پرفشاری خون یک بیماری کشنده خاموش است
پیغام: متخصص بیماری‌های قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه پرفشاری خون یک بیماری کشنده خاموش است، گفت: مصرف فست‌فود و غذاهای کنسروی باعث افزایش فشارخون می‌شوند.
كدخبر: 86034
1396/03/31

به گزارش «پیغام» به نقل از مهر، مهدی اکبرزاده صبح چهارشنبه در کارگاه آموزشی فشار خون در بوشهر اظهار داشت: در سال‌های اخیر شیوه تغذیه در ایران از حالت سنتی خارج‌شده و افراد بیشتر به سمت غذاهای فست‌فودی و کنسروی روی آورده‌اند که اثرات بسیار بدی ازجمله ایجاد پرفشاری خون را برای فرد به همراه دارد.

وی خاطرنشان کرد: از آنجایی‌که فشار خون باید در بدن هر فردی وجود داشته باشد بهتر است بالا رفتن میزان فشارخون را با عنوان بیماری پرفشاری خون معرفی کنیم که یک بیماری مبهم بوده و دلایل بروز آن بسیار متعدد است.

اکبر زاده گفت: فشارخون برای افراد اعداد متفاوتی دارد و نمی‌توان برای هر فرد فشار مناسبی را تعریف کرد به‌گونه‌ای که برای برخی افراد فشارخون ۱۲ و برای برخی دیگر فشارخون ۱۵ مناسب است اما به‌طورکلی برای افراد عادی ۱۴۰ بر ۹۰ میلی‌متر جیوه را فشارخون نرمال یا طبیعی می‌گویند.

این متخصص تصریح کرد: بیماری پرفشاری خون یک بیماری کشنده خاموش است زیرا علائم ظاهری نداشته و بسیاری از افراد به این بیماری دچار هستند درحالی‌که اطلاعی از بیماری خود ندارند.

اکبر زاده بیان داشت: بیماری پرفشاری خون تنها علائمی جزئی دارد که می‌توان به سردردهای صبحگاهی که شایع‌ترین علامت است و بیشتر در منطقه پشت سر اتفاق می‌افتد اشاره کرد.

وی افزود: ازآنجایی‌که بیماری پرفشاری خون بدون علامت خاصی است حتماً توصیه می‌شود افراد بالای ۳۵ سال حتماً یک‌بار در طول سال به مراکز بهداشتی درمانی مراجعه کرده و فشارخون خود را مورد بررسی قرار دهند.

متخصص بیماری‌های قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: برخی از افراد به‌صورت ژنتیکی دچار فشارخون بالا هستند اما چاقی، مصرف الکل، استرس، مصرف زیاد نمک، بیماری‌های کلیوی، بارداری و مصرف قرص‌های ضدبارداری از علل ایجاد پرفشاری خون است.

فشارخون بالا عامل نیمی از سکته‌های مغزی

متخصص بیماری‌های قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: بیش از نیمی از سکته‌های مغزی در دنیا به علت فشارخون بالا اتفاق می‌افتد و پرفشاری خون علت ایجاد نیمی از بیماری‌های قلبی است.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از بیماران دیالیزی به دلیل عدم کنترل فشارخون به این مشکل دچار شده‌اند افزود: در حال حاضر بیماری پرفشاری خون یک بیماری غیرقابل درمان ولی قابل‌کنترل است و بیمار می‌تواند با مصرف مداوم دارو بیماری خود را کنترل کند.

نخستین راه درمان پرفشاری خون اصلاح شیوه زندگی است

اکبرزاده تأکید کرد: نخستین راه درمان برای بیماری پرفشاری خون اصلاح شیوه زندگی است ازاین‌رو به بیماران توصیه می‌کنیم ضمن اصلاح تغذیه، مصرف دخانیات را نیز قطع کرده همچنین بیماری‌های زمینه‌ای مانند قند خون را با مراجعه به متخصص کنترل کنند تا احتمال ابتلای آنان به پرفشاری خون کاهش یابد.

ورزش کردن به کاهش فشارخون کمک می‌کند

متخصص بیماری‌های قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: فعالیت جسمی تا حدود زیادی می‌تواند به درمان پرفشاری خون کمک کند به‌گونه‌ای که دیده‌شده افراد با ۳۰ دقیقه پیاده‌روی روزانه پس از مدت یک ماه بین ۷ تا ۱۰ میلی‌متر جیوه توانسته‌اند به کاهش میزان فشارخون خود کمک کنند.

وی با بیان اینکه ورزش کردن میزان استرس و درنهایت فشارخون را کاهش می‌دهد تصریح کرد: از دیگر مزایای انجام حرکات ورزشی می‌توان به کاهش وزن اشاره کرد که در پی آن میزان فشارخون نیز کاهش می‌یابد.

مصرف خشکبار به کاهش فشارخون کمک می‌کند

متخصص بیماری‌های قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: خانواده‌ها باید از خشکبارهایی مانند برگه آلو، گردو و پسته خام به‌عنوان تنقلات استفاده کنند زیرا به دلیل وجود پتاسیم روش بسیار مناسبی برای پایین آوردن میزان فشارخون بوده اما باید در استفاده از آن‌ها دقت کرد و از خشکبار نمکی کمتر استفاده شود.

مصرف دخانیات برای بیماری فشارخون مضر است

اکبر زاده با اشاره به اینکه افرادی که مواد دخانی مصرف می‌کنند بیشتر در معرض ابتلا به فشارخون بالا هستند تصریح کرد: بیمارانی که مواد دخانی استعمال می‌کنند تأثیر داروهای فشارخون بر آنان بسیار کاهش داشته و آنزیم‌هایی در کبد آن‌ها بالا می‌رود که اثر داروها را نسبت به افراد عادی کاهش می‌دهد.

منبع:
محفل شاعران انقلابی استان بوشهر برگزار شد
پیغام: محفل گرم و صمیمی شاعران انقلابی استان بوشهر با عنوان نخل و آفتاب در سالن جلسات شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان بوشهر برگزار شد.
كدخبر: 86033
1396/03/31

به گزارش«پیغام» به نقل از مهر، حجت الاسلام محمد حسین انصاری نژاد یکی از شاعران انقلابی استان بوشهر در این نشست صمیمی شاعران با اشاره به دیدار شاعران انقلابی با مقام معظم رهبری، گفت: از سال ۸۷ نشست‌های سالانه شاعران انقلابی با مقام معظم رهبری فرصت بسیار خوبی را در جریان شعری کشور ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه امسال سهمیه حضور شاعران کمتر از سال گذشته بود، اظهار کرد: هر ساله شاعران آثار خود را به صورت کتاب به حضرت آیت الله امام خامنه ای هدیه می دهند و ایشان با توجه به اینکه توجه خاصی به آثار شاعران دارند نکات ریز و آموزنده‌ای را در همان جلسه و یا جلسه بعدی شاعران مطرح می‌کنند.

