اجازه نمی دهیم تحریم ها سبب کند شدن روند پیشرفت پروژه‌های عمرانی استان شود
پیغام: معاون امور عمرانی استاندار بوشهر گفت: به‌هیچ‌عنوان اجازه نمی‌دهیم موانعی همچون تحریم‌ها و یا محدودیت‌های اقتصادی سبب کُند شدن روند پیشرفت و حرکت عمرانی استان بوشهر شود.
كدخبر: 111460
1398/08/29

 به گزارش «پیغام» به نقل از روابط عمومی استانداری بوشهر، مهرداد ستوده  در نشست مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر اظهار داشت: روند اجرای پروژه‌های عمرانی و کلیدی استان بوشهر تسریع شود.

وی تصریح کرد: امسال با وجود محدودیت‌های اقتصادی و تحریم‌های ظالمانه‌ای که علیه کشور روا داشته شده است توانستیم در هفته دولت ۸۰۰ میلیارد تومان پروژه عمرانی را افتتاح کنیم.

ستوده با بیان اینکه روند اجرای پروژه‌های عمرانی موردتوجه قرار دارد اضافه کرد: طبق برنامه‌ریزی انجام‌شده، پایش و تشکیل جلسات مکرر روند اجرای پروژه‌های عمرانی موردتوجه قرار دارد.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر بیان کرد: هیچ مانعی نمی‌تواند سبب کُند شدن روند پیشرفت پروژه‌های عمرانی و کلیدی استان بوشهر شود و امید می‌رود در دهه فجر امسال شاهد افتتاح پروژه‌های کلیدی در نقاط مختلف استان بوشهر باشیم.

ستوده افزود: شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر در اسرع وقت برنامه سرمایه‌گذاری بهره‌برداری از پساب فاضلاب شهر بوشهر را ارائه کند تا بتوان اقلیم خشک و پساب به عنوان یک ظرفیت موردتوجه قرار بگیرد.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر خاطرنشان کرد: با تلاش و برنامه‌ریزی دستگاه‌های اجرایی شاهد افتتاح دانشکده دندان‌پزشکی، سد، پل خور گناوه و بسیاری از پروژه‌های دیگر در دهه فجر امسال خواهیم بود.

منبع:
متهم پرونده قاچاق سوخت در بوشهر به پرداخت ۲۳ میلیارد ریال محکوم شد
پیغام: مدیرکل تعزیرات حکومتی استان بوشهر گفت: متهمان پرونده قاچاق سوخت در بوشهر به پرداخت مبلغ ۲۳ میلیارد ریال جزای نقدی در حق دولت و همچنین ضبط سوخت مکشوفه محکوم شد.
كدخبر: 111459
1398/08/29

به گزارش «پیغام»، زهرا افضلی‌نیا در جمع خبرنگاران در بوشهر با تاکید بر رسیدگی به پرونده متخلفان اقتصادی، خدماتی و صنفی اظهار داشت:در راستای تغییر قیمت بنزین، رعایت قیمت و نرخ ناوگان مسافری عمومی باید مورد توجه قرار بگیرد و در این راستا آژانس‌های مسافری که بدون مجوز، قیمت و نرخ خود را  افزایش دهند تحت تعقیب قرار می‌گیرند.

وی با بیان اینکه هرگونه افزایش قیمت کالا و خدمات غیرقانونی است و تحت تعقیب قرار داده می‌شود تصریح کرد: در این راستا گشت‌های مشترک ویژه نظارتی و بازرسی برای جلوگیری از افزایش قیمت‌ها شبانه‌روز فعالیت می‌کنند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان بوشهر افزود: سامانه 135 تعزیرات حکومتی و 124 صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر آماده دریافت گزارش‌ها و شکایات مردمی به صورت شبانه‌روزی است.

افضلی‌نیا از رسیدگی به پرونده سوخت قاچاق در بوشهر خبر داد و با اشاره به نحوی کشف این محموله قاچاق خاطر نشان کرد: یگان‌ عملیات منطقه دوم نیروی دریایی سپاه با همکاری اداره کل اطلاعات استان بوشهر یک فروند شناور یدک‌کش حامل 120 هزار لیتر گازوئیل که دارای 9 نفر خدمه بودند را شناسایی و متوقف کردند.

وی با اشاره به رسیدگی به این پرونده قاچاق سوخت افزود: این پرونده در شعبه دوم تعزیرات حکومتی بوشهر مورد رسیدگی قرار گرفت و احکام مربوطه صادر شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان بوشهر بیان کرد: پس از بررسی و احراز تخلف، متهمان پرونده به پرداخت 23 میلیارد ریال جزای نقدی در حق دولت و ضبط سوخت مکشوفه محکوم شدند.

