مشکل یکی از شناورهای مسیر بوشهر به خارگ برطرف شد
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت:مشکل مقطعی یکی از شناورهای در مسیر بوشهر به خارگ برطرف شده است
كدخبر: 124128
1399/11/07

به گزارش «پیغام» به نقل از روابط عمومی استانداری بوشهر، محمدتقی ایرانی در جمع خبرنگاران در جزیره خارگ با تاکید بر حل مشکل ترددهای دریایی به جزیره خارگ اظهار داشت: 2 فروند شناور، که مسافران را از گناوه به خارگ جابه‌جا می‌کردند با بازدید فنی صورت گرفته از وضعیت این شناورها، سازمان بنادر و دریانوردی برای حل مشکلات آن و سلامتی مسافران، آنرا به بخش تعمیرات هدایت کرد.

وی، با بیان اینکه مشکل مقطعی یکی از شناورهای در مسیر بوشهر به خارگ برطرف شده است گفت: شناورهای با عمر 40 ساله که نیاز به بازسازی و تعمیر دارند باید با برنامه‌ریزی ویژه‌ای در جایگزینی آنها اقدام و شناورهای مسافری ساماندهی شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر پرداخت تسهیلات به سرمایه‌گذاران برای خرید شناور مسافری در تردد مسیر بوشهر  و گناوه به جزیره خارگ را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: در این راستا سازمان بنادر و دریانوردی برای خرید کشتی مسافری تسهیلات خوبی پرداخت می‌کند که در این راستا با بخش خصوصی برای توسعه کشتی‌های مسافری در مسیر خارگ و سایر بنادری که تردد دریایی نیاز دارند مذاکره می‌شود.

ایرانی، با اشاره به مشارکت شرکت پایانه‌های نفتی در حل مشکلات تردد اهالی جزیره خارگ افزود: از شرکت پایانه نفتی خارگ تقاضا شده یارانه و سوبسید مناسبی به شناورهای مسافری اختصاص دهد و در کنار آن سازمان بنادر و دریانوردی هم توجه ویژه‌ای به این مهم داشته باشد چراکه به‌صرفه نیست و بلیط این مسیر به تنهایی نمی‌تواند سودی برای مالکان و صاحبان شناورهای مسیر خارگ داشته باشد.

وی از راه‌اندازی اورژانس هوایی خارگ خبر داد و تصریح کرد: مشکلات راه‌اندازی اورژانس هوایی در خارگ برطرف شده و اکنون این اورژانس در استان بوشهر آماده خدمات‌رسانی به مردم همه بنادر استان به ویژه به جزیره خارگ است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر تاکید کرد: امیدوارم با همدلی و وحدتی که بین همه مسئولان و مردم خارگ است و امنیت مطلوب  و پایداری که در این جزیره وجود دارد بتوانیم امکانات مناسبی در خور شان مردم خارگ ارائه دهیم.

ایرانی با بیان اینکه امروز مشکل آب و برق، امکانات رفاهی مانند بهداشت و درمان، آموزش و مراکز آموزش عالی قابل قیاس با گذشته نیست خاطر نشان کرد: به حمدالله خدمات جمهوری اسلامی به ملت ایران در حدی است که بگویم قابل مقایسه با گذشته نیست و در آستانه دهه فجر حتما مسئولان جزیره خارگ، آمار، اطلاعات و خدمات انجام شده را به آگاهی مردم می‌رسانند.

منبع:
جمعه‌ها از جاده‌ها خون می‌چکد!
اگرچه کرونا آمار عجیب و غریب مرگ را برایمان عادی کرده اما همچنان حوادث و سوانح رانندگی سهم زیادی در از دست دادن جان شهروندانمان دارد. حتی محدودیت‌های ترددی که یک سال اخیر در جاده‌های استانی و بین شهری اعمال شد نیز نتوانست رتبه جهانی ما را در تلفات رانندگی کاهش دهد.
كدخبر: 124127
1399/11/07

پیغام: اگرچه کرونا آمار عجیب و غریب مرگ را برایمان عادی کرده اما همچنان حوادث و سوانح رانندگی سهم زیادی در از دست دادن جان شهروندانمان دارد. حتی محدودیت‌های ترددی که یک سال اخیر در جاده‌های استانی و بین شهری اعمال شد نیز نتوانست رتبه جهانی ما را در تلفات رانندگی کاهش دهد.

به گزارش«پیغام»به نقل از ایسنا؛در این میان برخی مسیرها خطر و سطح ایمنی پایین‌تری دارد و نیاز است که رانندگان و متولیان امر نسبت به آن حساسیت بیشتری به خرج دهند.

رئیس اداره ایمنی و ترافیکی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص شرایط ایمنی جاده‌ها و آمار تصادفات عنوان کرد: از جمله اقداماتی که در سال جاری برای ارتقای سطح ایمنی استان انجام شد تهیه برنامه جامع کاهش تصادفات رانندگی بود که توسط این اداره کل تهیه و در جلسه کمیسیون مدیریت ایمنی حمل و نقل مطرح و از این پس به عنوان چهارچوب برگزاری جلسات و تصمیم گیری های ایمنی استان است.

بابک کاوه‌ئیان افزود: استان بوشهر پس از سه سال کاهش پیاپی تصادفات، سال گذشته وضعیت خوبی نداشت و بعد از اظهارات استاندار مبنی بر نگران کننده بودن تصادفات منجر به فوت، خوشبختانه در ده ماهه اول سال جاری با اقدامات خوبی که توسط سایر دستگاه‌های دخیل در ارتقاء سطح ایمنی و برقراری تسهیلات امدادرسانی در سطح جاده ها صورت گرفت در بین پنج استانی که بیشترین کاهش تصادفات را داشته اند، قرار دارد.

خطای انسانی آغازگر حوادث

وی عامل انسانی را علت عمده حوادث و سوانح رانندگی دانست و گفت: در استان بوشهر، بیشترین تصادفات از نوع واژگونی و خروج از جاده است که عمدتا به خاطر حواس پرتی رانندگان ناشی از خستگی و خواب آلودگی یا استفاده از تلفن همراه با توجه به جذابیت روزافزون اپلیکیشن ها و یا عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه به علت سرعت زیاد و سبقت های غیراصولی است.

جمعه‌ها از جاده‌ها خون می‌چکد!

این مسئول اظهار کرد: متاسفانه ۶۴ درصد از متوفیان در محل حادثه از بین رفته اند که بیانگر شدت برخورد و عدم کنترل در سرعت زیاد رانندگان است. همچنین عدم توجه به جلو در بین این حوادث مشهودتر بوده و بیشترین تصادفات در روزهای جمعه اتفاق افتاده است.

موتورسواران؛ دیدن و دیده شدن

کاوه‌ئیان یکی از چالش های ایمنی استان بوشهر را مربوط به سوانح موتورسواران میداند که سهم قابل توجهی از متوفیان را در بر می گیرند. وی در این مورد بیان کرد: "دیدن و دیده شدن" شعار سازمان جهانی بهداشت است که بایستی مورد توجه موتورسواران قرار گیرد، چون بیشترین تصادفات موتورسواران در ساعات ۱۸ تا ۲۲ و ناشی از خاموشی چراغ و یا معیوب بودن سیستم روشنایی موتورسیکلت ها است که پوشیدن لباس با رنگ روشن، استفاده از برچسب های شبرنگ و روشن کردن چراغ ها به خصوص در ساعات ابتدایی غروب و روزهای ابری این نوع از تصادفات را کاهش می دهد.

رئیس ایمنی و ترافیکی راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر تاکید کرد: با توجه به اینکه حدود ۶۰ درصد از تلفات موتورسواران ناشی از آسیب وضربه به سر است اهمیت استفاده از کلاه ایمنی استاندارد باید مورد توجه دارندگان موتورسیکلت باشد ولی متاسفانه اغلب آنان استقبال نمی‌کنند که با اجرای طرح موتورسواران ایمن توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان لزوم استفاده از آن را متذکر می‌شویم.

