اجرای طرح «مانا» در محلات استان بوشهر
پیغام: معاون پیشگیری اداره کل بهزیستی استان بوشهر از فعالیت ۳۱ گروه طرح مانا در محلات مختلف در شهرستان‌های استان با هدف ارتقای توانمندی‌های نوجوانان خبر داد.
كدخبر: 148806
1401/05/26

به گزارش «پیغام» به نقل از روابط عمومی بهزیستی استان بوشهر، مهرناز اسکندری افزود: طرح مانا از سوی دفتر پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی بهزیستی با همکاری موسسه ها و مراکز غیر دولتی و حضور ۲۹ تسهیلگر و ۴۱۰ نفر از نوجوانان دختر و پسر به صورت جداگانه تشکیل شده و در حال فعالیت هستند.

وی اضافه کرد: طرح مانا با هدف ارتقای توانمندی‌های نوجوانان در زمینه شیوه‌های همیاری اجتماعی برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و ایجاد و توسعه ظرفیت‌های مشارکت نوجوانان در راستای افزایش شناخت نسبت به مسائل و آسیب‌های اجتماعی نوجوانان، اصلاح نگرش مشارکتی و افزایش مهارت‌های کارگروهی و مشارکتی اقدام کرده است.

معاون پیشگیری اداره کل بهزیستی استان بوشهر افزود: یکی از مهمترین مقاطع زندگی که شکل دهنده و تعیین کننده ارزش‌های اجتماعی است، دوره نوجوانی است که در این سنین بسیاری از ارزش‌ها شکل گرفته و در افراد تثبیت و نهادینه می‌شود.

اسکندری افزود: در واقع در سنین بلوغ فقط تغییر و تحولات زیستی و جسمانی در نوجوانان ایجاد نمی‌شود بلکه آنها از نظر روانی و اجتماعی نیز رشد می‌کنند و در این مقطع است که بسیاری از منش‌ها و ارزش‌ها در وجود افراد شکل می‌گیرد.

وی ادامه داد: در دنیای امروز نوجوانان بیشتر در محیطی پرورش پیدا می‌کنند که سبقت گرفتن و رقابت جویی و فردگرایی به عنوان یک ارزش مثبت تلقی می‌شود که عاقبتی جز کاهش سرمایه اجتماعی، افزایش بی اعتمادی و تضعیف روابط اجتماعی را به دنبال ندارد. در همین راستا مشارکت جویی و جمع گرایی این قابلیت را دارد تا به عنوان عنصری از سرمایه اجتماعی، هم سلامت اجتماعی کودکان و نوجوانان را افزایش دهد و هم آنها را نسبت به آسیب‌های اجتماعی ایمن و مقاوم سازد به همین دلیل ضروری است با تقویت عوامل محافظ مانند مشارکت اجتماعی و اعتماد جمعی، افراد را در برابر آسیب‌ها و خطرات ایمن و مقاوم ساخت.

معاون توسعه پیشگیری بهزیستی استان بوشهر افزود: برای ترویج مشارکت جمع گرایی، ضرورت دارد الگوها و شیوه‌هایی برای ترویج مشارکت و همکاری داشته باشیم که فقط جنبه توصیه‌ای و پند و اندرز نداشته باشد بلکه سازوکارها و ظرفیت‌هایی پیش بینی شود تا کودکان و نوجوانان بتوانند در جریان عمل و به صورت عینی، فواید و نتایج دست یافتنی مشارکت و همکاری را تجربه و لمس کنند زیرا نیاز است تا مشارکت جویی و جمع گرایی تبدیل به ارزش‌های ملموس و دست یافتنی شده تا در دوره نوجوانی در شخصیت و نهاد افراد شکل گرفته و تثبیت شوند.

وی ادامه داد: در همین راستا طرح مشارکت اجتماعی نوجوانان (مانا) با هدف غایی ارتقای سرمایه اجتماعی نوجوانان و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی با رویکردی دارایی مبنا و مشارکتی طراحی و اجرا شده است.

اسکندری افزود: این طرح بویژه در گروه سنی نوجوانان، به دلیل تأثیر همسالان بر یکدیگر، علاوه بر اینکه زمینه ارتقا دانش و آگاهی آنان را فراهم می‌کند توانمندی و ظرفیت لازم برای شناخت مسائل، مخاطرات و چالش‌ها، ارائه راه حل های خلاقانه برای حل مسائل در زمینه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی را برای نوجوانان موجب می‌شود.

منبع:
از وام ٥٠ میلیون تومانی تا بسته اینترنتی رایگان به خبرنگاران
پیغام: مدیرعامل خانه مطبوعات و رسانه‌های کشور از حمایت شورای راهبردی پتروشیمی‌های مستقر در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس استان بوشهر از رسانه‌های مکتوب و محلی استان خبر داد و گفت: با همکاری شورای راهبردی پتروشیمی های وام ٥٠ میلیون تومانی به خبرنگاران پرداخت می شود.
كدخبر: 148805
1401/05/25

به گزارش«پیغام»؛ مازیار هوشمند درحاشیه نشست شورای راهبردی شرکت‌های پتروشیمی منطقه ویژه پارس به رسانه ها گفت:  به همه خبرنگاران بوشهری عضو خانه مطبوعات مورد تایید در سامانه جامع رسانه های کشور ، وام ٥٠ میلیون تومانی با کارمزد چهار درصد با معرفی خانه مطبوعات و شورای راهبردی تعلق می‌گیرد.

با همکاری شورای راهبردی پتروشیمی ها، همچنین کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی خبر وخبرنویسی وعکاسی در جنوب بوشهر و در ادامه در سراسر بوشهر برگزار خواهد شد.

وی امنیت شغلی را مهمترین دغدغه اصلی خبرنگاران عنوان کرد و گفت:  برای رفع این مورد برنامه‌های متعددی با استفاده از ظرفیت‌ها در دست اجرا است.

هوشمند با اشاره به اینکه حمایت از رسانه های مکتوب امری ویژه است، اظهارداشت : با موافقت شورای راهبردی پتروشیمی ها رسانه های مکتوب محلی با چاپ آگهی‌های تبلیغاتی شرکت‌های منطقه پارس حمایت مالی می‌شوند.

 مدیرعامل خانه مطبوعات و رسانه های کشور افزود: در این راستا شوراهای راهبردی نسخه‌های چاپی رسانه های مکتوب را خریداری خواهد کرد.

به  گفته هوشمند، برای خبرنگارانی که موفق به دریافت اینترنت رایگان از سامانه وزارت ارتباطات نشده اند، با همکاری شورای راهبردی پتروشیمی‌ها اینترنت رایگان فراهم خواهد شد.

وی گفت: کلیه خبرنگاران بوشهری که از لیست حمایتی وزارت ارتباطات جا مانده اند، می توانند با دریافت معرفی نامه از رسانه هایی که با آنها همکاری می کنند از اینترنت رایگان یکساله بهره‌مند شوند.