این شاعر انقلابی افزود: امسال شاعران زیادی آثار خود را در حضور با امام خامنه‌ای قرائت کردند که ایشان ضمن توجه ویژه و خاص به شاعران و شعرهای آنها ایراد عمیق و راه گشایی را مطرح کردند که به گونه ای می تواند کلید موفقی برای ادامه راه شاعران باشد.

انصاری نژاد بیان کرد: معمولا تریبون‌ها و فضای مجازی باعث می‌شود که انسان از جان اصلی شعر فاصله بگیرد اما برخی شاعران هم هستند که هنگام انتشار خبری در رسانه‌ها و فضای مجازی در کمترین زمان به صورت انقلابی اشعاری زیبا و عمارگونه می سرایند.

وی خاطرنشان کرد: امسال در مراسم دیدار شاعران هنگامی که مجری برنامه در حال معرفی بنده بودند، رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند که «من ایشان را می شناسم و اشعار ایشان بسیار خوب است»؛ این تعریف امام نشان توجه ویژه به شعر و شاعران است.

در ادامه جلسه شاعران آثار جدید خود را سرودند و در جمع مورد تحلیل و بررسی پیشکسوتان هم استانی عرصه شعر رسید.

منبع:
شوک جدید برای پرسپولیس؛ مهدی طارمی در پانیونیوس یونان+عکس
سایت خبری پانیونیوس از تمایل این باشگاه به جذب مهاجم پرسپولیس خبر داد.
كدخبر: 86032
1396/03/31

پیغام: سایت خبری پانیونیوس از تمایل این باشگاه به جذب مهاجم پرسپولیس خبر داد.

به گزارش «پیغام»به نقل از ایلنا، باشگاه پانیونیوس یونان که اخیراً علاقه زیادی به جذب بازیکنان ایرانی از خودش نشان داده است، در سایت رسمی خود از تمایل به جذب آقای گل فصل گذشته پرسپولیس خبر داد.

این در حالیست که در چند روز گذشته صحبت از جدایی طارمی از پرسپولیس مطرح شده است و حتی این بازیکن در پست اینستاگرامی خود تلویحاً از هواداران این تیم خداحافظی کرد.

با جدایی طارمی از پرسپولیس و پیوستنش به تیم یونانی این تیم یکی از مهره‌های کلیدی خودش را از دست داده است و این خبر تلخی برای هواداران پرسپولیس خواهد بود.

منبع:
پیغام ویژه منشا برای پرسپولیسی ها+عکس
مهاجم نیجریه ای پرسپولیس به زودی به ایران می آید.
كدخبر: 86031
1396/03/31

پیغام: مهاجم نیجریه ای پرسپولیس به زودی به ایران می آید.

به گزارش«پیغام» به نقل از ایلنا، امروز تمرینات آماده سازی تیم فوتبال پرسپولیس برای فصل جدید لیگ برتر ایران با حضور بازیکنان جدید این تیم آغاز شد.

تنها خرید این فصل پرسپولیس که در تمرین حضور پیدا نکرد گادوین منشای نیجریه ای بود. مهاجم فصل قبل پیکان برای دیدار با خانواده اش و استراحت مدتی را دور از ایران سپری کرد ولی ساعتی قبل در اینستاگرام خود خبر داد که به زودی به ایران می آید و در حال پرواز به سمت تهران است.

 

منبع:
بانوی تیرانداز بوشهری عازم مسابقات جهانی آلمان شد
رئیس هیات تیراندازی استان بوشهر گفت: بانوی تیرانداز بوشهری عازم مسابقات جوانان جهان در آلمان شد.
كدخبر: 86030
1396/03/31

به گزارش«پیغام»،حجت الله نوری روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: مسابقات تیراندازی قهرمانی جهان در رشته های تفنگ و تپانچه با حضور تیراندازان جوان جهان برگزار می شود.
وی بیان کرد: مسابقات قهرمانی جوانان جهان با حضور 522 تیرانداز از 63 کشور جهان در شهر زول آلمان برگزار می شود.
نوری گفت: کاروان تیراندازی کشورمان با 12 تیرانداز شامل 6 زن و 6 مرد در 2 رشته تفنگ و تپانچه در این رقابتها حضور خواهند که یکی از 6 تیرانداز زن فاطمه کرم زاده(رشته تفنگ) از استان بوشهر است.
وی یادآور شد: رقابتهای قهرمانی جوانان جهان (زول- آلمان) از یک تیر الی 8 تیر برگزار می شود.

منبع:
گریم متفاوت محمدرضا هدایتی در «شکلاتی» +عکس
فیلم سینمایی «شکلاتی» به کارگردانی سهیل موفق پروانه نمایش گرفت.
كدخبر: 86029
1396/03/31

به گزارش«پیغام» به نقل از خبرآنلاین؛ این فیلم که به زودی قرار است در بخش مسابقه سینمای ایران در سی و امین جشنواره بین المللی فیلم های «کودکان و نوجوانان» به نمایش در آید، موفق به دریافت پروانه نمایش شد.

همچنین سازندگان این اثر در نظر دارند پس از برگزاری این رویداد سینمایی، «شکلاتی» را به زودی اکران عمومی کنند.

«شکلاتی» که ژانر کودک و نوجوان است، شهریور ماه سال گذشته (۹۵) در تهران کلید خورد و اوایل آبان ماه پس از گرفتن سکانس هایی در شمال کشور، فیلمبرداری این پروژه در کارخانه شکلات سازی به پایان رسید.

«شکلاتی» یک اثر متفاوت در این ژانر به شمار می رود که نگاه تازه ای به دنیای کودکان دارد.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: همه چیز از یک جعبه شکلات شروع شد. یعنی من بچه بودم ... بچه هم که باشیم بازم شکلات عاشقانه ترین مزه دنیاست اما...

