را نیز شناسایی و بازداشت کردند.

در ابتدا نریمان، طراح این نقشه آدم‌ربایی که با شاکی آشنایی داشت، مورد بازجویی قرار گرفت. او گفت: من به دلیل اختلافی که با ساسان، شاکی پرونده، داشتم او را به خانه خودم کشاندم تا بتوانم پولم را بگیرم. من او را ندزدیدم و ادعای آدم‌ربایی درست نیست.

در ادامه کیانا، دختر جوان که متهم به مشارکت در این آدم‌ربایی بود، در بازجویی‌ها گفت: من اصلا قصد آدم‌ربایی نداشتم و نمی‌خواستم کسی را بدزدم. به من گفتند قصد دارند از ساسان نقطه ضعف پیدا کنند و از من کمک خواستند.

متهم سوم نیز در بازجویی‌ها اتهام آدم‌ربایی را رد کرد.

با توجه به مدارک موجود در پرونده، کیفرخواست علیه سه متهم صادر و پرونده برای رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

در جلسه رسیدگی به این پرونده که در شعبه دوم دادگاه کیفری استان تهران برگزار شد، ابتدا کیفرخواست علیه متهمان خوانده شد و در ادامه شاکی در جایگاه حاضر شد. او یک‌بار دیگر توضیح داد که چطور او را به خانه‌ای کشاندند و پول‌هایش را سرقت کردند. او برای متهمان درخواست اشد مجازات را کرد.

سپس دو جوانی که در این آدم‌ربایی نقش داشتند، صحبت و دفاعیات خود را مطرح کردند. وقتی نوبت به کیانا رسید، او گفت: من نه قصد آدم‌ربایی داشتم و نه اینکه می‌دانستم چرا می‌خواهند ساسان را بدزدند. عقد کرده بودم و برای اینکه بتوانم جهیزیه تهیه کنم، به پول احتیاج داشتم. پشتوانه‌ای هم نداشتم که از من حمایت شود و مثلا اینکه بگویم پدر و مادرم برایم جهیزیه می‌خرند. کادو‌هایی را که برای عقد گرفته بودم، آماده کردم که بفروشم، اما باز هم کم بود. از یکی از دوستانم کمک خواستم و به او گفتم می‌خواهم جهیزیه بخرم و ۴۰ میلیون تومان پول لازم دارم. از او قرض خواستم، اما گفت: چنین پولی ندارد که به من بدهد. چند روز بعد به من گفت: با برادرش صحبت کرده و او حاضر است در قبال کاری، پول را به من قرض بدهد. پرسیدم چه کاری، گفت: باید حضوری توضیح دهد. نریمان، برادر دوستم، با من تماس گرفت و قرار حضوری گذاشتیم. گفت: صاحب‌کارش او را به‌خاطر اینکه به دختری شماره داده اخراج کرده است. نریمان از من خواست که آن مرد را اغفال کنم تا به قول خودش نقطع ضعفی از او داشته باشد و بتواند دوباره سر کارش برگردد.

این متهم ادامه داد: من پیشنهاد نریمان را قبول کردم. ساسان مغازه میوه‌فروشی داشت و میوه‌های لاکچری می‌فروخت. به آنجا رفتم و نام میوه‌ای را گفتم. او گفت: میوه را حالا ندارد و بعد می‌آورد. شماره تماسش را به من داد و من چند روز بعد با او تماس گرفتم و بعد دوباره به مغازه رفتم. بار دومی که رفتم شماره من را گرفت و گفت: خودش هر وقت میوه‌ها آماده شد، خبرم می‌کند. بعد یکی، دو بار پیامکی با هم در ارتباط بودیم. من کاری کردم که او از من خوشش آمد. مرا به یک کافه دعوت کرد و با هم چند ساعتی گفتگو کردیم. در این مدت هم نگفته بودم متأهل هستم. من در این مدت همه‌چیز را درباره نقشه‌مان به نریمان می‌گفتم. تا اینکه نریمان به من گفت: ساسان را به یک سفرخانه سنتی بکشانم. ساسان قبول نکرد به آن سفره‌خانه برویم و نقشه نریمان با شکست مواجه شد و او به‌ناچار نقشه را تغییر داد. به من گفت: هرطور شده او را به خانه بکشانم.