منبع:
نباید اجازه دخالت به افراد غیروکیل در دادرسی ها داده شود
نماینده کانون وکلای دادگستری استان بوشهر با اشاره به معایب طرح استفاده برخی دستگاههای اجرایی و شرکت ها از نماینده حقوقی گفت: این طرح با قانون تسهیل دارای تعارض است چرا که از یک طرف فرزندان مردم را به وکیل شدن امیدوار کرده و از طرفی زمینه آن را از طریق دخالت افراد غیردخیل در دادرسی نابود می کند.
كدخبر: 148804
1401/05/25

پیغام: رئيس كميسيون آموزش وکلای دادگستری استان بوشهر و نماينده كانون در شوراي اجرايي اسكودا با بیان این که نباید اجازه دخالت به افراد غیروکیل در دادرسی ها داده شود،گفت: موازین دادرسی های مدنی و کیفری با مال و جان و حیثیت مردم سر و کار دارد  و دارای اهمیت می باشد و نباید اجازه ای برای دخالت افراد غیر وکیل در دادرسی ها داده شود.

به گزارش«پیغام»؛ دكترسيروس شهرياري نماينده كانون وكلاي دادگستري استان بوشهر دردیدار با عبدالکریم جمیری نماینده مردم بوشهر، دیلم وگناوه در روز يكشنبه (23 مردادماه ١٤٠١) در دفتر نماینده مجلس در گفتگو با خبرنگار "پیغام"، در خصوص مسایل جاری جامعه حقوقی استان و معضلات طرح استفاده از نماینده حقوقی به عنوان وکیل در دادگاه ها سخنانی ایراد کرد.

  

شهرياري در خصوص لزوم ارتباط نمایندگان مجلس شورای اسلامی استان با حقوقدانان و وکلای دادگستری افزود: چه پشتوانه ای از این محکم تر که نماینده قوه مقننه درهراستان با حقوقدانان همان استان در ارتباط باشد.

وي درباره نقش وكلا در همكاري با نمايندگان مجلس و رسالت قانونگذاري مجلس اضافه کرد: مجلس در شأن اصلی خود همان قوانینی را وضع می کند که حقوقدانان آن را پیشنهاد یا مورد نقد و انتقاد قرار می دهند و در استان بوشهر به دلیل ظرفیت علمی شایسته وکلای دادگستری امکان انجام تحقیقات علمی، پژوهش و پیشنهاد طرح به کمیسيون های تخصصی در زمینه امور حقوقی چون محیط زیست، منابع و ذخایر خلیج فارس، مدیریت نفت و گاز و انرژی هسته ای وجود دارد.

نماینده کانون وکلا درباره تاثير استمرار ارتباط نماينده مجلس و جامعه حقوقي بيان داشت: هیچ پشتیبانی قوی تر و زیبنده تر برای یک نماینده مجلس نمی باشد که در افواه عمومی بگویند نماینده فلان استان از حمایت حقوقدانان آن استان بهره مند است و شايسته است نمايندگان محترم مجلس به آن عنايت بیشتری داشته باشند.

وی درادامه  به  تعداد وکلای کانون دادگستری و جمعیت قضات و مشاوران حقوقی وابسته به قوه قضاییه، نقش اجتماعی آنان در گستره خانواده، فامیل و حتی روستاها، بخش و شهر اشاره کرد و گفت: هر وکیل تا چه حد در نقش اجتماعی خود دارای اهمیت است و این خانواده بزرگ را به هیچ عنوان نمی توان نادیده گرفت.

نماینده کانون وکلای دادگستری استان بوشهر با اشاره به معایب طرح استفاده برخی دستگاههای اجرایی و شرکت ها از نماینده حقوقی گفت:  این طرح با قانون تسهیل دارای تعارض است چرا که از یک طرف فرزندان مردم را به وکیل شدن امیدوار کرده  و از طرفی زمینه  آن را از طریق دخالت افراد غیردخیل در دادرسی نابود می کند.

شهریاری با بیان این که نباید اجازه دخالت به افراد غیر وکیل در دادرسی ها داده شود، گفت:  از انجایی که موازین دادرسی های مدنی و کیفری با مال و جان و حیثیت مردم سرو کار دارد و دارای اهمیت می باشد نباید اجازه ای برای دخالت افراد غیر وکیل در دادرسی داده شود.

  

عبدالكريم جميري نماینده مردم بوشهر، گناوه و‌دیلم در مجلس شورای اسلامی ضمن استقبال از ارتباط با جامعه حقوقی و خصوصا وکلای دادگستری، نقش نماینده در ارایه پیشنهادات حقوقی درمجلس، تاکید کرد: در موارد مشکلات قضایی مردم که به مجلس مکاتبه می نمایند جایگاه قضایی را مورد توجه قرار داده و موضوع را صرفا در صلاحیت تصمیم گیری همان مرجع می دانند.

در این نشست، همچنین به ظرفیت دانشگاههای استان در پرورش حقوقدانان، زحمات اساتید و نیز وضعیت روبه بهبود محاکم در رسیدگی ها اشاره شد.

منبع:
۵۰ بنای غیر مجاز در بوشهر قلع و قمع شد
پیغام: رئیس کل دادگستری استان بوشهر گفت: ۵۰ مورد ساخت و ساز غیر مجاز به میزان ۲۵۰ هزار مترمربع واقع در بخش مرکزی شهرستان تنگستان (روستای چاه پیر) قلع و قمع شد.
كدخبر: 148803
1401/05/25

به گزارش «پیغام» به نقل از روابط عمومی دادگستری استان بوشهر، علی جمادی گفت: ارزش زمین‌های این ساخت و سازهای غیر مجاز قلع و قمع شده ۲۵۰ میلیارد ریال است.

وی اظهار کرد: با حضور مسئولان قضایی دادگستری شهرستان تنگستان و دستگاه‌های متولی، ساخت و سازهای غیر مجاز قلع و قمع و به صورت ۱۰۰در صد به وضع سابق اعاده شد.

جمادی ادامه داد: این اقدامات در راستای جلوگیری از تغییر کاربری‌های غیر مجاز و اجرای احکام تبصره ۲ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها، جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز، برخورد با متخلفان و سودجویان و جلوگیری از تضییع حقوق بیت المال صورت گرفته است.

وی بر حفظ حقوق بیت‌المال تاکید کرد و گفت: هرگونه ساخت وساز غیرمجاز علاوه براینکه قلع وقمع بنا را درپیش دارد، جرم محسوب شده و قابل تعقیب و پیگیری است.

منبع:
نیروگاه اتمی بوشهر، آب شیرین احداث می کند
پیغام: استاندار بوشهر از آغاز عملیات احداث آب‌شیرین‌کن به ظرفیت ۷۰ هزار مترمکعب در نیروگاه اتمی بوشهر در هفته دولت امسال با مشارکت سازمان انرژی اتمی ایران خبر داد.
كدخبر: 148802
1401/05/24

به گزارش «پیغام»؛ احمد محمدی‌زاده در نشست بررسی طرح‌های توسعه‌ای و اقتصادی استان بوشهر از آغاز عملیات احداث آب‌شیرین‌کن به ظرفیت ۷۰ هزار مترمکعب در نیروگاه اتمی بوشهر خبر داد و اظهار داشت: این عملیات در هفته دولت امسال با مشارکت سازمان انرژی اتمی ایران آغاز می‌شود.

استاندار بوشهر با بیان اینکه دو واحد نیروگاه اتمی جدید هر کدام به ظرفیت تولید یک‌هزار و ۵۰ مگاوات برق در بوشهر در حال ساخت است افزود: این نیروگاه‌ها توان شیرین‌سازی ۱۵۰ هزار مترمکعب آب برای شرب دارند که این مهم در دستور کار قرار دارد.