منبع:
چگونه از وضعیت صدور کارت سوخت خود مطلع شویم؟
پیغام: مدیر کل پست استان بوشهر گفت: متقاضیان می‌توانند با ارسال VIN خودروی خود به سامانه پیامکی ۱۱۰۱۲۰۲۰۴۰ و یا مراجعه به پایگاه sokht.epolice.ir از وضعیت صدور کارت سوخت خود مطلع شوند.
كدخبر: 111458
1398/08/29

به گزارش «پیغام»، علی پارسیده در جمع خبرنگاران اظهار داشت: متقاضیان در صورت وجود بارکد پستی پس از دریافت آن از طریق مراجعه به پایگاه post.ir و قسمت رهگیری مرسولات بارکد مربوط را وارد کنند و از محل نگهداری کارت سوخت خود در پست مطلع شوند.

وی افزود: جمعه بیست و چهارم آبان همزمان با آغاز سهمیه بندی بنزین همه  ادارات و واحد‌های پستی توزیع کننده کارت سوخت از ساعت ۸ تا ۲۲ فعال بودند و به صورت ویژه کارت‌های سوخت را برای جلوگیری از بروز مشکل در سوخت گیری دارندگان خودرو توزیع و تحویل کردند.

او با اشاره به تسهیلات صورت گرفته در انتخاب باز توزیع کارت‌های معطل در پایگاه اینترنتی پست، بیان کرد: متقاضیانی که می‌خواهند نشانی خود را برای دریافت کارت سوخت تغییر دهند نیز می‌توانند با در دست داشتن مدارک خودرو به دفاتر پستی مراجعه و درخواست خود را ثبت کنند.

مدیرکل پست استان بوشهر گفت: کارت‌های سوخت به دلایل متعدد مانند نقص و درست نبودن نشانی، نبودن مالک در محل، تغییر نشانی و درج نشدن شماره تماس بر روی پاکت‌ها، در باجه‌های پستی نگهداری می‌شود.

پارسیده، مدارک مورد نیاز برای دریافت کارت سوخت را شامل مدارک شناسایی خودرو اعم از کارت خودرو یا شناسنامه خودرو (برگ سبز)، مدارک هویتی مالک مانند کارت ملی یا شناسنامه و مبلغ صد هزار ریال (در صورت صدور کارت سوخت نو شماره) عنوان کرد.

منبع:
7 کمیته روزانه برنامه های ستاد انتخابات استان بوشهر را رصد می کنند
پیغام: رئیس ستاد انتخابات استان بوشهرگفت: کمیته‌های مختلف تخصصی ستاد انتخابات استان بوشهر در قالب 7 کمیته روزانه برنامه‌های مورد نظر را دنبال و رصد می‌کنند.
كدخبر: 111457
1398/08/29

 به گزارش «پیغام» به نقل از روابط عمومی  استانداری بوشهر، مجید خورشیدی در نشست ستاد انتخابات استان بوشهربا اشاره به اینکه یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی جمعه 2 اسفندماه برگزار می‌شود اظهار داشت: انتخابات مجلس شورای اسلامی با اصل بی‌طرفی برگزار می‌شود.

وی، با تاکید بر تعامل و همکاری همه دست اندرکاران انتخابات برای برپایی انتخابات باشکوه گفت:  تمام تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات با شکوه و سالم فراهم می‌شود.

رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر از تشکیل کمیته‌های مختلف انتخابات خبر داد و بیان کرد: کمیته‌های مختلف تخصصی ستاد انتخابات استان بوشهر در قالب 7 کمیته روزانه برنامه‌های مورد نظر را دنبال و رصد می‌کنند.

خورشیدی، با تاکید بر توجه به آموزش مجریان انتخابات در همه سطوح خاطر نشان کرد: موضوع آموزش در عرصه انتخابات باید مورد توجه قرار داشته باشد و در این راستا کارگاه‌های آموزشی با حضور معاونان فرمانداران و بخشداران آغاز شده است.

وی، با اشاره به برگزاری کارگاه‌های آموزشی بر اساس برنامه‌زمانبندی گفت: کارگاه‌های آموزشی انتخابات بر اساس برنامه زمانبندی باید مورد توجه قرار بگیرد تا هیچ موضوع مبهمی در این عرصه وجود نداشته باشد.

رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر با اشاره به اینکه شش مرحله آموزش برای دست اندرکاران انتخابات تعیین شده است افزود:شش مرحله آموزش برای اعضا اجرایی انتخابات تعیین شده که تا قبل از برگزاری آن باید برگزار شود.

خورشیدی، اجرای قانونمندی انتخابات را امری مهم دانست و تاکید کرد: اجرای دستورالعمل قوانین انتخابات برای تامین سلامت این عرصه سیاسی اجتماعی امری مهم و ضروری است.