این‌گونه بود که ساسان را به خانه نریمان کشاندم. او میوه‌ها را هم با خودش آورده بود. وارد خانه شدیم من به اتاق رفتم منتظر بودم که نریمان و دوستش کامران بیایند. وقتی آن‌ها وارد شدند، شروع به دعوا کردند. من را داخل اتاق کردند و در را بستند. کامران ادعا کرد شوهر من است و به‌سمت ساسان حمله کرد و گفت: او چرا با من قرار گذاشته است. من تمام مدت در اتاق بودم و نمی‌دانستم که پول گرفتند یا ساسان را کتک زدند. بعد از اینکه همه‌چیز تمام شد و من به خانه خودم رفتم، فردای آن روز نریمان با من تماس گرفت و ۴۰ میلیون تومان قرض داد و قرار بود بعد از عروسی با کادو‌های عروسی پول را برگردانم. من هم پول را قبول کردم. من پولی بابت این کار نگرفتم و در جرمی که پسران مرتکب شدند، نقشی نداشتم.

متهم همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا هنوز با همسرش زندگی می‌کند، گفت: ما هنوز نتوانستیم عروسی کنیم و در مرحله عقد هستیم، اما شوهرم وقتی فهمید برای چه این کار را کردم، من را بخشید.

قضات با پایان جلسه دادگاه برای صدور رأی وارد شور شدند.

منبع:
بیانیه سه کشور اروپایی: ایران مسئول حمله به آرامکو عربستان است
جمهوری اسلامی ایران در واکنش به این اقدام یک سال «صبر راهبردی» را در دستور کار قرار داد و به طرف‌های توافق هسته‌ای به ویژه کشورهای اروپایی که وعده جبران خروج آمریکا را می‌دادند مهلت داد به تعهدات خود ذیل توافق هسته‌ای عمل کنند.
كدخبر: 110599
1398/07/02

 پیغام: سه کشور اروپایی انگلیس،‌ فرانسه و آلمان بیانیه مشترکی را درباره حملات به تاسیسات نفتی آرامکوی عربستان سعودی منتشر کردند.

به گزارش «پیغام» به نقل از فرارو، در این بیانیه ادعا شده است:« واضح است که ایران مسئول حمله به تاسیسات نفت سعودی است.»

این سه کشور اروپایی در ادامه بیانیه خود عنوان کردند:« این حملات ضرورت دیپلماسی برای کاهش تنش ها با تعامل تمامی طرف‌ها را نشان می‌دهد.»

در این بیانیه سه کشور اروپایی مدعی شدند که همچنان از توافق هسته‌ای سال 2015 حمایت می‌کنند و از ایران خواستند تا به اجرای کامل تعهدات برجامی خود بازگردد.

تروئیکای اروپایی در این بیانیه اضافه کردند:«زمان آن فرا رسیده که ایران چارچوب مذاکرات طولانی مدت درباره برنامه هسته‌ای، موضوعات امنیت منطقه‌ای که شامل برنامه‌های موشکی‌اش می‌شود را بپذیرد.»

واشنگتن سال گذشته بعد از خروج از برجام در راستای سیاستی موسوم به «فشار حداکثری» به اقداماتی تحریک‌آمیز مانند قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست سازمان‌های اصطلاحاً تروریستی، اعزم یک ناوگروه، چند بمب‌افکن بی‌-۵۲ و چند جنگنده اف-۲۲ به منطقه و تحریم وزیر خارجه ایران روی آورده است.