محمدی‌زاده با اشاره به اینکه برای ساخت نخستین پروژه آب‌شیرین‌کن نیروگاه اتمی بوشهر زمین آن تأمین شده است، خاطرنشان کرد: انرژی هسته‌ای می‌تواند بحران آب را حل کند و اجرا این طرح نهایی شده که با برنامه‌ریزی انجام شده در هفته دولت عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود و بر اساس برنامه زمان‌بندی وارد مدار تولید و بهره‌برداری می‌شود.

 

منبع:
شرایط تمدید مجوز معدنی در استان بوشهر اعلام شد
رئیس اداره امور معادن اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر شرایط تمدید مجوز معدنی در استان بوشهر را اعلام کرد.
كدخبر: 148801
1401/05/24

به گزارش «پیغام»؛ عبدالنبی سهولی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بر اساس ماده ۴۵ آئین نامه اجرایی قانون معادن، تمدید مجوز معدنی متقاضیان قبل از ۱۸ ماه مانده به پایان اعتبار پروانه مربوطه الزامی است.

وی با اشاره به نحوه چگونگی اجرای ماده ۴۵ آئین نامه اجرایی قانون معادن افزود: درصورت عدم اقدام لازم توسط بهره برداران معادن بنا بر هر دلیل این امکان بر اساس دستورالعمل جامع ایجاد شده است که پس از اعلام اخطار لازم نسبت به ایفای تعهدات ظرف بازه زمانی حداکثر سه ماهه از تاریخ ابلاغ ملزم به تمدید پروانه‌های بهره برداری خواهند بود.

رئیس اداره امور معادن اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر بیان کرد:متقاضیان می‌توانند برای اقدام لازم به همراه با مدارک مربوطه به اداره کل صمت استان مراجعه کنند.

سهولی تاکید کرد: ارسال این اخطار از طریق ادارات صنعت، معدن و تجارت شهرستان‌های تابعه برای بهره برداران برای یادآوری لازم در خصوص ایفای تعهدات ظرف بازه زمانی حداکثر سه ماهه در راستای تمدید پروانه‌های بهره برداری ابلاغ خواهد شد.

سهولی اضافه کرد: در صورت اقدام لازم در مهلت مقرر سه ماهه اشاره شده، تمدید آتی وفق مقررات جاری خواهد بود.

منبع:
سرنوشت خودروهای دپو شده در گمرک چیست؟
عبدالمجید اجتهادی -مدیرعامل سازمان اموال تملیکی- در رابطه با اینکه در جریان سفر اخیر رئیس قوه قضائیه به بوشهر، درباره خودروهای وارداتی که از سال‌ها پیش در گمرک مانده و تعیین‌تکلیف نشده چه مسایلی مطرح و مورد توجه قرار گرفت، توضیح داد.
كدخبر: 148800
1401/05/24

پیغام: طبق اعلام مدیرعامل سازمان اموال تملیکی، طی بازدید اخیر رئیس قوه قضائیه از بندر بوشهر، دستور تعیین‌ تکلیف فوری خودروهای دپو شده صادر شده است و احتمالا به زودی وضعیت آنها مشخص خواهد شد؛

به گزارش «پیغام» به نقل از آفتاب یزد؛ عبدالمجید اجتهادی -مدیرعامل سازمان اموال تملیکی- در رابطه با اینکه در جریان سفر اخیر رئیس قوه قضائیه به بوشهر، درباره خودروهای وارداتی که از سال‌ها پیش در گمرک مانده و تعیین‌تکلیف نشده چه مسایلی مطرح و مورد توجه قرار گرفت، توضیح داد.

خودروها بخشی از ارزش خود را از دست داده‌اند!

وی گفت: یکی از مسایلی که مورد انتقاد رئیس قوه قضائیه قرار گرفت این بود که حدود پنج سال از توقیف و نگهداری این خودروها گذشته ولی همچنان در شرایط آب و هوایی نامناسبی قرار دارد و بخشی از ارزش خود را از دست داده و تعیین تکلیف نشده است، از این رو دستور بررسی فوری وضعیت خودروها صادر شد.

امکان برگشت خودروهای دارای پرونده قضایی به صاحب کالا

این مقام مسئول در سازمان اموال تملیکی در مورد وضعیت خودروهای دپو شده نیز گفت: بخشی از این خودروها دارای پرونده قضایی است که امیدواریم که به زودی به سرانجام برسد و با صدور رای، تعیین‌تکلیف شود. ممکن است با رای صادره، خودرو به ضبط دولت درآید و یا اینکه رای برائت صادر و به صاحب خودرو استرادد شود.

فاقد ثبت سفارش‌ها در دستور کار قرار دارند

معاون وزیر اقتصاد این را هم گفت که بخشی از این خودروها فاقد ثبت‌سفارش هستند که امکان ترخیص نداشته‌اند، با این حال با دستور اخیر رئیس قوه قضائیه، احتمالا به زودی نیز تعیین تکلیف شوند. این اولین بار نیست که مقام مسئولی از وضعیت خودروهای دپو شده بازدید و دستور تعیین تکلیف آنها را صادر کرده است ولی برای این حدود ۲۲۴۹ دستگاه باقی مانده در نهایت به نتیجه مشخصی نرسیده و همچنان در گمرک خاک می‌خورند.

از سالها پیش و قبل از ممنوعیت واردات خودرو در سال ۱۳۹۷، بیش از ۱۲ هزار خودرو وارد و در گمرک دپو شده که با اعمال ممنوعیت فرصت ترخیص پیدا نکرد و در نهایت با چند مصوبه و تمدید زمان، از دی ماه ۱۳۹۷ تا شهریور ۱۳۹۹ تعداد زیادی از آن ترخیص شد ولی حدود ۲۲۴۹ دستگاه به دلایل مختلف، ترخیص نشده و مدت‌هاست در گمرک مانده است. بخشی از خودروها دارای پرونده قضایی است که طبق مصوبه قبلی هیات دولت برای تعیین تکلیف این خودروها، برای آنهایی که دارای پرونده قضایی هستند، قید زمانی مطرح نیست و هر زمان که رای مرجع قضایی صادر شود امکان برگشت به صاحب کالا را خواهند داشت.

حدود ۱۰۰۰ دستگاه فاقد ثبت‌سفارش هستند که حتی اگر مهلتی برای تعیین‌تکلیف آنها مشخص شود ولی سامانه ثبت سفارش را وزارت صمت باز نکند، امکان ترخیص ندارند. به گزارش ایسنا، همچنین بخشی از این خودروها، آمریکایی و یا ساخت آمریکا است که امکان ورود به کشور را نداشته و باید مرجوع یا امحاء شود.

منبع:
نماینده مجلس: بیش از ۷۰ درصد شعار‌های رئیسی اجرا نشده است
جلال محمودزاده گفت: مطمئناً از این به بعد هم درخواست استیضاح‌ها افزایش پیدا می‌کند، هم تذکر‌ها و سوال‌ها افزایش پیدا می‌کند و همینطور اگر دولت وزرای جدید به مجلس معرفی کند، قطعا به آسانی از مجلس رأِی اعتماد نخواهند گرفت.
كدخبر: 148799
1401/05/24

پیغام: محمودزاده گفت: بیشتر شعار‌های دولت محقق نشده است یعنی حرف‌ها وشعار‌هایی که آقای رئیسی درهنگام انتخابات، بعد از انتخاب شدن و هنگام معرفی کابینه مطرح کرد بیش از۷۰ درصدش نه تنها اجرا نشد بلکه برعکس درآمده است.