منبع:
‌بنزین قایق‌های صیادی استان بوشهر تامین می‌شود
پیغام: معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر با تاکید بر پیگیری سهمیه بنزین سرویس‌های عمومی از جمله آژانس‌‌ها گفت: تامین بنزین قایق‌های صیادی استان بوشهر در اولویت برنامه‌ها قرار دارد.
كدخبر: 111456
1398/08/29

 به گزارش «پیغام» به نقل از روابط عمومی استانداری بوشهر؛ سعید زرین‌فر در نشسست کمیسیون تنظیم بازار استان بوشهر با اشاره به اینکه نظارت بر قیمت کالا و خدمات در حوزه‌های مختلف افزایش یافته است اظهار داشت: قیمت کالا و خدمات به هیچ وجه نباید افزایش یابد و در این راستا نظارت و بازرسی قیمت کالا و خدمات در دستور کار گشت‌های نظارتی و بازرسی قرار دارد.

وی، با تاکید بر تامین سهمیه بنزین سرویس‌های عمومی  در بخش‌های گوناگون خدمات رسانی به جامعه تصریح کرد:بخشی از وسائط نقلیه خودرویی یا سهمیه دریافت نمی‌کنند و یا نیاز به افزایش سهمیه بنزین مانند آژانس‌ها، سرویس‌های مدارس و دیگر خودروها دارند که در این زمینه مکاتبات و پیگیری‌های لازم انجام شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر از تامین بنزین قایق‌های صیادی استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: در این راستا تامین بنزین قایق‌های صیادی استان بوشهر در اولویت برنامه‌های شرکت پخش فرآورده‌های نفتی استان قرار  دارد.

زرین‌فر با بیان اینکه برای تامین بنزین قایق‌های صیادی قول‌هایی داده شده است افزود: برای تامین بنزین سرویس‌های عمومی حمل و نقل مسافر روستاها به شهرها و سایر سرویس‌های مسافری شخصی بررسی‌های لازم انجام شده است.

وی،  از تشکیل کارگروه تخصصی بررسی مشکلات بنزین سرویس‌های مسافری خبر داد و بیان کرد: قیمت میوه‌و تره‌بار و سایر اجناس و خدمات به سبب تغییر قیمت خودروها نباید افزایش یابد و قیمت‌ها بر اساس مصوبه تنظیم بازار عرضه می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر برخورد قهری با متخلفان بازار را مورد تاکید قرار داد و افزود: به هیچ وجه قیمت اجناس و خدمات به ویژه تاکسی‌ها و سرویس‌های عمومی نباید افزایش یابد و با متخلفان در این عرصه برخورد قاطع می‌شود.

منبع:
آغاز پایش زیست محیطی کشتی ها و شناورها در استان
پیغام: پایش زیست محیطی کشتی‌ها و شناور‌ها برای جلوگیری از آلودگی‌های محیط زیست در استان بوشهر آغاز شد.
كدخبر: 111455
1398/08/29

 به گزارش«پیغام»، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: پایش زیست محیطی کشتی‌ها و شناور‌ها شامل کشتی‌های تجاری و نفتکش‌ها با مشارکت کارشناسان محیط زیست و همکاری اداره کل بنادر و دریانوردی استان در برای جلوگیری از آلودگی‌های محیط زیست آغاز شد.

فرهاد قلی نژاد افزود: در این پایش، مواردی مانند مدیریت پسماندها، آب توازن، نشتی‌های نفتی و سایر آلاینده‌ها و سایر اسناد و مدارک کنترل و همچنین آلاینده‌ها بررسی می‌شود.

او ادامه داد: کشتی‌ها و شناور‌ها ملزم به رعایت اصول محیط زیستی به منظور جلوگیری از آلودگی زیست بوم دریا بر اساس قوانین و مقررات داخلی و بین المللی و کنوانسیون‌های مربوط هستند.

رئیس اداره محیط زیست دریایی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر نیز گفت: در اجرای طرح پایش زیست محیطی کشتی‌ها و شناور‌ها، با حضور بر روی عرشه کشتی تجاری حاوی مواد غذایی (کانتینری و فله بر) به ظرفیت هشت هزار تن، وضعیت و نحوه دفع پسماندها، بررسی وضعیت آب توازن کشتی، پایش میزان خروجی ضایعات مواد نفتی، نحوه دفع فاضلاب انسانی و سایر الزام‌های زیست محیطی کشتی‌های تجاری بررسی شد.

محمدامین طلاب افزود: در این بازدید، مستندات مربوط به بخش محیط زیست شامل گواهینامه‌های پسماند، آلودگی هوا، آب توازن کشتی، دفاتر ثبت مواد نفتی و روغن مصرفی و نحوه دفع آن در خَن شناور ارزیابی شد.