در این فیلم شبنم مقدمی، ناصر ھاشمی، محمدرضا ھدایتی، ارژنگ امیرفضلی، علی مسعوی، فرزین محدث، پریسا رضایی، جواد جوینده، با ھنرمندی شھره لرستانی و داریوش اسد زاده، بازیگران کودک: محمدرضا شیرخانلو، آیلی احمدی، محمد حسین بلوکات، سامان میرحسینی، شھاب شیر مردی و ھمراز اکبری به ایفای نقش می پردازند.

در «شکلاتی» بازیگران با توجه به فضای فیلم، هر کدام در نقش های متفاوتی حضور پیدا کرده اند.
 

عوامل تولید این فیلم عبارتند از: کارگردان: سھیل موفق، مدیر فیلم برداری: کوھیار کلاری، نویسندگان : کریم خودسیانی - حمزه صالحی، بازنویسی نھایی: سعید جلالی - نسیم عرب امیری، طراح صحنه و لباس: محسن غلامی، طراح گریم: محسن دارسنج، صدابردار: محمد کیان ارثی، مدیر تولید: اصلان مرتضایی، دستیار اول کارگردان: رضا بختیاری نیک، برنامه ریز: مجتبی خادم زاده، منشی صحنه: غزل رشیدی، جلوه ھای ویژه کامپیوتری: امیر ولیخانی، مشاور رسانه ای: بیتا موسوی، عکاس و فیلمبردار پشت صحنه: آیدین قشلاقی، مدیر تدارکات: مجتبی زندیه، مجری طرح: علی اشکان و تهیه کننده: ایرج محمدی.
 

منبع:
گنج اطلاعاتی داعش دستگیر شد +عکس
مقامات امنیتی عراق از دستگیری مسئول اطلاعات داعش در موصل خبر دادند.
كدخبر: 86028
1396/03/31

مقامات امنیتی عراق از دستگیری مسئول اطلاعات داعش در موصل خبر دادند.

به گزارش «پیغام» به نقل از ایلنا، مقامات واحد ضد تروریسم عراق از دستگیری مسئول اطلاعات گروهک تروریستی داعش در موصل خبر دادند.

بنابر اظهارات مقامات عراقی «شاکر محمود حمد» ملقب به "شاکر هدوله" که به عنوان مسئول ارشد واحد امن داعش (واحد اطلاعات داعش) شناخته می‌شود در استان نینوا توسط نیروهای عراقی دستگیر شده است.

این در حالیست که تحلیلگران و مقامات امنیتی عراق پس از دستگری وی اعلام کردند که: «گنج گران‌بهای داعش اکنون در دست ما قرار دارد».

 

 
 
 

 

منبع:
کوری به واسطه کمبود مواد غذایی خاص
برای پیشگیری از کمبود ویتامین A، دنبال کردن یک رژیم غذایی متعادل، سرشار از میوه ها و سبزیجات به جای استفاده از مکمل های ویتامین A اهمیت دارد.
كدخبر: 86027
1396/03/31

پیغام: آیا با مشاهده اطراف خود در محیط های تاریک و کم نور دچار مشکل هستید؟ آیا اغلب بیمار می شوید و به بیماری های مختلف مبتلا می شوید؟ پیش از آن که این مساله را بپذیرید که از یک سیستم ایمنی ضعیف و مشکلات بینایی رنج می برید، این که آیا از رژیم غذایی خود به میزان کافی ویتامین A دریافت می کنید را بررسی کنید.

به گزارش «پیغام» به نقل از عصر ایران به نقل از "اسپون یونیورسیتی"، بدن انسان برای ارائه عملکرد عادی به ویتامین A نیاز دارد و این ماده مغذی نقشی مهم در عملکرد سیستم ایمنی، تولید مثل، رشد استخوان، بینایی، سلامت پوست و رشد سلولی ایفا می کند. این ماده مغذی می تواند تفاوت اساسی در بهزیستی و سلامت کلی شما ایجاد کند.

دو نوع ویتامین A وجود دارند: بتاکاروتن و ویتامین A فعال. ویتامین A فعال از مواد غذایی حیوانی سرچشمه می گیرد. این نوع از ویتامین A می تواند به صورت مستقیم توسط بدن مورد استفاده قرار بگیرد بدون این که نیاز به مرحله تبدیل باشد.

از سوی دیگر، بتا کاروتن از میوه ها و سبزیجات رنگارنگ ناشی می شود. بتا کاروتن پیش از آن که توسط بدن مورد استفاده قرار بگیرد باید به ویتامین A تبدیل شود.

برای پیشگیری از کمبود ویتامین A، دنبال کردن یک رژیم غذایی متعادل، سرشار از میوه ها و سبزیجات به جای استفاده از مکمل های ویتامین A اهمیت دارد. از جمله مواد غذایی سرشار از ویتامین A می توان به موارد زیر اشاره کرد:

هویج

 

کوری به واسطه کمبود مواد غذایی خاص

 


سیب زمینی شیرین

کوری به واسطه کمبود مواد غذایی خاص

 


کلم کیل

کوری به واسطه کمبود مواد غذایی خاص

 


اسفناج

کوری به واسطه کمبود مواد غذایی خاص

 


زردآلو

کوری به واسطه کمبود مواد غذایی خاص

 


کلم بروکلی

کوری به واسطه کمبود مواد غذایی خاص

 


کره

کوری به واسطه کمبود مواد غذایی خاص

 


تخم مرغ

کوری به واسطه کمبود مواد غذایی خاص

ذکر این نکته اهمیت دارد که ویتامین A یک ویتامین محلول در چربی است که در بدن برای مدت زمانی طولانی ذخیره می شود. از این رو، پرهیز از مصرف بیش از اندازه آن نیز اهمیت دارد زیرا این شرایط می تواند به مسمومیت با ویتامین A منجر شود. اگر نسبت به کمبود ویتامین A مشکوک هستید پیش از مصرف هر گونه مکمل ویتامین A با پزشک خود مشورت کنید.

منبع:
مجلس: هنوز مدرکی دال بر لو رفتن سوالات امتحانی بدست ما نرسیده‌
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با بیان اینکه امروز با مسئولان وزارت آموزش وپرورش جلسه داریم گفت: مدرکی و سندی که دال بر لو رفتن سوالات امتحانی باشد به دست ما نرسیده است.
كدخبر: 86026
1396/03/31

به گزارش«پیغام» به نقل از مهر، میرحمایت میرزاده، دربارهٔ جلسه امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: امروز یک جلسه کارشناسی میان کمیته آموزش با مسئولان آموزش و پرورش دربارهٔ وضعیت حق‌التدریس‌ها و آموزشیاران نهضتی و شهریه مدارس غیردولتی برگزار می‌شود.