به گزارش«پیغام» به نقل ازایلنا،جلال محمودزاده نماینده مردم مهاباد، در رابطه با عملکرد دولت در پایان نخستین سال فعالیت و در پاسخ به این سوال که «آیا انتظار شما از دولت سیزدهم هم در زمینه عملکردی و هم در زمینه ارتباط دولت با مجلس برآورده شده است؟»، گفت: در بحث عملکرد بیشتر شعار‌های دولت محقق نشده است یعنی حرف‌ها و شعار‌هایی که آقای رئیسی هنگام انتخابات، بعد از انتخاب شدن و هنگام معرفی کابینه مطرح کرد بیش از ۷۰ درصدش نه تنها اجرا نشد بلکه برعکس درآمده، در بحث‌های اقتصادی و تورم که قرار شد قیمت‌ها از سال گذشته بالاتر نرود، قرار شد که قیمت دارو افزایش پیدا نکند، قرار بود که تورم تک رقمی شود، قرار شد که ۱ میلیون شغل در سال ایجاد شود، قرار شد که یک میلیون مسکن ساخته شود و همه این‌ها عملی نشده است. در کل شعار‌های دولت آقای رئیسی در یک سال گذشته بیشترشان عملی نشده است.

نماینده مردم مهاباد در مجلس در ادامه پیرامون رابطه دولت با مجلس، اظهار داشت: در بحث رابطه میان دو قوه مجریه و مقننه، خب مجلس از ابتدا خیلی از دولت حمایت کرد، حتی تعدادی از نمایندگان نامه نوشتند که آقای رئیسی بیاید و برای ریاست جمهوری کاندیدا شود. اما این کارت زرد‌هایی که به وزرای دولت داده می‌شود پیام دارد، پیامش این است که دولت برنامه‌های مدنظر مجلس را پیاده نکرده است و ارتباطش با مجلس کم کم کمرنگ‌تر می‌شود یعنی هر روز فاصله‌اش بیشتر می‌شود.

وی ادامه داد: مطمئناً از این به بعد هم درخواست استیضاح‌ها افزایش پیدا می‌کند، هم تذکر‌ها و سوال‌ها افزایش پیدا می‌کند و همینطور اگر دولت وزرای جدید به مجلس معرفی کند، قطعا به آسانی از مجلس رأِی اعتماد نخواهند گرفت.

محمودزاده با تاکید بر لزوم بروزرسانی دولت در برنامه‌ها، عنوان کرد: دولت در سال دوم کاری‌اش باید یک مقدار خودش را بازسازی کند و هچنین شعار‌هایی که داده و برنامه‌هایی که گفته را بروزرسانی کند و روی آن‌ها کار کند. دولتمردان باید به متن جامعه بروند و بدون اسکورت و این‌ها ببینند که وضعیت جامعه به چه صورت است.

وی افزود: دولتی‌ها باید بروند ببینند وضعیت بیمارستان‌های خصوصی چگونه است، وضعیت بیمارستان دولتی به چه صورت است، به کسی که در حال مرگ است و پول ندارد در بیمارستان دولتی نوبت یکساله می‌دهند، در بیمارستان خصوصی یک روزه عمل می‌کنند، اما ۲۰۰ میلیون تومان از او می‌گیرند باید کل زندگی‌اش را بفروشد. از این به بعد اگر در یک خانواده یک بیماری ایجاد شود خانواده به زیر خط فقر می‌رود و هر چه دارند از یخچال و تلویزیون و خودرو را باید بفروشد و صرف درمان بیمارشان در بیمارستان خصوصی کند، دولت باید این‌ها را شناسایی و ریشه‌یابی و حل کند.

نماینده مهاباد در ادامه عنوان کرد: تعارض منافع نباید در بین مسئولان دولت وجود داشته باشد کسی که خودش شرکت دارویی دارد، نباید برای داروی کشور تصمیم بگیرد، کسی که خودش شرکت واردکننده نهاده‌های دامی دارد، نباید مسئول بخشی شود که برای واردات و صادرات نهاده‌های دامی تصمیم بگیرد. دولت باید به این‌ها بپردازد و جلوی این گلوگاه‌های فساد را بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: اگر چنین نشود قطعا دولت در سه سال آینده با چالش‌های بزرگی رو به رو می‌شود و مجلس هم حتما از بعد نظارتی کوتاه نمی‌آید و حجم تذکرات و استیضاح و .. افزایش پیدا می‌کند

منبع:
رئیسی: همه بر یک کشتی سوار هستیم، ناکامی ما به پای نظام نوشته می‌شود
رئیسی با بیان اینکه همه بر یک کشتی سوار هستیم و ناکامی هر کدام از ما به پای نظام جمهوری اسلامی نوشته می‌شود، گفت: بنده به سهم خود در دولت هر قانونی را که در مجلس تصویب می‌شود، بدون معطلی برای اجرا ابلاغ می‌کنم.
كدخبر: 148798
1401/05/24

پیغام: رئیس جمهور با تاکید بر همدلی میان دو قوه مجریه و مقننه، گفت: مسئولیت مشترک همه اجزای جمهوری اسلامی، گره‌گشایی از زندگی مردم، جبران عقب‌ماندگی‌ها و حرکت پرشتاب به سوی پیشرفت و تعالی کشور است.

به گزارش «پیغام» به نقل از فارس، سیدابراهیم رئیسی عصر یکشنبه در نشست مشترک دولت، هیات رئیسه و روسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت مردمی در شرایطی خاص مسئولیت اداره کشور را بر عهده گرفت، گفت: ۴۳ سال بعد از استقرار نظام جمهوری اسلامی، انتظار این است که کارها با همگرایی، همدلی و وفاق همه ارکان نظام حکمرانی پیش برود.

رئیس جمهور افزود: برای طی این مسیر، سند گام دوم انقلاب اسلامی را در اختیار داریم که وضع موجود، وضع مطلوب و گام‌های لازم برای رسیدن به سبک زندگی شایسته انقلاب اسلامی را بسیار دقیق ترسیم کرده است.

رئیسی با بیان اینکه دولت و مجلس به عنوان وضع‌کننده و مجری قوانین کشور مسئولیت مشترکی برای باز کردن گره‌های زندگی مردم و ایجاد گشایش در مسائل اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی دارند، اظهار داشت: اقتضائات و دغدغه‌های جامعه باید بسیار دقیق شناسایی و در جهت تامین و حل و فصل آنها گام برداشته شود.

رئیس جمهور تصریح کرد: نمایندگان مجلس همانگونه که با بررسی و دقت‌نظر خود در زمان بررسی صلاحیت وزرا از دولت حمایت کردند، هم اکنون نیز از دولت به عنوان تجلی اراده مردم در مسیر توسعه و پیشرفت کشور حمایت کنند.