جمهوری اسلامی ایران در واکنش به این اقدام یک سال «صبر راهبردی» را در دستور کار قرار داد و به طرف‌های توافق هسته‌ای به ویژه کشورهای اروپایی که وعده جبران خروج آمریکا را می‌دادند مهلت داد به تعهدات خود ذیل توافق هسته‌ای عمل کنند.

اما پس از گذشت بیش از یک سال کشورهای اروپایی نه تنها به تعهدات برجامی خود عمل نکرده بلکه پا را فراتر نهاده و خواستار توافق جدید دیگری هستند که برنامه دفاع موشکی ایران را نیز شامل شود.

منبع:
حذف خاطرات غیرضروری توسط مغز در حین خواب
محققان ژاپنی می‌گویند مغز ما هنگامی که به خواب می‌رویم شروع می‌کند به حذف کردن خاطرات بی اهمیت و غیرضروری و در طول خواب ساعات پر مشغله‌ای را می‌گذراند.
كدخبر: 110598
1398/07/02

به گزارش «پیغام» ایسنا و به نقل از ساینس دیلی، همین‌طور که شما سرتان را بر روی بالش گذاشته و به خواب فرو رفته‌اید، احتمالاً تصور نمی‌کنید که مغز شما هنوز دیوانه‌وار در حال کار است، اما دقیقا همین‌طور است. یکی از مشغله‌های بسیاری که مغز در حین خواب مشغول انجام آن است، کاوش در میان لحظه‌ها و افکار روزانه شما و پاک کردن موارد غیرضروری آنهاست.

محققان ژاپنی نورون‌هایی را در قسمت هیپوتالاموس مغز کشف کرده‌اند که با حرکت سریع چشم در هنگام خواب و از بین بردن خاطرات غیرضروری مرتبط است. این بخشی از مغز است که چندین کارکرد دارد و مهم‌ترین آنها اتصال سیستم عصبی ما به سیستم غدد درون ریز است.

مغز با وجود پیشرفت شگرف علم هنوز هم اندامی مرموز است. با این حال این تحقیق خاص به کشف و درک مکانیسم‌های عصبی ناشناخته که هنگام خواب بر روی تنظیم حافظه ما کار می‌کنند، کمک می‌کند.

هنگامی که می‌خوابیم، مغز ما در حال پردازش تمام اطلاعاتی است که در طول روز جمع آوری کرده‌ و آنها را طبقه‌بندی می‌کند و در "جعبه‌های" مشخصی در مغز قرار می‌دهد و آنها را به شکل خاطرات تلفیق می‌کند.

به گفته دانشمندان اما برخی از تجربیات روزانه از نظر مغز ما ارزش یادآوری ندارند و از این رو از حافظه ما اخراج می‌شوند.

این در واقع یک فرآیند فوق العاده مفید است. در غیر این صورت ما از اطلاعاتی سرریز می‌شدیم که مغز ما نمی‌دانست چگونه باید آنها را اداره کند.

فراموشی برای تنظیم حافظه ما ضروری است و روند از بین بردن خاطرات غیر ضروری، تجدید ساختار سیناپسی نامیده می‌شود. این روند فقط در ساعات خواب ما رخ می‌دهد.

تیمی از محققان به سرپرستی "شونتارو ایزاوا" از دانشگاه ناگویا، نقش یک سری خاص از نورون‌ها به نام "هورمون تمرکز ملانین"(MCH) را در موش‌های در حال خواب بررسی کردند.

نورون‌های MCH منحصراً در هیپوتالاموس یافت می‌شوند و اعتقاد بر این است که در تنظیم خواب و بیداری نقش دارند.

این تیم برای مشاهده نقش نورون‌های MCH در تنظیم حافظه در موش‌ها از ترکیبی از تکنیک‌های شیمیایی و اپتوژنتیک استفاده کردند و در کمال تعجب ایزاوا و همکارانش دریافتند که مهار نورون‌ها باعث افزایش حافظه در جوندگان می‌شود ، در حالی که نورون‌های MCH باعث اختلال در حافظه(به معنی پاک کردن خاطرات غیر ضروری) می‌شوند.