کاهش سرعت غیرمجاز رانندگان در سطح جاده ها

وی محور ساحلی (سه‌راهی دلوار-دیّر) را یکی از محورهای پرحادثه استان بوشهر طی سالیان اخیر شمرد و تصریح کرد: مهمترین علت تصادفات این محور حجم بالای تردد خودروهای قاچاق کالا (شوتی‌ها) و برخورد با ترافیک محلی روستاهای واقع در مسیر است که سرعت غیرمجاز و سبقت‌های غیراصولی از مهمترین عوامل تصادفات محور مذکور محسوب می گردد و در سال جاری با اقدامات خوبی نظیر آرام‌سازی ترافیک در محدوده مناطق مسکونی با استفاده از نصب دوربین‌های کنترل سرعت جدید، استفاده از سرعتگیرها، نصب تابلو و علائم اصلاح شیب شیروانی و تعریض قسمت هایی از جاده که توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان صورت گرفته کاهش محسوس تصادفات فوتی در جاده ساحلی رقم خورد.

 نقش آموزش و تبلیغات در کاهش حوادث

بابک کاوه‌ییان عوامل موثر در بهبود ایمنی راه ها از دیدگاه سازمان جهانی بهداشت (WHO) را آموزش (کاربران ایمن)، اورژانس(واکنش پس از حادثه)، مقررات و اجرای آن (اعمال قانون)، نظارت و ارزیابی (کمیسیون ایمنی) و مهندسی ایمنی راه (رفع نقاط پرتصادف) نام برد.

این مسئول در خصوص نقش آموزش و تبلیغات خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه عامل انسانی نقش پررنگی در تصادفات استان ایفا می کند، آموزش می تواند بسیار تاثیرگذار باشد که بایستی آموزش های عمومی، فنی و تخصصی را در برگیرد و با اینکه هر یک از دستگاه های امدادی نسبت به برگزاری دوره های آموزشی تخصصی کارکنان خود اقدام می‌کنند ولی موضوع مهم، آموزش های عمومی نظیر کمک های اولیه و ارتقای ایمنی کاربران جاده ای است که باید از ظرفیت صدا و سیما و فضای مجازی استفاده کرد.

رئیس اداره ایمنی و ترافیکی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر ادامه داد: در سالیان اخیر آموزش های خوبی در خصوص ارتقای ایمنی کاربران جاده ای شامل موتورسواران، رانندگان وانت بار، رانندگان ناوگان عمومی، عابرین پیاده، دانش آموزان مدارس حاشیه راه ها توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر با همکاری پلیس راه ارائه شده است.

وی در پایان یادآور شد: در حال حاضر تبادل الکتریکی اطلاعات بین سامانه های هوشمند جاده ای استان بوشهر (دوربین های کنترل سرعت، دوربین های نظارت تصویری، سیستم های توزین در حال حرکت(WIM) و سپهتن)، به خوبی وجود دارد که امیدواریم با فراهم شدن زیرساخت های لازم این تبادل اطلاعات بین سایر دستگاه های امدادی نیز برقرار گردد.

منبع:
۲۴ هزار بوشهری در دوران کرونا مهارت فنی وحرفه‌ای فراگرفتند
مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: با وجود شیوع کرونا، فعالیت مراکز ما متوقف نشد و از ابتدای سال تاکنون ۲۴ هزار نفر با رعایت ضوابط بهداشتی مهارت‌های فنی و حرفه‌ای را فرا گرفته اند.
كدخبر: 124126
1399/11/07

به گزارش«پیغام»؛ عبدالمجید دراهکی مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر در نشست مجمع پارلمان مربیان و کارشناسان آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر بیان کرد: با تلاش و جدیت مجموعه آموزش فنی و حرفه‌ای استان در هفت سال گذشته ۱۶۱ هزار و ۹۱ نفر با آموزش‌های مهارتی در بخش دولتی فنی و حرفه‌ای توانمند شده اند.

او ادامه داد: تعداد مهارت آموختگان استان بوشهر در بخش‌های دولتی و خصوصی با افزایش ۱۴۰ درصدی از ۱۹ هزار نفر در سال ۱۳۹۲ به ۴۷ هزار نفر در پایان سال ۱۳۹۸ رسید که از این شمار ۷۸ درصد مشغول به کار شده‌اند.

دیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر افزود: در سال ۹۹ با توجه شرایط خاص جامعه و سایه سنگین ویروس کرونا بر بحث آموزش، فعالیت مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان متوقف نشد و با رعایت ضوابط بهداشتی در بخش دولتی ۱۶ هزار نفر و در بخش خصوصی نیز ۸ هزار نفر تاکنون مهارت‌های فنی و حرفه‌ای را فرا گرفته اند.

دراهکی تاکید کرد:با وجود توسعه زیرساخت‌های آموزش فنی و حرفه‌ای، اما تا زمانی که افراد در زمینه فراگیری این مهارت‌ها به یقین نرسند مشکل اشتغال که ارتباط مستقیم با مهارت‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای دارد، برطرف نمی‌شود.

او، با بیان اینکه در هفت سال گذشته، بیش از ۱۲۰ هزار نفر در بخش خصوصی آموزش فنی و حرفه‌ای  با حمایت بخش دولتی توانمند شده‌اند، گفت: امروز با همت دولت کارگاه‌های فنی و حرفه‌ای وارد مهد‌های کودک، مدرسه‌ها، دانشگاه‌ها، پادگان‌ها، ندامتگاه‌ها و حتی کنار مراکز صنعتی نیز وارد شده است و می‌طلبد خانواده‌ها دیدگاه خود را نسبت به فراگیری مهارت‌های فنی و حرفه‌ای تغییر دهند و باور کنند که وجود نیروی کار تحصیل‌کرده با مهارت و توانمندی بسیار بهتر از نیروی تحصیل‌کرده بدون مهارت است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر تعداد مراکز دولتی آموزش فنی وحرفه‌ای در استان بوشهر را ۱۵ مرکز عنوان کرد و افزود: از این تعداد مراکز چهار مرکز در هفت سال گذشته راه‌اندازی شده‌است و علاوه بر آن ۲۰۴ آموزشگاه آزاد بخش خصوصی نیز در این استان فعالیت می‌کنند.

دراهکی گفت: نزدیک به پنج هزار و ۷۰۰ استاندارد آموزشی در چهار بخش کشاورزی، فرهنگی و هنر، خدمات و صنعت در سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور طراحی شده است که استان بوشهر مجوز برگزاری همه استاندارد‌های آموزشی را دارد، اما با توجه به زیرساخت‌های موجود از این تعداد تنها هزار و ۵۰۰ استاندارد به صورت فعال آموزش داده می‌شود و ۶۰۰ استاندارد نیز به صورت ادواری در استان برگزار می‌شود.

او، نگاه به مهارت را نگاه به رونق تولید و اشتغال در آینده خواند و عنوان کرد: امروز ۴۰ درصد بیکاران کشور را فارغ التحصیلان دانشگاهی تشکیل می‌دهند و فرد بعد از ۱۶ سال تحصیل وقتی وارد بازار کار می‌شود متوجه خلأ عمیق نداشتن مهارت فنی شده به همین دلیل ۷۰ درصد کارآموزان فنی و حرفه‌ای دانشگاهی هستند.

منبع:
ویدئو/ چکمه‌ای که گلوله شلیک می‌کند!
چکمه‌ای که با تعبیه اسلحه روی آن گلوله شلیک می‌کند به کمک سربازان هندی می‌آید.
كدخبر: 124125
1399/11/07

یک مخترع جوان هندی برای کمک به سربازان اختراعی جدید ثبت کرده است.

به گزارش «پیغام»به نقل از فرارو، شام چاروسیا روی چکمه اسلحه تعبیه کرده و کنترل آن نیز روی دست قرار می‌گیرد. او هدف از این اختراع را کمک به سربازان برای انجام وظایفشان عنوان کرده است.