رئیسی با بیان اینکه همه بر یک کشتی سوار هستیم و ناکامی هر کدام از ما به پای نظام جمهوری اسلامی نوشته می‌شود، گفت: بنده به سهم خود در دولت هر قانونی را که در مجلس تصویب می‌شود، بدون معطلی برای اجرا ابلاغ می‌کنم و باور دارم حتی اگر قانونی از نظر ما نقص یا ضعفی دارد، نباید در اجرا با تاخیر مواجه شود، بلکه باید تلاش کرد در حین اجرا اشکالات آن در خود مجلس برطرف شود.

رئیس جمهور دولت و مجلس را دو بازوی حکمرانی در کشور معرفی کرد و افزود: ضرورت دارد دولت و نمایندگان مجلس به ویژه درباره طرح‌هایی که دارای بار مالی است، هماهنگی بیشتری داشته باشند.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه امروز همه ارکان کشور موظف به امیدآفرینی هستند، تصریح کرد: دشمنان جمهوری اسلامی همه توان خود را به کار بسته تا مردم را از نظام مایوس کنند و در این زمینه از هیچ کارشکنی، دروغ و فریبی دریغ ندارند.

وی ادامه داد: در مقابل این جریان دولت و مجلسی قرار دارند که می‌گویند مسائل جامعه را به خوبی شناخته و به دنبال رفع آنها هستند. مقتدای ما سخنی دارد که ما کاملاً به آن باور داریم و آن این است که هیچ مشکلی در کشور نداریم که راه‌حل آن در داخل وجود نداشته باشد.

رئیس جمهور در ادامه سخنانش با بیان اینکه نظارت مجلس بر عملکرد دولت امری پسندیده و شایسته است، خاطرنشان کرد: نظارت البته باید به شکلی اعمال شود که شجاعت مدیران را از آنان نگیرد، چرا که اگر این اتفاق افتاد دیگر یک مدیر نمی‌تواند به خوبی از عهده ماموریت‌های خود برآید.

رئیسی با بیان اینکه همکاری دولت و مجلس تاکنون نتایج سازنده‌ و مهمی داشته است، افزود: اصلاحات اقتصادی که در این دولت با حمایت مجلس آغاز شد، از جمله کارهایی بود که سال‌ها معطل مانده و دولت‌ها و مجالس قبل از زیر بار اجرای آن شانه خالی کرده بودند.

رئیس جمهور افزود: امروز فرصتی در اختیار دولت و مجلس است که می‌توانیم و باید از آن به نفع کشور و مردم بهره ببریم.

رئیسی در خاتمه سخنانش از برگزاری جلسات تخصصی میان وزرا و کمیسیون‌های مجلس استقبال کرد و گفت: این جلسات می‌تواند به فهم مشترک دولت و مجلس از مسائل کشور کمک کند و به هماهنگی بیشتر دو قوه بینجامد.

منبع:
ماجرای سقوط سقف هواپیمای ایران‌ایر چه بود؟
مدیر روابط عمومی شرکت هواپیمایی ایران‌ایر گفت: در زمان تقرب به باند هواپیما با باد بسیار تند دچار تکان‌های شدید در هنگام فرود می‌شود و به همین دلیل گیره‌های نگه دارنده سقف داخلی هواپیما باز می‌شود و بخشی از این سقف داخلی هواپیما روی سر مسافران فرود می‌آید.
كدخبر: 148797
1401/05/24

پیغام: سقوط سقف هواپیمای ایران‌ایر تیتر ویدئویی بود که در روز‌های گذشته در فضای مجازی منتشر شد که به گفته مدیر روابط عمومی این شرکت، به دلیل باز شدن گیره نگهدارنده سقف داخلی هواپیما به دلیل وزش باد شدید و تکان‌های هواپیما به این علت در هنگام فرود اتفاق افتاده است.

به گزارش «پیغام» به نقل از ایسنا، پرواز تهران-تبریز شرکت هواپیمایی ایران‌ایر در دو روز گذشته با حادثه‌ای همراه شد که حاشیه‌هایی را در فضای مجازی ایجاد کرد.

در ویدئویی که توسط یکی از مسافران این پرواز ضبط شده بود، بخشی از سقف هواپیما روی سر مسافران افتاد آن هم در شرایطی که گفته شد خلبان این پرواز یک بار نتوانسته بود، در فرودگاه تبریز فرود بیاید و دوباره برای نشستن در باند دیگر دیگر این فرودگاه تلاش کرد.

حسام قربانعلی –مدیر روابط عمومی شرکت هواپیمایی ایران‌ایر- اینگونه توضیح داد که پرواز تهران-تبریز در دو روز گذشته به دلیل وزش باد شدید در جهت موافق با فرود موفقی در باند ۳۰ مواجه نشد و نهایتا خلبان سعی کرد این هواپیما را در جهت مخالف وزش باد در باند ۱۲ فرودگاه تبریز به زمین بنشاند.

وی افزود: در این شرایط در زمان تقرب به باند هواپیما با باد بسیار تند دچار تکان‌های شدید در هنگام فرود می‌شود و به همین دلیل گیره‌های نگه دارنده سقف داخلی هواپیما باز می‌شود و بخشی از این سقف داخلی هواپیما روی سر مسافران فرود می‌آید.

مدیر روابط عمومی شرکت هواپیمایی ایران‌ایر با بیان اینکه هیچ جراحت و آسیبی به مسافران وارد نشده است، گفت: سرعت وزش باد در هنگام فرود هواپیما بیش از ۲۷ کیلومتر بر ساعت بوده است و این باد از نوع برشی و در طبقه‌بندی مدیوم قرار داشت و همین مساله سبب شد تا چهار گیرنده دکوراسیون داخلی هواپیما باز شود.

منبع:
ضرغامی: شناور بیاورید سوخت یارانه ای بگیرید
وزیر میراث فرهنگی: همه کسانی که می‌خواهند در حوزه گردشگری دریایی فعالیت کنند کشتی‌ها و شناورهای بزرگ را بیاورند، هر مقدار که می‌خواهند سوخت بزنند برای آن ها بسیار مقرون به صرفه است و همه یارانه‌ای حساب می‌ شود.
كدخبر: 148796
1401/05/24

پیغام: وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: هر کس می‌خواهد در حوزه گردشگری دریایی فعالیت کند، کشتی‌ و شناورهای بزرگ را بیاورد و هر میزان که می‌خواهد سوخت بزند همه یارانه‌ای حساب می‌شود.

 به گزارش «پیغام» به نقل ازایرنا، سید عزت الله ضرغامی روز یکشنبه - ۲۳ مرداد ۱۴۰۱- در حاشیه نشست افق تحول که در وزارت میراث فرهنگی با حضور مدیران پایگاه‌های ملی و جهانی برگزار شد در جمع خبرنگاران گفت: همه کسانی که می‌خواهند در حوزه گردشگری دریایی فعالیت کنند کشتی‌ها و شناورهای بزرگ را بیاورند، هر مقدار که می‌خواهند سوخت بزنند برای آن ها بسیار مقرون به صرفه است و همه یارانه‌ای حساب می‌ شود.