وی افزود: ممکن است در حاشیه این جلسه، گزارشی نیز دربارهٔ ادعاهای مطرح شده مبنی بر لو رفتن سوالات امتحانی از مسئولان وزارت آموزش وپرورش گرفته شود. البته بنده معتقد به لو رفتن سوالات امتحانی نیستم.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به این صراحت که گفته شد امروز خرید و فروش سوالات امتحانات نهایی بررسی می‌شود، اینگونه نیست. ممکن است تنها در حاشیه جلسه‌ امروز، این قضیه هم پرسیده شود چرا که کمیسیون آموزش و تحقیقات به طور رسمی در این جلسه حضور ندارد بلکه چند اعضای کمیته حضور دارند که کارهای روتین را انجام می‌دهیم.

میرزاده بیان کرد: هیچ مدرکی و سندی که دال بر لو رفتن سوالات امتحانی باشد به دست ما نرسیده است.
 

منبع:
2 قایق صیادی ایرانی بر اثر امواج دریا جابجا گردیده اند/عربستان صیادان دستگیر شده را آزاد کند
پیغام: وزارت کشور تاکید می نماید قایق های مذکور صرفاً صیادی بوده و بر اثر امواج دریا جابجا گردیده اند که در حوزه آبهای دریای عمان و خلیج فارس؛ این موضوع کاملاً عادی است.
كدخبر: 86025
1396/03/31

پیغام: وزارت کشور تاکید می نماید قایق های مذکور صرفاً صیادی بوده و بر اثر امواج دریا جابجا گردیده اند که در حوزه آبهای دریای عمان و خلیج فارس؛ این موضوع کاملاً عادی است.

به گزارش«پیغام» متن کامل این اطلاعیه بدین شرح است:

باسمه تعالی

سه فروند قایق صیادی در روز پنجشنبه تاریخ 25/3/1396 با داشتن هویت قانونی و مجوز صید، از اسکله بندر بوشهر برای ماهیگیری به سمت عمق آب های خلیج فارس حرکت می کنند که در نیمه شب حین صیادی، بر اثر تلاطم دریا و اثرگذاری امواج، در آب های منطقه کنترل لازم را از دست داده و هر لحظه ناخواسته به سمتی هدایت گردیدند که در نهایت یکی از قایق ها موفق می شود؛ کنترل خود را بدست آورده و شناور را در مسیر اصلی هدایت و لیکن دو قایق دیگر با فشار آب های متلاطم به سمت نوار مشترک مرز دریایی با کشور عربستان رانده شدند، در حالی که از علم و آگاهی کافی که در نوار مشترک دریایی هستند، برخوردار نبودند و اگر هم به این موضوع واقف بودند، امکان کنترل شناور وجود نداشته است.

متاسفانه در همین اثنا، گارد ساحلی آن کشور به مجرد مشاهده به سمت دو قایق صیادی ایرانی تیراندازی که بر اثر آن متأسفانه؛ یک نفر از ملوانان به نام محمود سیامر بر اثر اصابت گلوله به ناحیه کمر زخمی و سپس در داخل شناور فوت می کند و نفر دیگر بنام فرهاد سیامر (فرزند مقتول) با زحمت و تلاش زیاد موفق می شود؛ شناور را از محل وقوع حادثه دور و سپس به سمت ساحل هدایت کند. قایق دوم نیز با سه سرنشین با شغل صیادی به اسامی حسین اصلانی، سهراب اصلانی و حسین زارعی توسط گارد ساحلی عربستان توقیف می گردد.

وزارت کشور تاکید می نماید قایق های مذکور صرفاً صیادی بوده و بر اثر امواج دریا جابجا گردیده اند که در حوزه آبهای دریای عمان و خلیج فارس؛ این موضوع کاملاً عادی است و هرساله ده ها شناور صیادی کشورهای همسایه، بخصوص به دلیل نبود نشانه و علائم در خط مشترک مرزی، ناخواسته ممکن است وارد آب های سرزمینی گردند که به عنوان نمونه از ابتدای سال جاری تا پانزدهم خرداد ماه 17 شناور صیادی کشورهای همسایه در آبهای دریای عمان و خلیج فارس وارد آبهای کشور جمهوری اسلامی ایران گردیدند که با حُسن نیت به کشور متبوع تحویل گردیدند، ولیکن تیراندازی به سمت قایق های صیادی، خارج از شئونات انسانی و اسلامی می باشد.

در این رابطه  ضمن یادآوری مسئولیت حقوقی دولت عربستان، لازم است آن دولت ضمن جبران خسارات وارده و تنبیه عوامل این اقدام غیر مسئولانه، هر چه سریعتر نسبت به آزادی افراد دستگیر شده که خانواده آنها بشدت نگران وضعیت سلامتی آنها می باشند، اقدام کند

منبع:
600 بوشهری در شب های قدر خون اهدا کردند
مدیرکل انتقال خون استان بوشهر گفت: در شب های قدر امسال (از 18 تا 23 ماه مبارک رمضان) 600 نفر از مردم این استان برای کمک به بیماران نیازمند خون اهدا کردند.
كدخبر: 86024
1396/03/31

پیغام:مدیرکل انتقال خون استان بوشهر گفت: در شب های قدر امسال (از 18 تا 23 ماه مبارک رمضان) 600 نفر از مردم این استان برای کمک به بیماران نیازمند خون اهدا کردند.
به گزارش «پیغام»،کرامت ناموری روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با مشارکت و همکاری مردم، استان بوشهر با رشد 45درصدی اهدای خون، استان دوم کشور در این بخش معرفی شد.
وی اضافه کرد: پارسال 390 نفر در استان بوشهر در شبهای قدر با مراجعه به پایگاههای انتقال خون اقدام به اهدای خون کردند.
ناموری اظهار کرد: با توجه به اینکه اهدای خون در ماه مبارک رمضان کاهش می یابد ولی امسال اهدای خون در این استان افزایش قابل توجهی داشته است.

منبع:
پیام مدیرکل آموزش و پرورش بوشهر به مناسبت روز قدس
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهربرای حضور گسترده فرهنگیان و دانش آموزان در راهپیمایی روز قدس پیامی صادر کرد.
كدخبر: 86023
1396/03/31

پیغام: مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهربرای حضور گسترده فرهنگیان و دانش آموزان در راهپیمایی روز قدس پیامی صادر کرد.