 

 

 

منبع:
قیمت امروز انواع خودرو‌های سایپا در بازار+جدول
مدل‌های مختلف پراید و تیبا امروز بدون تغییر قیمت در بازار آماده فروش هستند. با این حال گفته می‌شود که تعداد معاملات روزانه خودرو صفر کیلومتر در شهری مثل تهران از تعداد انگشتان دو دست فراتر نمی‌رود
كدخبر: 124124
1399/11/07

 ثبات قیمت‌ها امروز(هفتم بهمن ماه) هم در بازار خودرو‌های سایپا دیده می‌شود. مدل‌های مختلف پراید، تیبا و همچنین خودرو‌هایی مثل ساینا  EX دنده‌ای و وانت زامیاد دوگانه سوز، با نرخ روز گذشته برای فروش قرار گرفته اند. هر چند که فعالان بازار خودرو از انگشت شمار بودن تعداد معاملات روزانه خبر می‌دهند.

کیا سراتو مدل ۹۸ یکی از معدود خودرو‌های شرکت سایپا محسوب می‌شود که امروز ارزان شده است. کیا سراتو که روز گذشته ۷۶۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده بود، امروز با پنج میلیون تومان کاهش به ۷۵۵ میلیون تومان رسید.

 

قیمت روز خودرو‌های سایپا

برند مدل  قیمت

پراید ۱۱۱ SE

۱۳۹۹ ۱۲۰ میلیون تومان

پراید ۱۳۱ SE

۱۳۹۸ ۱۰۰ میلیون تومان

پراید ۱۳۲ SE

۱۳۹۸
 
دوره آموزشی بورس به ارزش یک میلیون و 200 تومان رایگان شد!!

۱۰۳ میلیون تومان

پراید ۱۵۱ SE

۱۳۹۸

۱۰۸ میلیون تومان

پراید ۱۵۱ پلاس

۱۳۹۹

۱۱۸ میلیون تومان

تیبا هاچ بک EX

۱۳۹۹ ۱۲۳ میلیون تومان

تیبا هاچ بک پلاس

۱۳۹۹ ۱۳۰ میلیون تومان

تیبا صندوقدار پلاس

۱۳۹۹ ۱۲۲ میلیون تومان

تیبا صندوقدار SX بنزینی

۱۳۹۹ ۱۱۶ میلیون تومان

تیبا صندوقدار SX دوگانه سوز

۱۳۹۸ ۱۱۶ میلیون تومان
سیتروئن C3 ۱۳۹۸ ۸۴۰ میلیون تومان
ساینا  EX دنده‌ای ۱۳۹۹ ۱۲۸ میلیون تومان
چانگان ۱۳۹۹ ۴۵۸ میلیون تومان
وانت زامیاد دوگانه سوز ۱۳۹۹ ۲۵۰ میلیون تومان
کیا سراتو ۱۳۹۸ ۷۵۵ میلیون تومان
 
 
 
 
 
 
 
منبع:
عنابستانی و توضیحی بدتر از اصل ماجرا
عباس عبدی نوشت: داستان‌سرایی نماینده با هدف عبور دادن فشار‌ها از خود و انتقال آن به حکومت انجام شده و معلوم است که ایشان در انجام این کار خبره و وارد است که می‌خواهد وضعیت خودش را به وضعیت کل سیستم گره بزند و به همفکرانش بگوید که، اگر الان جلوی این واقعه نایستید، شما نفرات بعدی هستید.
كدخبر: 124123
1399/11/07

به گزارش «پیغام»؛ عباس عبدی روزنامه نگار و تحلیلگر در یادداشتی در روزنامه اعتماد نوشت:  نماینده مجلسی که متهم به سیلی زدن به یک سرباز است، توضیحاتی را از واقعه ارایه داد که ابعاد جدیدی از این ماجرای به ظاهر عادی را پیش روی عموم باز کرد. مساله کنونی فقط این نیست که آیا این توضیحات راست است یا دروغ، زیرا در هر دو صورت می‌توان نتایج مهمی گرفت.

اگر ماجرا همان‌طور که او گفته است، باشد این امر بدان معنا است که برای مردم و حتی نیروی نظامی حاضر در صحنه، فرد نماینده مجلس و شاید رفتار او اهمیتی نداشته است، این پدیده بازتاب خشم فروخورده‌ای است که مردم در یک موقعیت خاص آن را بروز داده‌اند و مساله مهم نه رفتار آن نماینده که این خشم مردم است. خشمی که به علت اطلاع از مسوولیت فردی که می‌خواهد از خط ویژه عبور کرده و زودتر به سفر برود به یک باره فوران کرده و حتی عوامل نیروی انتظامی نیز با آن همراهی می‌کنند.

اگر این واقعه همان‌طور باشد که آقای نماینده ذکر کرده است، در این صورت نشان می‌دهد که او درک درستی از برداشتی که خوانندگان شرح او از ماجرا می‌کنند، نداشته است. به عبارت دیگر او آگاهانه یا ناآگاهانه در پی انتقال این مفهوم است که به عنوان یک نماینده مردم (توجه کنید نماینده‌ای که باید مورد احترام مردم باشد زیرا به او رای داده‌اند) در این جامعه تک و تنها افتاده بود و کسی حاضر نشده که از او کوچک‌ترین دفاعی کند، حتی به خودروی او حمله کرده و لگد زده و شیشه آن را شکسته‌اند و توهین‌های ریز و درشت را نثار او کرده‌اند.

طبیعی است که مردم او را نمی‌شناختند بلکه موقعیت او را می‌شناختند و اگر یک فرد عادی بود قطعا مردم علیه او کاری نمی‌کردند، هر اقدامی انجام شده است، علیه موقعیت او و موقعیت‌های مشابه بوده است و نه علیه آن فرد به‌خصوص. اگر آنچه را که این نماینده ذکر کرده نیز نادرست و قلب واقعیت باشد، در این صورت می‌توان نتیجه گرفت این داستان‌سرایی با هدف عبور دادن فشار‌ها از خود و انتقال آن به حکومت انجام شده و معلوم است که ایشان در انجام این کار خبره و وارد است که می‌خواهد وضعیت خودش را به وضعیت کل سیستم گره بزند و به همفکرانش بگوید که، اگر الان جلوی این واقعه نایستید، شما نفرات بعدی هستید. می‌خواهد به آنان بفهماند که من مساله نیستم تا با حمله به من، خودتان را تبرئه کنید. می‌خواهد بفهماند که، من یک نشانه هستم، هدف چیز دیگری است.

این نشان می‌دهد که انقلابیون رسمی حکومت، به جای آنکه فدایی نظام باشند، می‌کوشند که نظام را تبدیل به سپری برای خود کنند و در سنگر نظام هر کاری که خواستند انجام دهند و به نوعی مصونیت دست یابند. بنابراین ملاحظه می‌شود که در هر دو حالت نتیجه کمابیش یکی است. باید گفت که مجموعه ساختار در یک دو راهی انتخاب قرار می‌گیرد. اینکه از مرحله اتکا به حامیان محدود و احیانا مساله‌دار عبور کند و خود را به دریای بیکران مردم وصل نمایند، یا آنکه تحلیل دیگر را بپذیرد و با حداکثر توان از چنین افرادی حمایت کند.

انتخاب راه اول درست ولی سخت است، در حالی که انتخاب راه دوم نادرست ولی ساده است. ضمن اینکه عوارض راه دوم تمام‌شدنی نیست. اگر دقت کنیم در همین یکی، دو ماه گذشته در میان اصولگرایان، انواع و اقسام خطا‌های فردی رخ داده که در نهایت هزینه آن‌ها را کلیت نظام پرداخته است و این به گونه‌ای است که صدای برخی اصولگرایان نیز در آمده و نمی‌پذیرند که خطا‌ها را عده معدودی مرتکب شوند، ولی هزینه‌هایش را کلیت آنان بپردازد.