بنابراین نتایج نشان می‌دهد که مسیر عصبی خواب موسوم به "REM" نقش مهمی در فراموشی فعال ما دارد.

محققان به آینده‌ای نگاه می‌کنند که در آن می‌توان از مسیرهای MCH به عنوان هدفی برای تنظیم حافظه استفاده کرد.

 
 
منبع:
تصاویری از آسیب‌های وارده به تاسیسات نفتی آرامکو عربستان
کار تعمیرات در دو تأسیسات نفتی آرامکو عربستان سعودی پس از حملات موشکی و پهپادی در حال انجام است. حملاتی که پادشاهی عربستان را مجبور به تعطیل کردن نیمی از کل تولید نفت خود کرده است.
كدخبر: 110597
1398/07/02

 

منبع:
تصاویر/ مسابقه خوردن فلفل قرمز در استخر فلفل!
ده‌ها نفر در یک مسابقه خوردن فلفل قرمز در شهر هانگژو چین شرکت کردند.
كدخبر: 110596
1398/07/01

پیغام: مسابقه خوردن فلفل های قرمز و آتشین در شهر هانگژو واقع در شرق چین برگزار شد.

به گزارش «پیغام» به نقل از فرارو، در این رقابت شرکت کنندگان زن و مرد در یک استخر مملو از فلفل قرمز قرار گرفته و شروع به خوردن کردند.

در پایان فردی با خوردن 50 فلفل قرمز طی مدت یک دقیقه رتبه نخست را کسب کرد. 

 

منبع:
برخوردی که باعث درگیری بازیکنان دربی شد +عکس
در لحظات پایانی بازی با برخورد یزدانی با سیامک نعمتی، فرشاد احمدزاده آغازگر درگیری بین بازیکنان دو تیم بود تا نهایتا کریم باقری و محسن خلیلی وارد زمین شوند و بازیکنان را جدا کنند. با این حال موعود بنیادی‌فر به سیامک نعمتی و عارف غلامی کارت زرد نشان داد.
كدخبر: 110595
1398/07/01
پیغام: در اواخر بازی دو تیم پرسپولیس و استقلال، برخورد سیاوش یزدانی با سیامک نعمتی باعث درگیری بازیکنان دو تیم شد.

به گزارش «پیغام» به نقل از خبرآنلاین، پرسپولیس موفق شد در یک بازی درگیرانه، استقلال را شکست دهد تا با ۹ امتیاز به رده دوم جدول برسد. در لحظات پایانی بازی با برخورد یزدانی با سیامک نعمتی، فرشاد احمدزاده آغازگر درگیری بین بازیکنان دو تیم بود تا نهایتا کریم باقری و محسن خلیلی وارد زمین شوند و بازیکنان را جدا کنند. با این حال موعود بنیادی‌فر به سیامک نعمتی و عارف غلامی کارت زرد نشان داد.

در ادامه تصویری از برخورد سیاوش یزدانی با سیامک نعمتی را می‌بینید که ابوالفضل امان الله و امیرحسین خیرخواه این عکس را ثبت کرده اند.
 
 
 
منبع:
عکس/ برگزاری آیین شب شعر دفاع مقدس در بوشهر
آیین شب شعر دفاع مقدس به همت سازمان بسیج هنرمندان استان با حضور مسولین در سالن شهدای خلیج فارس بوشهر برگزار شد
كدخبر: 110594
1398/07/01

 

منبع:
انتقاد شدید استراماچونی از بازیکنانش
مدیرعامل باشگاه استقلال که از شکست تیمش ناراحت بود جلسه ای را با سرمربی ایتالیایی برگزار کرد و بعد از آن تمرین تیمش را نظاره گر شد.
كدخبر: 110593
1398/07/01

پیغام: در تمرین امروز تیم فوتبال استقلال سرمربی این تیم از بازیکنانش به شدت انتقاد کرد.