به گزارش «پیغام» به نقل از روابط عمومی،یک بار دیگر و در آخرین هفته ای که مؤمنین و مسلمین جهان در ماه مبارک رمضان روی به سوی معبود خویش آورده اند، برای اثبات توحید و نفی شرک دنیوی امروز به استقبال راهپیمایی روز قدس می رویم.

روزی که درایت و آینده نگری امام راحل(ره) در نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس برای  اعلام حمایت جهان اسلام از آزادی قدس شریف، امروز عالم گیر شده است.ندای حمایت از مردم مظلوم فلسطین اکنون مختص به جهان اسلام نیست و آزادیخواهان و آزادگان جهان به ندای انقلاب اسلامی ایران پاسخ مثبت داده اند و در همه جای جهان پرچم حمایت از فلسطین و قدس شریف در اهتزاز است. فرهنگیان و مجموعه آموزش وپرورش استان بوشهر همانند گذشته ضمن اعلام انزجار از سیاست های غاصبانه ،  تجاوز گرانه و تروریستی رژیم اشغالگر صهیونیستی، آمادگی خود را برای حضور پرشور و حماسی در راهپیمایی روز قدس اعلام می نمایند.لذا از همه اقشار و آحاد مردم استان بوشهر به ویژه فرهنگیان و دانش آموزان عزیز دعوت می کنم تا بار دیگر با تأسی از آموزه های امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری، در راهپیمایی روز قدس حضور یابند و سرافرازی،استقلال و شکوه امت اسلام را به رخ جهانیان بکشند. 

منبع:
صحه‌گذاری بر یک ادعا یا ناپختگی در پاسخ گویی؟
اگر هم فرض دوم صحت دارد و آقای استاندار بتواند بعد از گذشت یک ماه از ستاد روحانی حکم با تاریخ روز بگیرد، پس چه جای انکار و تکذیب و برآشفتگی؟ مگر مدعیان جز این گفته اند؟
كدخبر: 86022
1396/03/30

رضا معتمد


"برخی در ایام انتخابات گدایی کاغذ می کردند و از اینکه حکمی از ستاد انتخابات روحانی نگرفته اند به شایعاتی دست می زدند!
شما اگر دنبال تفکر و اندیشه ی اصلاح طلبی بودید مثل همین جوانان دلیر بی نام و نشان در ستادها فعالیت می کردید و برای روحانی کار می کردید نه اینکه دنبال حکم کاعذی می گشتید!
حالا هم چیزی نشده اگر به این کاغذ ها سخت نیاز دارید من می روم این احکام را به تاریخ همان روزها برایتان می گیرم شاید ساکت شوید! شاید به دردتان بخورد."

                         

***

سه فراز بالا، بخشی از سخنان استاندار بوشهر در جلسه "هم اندیشی با اصحاب رسانه" در هفته پیش است. از این می گذرم که دادن عنوان هم اندیشی به یک جلسه پرسش و پاسح رسانه ای که آن هم غالبا با چاشنی پاسح های عصبی استاندار همراه است، عنوان چندان مناسبی به نظر نمی رسد. چون هدف این نوشته، تٲملی در نحوه مواجهه مدیر ارشد استان ما با پرسشگران و رعایت نکردن آداب پاسخ گویی از کسی است که قرار است رفتار و گفتارش سرمشق دیگر مدیران ما باشد.
بر اساس گفته شاهدان، در آن نشست، خبرنگاری از صحت و سقم ادعای دخالت استاندار در تعیین مسئولان ستاد روحانی در استان پرسیده و او چنین برآشفته پاسخ داده است.
دادن چنین پاسخ هایی البته در پیشینه پاسخ گویی آقای سالاری بوفور وجود دارد و در چهارسال گذشته تبدیل به یک عادت شده است و بخشی از مشکلات پیش آمده برای وی و به تبع آن برای جو تعاملاتی استان نیز ریشه در همین شیوه از پاسخ  گویی دارد که فعلا جای پرداختن بدانها نیست.
از میان سه فراز یاد شده از سخنان استاندار نیز به دو فراز نخستین که انصافا بسیار نامناسب و دور از شٲن مدیریت ارشد استان است، نمی پردازم و تنها به فراز پایانی سخن وی اشاره می کنم. یعنی همان جایی که گفته است:
" حالا هم چیزی نشده اگر به این کاغذ ها سخت نیاز دارید، من می روم این احکام را به تاریخ همان روزها برایتان می گیرم شاید ساکت شوید! شاید به دردتان بخورد."
دو فرض در باره این ادعای آقای استاندار متصور است:
۱.ایشان از کوره در رفته و عنان اختیار از کف داده و ادعایی را مطرح کرده که در حیطه اختیارش نیست بلکه از فرط عصبانیت به اصطلاح "بلوف" زده است.
۲. ایشان در ادعایش صادق است و می تواند پس از گذشت یک ماه از انتخابات، از ستاد روحانی برای افراد حکم بگیرد آن هم با تاریخ بیش از یک ماه پیش.
اگر فرض اول صحت داشته باشد، باید تٲسف خورد به حال استانی که مدیر ارشدش در مقابل پرسشی ـ هر چند نادرست ـ چنین اختیار از کف می دهد و سخنان نامربوط به زبان می آورد در حالی که پاسخ این پرسش، می توانست جمله کوتاه  "تکذیب می کنم" باشد. چگونه می توان از مدیری که خود در مواجهه با سۈالی بدین کم اهمیتی دچار بحران می شود، انتظار داشت که در مواقع واقعا بحرانی استان را مدیریت کند؟
اگر هم فرض دوم صحت دارد و آقای استاندار بتواند بعد از گذشت یک ماه از ستاد روحانی حکم با تاریخ روز بگیرد، پس چه جای انکار و تکذیب و برآشفتگی؟ مگر مدعیان جز این گفته اند؟

منبع:
یادش بخیر، روزگارِ عاشقی
سال ها پیش، وقتی به خانه جدیدمان نقل مکان کرده بودیم اولین کاری که کردم، این بود که چند باغچه را در پارکینگ و بیرون خانه مان، چسبیده به دیوار حیاط، درست کردم...
كدخبر: 86021
1396/03/31