وزیر میراث فرهنگی درباره بیمه راهنمایان گردشگری گفت: قانونی به صورت کلی در دولت درباره بیمه شده‌ها تصویب شد چیزی به نام آزمون وسع را اعلام کردند من هم با آن مخالف بودم. به مجلس هم اعلام کردم. بعد از اینکه این آئین‌نامه ابلاغ شد با معاون اول رئیس‌جمهوری برای همین موضوع جلسه برگزار کردم و به سرپرست وزارت کار گفته شد هر کسی که اسمش را بدهید بیمه می‌کنیم. حالا مأموریت بر عهده ماست که فهرست فعالان صنایع دستی و راهنماها را اعلام کنیم. بعدها شاید متوجه شدیم عده‌ای مشمول بیمه نیستند بنابراین عدالت حکم می‌کند تصمیمی درباره آنها گرفته شود و افراد دیگر که محق هستند، بیمه شوند.

 ایرلاین‌ها مشکل جدی حوزه گردشگری هستند

 ضرغامی درباره احتمال نرخ دلاری هواپیماها بعد از اربعین گفت: با همه استدلالی که داشتند و ما قبول نداشتیم گفتند که به هیچ وجه آن را پس نمی‌گیریم هر کسی اعتراض کرده بود قبول نکردند. من از رئیس سازمان هواپیمایی تشکر می‌کنم که دعوتم را قبول کرد و به وزارتخانه ما آمد. اعلام کردم «حتما این کار، درست نیست». بحث آنها این بود که «مسئله دخل و خرج ایرلاین‌ها متفاوت است. این طور نیست که ما همیشه به آنها دستور دهیم و آنها هم به حرف ما گوش دهند. بالاخره باید دخل و خرجشان یکی باشد.»

 وی گفت: به آنها گفتم شما مسئول آنها هستید و اگر بخواهید عاقبت ایرلاین‌ها حفظ شود و هم گردشگری دچار مخاطره نشود، باید این موضوع حل شود. او هم به من قول حل موضوع را داد و فردای آن روز گفتند که مسئله منتفی است. حالا ما بحث‌های دیگر اصولی با ایرلاین‌ها از قیمت ها تا کیفیت داریم که کم نیست.ایرلاین‌ها مشکل جدی حوزه گردشگری هستند باید بسیاری از این مشکلات حل شود اما آرام آرام با بحث های رسانه ای یکباره حل نمی‌شود. آقای مهندس قاسمی رئیس سازمان هواپیمایی کشور مدیر جهادی است و با ما همکاری دارد.

منبع:
علی مطهری: درخواست تاجزاده برای رسیدگی به شکایت از آیت الله جنتی آیا درخواست گزافی بود؟
امام علی (ع) در حالی که خلیفه بود در دادگاه حاضر و چون شواهد کافی نداشت در مقابل یک یهودی محکوم شد. مگر حکومت او الگوی ما نیست؟!
كدخبر: 148795
1401/05/24

به گزارش «پیغام»؛ علی مطهری در توییتی نوشت:

درخواست آقای تاجزاده برای پاسخگویی دردادگاه این بوده است که شکایت ایشان از آیت الله جنتی در ماجرای انتخابات مجلس ششم رسیدگی شود. آیا درخواست گزافی است؟

امام علی (ع) در حالی که خلیفه بود در دادگاه حاضر و چون شواهد کافی نداشت در مقابل یک یهودی محکوم شد. مگر حکومت او الگوی ما نیست؟!

منبع:
محکومیت مهرشاد سهیلی قطعی شد
مهرشاد سهیلی در دادگاه بدوی به سه سال نگهداری در کانون اصلاح و تربیت و جزای نقدی و رد مال محکوم شده بود که پس از برگزاری دادگاه تجدیدنظر این حکم قطعی شد.
كدخبر: 148794
1401/05/24

پیغام:محکومیت مهرشاد سهیلی به سه سال نگهداری در کانون اصلاح و تربیت، پرداخت جزای نقدی و رد مال قطعی شد.

 به گزارش «پیغام» به نقل ازایسنا، پس از برگزاری دادگاه تجدیدنظر در خصوص پرونده مهرشاد سهیلی حکم او قطعی شد.

مهرشاد سهیلی در دادگاه بدوی به سه سال نگهداری در کانون اصلاح و تربیت و جزای نقدی و رد مال محکوم شده بود که پس از برگزاری دادگاه تجدیدنظر این حکم قطعی شد.

 بر اساس این گزارش عبدالصمد خرمشاهی ۲۸ فروردین ماه ۱۴۰۱ به ایسنا گفته بود: دادگاه مهرشاد سهیلی  روز ۲۰ فروردین در شعبه ۱۱۰ دادگاه کیفری دو استان قم برگزار شد و از آنجا که موکلم زیر ۱۸ سال است دادگاهش در شعبه ۱۱۰ دادگاه کیفری قم که ویژه اطفال است برگزار شد. موکلم اتهامات را تکذیب کرد و گفت که اقداماتش همواره خیر و در جهت  کمک به فقرا  بوده است.

 وی ادامه داد:عناوین اتهامی موکلم «تحصیل مال نامشروع» و«غصب عنوان» و«جعل سند» بوده است. دردفاع ازموکلم گفتم که هرگز و در هیچ جا عنوانی برای خود قائل نشده و اگر دیگران او را با عناوینی مانند "فرمانده" یاد کرده‌اند مشمول غصب عنوان نمی شود.

 ذبیح الله خداییان سخنگوی سابق قوه قضاییه ۲۰ اردیبهشت ماه سال جاری در نشست خبری در پاسخ به سوال ایسنا درباره جزییات حکم صادره برای مهرشاد سهیلی گفته بود: این پرونده با کیفرخواست به دادگاه ارسال شد. حکم بدوی صادر و به سه سال نگهداری در کانون اصلاح و تربیت، جزای نقدی و رد مال محکوم شده است. حکم بدوی است و در صورت قطعیت اجرا می شود.

 مهرشاد سهیلی، (زاده ۱۳۸۳ در موسیان) فرمانده یکی از قرارگاه‌های جهادی وابسته به سپاه پاسداران بود که بخاطر سوءاستفاده از این عنوان توسط مأموران وزارت اطلاعات ایران بازداشت و روانه زندان شد. او در دادگاه ویژه اطفال قم با اتهاماتی از جمله تحصیل مال نامشروع و جعل سند محاکمه و به سه سال نگهداری در کانون اصلاح و تربیت محکوم شد.

منبع:
قیمت میگو در بوشهر بال درآورد
پیغام: با اعلام پژوهشکده میگو کشور در بوشهر فصل صید میگو در استان بوشهر از روز سه شنبه( 18 مردادماه ) آغاز شد و صیادان برای صید این طلاب صورتی راهی دریا شدند اما گرانی این آبزی در بازار باعث گله‌مندی مردم شده است.
كدخبر: 148793
1401/05/24

به گزارش «پیغام»، صید و صیادی یکی از قابلیت‌های استان ساحلی بوشهر است، زندگی، معیشت و سفره مردم استان بوشهر همواره با دریا گره خورده است.

 جنوبی‌ها و به ویژه بوشهری‌ها علاقه بسیاری به استفاده از میگو در سبد غذایی خود دارند، اما هر سال با شروع فصل صید، بازار این آبزی مغذی در تب و تاب است.

 از یک طرف زحمت صیادان زیاد و شغل صیادی دشوار و از طرف دیگر قیمت میگو سر به فلک کشیده و قدرت خرید مردم پایین است.

  

در روزهای اخیر و شروع صید میگو، قیمت این آبزی در بازارهای بوشهر از 180 شروع و گاهی تا 210 هزار تومان هم فروخته می شود و با شرایط اقتصادی مردم توان خرید این آبزی خوشمزه را ندارند و از این وضعیت گلایه مند هستند.