با وجود شبکه‌های مجازی و نیز رواج قاعده «هر انسان یک دوربین و هر دوربین یک اینترنت»، دیگر نمی‌توان به پنهان‌کاری‌های گذشته ادامه داد و هر روز بیش از پیش با این مشکلات مواجه خواهند شد. متاسفانه به نظر می‌رسد که سنسور‌ها یا حسگر‌های اخلاقی و سیاسی مجموعه مذکور فاقد حساسیت شده‌اند و در برابر تحولات و تغییرات بیرونی واکنش مناسبی نشان نمی‌دهند. این بی‌دقتی حسگر‌های اجتماعی و سیاسی خطرناک است. جامعه سالم جامعه‌ای است که در برابر کوچک‌ترین مشکلات حساس باشد و واکنش نشان دهد.

منبع:
فیلم/ به آتش‌ کشیدن خودروی میلیاردی در خورموج
دو موتورسوار خودروی میلیاردی را در یکی از خیابان های شهر خورموج به آتش کشیدند.
كدخبر: 124122
1399/11/07

به گزارش «پیغام»، روز گذشته فیلمی در فضای مجازی منتشر شد که دو جوان موتور سوار با ریختن بنزین بر روی یک خودروسوناتا  در یکی ازخیابان های شهر خورموج این خودرو را به آتش کشیدند.

 گفته شده این خودرومتعلق به یک وکیل دادگستری است.

هنوز انگیزه ی این دو جوان از این کار مشخص نیست وتاکنون اطلاعیه رسمی از سوی نیروی انتظامی استان بوشهر در خصوص این حادثه منتشرنشده است.

 

منبع:
عکس/ فولکس سواری وزیر در یزد
علی اصغر مونسان، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به منظور افتتاح چند طرح در حوزه گردشگری به یزد سفر کرد.
كدخبر: 124121
1399/11/07
 

علی اصغر مونسان، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به منظور افتتاح چند طرح در حوزه گردشگری به یزد سفر کرد.

او در حاشیه این سفر، سوار فولکس قدیمی شد.

 

منبع:
بنیاد باران: سید محمدخاتمی در ماه‌های اخیر دیداری با اصحاب رسانه نداشته است
مدیرعامل بنیاد باران گفت: رئیس دولت اصلاحات در ماه های اخیر دیدار یا جلسه ای با اصحاب رسانه و روزنامه نگاران چه اصلاح طلب و چه غیراصلاح طلب نداشته اند.
كدخبر: 124120
1399/11/07

 به گزارش«پیغام » جواد امام در گفت‌وگو با ایلنا، درباره انتشار مطلبی در فضای مجازی با مضمون "محفل سیدمحمد خاتمی با جمعی از روزنامه نگاران و ادمین‌های کانال‌های اصلاح‌طلب" گفت: متاسفانه با نزدیک شدن به ماه‌های منتهی به انتخابات، تحرکات جریانات تندرو نیر برای تخریب چهره‌های مورد اعتماد مردم و سرمایه‌های اجتماعی  شدت می‌گیرد و آنها با علم به محبوبیت آقای خاتمی و سایر شخصیت‌های خوشنام اصلاحات، خبرسازی‌ها و شایعه پراکنی‌های خود را آغاز کرده‌اند.

مدیر عامل بنیاد باران تاکید کرد: در این میان علاوه بر اتهامات بی پایه و اساس روزنامه ها و رسانههای افراطی، انتشار متون و اخبار کذب در فضای مجازی نیز بر شدت تخریب ها افزوده است.

وی با بیان اینکه جعلی بودن برخی اخبار و مطالب به قدری روشن و واضح هستند که نیازی به صدور تکذیبیه یا جوابیه احساس نمی‌شود، خاطر نشان کرد: با این حال ضروریست به منظور احترام به مخاطبان و اذهان مردم شریف کشورمان هم که شده حتی الامکان صحت و سقم مسائل مطروحه از سوی اشخاص یا نزدیکان شان تایید و یا تکذیب شوند.

امام گفت: از این رو واجب است اعلام کنم که جناب آقای خاتمی در ماه های اخیر دیدار یا جلسه ای با اصحاب رسانه و روزنامه نگاران چه اصلاح طلب و چه غیراصلاح طلب نداشته اند و بی تردید طرح چنین ادعاهایی از سوی بدخواهان با اهداف انتخاباتی و یا انحراف افکار عمومی از مسائل مهم کشور صورت می گیرد و ارزش پرداختن ندارند.

منبع:
فیلم/ مراسم خاکسپاری متفاوت همسر خانم بازیگر همراه با دف نوازی
ابراهیم اثباتی، همسر نسیم ادبی نوازنده و موسیقیدان بود. این هنرمند پس از تحمل مدت‌ها بیماری سرطان، سرانجام در سن ۴۹ سالگی فوت کرد.
كدخبر: 124119
1399/11/07

 

منبع:
عضو شورای شهر خرمشهر از کشور گریخت
به دنبال غیبت دو ماهه سامری عضو شورای شهر، احمد رضا یونس زاده یکی از اعضای علی البدل جایگزین او شده است.
كدخبر: 124118
1399/11/07

به گزارش«پیغام» امیر سامری عضو شورای شهر و برادر نماینده سابق خرمشهر در مجلس از کشور فرار کرد.

به گزارش عصر جنوب؛ گفته می شود او پس از مواجه شدن با حجم وسیعی از اتهامات مالی به صورت غیرقانونی از کشورخارج شده است.

امیر سامری علاوه بر عضویت در شورای شهر خرمشهر، مدیرعامل باشگاه دسته اولی کارون خرمشهر نیز بود که پس از فروش این تیم، پول حاصل از آن را صرف پرداخت بدهی ها نکرده و با حجم بزرگی از طلبکاران مواجه شده است.

براساس گزارشات رسیده به عصرجنوب، بازداشت مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند نیز در رابطه با تخلفاتی صورت گرفته ای است که ردپای امیر سامری برادر نماینده سابق خرمشهر در آن دیده می شود.

حیدری فرماندار گفته به دنبال غیبت دو ماهه سامری عضو شورای شهر، احمد رضا یونس زاده یکی از اعضای علی البدل جایگزین او شده است.

منبع:
پنج‌شنبه یارانه معیشتی بهمن‌ماه واریز می‌شود
سازمان هدفمندی یارانه ها اعلام کرد: پانزدهمین مرحله یارانه معیشتی ساعت ۲۴:۰۰ روز پنج شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹ به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود.
كدخبر: 124117
1399/11/07

به گزارش«پیغام» به نقل از مهر، سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها با صدور اطلاعیه‌ای زمان واریز یارانه معیشتی بهمن ماه سال ۱۳۹۹ را اعلام کرد. در این اطلاعیه آمده است: به اطلاع هموطنان عزیز می‌رساند پانزدهمین مرحله یارانه معیشتی ساعت ۲۴:۰۰ روز پنج شنبه مورخ ۱۳۹۹.۱۱.۰۹ به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.

 همانند دوره‌های قبل، خانواده‌های یک نفره ۵۵ هزار تومان، خانواده‌های دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، خانواده‌های سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، خانواده‌های چهار نفره ۱۷۲ هزار تومان و خانواده‌های پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان یارانه معیشتی دریافت خواهند نمود.

لازم به ذکر است دومین قسط از پرداخت دومین مرحله وام یک میلیون تومانی کرونایی از حساب سرپرستان خانوارهایی که این وام را دریافت نموده‌اند از این ماه کسر خواهد شد.

منبع:
روزنامه شرق: چرا مجلس در باره عملکرد قالیباف و تخلفات عیسی شریفی اظهار نظر نمی کند؟
 پیغام: رئیس مجلس به سفر استانی می‌رود و در نقد امور عمرانی و اجرائی که حیطه وظایف قوه مجریه است سخنرانی می‌کند و وعده و وعید هم می‌دهد، یک نماینده مجلس خود را ارجح بر مردم عادی می‌داند و بر صورت سرباز مملکت سیلی می‌زند و آن دیگری می‌گوید نماینده نشده تا دناپلاس سوار شود و شاسی‌بلند می‌خواهد و خلاصه کم مانده کمپین یک نماینده، یک حاشیه به راه بیفتد.
كدخبر: 124116
1399/11/07

 پیغام: رئیس مجلس به سفر استانی می‌رود و در نقد امور عمرانی و اجرائی که حیطه وظایف قوه مجریه است سخنرانی می‌کند و وعده و وعید هم می‌دهد، یک نماینده مجلس خود را ارجح بر مردم عادی می‌داند و بر صورت سرباز مملکت سیلی می‌زند و آن دیگری می‌گوید نماینده نشده تا دناپلاس سوار شود و شاسی‌بلند می‌خواهد و خلاصه کم مانده کمپین یک نماینده، یک حاشیه به راه بیفتد.