سال ها پیش، وقتی به خانه جدیدمان نقل مکان کرده بودیم اولین کاری که کردم، این بود که چند باغچه را در پارکینگ و بیرون خانه مان، چسبیده به دیوار حیاط، درست کردم و گل ها و چند درختچه و دو درختِ "بنجامین" کاشتم و کم کم باغچه و درخت ها جان گرفت و در این میان گل یاسی بود که به آن علاقه فراوان داشتم. این گل به طور حیرت انگیزی بزرگ و بزرگ تر شد تا این که به پنجره خانه ما در طبقه اول رسید و بعد هدایتش کردم تا به طبقه دوم روبروی پنجره آن طبقه رسید و بعد تا نزدیکی پشت بام هم رشد کرد و تمام مجموعه آپارتمانی ما سرشار از رنگ و بوی یاس شد و هر عصر که پنجره را باز می کردم و قناری نارنجی رنگم را وسط گل ها می گذاشتم فصل عاشقی فرا می رسید. من و قناری با هم می خواندیم. او آوازی آموخته از جهان دیگر می خواند و بنابراین بسیار زیبا و دلنشین و من آوازی از سرِ درد و رنج های بی شمارِ زمانه و ناپایداری روزگار و ....
به هر حال، این یاس مونس جانِ من شده بود و اغلبِ عصرها در کنارش این شعر "احمد عزیزی" را  زمزمه می کردم، به سرودی برای خویشتن:
ياس بوي مهرباني مي دهد ...
عطر دوران جواني مي دهد
ياس ها يادآور پروانه اند
ياس ها پيغمبران خانه اند
ياس ما را رو به پاكي مي برد
رو به عشقي اشتراكي مي برد
ياس در هر جا نويد آشتي ست
ياس دامان سپيد آشتي ست
در شبان ما كه شد خورشيد؟ ياس
بر لبان ما كه مي خنديد؟ ياس
ياس يك شب را گل ايوان ماست
ياس تنها يك سحر مهمان ماست
بعد روي صبح، پرپر مي شود
راهي شبهاي ديگر مي شود
ياس مثل عطر پاك نيّـت است
ياس استنشاق معصوميّـت است...
مدت زمانی از این ماجرا گذشت و یاسِ ما غرق گل های سفید بود و درختان بنجامین هم که به سرعت رشد کرده بودند در آن درآمیختند و گلِ زردی که اسمش را نمی دانم و در بندر بوشهر به سرعت رشد می کند به جمع آنان پیوست و گل کاغذی قرمز رنگی هم که در ابتدا به ندرت رشد می کرد به ناگهان پا به پای گل پیچکِ بنفش رشد کرد و درون آن ها خزید و خلاصه کوچه و مجموعه آپارتمانی ما جنگلی شد از سمفونی رنگ و بوی گل ها و درخت ها.
یکی از روزها، که توی کوچه ایستاده و غرق در تماشای این همه زیبایی بودم، همسایه ی طبقه بالای ما مثل همیشه با شتاب فراوان به سمت درب خانه می دوید، صدایش کردم و گفتم: این گل ها بسیار زیبا شده اند ولی یاس چیز دیگری است، شما هم همین طور فکر می کنید؟
لحظه ای در دیدگانم خیره شد، درست مثل وقتی که سوال کاملا بی ربطی از ما پرسیده باشند، پرسید کدام یاس را می گویید آقای دکتر؟ گفتم: همین یاس سفید که قد کشیده است و سراسر پنجره شما را هم سفید پوش کرده و شب ها عطرش همه جا را می گیرد.
سرش را پایین انداخت و گفت باور می کنید من این گل را تا به حال ندیده ام و بویش را نشنیده ام!!! باور می کنید که من بعد از چند ماه وقتی از کشتی بر می گردم همه اش در حال دویدنم و انگار هنوز در تلاطم دریا هستم؟ من نه این گل ها را می بینم و نه بوی آن ها را می شنوم!!! باور می کنید که گرفتاری هایم آن قدر زیاد است که حسِّ زندگی را از دست داده ام!؟ و من گفتم که باور می کنم و باور می کنم که ما در روزگاری زندگی می کنیم که سختی و بدبختی بر ما چیره شده است، خشونت و ناامنی زندگی ما را تیره و تار کرده است، از اصلی ترین کتابِ زندگی، یعنی طبیعت غافل مانده ایم بنابراین راه و رسمِ عاشقی را نمی دانیم، نه خطی خوش ما را مدهوش می کند و نه شکفتنِ گلی ما را فارغ از غصه های زمانه، نه از صدایی دلربا به وجد می آییم و نه صورتی زیبا ما را به تماشا می کشد، نه زیرِ نم نم باران آواز می خوانیم و نه در انتظار برف به آسمان می نگریم، نه از خنده کودکی و یا خواندن غزلی به خلسه شوق می رویم و نه با خنده دیگران می خندیم، نه زلالیِ آبی و یا بلندی سروی اشک شوق ما را سرازیر می کند نه چشممان خیره می شود بر زیبایی حیرت انگیز اناری قبل از این که دل او را بشکافیم... و در این شرایط ما به غایت، بدبخت و بیچاره ایم چون عاشقانه زیستن را نمی دانیم و به قول خواجه شیراز:
هر آن کسی که در این حلقه نیست زنده به عشق
بر او نمرده به فتوای من نماز کنید...
اینک با هم بخوانیم این حکایت زیبا را:
" شیخ حسن جوری می‌گوید:
درسالی که گذارم به جندی‌شاپور افتاد، سخنی از "محمد مهتاب" شنیدم که تا گور بر من
تازیانه می‌زند. دیدمش که زیر آفتاب تموز نشسته، نخ می ریسد و ترانه زمزمه می کند.
گفتم ای مرد خدا مرا عاشقی بیاموز تا خدا را همچون عاشقان عبادت کنم....
مرا گفت: نخست بگو ببینم آیا هرگز خطی خوش تو را مدهوش کرده است؟
گفتم نه.
گفت: هرگز شکفتن گلی در باغچۀ خانه‌ات تو را از غصه‌های بی‌شمار فارغ کرده
است؟ گفتم: نه.
گفت: هرگز صدایی خوش و دلربا، تو را به وجد آورده است؟ گفتم: نه.
گفت: هرگز صورتی زیبا تو را چندان دگرگون کرده است که راه از چاه ندانی؟ گفتم: نه.
گفت: هرگز زیر نم‌نم باران، آواز خوانده‌ای؟ گفتم: نه.
گفت: هرگز به آسمان نگریسته‌ای به انتظار برف، تا آن را بر صورت خویش مالی و گرمای
درون فرو نشانی؟ گفتم: نه.
گفت: هرگز خندۀ کودکی نازنین، تو را به خلسۀ شوق برده است، گفتم: نه.
گفت: هرگز غزلی یا بیتی یا سخنی فصیح، چندان تو را بی‌خود کرده است که اگر نشسته‌ای
برخیزی و اگر ایستاده‌ای بنشینی؟ گفتم: نه.
گفت: هرگز زلالی آب یا بلندی سرو یا نرمی گلبرگ یا کوشش موری، اشک شوق از دیده ات
سرازیرکرده؟ گفتم: نه.
گفت: هرگز شده ست بخندی چون دیگری خندان بوده؛ و بگریی چون دیگری گریان بود؟
گفتم: نه.
گفت: هرگز بر سیبی یا اناری، بیش از زمانی که به خوردن آن صرف می‌کنی، چشم دوخته‌ای؟
گفتم: نه.
گفت: هرگز عاشق کتابی یا نقشی یا نگاری یا آموزگاری شده‌ای؟ گفتم: نه.
گفت: هرگز دست بر روی خویش کشیده‌ و بر زیبایی و حسن رویت که نعمت خالق است؛
اندیشه کرده ای؟ گفتم: نه.
گفت: از من دور شو، که سنگی را می‌توان عاشقی آموخت،
اما تو را نه...."