برخی از عرضه کنندگان این آبزی در بوشهر دلیل گرانی را صادر شدن میگو به قطر به خاطر شروع بازهای جام جهانی عنوان کرده اند و می گویند بعید است که قیمت میگو پایین بیاید.

استفاده آبزیان با قیمت مناسب حق مردم ساحل‌نشین است بر همین اساس و درپی گرانی‌های سرسام‌آور نرخ این آبزی مردم استان خواستار رویکردهای نظارتی در این حوزه و تثبیت قیمت‌ها هستند.

 

 

منبع:
سفر‌های استانی رئیسی، نمادین است یا نمایشی؟
سفرهای استانی (به‌ شکلی که وجود دارد) میراث احمدی‌نژاد است که در دوران روحانی نیز کم‌وبیش (به‌ جز زمان شیوع کرونا) تکرار شد و آقای رئیسی نیز به آن همت مضاعف گمارد.
كدخبر: 148792
1401/05/23

به گزارش «پیغام»به نقل از شرق؛ حتما دیدار با مردم استان‌ها و شهرستان‌های مختلف پیامدهای مثبتی دارد که شاخص‌ترین آن، احساس مثبتی است که ارزش قائل‌شدن مقامات عالی در شهروندان دور از پایتخت ایجاد می‌کند. با این حال، روشن است که شخص اول اجرائی کشور در یک سفر استانی یک تا یک‌ونیم روزه، در مرکز استان اتراق می‌کند یا حداکثر به یک یا دو شهر اطراف سر می‌زند. معنای این رفتار آن است که سفر رئیس‌جمهور، بیشتر جنبه نمادین دارد.

منظور از نمادین صرفا تشریفاتی نیست. لابد در این سفرها در شورای اداری از پیش برنامه‌ها تنظیم می‌شود و تعداد زیادی تصمیم (که قبلا از سوی سازمان‌های ذی‌ربط تأیید شده) در قالب گزارش ارائه می‌شود و با حضور رئیس‌جمهور، مهر تصویب می‌خورد، تکبیر گفته می‌شود و برای اجرا ابلاغ می‌شود. می‌ماند بودجه‌اش که در دولت احمدی‌نژاد، خودش یک چالش بزرگ بود و در دوره روحانی، به وعده‌های مهارشده تبدیل شد و در دولت رئیسی هنوز اطلاعی در دسترس نیست. سفرهای آقای رئیسی، تداعی‌گر دوره احمدی‌نژاد است با این تفاوت که در آن دولت، تراول‌های 50 هزار تومانی بین مردم تزریق می‌شد و امروز چنان پول‌های نفتی بادآورده‌ای وجود ندارد.

اما سفرهای استانی با همه خوبی‌اش (ازجمله آشنایی مستقیم رئیس‌جمهور با مشکلات خاص هر منطقه) پس از مدتی تکراری و بی‌اثر می‌شود و دیگر چنگی به دل نمی‌زند. هرچند ممکن است رئیس دولت، دوست داشته باشد دفعه دوم و سوم برای پیگیری مصوبات قبلی به استان برود؛ اما چون از حرارت اولیه آن کاسته شده، صرفا به تشریفات بسنده می‌شود. با این همه سفرهای استانی در یک حالت می‌تواند فایده میان‌مدت و شاید درازمدت داشته باشد. این حالت آن است که تجربیات سفر و رسیدگی موردی به مشکلات منتج به ایجاد یک سیستم منسجم شود و قالب یک معادله ریاضی را پیدا کند. اگر نه حل موردی مشکلات هیچ‌گاه به وحدت رویه نمی‌انجامد و چون کارها قائم به سفر استانی و حضور شخص رئیس‌جمهور است، به حل مسائل عارضی، محدود و فوری منحصر می‌شود. براساس‌این، سفرهای استانی رئیس‌جمهور باید، در مدتی نه‌چندان بلند با شیب نامناسب کاهش یابد.

سخنان آقای رئیسی در کرمان مبنی بر اینکه دولت از مردم و با مردم است و حضور در جمع مردم را مایه مباهات می‌داند، تا آنجا که برای برانگیختن احساسات شهروندان لازم است، توجیه‌پذیر به‌ حساب می‌آید؛ اما بیش از آن، به پوپولیسم نزدیک می‌شود که آفت بالقوه هر دولتی است.

نکته بعدی اینکه اگر سفرها تبدیل به سیستم نشود، عملا جز افزایش وعده‌ها و نتیجتا بالارفتن هزینه‌ها سودی ندارد؛ به‌خصوص در مواقعی که رئیس‌جمهور در برابر خواسته عده‌ای که دست بر قضا توانسته‌اند خود را به او برسانند، قرار می‌گیرد و دستورات اکید صادر می‌کند. دستور او توقع را بالا می‌برد و چه‌بسا (بنا بر تجربیات گذشته) به‌ دلیل نداشتن اعتبار کافی بر زمین می‌ماند و موجب نارضایتی بیشتر می‌شود.

خلاصه اینکه سفرهای استانی، هم فرصت است و هم تهدید. هم مکان مرتفع است و هم چاله عمیق. هم نوش است هم نیش. هم سود است و هم خسارت. تا رئیس دولت میلش و تدبیرش به کدام سو باشد.

منبع:
قالیباف: مصوبه‌ای برای لغو کالابرگ وجود ندارد
رئیس مجلس گفت: درخصوص قیمت‌ها، مصوبه مجلس سبد خانوار و کالابرگ است و همینطور بازگشت قیمت‌ها به شهریور ۱۴۰۰ و هیچ مصوبه‌ای هم در جلسه سران که بخواهد این قانون را لغو کند، وجود نداشته است.
كدخبر: 148791
1401/05/23

پیغام: شهباز حسن پور بیگلری نماینده سیرجان در نشست علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی طی سخنانی اظهار داشت: رئیس مجلس موظف است آخرین وضعیت کشور را به اطلاع نمایندگان برساند، هم در بحث برجام مطالبی شنیده می‌شود که نمایندگان از جزئیات آن مطلع نیستند و هم در وضعیت اقتصادی و شرایط روز کشور مطالباتی وجود دارد که شما باید پاسخگو باشید.

به گزارش «پیغام» به نقل از تسنیم، وی افزود: جناب آقای قالیباف، شما مرد میدان و نیروی جهادی هستید، براساس مصوبه مجلس قرار است قیمت‌هایی که به دست مردم و دهک‌های پایین می‌رسد، براساس قیمت شهریور ۱۴۰۰ باشد، اما امروز قیمت‌ها به حدی افزایش یافته و لجام گسیخته است که ما از طرح آن شرم داریم و هر جا سخنگوی دولت از پاسخگویی کم می‌آورد، مشکل را به گردن مصوبه مجلس می‌اندازد، اما این سوال مطرح است که کدام مصوبه مجلس اجرا شده است.

وی خطاب به رئیس مجلس گفت: شما را به خدا بفرمایید آیا مجلس براساس گفته امامین انقلاب هنوز در رأس امور است یا نه و اگر در رأس امور است مصوبات نشست سران قوا چرا خلاف مصوبات مجلس است. ما شنیده ایم در بحث قیمت‌ها قرار است در جلسه سران تصمیم گیری شود، اما باید این در مجلس تصمیم گیری شود، چرا که ما پاسخگوی مردم هستیم و در تمام روز در بین آن‌ها هستیم.