به گزارش«پیغام» شرق نوشت: کارکرد مجلس شورای اسلامی با روی‌کارآمدن مجلس یازدهم در حال تغییر است و جز حاشیه و دخالت در کار قوه مجریه و اظهارنظرهای جنجالی علیه دولت، حال شکایت از رئیس‌جمهور و وزرا و مسئولان هم به حیطه وظایف اصلی مجلس اضافه شده است.

درست است که مجلس وظیفه نظارتی دارد اما سؤال مهم آن است که چرا نظارت را از خود شروع نمی‌کنند؟ مثلا پرونده عیسی شریفی را بررسی نمی‌کنند و از همکار خود نمی‌پرسند که چگونه فقط یک نفر مسئول فساد در پرونده مهم فساد در شهرداری است و خبری از همراهان و همکاران رده‌بالای او نیست؟ یا خیلی ساده‌تر آیا درباره جرم توهین به رؤسای قوا و اتهام‌زنی بدون سند و مدرک در کتاب قانون جست‌وجویی کرده‌اند تا بدانند اگر قانون برای همه برابر است آنها باید به دنبال اجرای آن برای همکاران خاطی خود باشند؟

  آیا تاکنون به‌عنوان نماینده مردم در عمل توانسته‌اند گامی برای کاهش فشار اقتصادی بردارند؟ آیا نوشتن قانون برای دوختن لباس ریاست‌جمهوری برای نامزد مورد حمایت بهارستانی‌ها، حرکت در مسیر درست نمایندگی است؟ نوشتن طرح‌هایی بدون کارشناسی دقیق و با ادبیات دور از زبان حقوقی چگونه توجیه‌پذیر است؟

نمایندگان مجلس یازدهم به کل در حاشیه هستند و گاهی شاید نظری بر متن بیندازند. رئیس مجلس به سفر استانی می‌رود و در نقد امور عمرانی و اجرائی که حیطه وظایف قوه مجریه است سخنرانی می‌کند و وعده و وعید هم می‌دهد، یک نماینده مجلس خود را ارجح بر مردم عادی می‌داند و بر صورت سرباز مملکت سیلی می‌زند و آن دیگری می‌گوید نماینده نشده تا دناپلاس سوار شود و شاسی‌بلند می‌خواهد و خلاصه کم مانده کمپین یک نماینده، یک حاشیه به راه بیفتد.

در این بین پول بیت‌المال است که صرف نمایندگان مجلس شده است.

اگر نظارت نمایندگان مجلس منجر به برخورد با هر نوع فساد و قانون‌گریزی شود امری قابل حمایت و پسندیده است اما وقتی رنگ‌وبوی حزبی به خود می‌گیرد، جای سؤال دارد که نتیجه چه خواهد بود. عملکرد دولت در چهار سال اخیر قابل حمایت نیست اما مجلس یازدهم هم تاکنون در راستای وظایف و اختیارات خود عملکرد قابل‌دفاعی نداشته و جز حمله بی‌نتیجه اما پرهزینه به دولت کار دیگری انجام نداده است.

منبع:
مهدی جهانگیری به دو سال حبس و شلاق محکوم شد
پیغام: سخنگوی قوه قضاییه گفت: بسیار خرسندیم که این انقلاب گام ۴۰ ساله اول را با موفقیت برداشته و با رسیدن به تکامل، گام دوم را محکم تر و استوارتر در مسیر رسیدن به ایران قوی برمی‌دارد.
كدخبر: 124115
1399/11/07

 به گزارش«پیغام» به نقل از ایسنا، غلامحسین اسماعیلی در نشست خبری امروز  ضمن تشکر از زحمات و تلاش های کادر پزشکی و درمانی در مواجهه با ویروس کرونا گفت: از کسانی که برای ساخت واکسن کرونا تلاش کردند و الحمدالله موفق بوده است تشکر می کنم. با رعایت دستورالعمل های پزشکی از سوی مردم آمار کرونا سیر نزولی پیدا کرده است اما وضعیت به هیچ عنوان عادی نشده و خطر با انواع جدید ویروس در کمین است و باید دستور العمل های مربوطه را بیش از پیش مراعات کنیم تا شر این ویروس منحوس از سر کشور ما برطرف شود.

سخنگوی قوه قضاییه افزود: بررسی عملکرد واحدهای قضائی ما در ۱۰ ماهه اول امسال در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته بیانگر آن است که در سال گذشته ۷ میلیون و ۴۵۳ هزار و ۲۴۷ پرونده وارده یکتا به دادگستری‌ها داشتیم که این عدد در ۱۰ ماهه امسال به ۷ میلیون و ۶۴۸ هزار و ۶۲۳ فقره افزایش پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه این آمار  ۲.۶ درصد افزایش داشته است، گفت: در سال گذشته ۱۵ میلیون و ۴۳۶ هزار و ۵۳ مورد رسیدگی داشتیم که امسال به ۱۶ میلیون و ۲۶۵ هزار و ۱۵۵ فقره افزایش یافته که معادل رشد ۵ درصدی نسبت به سال گذشته است. کمتر دستگاهی را می‌توان یافت که آمار عملکردی آن در ایام کرونا بیش از شرایط عادی است. در رابطه با پرونده‌های مانده ۴ میلیون و ۴۱ هزار و ۹۳۵ پرونده بوده که امروز به بیش از ۳ میلیون و ۵۰۰ پرونده کاهش یافته است.

سخنگوی قوه قضاییه ضمن تبریک «فرا رسیدن دهه فجر» گفت: بسیار خرسندیم که این انقلاب گام ۴۰ ساله اول را با موفقیت برداشته و با رسیدن به تکامل، گام دوم را محکم تر و استوارتر در مسیر رسیدن به ایران قوی برمی‌دارد و دشمنان و بدخواهان نظام یکی پس از دیگری به زباله دان تاریخ می پیوندند و  خوشحالیم که بهمن امسال با فضاحت و فلاکت ترامپ قمارباز و دیوانه و رسوایی لیبرال دموکراسی غرب مقارن شده است.

وی افزود: قوه قضاییه مردم را صاحبان اصلی نظام دانسته و اجرای عدالت را وظیفه خود می داند. در شرایط جنگ اقتصادی رونق کسب و کار نیازمند سلامت و امنیت است. فضای مجازی همانند فضای حقیقی در هر کشوری متعلق به شهروندان آن جامعه است ثانیا در زمره حقوق عامه به حساب می آید ثالثا جزو محدوده قلمرو و حکمرانی کشور است و نیازمند ساماندهی و مدیریت و بومی سازی است. فضای مجازی باید برخوردار از سلامت باشد و نباید این فضا رها باشد و به جولانگاه مفسدان و تبهکاران مبدل شود.

سخنگوی قوه قضاییه گفت:  قوه قضائیه در دوره تحول هیچ رسانه، خبرگزاری و پیام رسانی را مسدود نکرده است و به دنبال مسدودسازی فضای مجازی و هیچ یک از پیام رسان‌های اجتماعی نیست اما با توجه به احضار یکی از مسئولان این حوزه به دادسرا و فضاسازی رسانه‌ای لازم می‌دانم توضیحاتی را ارائه دهم.

وی افزود: این روزها ویروس‌هایی بدتر از کرونا از جمله تبلیغ خودکشی در بین نوجوانان، خرید و فروش سلاح و… دیده می‌شود. اقدام قضائی انجام شده و سخنان مطرح شده در روزهای اخیر همگی بیانگر پالایش این فضا از مصادیق مجرمانه است  نه انسداد فضای مجازی است. مواضع رسمی قوه قضائیه همان است که در سخنان رئیس قوه یا سخنگو اعلام می‌شود. انتظار بر این است که همچون کادر درمان که پالایش‌های بیماری و ویروس را آغاز کردند، مسئولان مربوط به فضای مجازی نسبت به بومی سازی و پالایش این فضا و پاسخگویی نسبت به قصورات خود را داشته باشند.