منبع:
حسین مرعشی: ۵ نفر برای شهرداری تهران مطرح هستند
سخنگوی حزب کارگزاران گفت: آقایان نجفی، حجتی، بی‌طرف و حتی خود بنده برای شهرداری تهران مطرح شده‌ایم و آقای محسن هاشمی هم در کنار این اسامی مطرح است.
كدخبر: 86020
1396/03/31

پیغام: سخنگوی حزب کارگزاران گفت: آقایان نجفی، حجتی، بی‌طرف و حتی خود بنده برای شهرداری تهران مطرح شده‌ایم و آقای محسن هاشمی هم در کنار این اسامی مطرح است.

به گزارش «پیغام» به نقل از تسنیم، حسین مرعشی سخنگوی حزب کارگزاران در گفت‌وگویی درباره احتمال شهردار شدن محسن هاشمی گفت: ایشان نیز مثل بقیه منتخبین میثاق نامه را امضا کرده است. خوشبختانه در مورد شهرداری تهران، با همه دوستان مان در جبهه اصلاحات و با منتخبان مردم در شورای شهر، توافق داریم که این موضوع باید یک موضوع اجماعی باشد و باید به توافق همگانی برسیم. این هم بستگی دارد به اینکه ببینیم دوستان ما چه کسانی را پیشنهاد می‌کنند. دوستان در شورا هنوز به مرحله مصداق نرسیده‌اند و مشغول تدوین ساز و کارها هستند.

مرعشی با بیان اینکه تاکنون هیچ بحــث مصداقی برای شهردار در شورای شهر مطرح نشــده و در خارج از شورای شهر در بین اصلاح‌طلبان و گروه‌های مختلف رایزنی می‌کنند و افرادی مطرح شــده‌اند، گفت: مثلا افرادی مثل آقایان دکتر نجفی، حجتی، بی‌طرف و حتی خود بنده مطرح شده‌ایم و آقای محسن هاشمی هم در کنار این اسامی مطرح است. این اسامی در برخی محافل سیاســی مطرح شدند ولی هنوز اینها در مرحله ابتدایی بحث است و وارد مطالعات کامل نشده‌اند.

سخنگوی شورای شهر اظهار داشت: گزینه محسن هاشمی در صورتی جدی می‌شود که از دوستان خارج از شورا و شخصیت‌های شناخته شده مطرح و ملی، کســی قبول نکند شهردار شود و یا در دولت مسئولیت‌هایی داشته باشند و حاضر نشوند به شهرداری بروند. مثلا اگر دولت برنامه‌ای برای آقای نجفی داشته باشد و بخواهد ایشان را به سازمان برنامه بفرستد همه ما ترجیح می‌دهیم ایشان به سازمان برنامه و بودجه بروند.

منبع:
کاریکاتور/ آرزویی که کی‌روش به گور می‌برد!
«کی‌روش: امیدوارم قبل از مرگم امکانات فوتبال ایران درست شود!» این اظهار نظر سوژه کارتون امروز خبر ورزشی شده است.
كدخبر: 86019
1396/03/31

 

 

منبع:
ناگفته‌های مهم «وزیر اطلاعات» از حمله سپاه به داعش
وزیر اطلاعات گفت: پرتاب موشک به مراکز مهم تجمع سرکردگان داعش توسط سپاه پاسداران، قهرمان تجلی اراده ملت ایران و تصمیم جمعی سران نظام و سیلی سرسام‌آوری بود که کلیت نظام به گونه دشمن نواخت.
كدخبر: 86018
1396/03/31

به گزارش «پیغام» به نقل ازخبرآنلاین، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمود علوی درباره حمله موشکی سپاه به مواضع داعش اظهار کرد: همانگونه که ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران تصریح فرمودند این تصمیم در شورای عالی امنیت ملی اتخاذ شده و ریاست محترم جمهوری اسلامی نیز در جایگاه رییس شورای عالی امنیت به نیروهای مسلح دستور یورش کوبنده را به مقر داعش صادر کرد و موررد تایید مقامات عالی نظام قرار گرفت.

اهم اظهارات وزیر اطلاعات را در گفتگو با ایسنا در ادامه می خوانید؛

*نقاط تجمع سرکردگان داعش توسط ورازت اطلاعات در اختیار یگان موشکی سپاه قرار گرفت و موشک‌های ظفرآفرین سپاه آنها را نشانه گرفتند، حسب اطلاعات متقن ما موشک‌ها با دقت به هدف اصابت کرده و تعداد زیادی از عناصر جنایتکار داعش، چند تن از سرکردگان و فرماندهان آنها از جمله ابوعاصم لبیبی به هلاکت رسیدند.

*هماهنگی و هم افزایی نیروهای اطلاعاتی، امنیتی، نظامی و انتظامی کشور اقتدار جمهوری اسلامی ایران را به رخ جهانیان کشید.