به گزارش «پیغام» به نقل از فارس، تمرین امروز تیم فوتبال استقلال یک روز بعد از شکست این تیم در دربی از ساعت 9:30 در شرایطی برگزار شد که امیر حسین فتحی در محل تمرین این تیم حضور پیدا کرد.

مدیرعامل باشگاه استقلال که از شکست تیمش ناراحت بود جلسه ای را با سرمربی ایتالیایی برگزار کرد و بعد از آن تمرین تیمش را نظاره گر شد.

در همان ابتدای تمرین امروز سرمربی ایتالیایی با بازیکنان تیمش به صحبت پرداخت و به شدت از عملکرد آنها انتقاد کرد.

 

منبع:
خبر خوش وزیر ورزش برای حضور بانوان در وررزشگاه
وزارت ورزش همچنین این اعلام رسمی وزیر را به صورت مکتوب برای مسئولان فیفا ارسال کرده اند.
كدخبر: 110592
1398/07/01

پیغام: وزیر ورزش و جوانان تاکید کرد که در بازی تیم ملی ایران مقابل کامبوج هواداران زن می توانند وارد ورزشگاه شوند.

به گزارش «پیغام» به نقل ازفارس، از مدت ها قبل با توجه به تاکید و اهمیت فیفا به حضور بانوان در ورزشگاه های فوتبال مسئولان ورزشی درکنار تلاش فدراسیون فوتبال به دنبال بهبود زیرساخت های ورزشگاه ها برآمدند تا مقدمات حضور هواداران خانم در بازی های ملی فراهم شود.

بر همین اساس مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان رسما اعلام کرد که تمامی زیرساخت و امکانات ورزشگاه آزادی برای ورود بانوان کامل شده و هواداران زن می توانند در بازی ایران مقابل کامبوج در تاریخ 18 مهر در ورزشگاه حاضر شوند.

وزارت ورزش همچنین این اعلام رسمی وزیر را به صورت مکتوب برای مسئولان فیفا اراسل کرده اند.

منبع:
پاسخ غفوری به اظهارات معاون ورزشی سابق استقلال:او یک دیوانه است
در این مدت همه چیز مشخص بوده است. این را باید بازیکنان تیم نظر بدهند که چه کسی باندبازی می‌کند و چه کسی این کار را انجام می‌دهد.
كدخبر: 110591
1398/07/01

پیغام: کاپیتان تیم استقلال تهران به اظهارات معاون سابق این باشگاه واکنش نشان داد.

به گزارش «پیغام»؛ وریا غفوری کاپیتان استقلال تهران در گفت و گو با ایلنا درباره اظهارات علی خطیر معاون ورزشی سابق استقلال که اعلام کرده او در تیم باند تشکیل داده است، گفت: ایشان بیایند ثابت کنند که من حرف زده‌ام.

غفوری در ادامه درباره اینکه خطیر اعلام کرد در فضای مجازی او به دنبال جذب دنبال کننده است گفت: کاملا این مشخص است که چه کسی به دنبال این مسائل است. در این مدت همه چیز مشخص بوده است. این را باید بازیکنان تیم نظر بدهند که چه کسی باندبازی می‌کند و چه کسی این کار را انجام می‌دهد.

او در ادامه گفت: ایشان در حدی نیستند که من راجع به آن صحبت کنم. من نمی‌دانم به ایشان چه بگویم که اینطور صحبت می‌کند. این کاملا واضح و بر همه آشکار است که او یک دیوانه است. من جواب دیوانه‌ها را نمی‌دهم. او باید در دادگاه پاسخگوی تمام اتهاماتی که وارد کرده باشد و آنجا صحبت خواهم کرد.