سخنگوی قوه قضاییه ادامه داد: در رابطه با شخص مورد نظر موارد متعددی مطرح است که طبق قوانین رسیدگی خواهد شد و نتیجه رسیدگی در پایان رسیدگی مشخص می‌شود که آیا ما فرد را مقصر یا مجرم می‌دانیم یا نمی‌دانیم. درخواست ما از سیاسیون این است که هراس افکنی نکنند و مقابله با تخلف را مقابله با مردم جلوه ندهند. مردم ما می‌دانند دوران دوگانه سازی مجعول گذشته است و مردم شاهد عملکرد مردمی قوه قضائیه بودند.

سخنگوی قوه قضاییه درباره  اینکه چرا رسیدگی به پرونده محمد امامی متوقف شده است گفت: رسیدگی به این پرونده و تمامی پرونده های اقتصادی ادامه دارد و هیچ توفقی را شاهد نیستیم. بعد از اصلاح فرایند استجازه روند دادرسی و اطلاع رسانی در چارچوب  ضوابط و مقررات ایین دادرسی کیفری قرار گرفت و الا مقابله با مفاسد اولویت اصلی دستگاه قضاست. این رسیدگی ها ادامه دارد.

وی در ادامه با بیان برخی از احکام صادره پرونده های اقتصادی گفت:  در پرونده موسوم به طلای شادی رای محکومیت قطعی صادر شد و این پرونده بالغ بر ۳۷۷۲ فقره کلاهبرداری از شهروندان دارد.  حسین رضا ابراهیمی به جهت اتهام مشارکت در کلاهبرداری در ۳۷۷۲فقره از مردم  به ۷ سال حبس و جزای نقدی معادل ۴۸ میلیارد و ۶۰ میلیون ریال در حق صندوق دولت  معادل بالاترین رقم تحصیل شده از افراد محکوم شد البته تعدد جرم دارد. خانم محبوبه اصفهانی به اتهام مشارکت در همین جرم به ۷ سال حبس و پرداخت جزای نقدی و مهران ابراهیمی به جرم مشارکت در همین جرم به ۷ سال حبس و جزای نقدی و محمد ابراهیمی  به جرم معاونت در همین جرم به  ۲ سال و نیم حبس و استرداد اموال محکوم شده اند.

محکومیت مهدی جهانگیری به جرم قاچاق حرفه‌ای ارز

به گزارش ایسنا، غلامحسین اسماعیلی در پاسخ به سوالی درباره پرونده مهدی جهانگیری گفت: این پرونده در جلسات قبل مورد سوال بود و ادعا شده بود که حکم صادر شده ولی آن زمان حکم صادرنشده بود  ولی امروز می گویم حکم نهایی صادر شده و ابلاغ شده و برای اجرا ارسال شده است.

وی افزود: مهدی جهانگیری به جرم قاچاق حرفه ای ارز به میزان  ۶۰۷ هزار و ۱۰۰ یورو و ۱۰۸ دلار با ارزش ریالی ۲۶ میلیارد ریال و انتقال ارز به تحمل دو سال حبس و ضبط ارز قاچاق شده و جزای نقدی ۴ برابر بهای ریالی ارز ریالی ۲۶ میلیارد ریال محکوم شده است.

اسماعیلی ادامه داد: همچنین به جرم تحصیل مال نا مشروع به تحمل دو سال حبس و رد مال محکوم شده است. در رابطه با خودداری از اطلاعات واقعی به بورس به ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده بود. در این پرونده وی به دو مرتبه ۷۴ ضربه شلاق محکومیت شده بود که یک مورد به جزای نقدی تبدیل شده است و عملاً منتفی است.

ارسال پرونده سیف به دادگاه؛ به زودی

اسماعیلی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در مورد آخرین وضعیت رسیدگی به  پرونده فساد مدیران بانکی و اینکه اخیراً شنیده شده باز هم آقای سیف به دادسرا احضار شده است و پیرامون کدام پرونده بوده است؟ گفت: پرونده ارزی که مربوط به مدیران بانکی هست قبلاً اشاره شده بود که این پرونده در دادسرا رسیدگی و به دادگاه ارسال شد. در جریان و فرایند قضائی به دلیل نقص در پرونده و ایرادات مطرح شده از دادگاه پرونده به دادسرا بازگشت. اخیراً دادسرا تحقیقات خود را تکمیل کرده و در این جریان از برخی از افراد از جمله رئیس سابق بانک مرکزی تحقیقاتی انجام شده و احضار این فرد صحت دارد و پیرامون این مسئله بوده است.

اسماعیلی ادامه داد: پرونده در دادسرا تکمیل شده و به زودی به دادگاه ارسال می‌شود.

منبع:
چرا مردم حرف‌های نماینده سیلی زن مجلس را باور نکردند؟
طبق معمول مردم نظرات‌شان در مورد این حادثه را در شبکه‌های اجتماعی اعلام کردند و به زبان ساده به نماینده مجلس گفتند که «خودتی»!
كدخبر: 124114
1399/11/07

مصطفی داننده: ماجرای سیلی زدن نماینده مجلس به سرباز راهنمایی رانندگی، که عنابستانی هزار روایت از آن ارائه کرد و بعد مجبور به عذرخواهی شد، یک سوال بزرگ را در ذهنم ایجاد کرد. چرا بسیاری از مردم، حرف‌های نماینده مجلس را باور نکردند؟

عنابستانی نماینده سبزوار، در ساعت‌های ابتدایی این حادثه اعلام کرد که اصلا از ماشین پیاده نشده است. بعد گفت که پیاده شده است و فقط دستش را روی شانه سرباز گذاشته و در آخر هم که در فیلمی کوتاه از همه عذرخواهی کرد.

در تمام این مراحل، تقریبا هیچ کس حرف‌های او را باور نکرد. طبق معمول مردم نظرات‌شان در مورد این حادثه را در شبکه‌های اجتماعی اعلام کردند و به زبان ساده به نماینده مجلس گفتند که «خودتی»!

مسئولین کشور چه در دولت، چه در مجلس و دیگر نهادها، باید به این ماجرا فکر کنند که چرا کسی سمت نماینده مجلس قرار نگرفت؟

یادمان نرود، طرف دیگر این دعوا، یک سرباز راهنمایی و رانندگی بود که مردم دل خوشی از آنها ندارند اما در این ماجرا، بخش اعظمی از جامعه، پشت سرباز درآمدند و از نماینده مجلس پرسیدند چرا سرباز را زدی؟

برای مسئولین کشور زشت است که هرچه می‌گویند، مردم باور نمی‌کنند. البته روایت‌های آقای نماینده از این حادثه، هم کمک بسیاری به این بی‌اعتمادی کرد. اگر عنابستانی در همان روز اول، قبول می‌کرد که سرباز را زده و عصبانی شده است، شاید می‌شد او را بخشید. بالاخره هر آدم در طول زندگی‌اش به هر دلیلی عصبانی می‌شود.

این نماینده اما تکذیب کرد، طلبکار شد و در آخر به خاطر فشارهای زیاد مردم، مجبور به عذرخواهی شد. تاکید می‌کنم مجبور شد. اگر فشارها در شبکه‌های اجتماعی نبود یا اصلا اگر شبکه‌های اجتماعی نبودند، قطعا این نماینده همچنان طلبکار می‌ماند و سرباز بیچاره الان در شهرهای دور افتاده در حال خدمت بود.

مگر نماینده نباید چکیده دیدگاه ها و رفتار مردم باشد؟ پس او نماینده کدام مردم است؟ شاید گفته شود این اتفاق در تهران رخ داده و او نماینده سبزوار است . حال آن که واکنش ها در حوزه انتخابیه خود او هم منفی بوده.