*ضربه های مرگبار بر تروریست‌ها در جنوب شرق کشور در ارتفاعات قصرقند و این هماهنگی کمر دشمن را شکست. وزارت اطلاعات با اشراف اطلاعاتی خود محل استقرار تروریست‌های انصار الفرقان را شناسایی و در اختیار سپاه و ناجا قرار داد و با اقدام هماهنگ سپاه، ناجا و وزارت اطلاعات نیروهای کلیدی تروریست‌ها در جنوب شرق کشور از پای در آمدند و مولوی جلیل قنبرزهی که در راس گروه های تروریستی بود با چند تن از معاونین و دستیارانش به هلاکت رسیدند و مقادیر انبوهی از اسلحه، مهمات، بمب های آماده، کمربندهای انتحاری و حدود دو هزار کیلو مواد منفجره آنان به دست نیروهای ظفرمند جمهوری اسلامی ایران افتاد.

*به همه نیروهای دست اندرکار از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بسیج، نیروهای انتظامی، وزارت کشور و وزارت اطلاعات خسته نباشید و دست مریزاد می گوییم و به جای پیام گفتاری با اقدام عملیاتی به دشمنان امنیت ملت ایران پیام دادیم که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در صیانت از امنیت کشور هیچ ملاحظه و تعارفی ندارد و ضربه‌های کوبنده خود را بر تروریست ها در هر نقطه‌ای وارد می کند.

منبع:
افزایش کارگران مسموم شده در فاز 13 کنگان
پیغام: در پی مسمومیت غذایی چند روز گذشته کارگران شرکت‌های پیمانکاری در فاز 13 کنگان، شمار مسموم‌شدگان غذایی رو به افزایش است.
كدخبر: 86017
1396/03/31

پیغام: در پی مسمومیت غذایی چند روز گذشته کارگران شرکت‌های پیمانکاری در فاز 13 کنگان، شمار مسموم‌شدگان غذایی رو به افزایش است.

به گزارش «پیغام» به نقل از ایلنا، در پی مسمومیت غذایی چند روز گذشته کارگران شرکت‌های پیمانکاری در فاز 13 کنگان، شمار مسموم‌شدگان غذایی رو به افزایش می‌رود.

بنا به اظهارات منابع آگاه، شمار این کارگران به 60 نفر رسیده که برخی از آنان یا خود به مراکز درمانی مراجعه کرده یا خود شرکت آنان را به بیمارستان منتقل کرده و این روند موج نگرانی‌ها را در پی داشته است.

بر اساس این گزارش، کارگرانی که دچار مسمومیت غذایی شده‌اند جزو پرسنل سه شرکت پیمانکاری ستاره تاراز،  نیرو پژوه و یکی از شرکت‌های پیمانکاری پتروپایدار  هستند.

از قرار معلوم، هر سه شرکت نامبرده از یک آشپزخانه خوراک پرسنل خود را تهیه می‌کنند و غذای سرو شده گویا بسیار چرب بوده است.

همچنین گزارش شده در بازرسی که توسط مسئولان بهداشت محیط از آشپزخانه به عمل آمده؛ هیچگونه خوراکی در آشپزخانه مشاهده نشده است.

منبع:
محمدعلی نجفی شهردار تهران می‌شود؟
مشاور رئیس‌جمهور گفت: صحبت جدی برای شهردار شدن من برای تهران نشده، اما اگر پیشنهاد شود روی آن فکر می‌کنم.
كدخبر: 86016
1396/03/31

پیغام:محمدعلی نجفی مشاور رئیس‌جمهور در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: صحبت جدی برای شهردار شدن من برای تهران نشده است اما اگر پیشنهاد شود روی آن فکر می‌کنم.

به گزارش «پیغام» به نقل از خبرآنلاین، وی افزود: البته بین اعضای شورای شهر وقتی صحبت از کاندیداها بوده نام بنده نیز مطرح شده، اما صحبت جدی نشده است.

مشاور رئیس جمهور در پاسخ به دیگری مبنی بر این‌که آیا کمیته‌های تعیین اعضای کابینه دوازدهم شکل گرفته است؟ گفت: هنوز رایزنی‌ها و کمیته‌ها برای دولت دوازهم شروع نشده است.

نجفی تصریح کرد: برای بنده نیز پیشنهادی برای حضور در کابینه دوازدهم نشده است.

منبع:
نفوذ سعودی ها و دردسر پرسپولیس؛ بازی در جهنم مسقط به جای بهشت صلاله + عکس
پرسپولیس برای میزبانی از الاهلی عربستان در لیگ قهرمانان آسیا مجبور است که در شرایط بدی به میدان برود.
كدخبر: 86015
1396/03/31

پیغام: پرسپولیس در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا با الاهلی عربستان مواجه خواهد شد و به خاطر اختلافات سعودی‌ها با ایران قرمزها شانس بازی در ورزشگاه آزادی را از دست داده‌اند.

به گزارش «پیغام» به نقل از نامه نیوز، نفوذ سعودی ها در کنفدراسیون فوتبال آسیا باعث شده با تمام درخواست های آنها موافقت شود تا جایی که قرمزها برای انتخاب کشور ثالث با دردسر فراوان مواجه شدند.

مسئولان پرسپولیس به خاطر مخالفت عربستانی ها نتوانستند بازی در کشورهایی مثل قطر و لبنان را نهایی کنند و برخی نقاط مثل مالزی نیز به خاطر دوری مسیر مورد موافقت کادر فنی قرار نگرفت و قرقیزستان هم مشکل کیفیت زمین را داشت.

در نهایت پرسپولیس مجبور شد بار دیگر عمان را انتخاب کند اما حتی برای انتخاب شهر مناسب نیز به دردسر افتاد چرا که گزینه پرسپولیس بازی در شهر صلاله بود اما ای اف سی اعلام کرد که ورزشگاه این شهر مناسب برگزاری مسابقه در سطح لیگ قهرمانان نیست و در نهایت بار دیگر ورزشگاه شهر مسقط به عنوان میزبان انتخاب شد، آن هم در بدترین شرایط جوی و گرمای شدید.

 

دلیل انتخاب شهر صلاله وضعیت جوی مطلوب بود و با نگاهی به عکس های این شهر بهتر متوجه می شوید که چرا قرمزها سعی داشتند با فرار از گرمای شدید مسقط در شهر سرسبز صلاله که شرایط جوی بهتری دارد بازی کنند اما موفق نشدند.

 

صلاله زادگاه سلطان قابوس بن سعید است و وی بیشتر در صلاله سکونت دارد تا مسقط که پایتخت کشور است. شهر صلاله مرکز استان ظفار شهری است بندری که از دو منطقه خشک کوهستانی در شمال، و جنگلی و ساحلی در جنوب تشکیل شده‌ است.

منبع:
بازگشت به بالا