منبع:
نوبخت: پاداش بازنشستگان امسال تا پایان هفته پرداخت می شود
پیغام: رییس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد: پاداش بازنشستگان امسال تا پایان هفته جاری به طور کامل پرداخت می‌شود.
كدخبر: 110590
1398/07/01
به گزارش «پیغام» به نقل از ایسنا، محمدباقر نوبخت با اشاره به پرداخت نیمی از پاداش بازنشستگان سال ۱۳۹۷ در هفته اول شهریور تاکید کرد: مابقی پاداش بازنشستگان شامل فرهنگیان، دانشگاهیان و سایر ادارات دولتی تا پایان هفته جاری به طور کامل تسویه و پرداخت خواهد شد.

طبق اعلام سازمان برنامه و بودجه، وی خاطرنشان کرد: پاداش بازنشستگان دانشگاه‌های علوم پزشکی نیز با تفاهم انجام شده بین سازمان برنامه و وزارت علوم و پس از نهایی شدن در آینده نزدیک پرداخت خواهد شد.
 
منبع:
۹۸ درصد مشترکان بوشهری در طرح ملی قبوض سبز مشارکت کردند
مشاور مدیرعامل شرکت توانیر گفت: ۳۶ میلیون مشترک برق در کشور وجود دارد که از این شمار ۹۶ درصد در طرح ملی قبوض سبز مشارکت کردند.
كدخبر: 110589
1398/07/01

به گزارش «پیغام»؛مسعود معین پور در جمع دانش آموزان مدرسه بلال محله تنگک دوم (یکی از محله‌های جنوبی شهر بوشهر) افزود:  اجرای این طرح در مجموع سالانه مانع قطع ۱۲ هزار اصله درخت و صرفه جویی سه هزار میلیارد ریال می‌شود.

وی ادامه داد: وزارت نیرو بخشی از این صرفه جویی را در قالب ۱۰۰ هزار بسته آموزشی ویژه دانش آموزان مناطق محروم به آنها هدیه می‌کند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر گفت: در این استان ۴۶۵هزار مشترک برق وجود دارد که از این شمار بیش از ۹۸ درصد مشترکان در طرح ملی قبوض سبز مشارکت کردند.

اردشیر مذکوری افزود: دراستان بوشهر تنها هفت هزار نفر برای طرح حذف قبض‌های کاغذی اقدام نکردند که با تلاش کارکنان این شرکت بزودی زمینه دریافت قبض‌های برق به صورت الکترونیکی برای این مشترکان نیز فراهم می‌شود.

وی اظهارداشت: طرح جایگزین قبض‌های برق الکترونیکی به جای کاغذی برای حفظ حقوق شهروندی و کاهش مراجعه ماموران قرائت به درب منزل مشترکان از امروز در استان بوشهر اجرایی شد.

مذکوری ادامه داد: از امروز همزمان با آغاز رسمی مدرسه‌ها ۱۲ هزار بسته آموزشی بین دانش آموزان مناطق محروم استان بوشهر توزیع می‌شود.

وی بیان کرد: شرکت توزیع نیروی برق بوشهر در تفاهم‌نامه‌ای یکساله با اداره‌کل آموزش و پرورش این استان دانش آموزان را به عنوان همیار برق فعال کرده زیرا نهادینه‌سازی مصرف بهینه برق از سنین کودکی می‌تواند تاثیرگذاری قابل توجهی در کاهش مصرف انرژی داشته باشد.

در این آیین بسته آموزشی دانش آموزان شامل لوازم تحریر همراه با بیان نکته‌هایی آموزشی در باب مصرف برق در بین دانش آموزان مدرسه بلال توزیع شد.

منبع:
تصویر/ آئین بازگشایی مدارس استان بوشهر در سال تحصیلی جدید
پیغام: آئین بازگشایی مدارس استان بوشهر در سال تحصیلی جدید روز دوشنبه با حضور مجید خورشیدی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر در دبیرستان دخترانه حجاب برگزار شد.
كدخبر: 110588
1398/07/01

 

عکس: عباس حیدری/ایرنا

منبع:
بازگشت به بالا