کاش سیاستمداران ایرانی در حال لباس و جایگاهی هستند، کمی به فکر اعتبار خود بودند. نمی‌دانم چرا آنها نمی‌خواهند قبول کنند، زندگی امروز، زیست در اتاق شیشه‌ای است. گذشت آن زمانی که اگر کاری می‌کردید نهایتا خانواده، هم محله‌ای‌ها و اهالی شهر می‌فهمیدند. حالا اما در عرض چند دقیقه، مردم یک کشور و حتی جهان هم در جریان ماجرا قرار می‌گیرند.

اعتماد، کبوتری است که اگر از پشت بام خانه‌های مردم پر بزند، به سختی باز می‌گردد و رفتارهای برخی سیاسیون کشور مثل عنابستانی این کبوتر را پر داده‌اند.

فرقی هم بین اصلاح‌طلبان و اصول‌گرایان هم در این مورد نیست. همانطور که در مجلس دهم هم این اتفاق مثل این افتاد و ما واکنش خاصی از سوی پارلمان ندیدیم.

القصه که ماجرای سیلی نشان داد که اعتماد بین مردم و مسئولین به پایین ترین حد ممکن خود رسیده است. نکته جالب این است که هیچ تلاشی هم برای ترمیم این بی‌اعتمادی انجام نمی‌شود.

 منبع/ عصر ایران

منبع:
نیروگاه اتمی بوشهر بیش از47 میلیارد کیلو وات ساعت برق تولید کرد
رئیس نیروگاه اتمی و مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نیروگاه اتمی بوشهرگفت: نیروگاه اتمی بوشهر تنها تولید کننده برق هسته‌ای در کشور، از ابتدای فعالیت خود تا آخر دی ۹۹، ۴۷/۴ میلیارد کیلو وات ساعت برق تولید کرده است.
كدخبر: 124113
1399/11/07

به گزارش «پیغام»؛ رضا بنازاده در گفتگو با باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: واحد یکم نیروگاه اتمی بوشهر با قدرت الکتریکی هزار مگاوات از مهر سال ۱۳۹۲ وارد مرحله بهره‌برداری تجاری شد و تولید برق در این نیروگاه از آغاز بهره‌برداری تجاری تا پایان دی‌ ۱۳۹۹، به میزان ۴۷/۴ میلیارد کیلو وات ساعت بوده است.

وی افزود: تولید پایدار، مطمئن و ایمن برق نیروگاه اتمی بوشهر نقش بسیار موثری در عبور از اوج مصرف تابستانه و زمستانه کشور ایفا‌ می‌کند.

رئیس نیروگاه اتمی بوشهر عنوان کرد: هم­زمان با راه­‌اندازی واحد یکم نیروگاه اتمی بوشهر، سازمان انرژی اتمی ایران، به منظور پایش محیط، آزمایشگاه پایش محیطی را در این نیروگاه تأسیس کرد که از پیشرفته‌ترین آزمایشگاه‌های تخصصی در خصوص پایش محیطی در کشور به شمار می‌رود و با استفاده از به ‌روزترین تجهیزات و نرم‌افزار‌های مهندسی محیط زیست به طور مستمر شاخص‌های آب، خاک و مواد غذایی منطقه و همچنین پایش آلاینده‌های زیست محیطی را اندازه‌گیری می‌کند.

ساخت واحد ۲ و ۳ نیروگاه اتمی بوشهر طبق برنامه پیش می‌رود

بنازاده با اشاره به ساخت واحدهای دوم و سوم نیروگاه اتمی بوشهر، ادامه داد: در مسیر حرکت به سمت دستیابی به هفت هزار مگاوات برق هسته‌‌ای در تحقق اهداف سند چشم‌انداز توسعه کشور در افق ۱۴۰۴، قرارداد ساخت واحد‌های دوم و سوم نیروگاه، با قدرت الکتریکی هر کدام ۱۰۵۷ مگاوات منعقد شد و عملیات اجرایی آن مطابق با برنامه زمانبندی در حال انجام است.

او با اشاره به اینکه انرژی هسته‌ای به عنوان انرژی پاک در جهان مطرح است، بیان کرد: نیروگاه‌های هسته‌ای به خاطر تولید نکردن گاز‌های گلخانه­‌ای، با محیط زیست سازگاری کامل دارند و موجب آلودگی محیط زندگی انسان نمی‌شوند.

انرژی هسته‌ای، رهیافتی برای کاهش آلودگی محیط زیست

رئیس نیروگاه اتمی و مدیر عامل شرکت بهره‌برداری نیروگاه اتمی بوشهر گفت: امروزه از انرژی هسته‌ای به عنوان یکی از رهیافت‌های زیست محیطی برای مقابله با افزایش دمای زمین و کاهش آلودگی محیط زیست یاد می‌شود.

بنازاده عنوان کرد: انرژی حاصل از یک قرص ۵ گرمی اورانیوم با سوختن ۴۷۴ لیتر نفت، یا ۹۰۷ کیلوگرم زغال‌سنگ و یا ۴۸۱ متر مکعب گاز طبیعی برابری می‌کند.

او افزود: این نیروگاه با تولید سالانه حدود ۷ میلیارد کیلووات ساعت برق، در مصرف معادل حدود ۱۱ میلیون بشکه نفت خام در سال صرفه‌جویی می‌کند که این صرفه‌جویی در استفاده از منابع فسیلی موجب جلوگیری از ایجاد میزان عظیمی از گاز‌های گلخانه‌ای خواهد شد.

تربیت نیروی انسانی متخصص دستاورد مهم صنعت هسته‌ای

رئیس نیروگاه اتمی بوشهر به موضوع تربیت نیروی انسانی در حوزه فناوری هسته‌ای نیز اشاره کرد و افزود: تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و استفاده از آخرین دستاورد‌های فنی و پژوهشی دنیا و نیز ارتباط مستمر با سازمان­‌ها و مجامع بین­‌المللی از جمله مهم‌ترین دستاورد‌های صنعت هسته­‌ای است که موجب ارتقاء جایگاه فنی و تخصصی متخصصین کشور شده است.

بنازاده تاکید کرد: بهره­‌برداری از نیروگاه اتمی بوشهر به عنوان یک واحد هسته­‌ای منحصر به‌ فرد، به دست نیرو‌های متخصص داخلی موجب عزت و افتخار است و حس اعتماد به نفس و غرور ملّی را تجلی می‌سازد.

 

 

منبع:
نماینده مردم دشتستان: امید چندانی به صنایع نفت و گاز و پتروشیمی نداریم
نماینده مردم شهرستان دشتستان و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: دستاورد صنایع نفت و گاز برای استان بوشهر ویرانی و آلودگی بوده است.
كدخبر: 124112
1399/11/07

 به گزارش«پیغام»به نقل از مهر؛ ابراهیم رضایی در جمع اهالی روستای میان‌دشت اظهار داشت: در حالی که فرصت‌های شغلی بی‌شماری در صنایع نفت و گاز استان بوشهر فراهم شده است، جوانان ما بیکار هستند.

وی با بیان اینکه صنایع پارس جنوبی به غیر از ویرانی، تخریب محیط زیست و آلودگی دستاورد خاصی برای ما نداشته است، اضافه کرد: امید چندانی به صنایع نفت و گاز و پتروشیمی نداریم.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی کشاورزی را یکی از ظرفیت‌های مهم استان بوشهر خصوصاً دشتستان دانست و ادامه داد: باید اشتغال در حوزه کشاورزی را تقویت کنیم و حمایت ویژه‌ای از این بخش صورت گیرد.

وی برخورداری از نیروی انسانی توانمند را یکی دیگر از ظرفیت‌های دشتستان دانست و گفت: باید روی قابلیت‌های بخش کشاورزی بیش از پیش کار کنیم چرا که تحقق اقتصاد مقاومتی در گرو حل مسائل و مشکلات کشاورزی و تولید است.