حسن پور با انتقاد از عدم اختصاص بودجه به بحث‌های عمرانی گفت: تا به امروز یک ریال به بخش عمرانی اختصاص داده نشده است، همچنین بانک‌ها قفل شده و ریالی به مردم پرداخت نمی‌شود. همینطور آیا وام بنیاد مسکن هم باید با بقیه کار‌ها گره بخورد و یک وام ۲۰۰ میلونی نیز انجام نمی‌شود. ضمن تشکر از رئیس بانک مرکزی که گفته اند حق ندارند بانک‌ها پیش پرداخت ۲۰ درصدی دریافت کنند، اما همانطور که گفته شد مردم از دریافت وام عاجز هستند و استدعا دارم شما روشن و واضح نظر خود را بفرمایید.

قالیباف در پاسخ به حسن پور تاکید کرد: درخصوص قیمت‌ها، مصوبه مجلس سبد خانوار و کالابرگ است و همینطور بازگشت قیمت‌ها به شهریور ۱۴۰۰ و هیچ مصوبه‌ای هم در جلسه سران که بخواهد این قانون را لغو کند، تصمیم گیری نشده است و این موضوع روشن و مشخص است. همچنین در رابطه با موافقت نامه‌ها نیز سازمان برنامه گزارش داده‌اند که این موافقت نامه‌ها امضا شده و ۱۲ همت هم به استان‌ها در یک هفته گذشته واگذاری انجام شد و باید پیگیری شود تا بقیه امور نیز پیش برود.

وی افزود: البته قبول داریم که هر سال این بخش اول تنخواه نقدی پرداخت می‌شد، اما امسال به صورت اوراق بوده که البته دولت مشکلات خود را دارد، اما بهرحال حتما ما از رئیس سازمان برنامه و بودجه برای ارائه توضیحات نسبت به این موضوعات مرتبط با موافقت نامه‌ها و سایر بحث‌ها به صحن مجلس دعوت خواهیم کرد.

منبع:
پیکه از جانشین شکیرا رونمایی کرد
جرارد پیکه این روز‌ها با یک فرد جدید در ارتباط است.
كدخبر: 148790
1401/05/23

به گزارش «پیغام» به نقل از خبرآنلاین؛ جرارد پیکه، ستاره قدیمی بارسلونا اخیرا در اتفاق خبرساز پس از ۱۲ سال زندگی مشترک از شکیرا شد و این زوج به زندگی زناشویی خود پایان دادند. در این بین نکته جالب در خصوص پیکه این است که او خیلی زود پس از این جدایی با یک فرد جدید وارد یک رابطه شده است.

فرد جدیدی که وارد زندگی اسطوره بارسلونا شده، کلارا چیا مارتی نام دارد که ۲۳ ساله و دانشجوی رشته روابط عمومی است و برای شرکت برنامه‌ریزی رویداد‌های جرارد پیکه به نام Kosmos کار می‌کند و به نوعی کارمند او به حساب می‌آید.

نشریه سان حالا مدعی شده آن‌ها باهم در ارتباط هستند و چند ماهی هم از این ماجرا می‌گذرد.

 

منبع:
عکس/ مهدی قایدی وارد ایران شد
مهاجم تیم فوتبال استقلال برای حضور در جمع آبی‌پوشان پایتخت وارد ایران شد.
كدخبر: 148789
1401/05/23

به گزارش«پیغام» به نقل از فرارو،مهدی قایدی شب گذشته به تهران رسید و به زودی باید خودش را به ساپینتو معرفی کند.

مهدی قائدی که پس از توافق انجام شده، این فصل برای استقلال بازی خواهد کرد، به تهران رسید.

قائدی به‌زودی در تمرینات استقلال شرکت می‌کند.

 

منبع:
شناگر ۱۷ ساله رکورد جهان را بعد از ۱۳ سال شکست
رکورد این شناگر ۱۷ ساله ۴۶.۸۶ ثانیه بود که یک رکورد جدید جهانی است.
كدخبر: 148788
1401/05/23

پیغام: پدیده شنای جهان توانست رکورد شنای ۱۰۰ متر آزاد جهان را بعد از ۱۳ سال بشکند.

به گزارش «پیغام» ایسنا و به نقل از فاکس، دیوید پوپوویچ شناگر رومانیایی در مسابقات ۱۰۰ متر آزاد در مسابقات شنای قهرمانی اروپا در رم طلا گرفت و رکورد جهان را بعد از ۱۳ سال شکست. رکورد این شناگر ۱۷ ساله ۴۶.۸۶ ثانیه بود که یک رکورد جدید جهانی است.

رکورد قبلی متعلق به سزار سیلو فیلو برزیلی با زمان ۴۶.۹۱ ثانیه بود.

مقام دوم را کریستوف میلاک مجارستانیبه خود اختصاص داد و الساندرو میرسی ایتالیایی سوم شد. این در حالی است که پوپوویچ در مسابقات جهانی بوداپست در ماه ژوئن در شنای ۱۰۰ و ۲۰۰ متر آزاد دو مدال طلا کسب کرد.

مسابقات قهرمانی اروپا در رم از ۱۱ تا ۲۱ آگوست برگزار می شود.

ورزشکاران روسیه به دلیل محرومیت از مسابقات بین المللی در این مسابقات شرکت نمی کنند.

منبع:
وزیر راه: مخالف برجام نیستم
ما هم توافق را قبول داریم و نوشتیم توافق مقتدر با نظرات آقای رئیس‌جمهور و مقام معظم رهبری صورت گیرد.
كدخبر: 148787
1401/05/23

پیغام: وزیر راه و شهرسازی درباره حواشی پیش آمده در خصوص توئیت برجامی‌اش گفت: ما هم توافق را قبول داریم و مخالف برجام نیستیم.

به گزارش «پیغام»رستم قاسمی در گفت‌وگو با ایلنا، درباره نظراتش درخصوص برجام که در فضای مجازی منتشر کرده و حواشی زیادی را به دنبال داشته است، گفت: ما نظرات آقای رئیس‌جمهور و حضرت آقا را اعلام کردیم. چیزی غیر از این نگفتیم.

وزیر راه و شهرسازی درباره اینکه گفته می‌شود اکنون که به توافق نزدیک هستیم شاید برخی از اظهارات آن نتیجه‌ای را که منتظرش هستیم حاصل نکند، بیان کرد: ما هم توافق را قبول داریم و نوشتیم توافق مقتدر با نظرات آقای رئیس‌جمهور و مقام معظم رهبری صورت گیرد.

وی تاکید کرد: ما مخالف توافق نیستیم.

رستم قاسمی در حساب شخصیش در توئیتر نوشت:

عاشورا به ما یاد داد؛ هرچند همیشه حق تنهاست اما اگر با ولایت باشی جاودان خواهی شد،حتی اگر تعداد یزیدیان زمان به اندازه کل جهان باشند. انقلاب اسلامی ایران برگرفته از عاشوراست و شیعهٔ حسینی نه دل به امان‌نامهٔ یزید خوش می‌کند و نه با برجام یزیدیانِ زمان تکلیفش را از یاد می‌برد.

منبع:
بازگشت به بالا