رضایی با اشاره به مشکل سندهای مالکیت اراضی کشاورزی و مسکونی مردم نقاط مختلف شهرستان دشتستان از جمله اهالی میان‌دشت تصریح کرد: این مسئله از قدیم‌الایام بوده و باید یک‌بار برای همیشه حل شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه پیگیری‌هایی را در مورد این مشکل داشته‌ایم افزود: با تمام توان این موضوع را پیگیری می‌کنیم و امیدواریم شاهد رفع این مشکل باشیم.

وی با اشاره به تلاش برای رفع مشکلات مطرح شده در میان‌دشت اضافه کرد: یکی از ظرفیت‌های میاندشت، داشتن نیروی انسانی توانمند، باسواد و بااستعداد است که پتانسیل بسیار خوبی است و باید از این ظرفیت استفاده کرد.

رضایی بیکاری را یکی از مشکلات مهم در شهرستان دانست و ادامه داد: کشاورزی فرصت بسیار خوبی برای توسعه اشتغال است و باید با تأمین نیازهای کشاورزان و حمایت مناسب از این قشر زمینه توسعه اشتغال در کشاورزی و صنایع مرتبط را فراهم کنیم.

 
منبع:
۳۰۰ هزار تن گوجه‌فرنگی کشاورزان بوشهری وارد بازارهای داخلی و صادراتی شد
پیغام: رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: امسال بیش از ۳۰۰ هزار تن گوجه فرنگی استان بوشهر وارد بازارهای داخلی و خارجی شده است.
كدخبر: 124111
1399/11/07

به گزارش «پیغام»؛ محمدتقی منوچهری در گفت‌وگو با مهر اظهار داشت: استان بوشهر دارای ظرفیت‌های خوبی در عرصه کشاورزی است و یکی از تولیدات مهم استان، گوجه‌فرنگی خارج از فصل است.

وی با اشاره به تولید سالانه حدود ۵۹۰ هزار تن گوجه فرنگی خارج از فصل در استان بوشهر خاطرنشان کرد: ۳۰۰ هزار تن از گوجه‌فرنگی تولیدی کشاورزان استان بوشهر وارد بازارهای داخلی و صادراتی شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به اینکه در ماه‌های بهمن و اسفند بیشترین میزان تولید گوجه‌فرنگی خارج از فصل در استان را داریم افزود: طی ماه جاری پیش‌بینی می‌شود ۲۰۰ تن محصول برداشت شود.

وی توسعه طرح‌های گلخانه‌ای را به عنوان یکی از اولویت‌های مهم در استان دانست و بیان کرد: ۱۳۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی برای اجرای ۳۶ طرح تولیدی در حوزه‌های صنایع تبدیلی، گلخانه‌ای و طرح‌های آبزی‌پروری تصویب شده است.

منبع:
۵۴ کشور در جشنواره بین‌المللی پویانمایی بوشهر شرکت کردند
پیغام: دبیر فصل دوم جشنواره بین‌المللی پویانمایی بوشهر گفت: ۵۴ کشور با ارسال ۲۰۰ اثر در نخستین دوره جشنواره بین‌المللی پویانمایی و سی جی آی (تصاویر تولید شده با رایانه) با نام "ایران – بوشهر" شرکت کردند.
كدخبر: 124110
1399/11/07

به گزارش «پیغام»؛ حمید حق‎جو در گفت و گو با ایرنا افزود: ایران، برزیل، چین، کانادا، آمریکا، هند، ایتالیا، ترکیه، کره جنوبی و ژاپن از جمله کشورهای شرکتت کننده در این جشنواره هستند.

وی بیان کرد: با توجه به اتمام مهلت آثار اکنون اکران آنها از طریق پلتفرم میدیو (MIDIO)  به عنوان نخستین بستر اینترنتی برای پخش پونمایی آنلاین در کشور آغاز شده‌است.

حق‎جو اظهار داشت: در قالب اکران هر شب چهار اثر از طریق پلتفرم یاد شده اکران می‌‎شود و شرکت کنندگان باید در نهایت سه اثر برتر را از دیدگاه خود انتخاب کنند.

وی ادامه داد: پس از پایان اکران پونمایی‌‎ها در اسفند ماه داوران هیات انتخاب و داوران پایان دوره در ۲ مرحله آثار ارسالی را ارزیابی می‌‎کنند.

حق‎جو عنوان کرد: در نهایت آثار برگزیده جشنواره انتخاب و منتخبان فصل‌‎های نخست و دوم با اهدای جایزه و لوح مورد تجلیل قرار می‌‎گیرند.

وی یادآور شد: اختتامیه فصل نخست جشنواره بین‌المللی پویانمایی بوشهر برای سال گذشته تدارک دیده شده بود که به دلیل شرایط کرونایی و محدودیت‌‎های آن به سال جاری موکول شد.

حق‎جو افزود: کشف و شناسایی افراد مستعد و ایجاد فرصت‌های مختلف برای اهالی انیمیشن و هنرهای دیجیتال و سی جی آی را از جمله ماموریت اصلی مسئولان برگزاری برای جشنواره انیمیشن بوشهر است.

وی اظهار داشت: انتخاب و داوری آثار در ۲ بخش ملی و بین‌الملل انجام می‌گیرد که در بخش‌های آن بهترین اثر، کارگردان، جلوه‌های ویژه بصری، فیلم اولی، فیلم‌نامه، صدا گذاری و موسیقی، طراحی صحنه، کاراکتر و اثر سی جی آی انتخاب خواهد شد.

منبع:
قیمت مصوب سیمان در بوشهر اعلام شد
پیغام: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: براساس قیمت مصوب، هر کیسه سیمان با درصد سود خرده فروشی بسته به هزینه حمل در هر شهرستان این استان ۲۰ تا ۲۲ هزار تومان عرضه خواهد شد.
كدخبر: 124109
1399/11/07

به گزارش «پیغام»؛ سید حسین حسینی در جمع خبرنگاران افزود: نظارت بر عملکرد عاملان توزیع کننده سیمان بطور جدی دنبال می‌شود و آنها مکلف هستند سیمانی که از کارخانه دریافت می‌کنند را با رعایت نرخ مصوب و هزینه‌های حمل به دست مصرف‌کننده برسانند.

وی با اشاره به کمبود سیمان در بازار استان بوشهر در چند روز اخیر افزود: با تامین گاز، مازوت و برق به عنوان سوخت موردنیاز کارخانه‌های سیمان، بزودی مشکل کمبود این مصالح ساختمانی در این استان برطرف می‎شود.

حسینی ادامه داد: با اقدام صورت گرفته کارخانه ساروج کنگان از دیروز تولید را آغاز کرده‌است و به احتمال زیاد تا فردا روزانه بین یکهزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار تن سیمان وارد بازار استان بوشهر می‎کند.

وی گفت: کارخانه سیمان دشتستان نیز باظرفیت تولید روزانه حدود سه هزار تن براساس تمهیدات به عمل آمده در زمینه تامین مازوت از طریق بندرعباس و اصفهان و بخشی هم از شیراز، حداقل در روز توانایی تولید ۲ هزار و ۲۰۰ تن سیمان را دارد که قرار شد این میزان تولید نیز فقط در اختیار واحدهای عرضه کننده سیمان استان بوشهر قرار گیرد.

حسینی بیان کرد: کارخانه سیمان‌ مند شتی با وجود  مشکلاتی در زمینه تامین برق و گاز و کوره آن از محل ذخیره کلینکری دارد، عرضه روزانه یکهزار و ۵۰۰ تن سیمان را از روزهای گذشته آغاز کرده‌است.

وی افزود: در مجموع با اقدامات انجام شده برای ادامه فعالیت کارخانه‌های سیمان استان بوشهر، در روزهای آینده حداکثر روزانه حدود پنج هزار تن سیمان به بخش‌های مختلف عرضه خواهد شد که کل نیاز استان را تامین می‌کند.

حسینی اظهار داشت: نظارت بر بازار نیز با اولویت تمرکز بر واحدهای تولیدکننده سیمان، تشدید شده و گشت‌های مشترک نیز برای جلوگیری از ذخیره سازی این محصول و عرضه آن در بازار کار خود را آغاز کردند.

منبع:
بازگشت به بالا