او بیان کرد: از بخش‌های مختلف کشتی شامل مخازن تفکیک، مدیریت پسماند و سامانه جداکننده مواد نفتی از آب بازدید صورت گرفت.

 

منبع:
آتش ۹ میلیارد ریال به کارخانه تولید قیر در دیلم خسارت زد
پیغام: رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دیلم استان بوشهر گفت: آتش‌سوزی که سه شنبه شب در شرکت تولید قیر "عایق زمستان خلیج فارس ابدی" رخ داد ۹ میلیارد ریال به این کارخانه خسارت وارد کرد.
كدخبر: 111454
1398/08/29

به گزارش «پیغام»، اصغر افتخاری درگفت وگو با ایرنا افزود: در این آتش سوزی که ساعت ۸.۱۰ دقیقه شب گذشته بر اثر انفجار رخ داد، با تلاش و همکاری نیروهای امدادی و مدیریت بحران شهرستان دیلم و شهرهای همجوار پس از پنج ساعت مهار شد.

وی اظهارداشت: در این حادثه به کسی آسیبی وارد نشد اما سه مخزن مواد اولیه این کارخانه بطور کامل سوخت.

افتخاری گفت: این شرکت در زمینه تولید و تامین قیر و مواد اولیه کارخانجات ایزوگام کشور زیرنظر شرکت شهرک‌های صنعتی در ناحیه صنعتی بویرات این شهرستان فعالیت خود را از سال ۹۳ آغاز کرده‌است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت دیلم بیان کرد: علت حادثه مشخص نیست و توسط دستگاه‌های مرتبط امنیتی در دست بررسی است.

منبع:
رئیس جدید بنیاد نخبگان استان بوشهر منصوب شد
دکتر اله‌کرم اخلاقی معاون آموزشی مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر با حفظ سمت به‌عنوان رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر منصوب شد.
كدخبر: 111453
1398/08/29

به گزارش «پیغام»؛ معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان در حکمی دکتر اله‌کرم اخلاقی متخصص گوش و حلق و بینی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را به‌عنوان رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر منصوب کرد.

منبع:
قیمت 100 قلم کالا و خدمات به صورت روزانه در استان بوشهر رصد می‌شود
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با تاکید بر رصد و پایش قیمت کالاها و خدمات به صورت شبانه‌روزی در استان گفت: اکنون قیمت ۱۰۰ قلم کالا و خدمات به صورت روزانه در استان بوشهر رصد می‌شود.
كدخبر: 111452
1398/08/29

به گزارش «پیغام» به نقل از روابط عمومی، سیدحسین حسینی در نشست با مسئولان صدا و سیمای استان بوشهر با تاکید بر نقش مهم اطلاع رسانی در پیشگیری برخی مشکلات اظهار داشت: رسانه ملی و استانی صدا و سیما در این عرصه نقش مهم و تاثیرگذاری دارد که خدمات آنان قابل سپاسگذاری است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر، مردم را بهترین ناظر و بازرس در بازار و بر روی قیمت کالاها و خدمات دانست و تصریح کرد: مردم می‌توانند بر قیمت‌های کالا و خدمات در عرصه‌های مختلف نظارت داشته باشند و موارد تخلف را  برای رسیدگی گزارش کنند.

حسینی سامانه 124 رسیدگی به شکایات مردمی را شبانه‌روزی دانست و افزود:در روز‌های اخیر شکایت‌های بسیاری از طریق شماره 124 به سازمان صنعت، معدن و تجارت ارائه شده که یکی آن‌ها نگرانی مردم در مورد کمبود و گرانی برنج بوده است.

وی از ترخیص 150 هزار تن برنج وارداتی از گمرکات خبر داد و بیان کرد: این برنج‌ها با ارز 4200 تومانی تامین و ترخیص می‌شود و طی روز‌های آینده از طریق بخش خصوصی و تعاونی‌ها به بازار عرضه می‌شود که نقش مهمی در تعادل قیمت این کالا در بازار دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با تاکید بر رصد و پایش قیمت کالاها و خدمات به صورت شبانه‌روزی در استان گفت:اکنون قیمت 100 قلم کالا و خدمات به صورت روزانه در استان بوشهر رصد می‌شود.

منبع:
بازی پارس جنوبی جم و پیکان تهران لغو شد
پیغام:به دلیل نبود شرایط لازم برای برگزاری مسابقه، دیدار پارس جنوبی جم و پیکان تهران از هفته یازدهم لیگ برتر، لغو و به زمان دیگری موکول شد.
كدخبر: 111451
1398/08/29

به گزارش «پیغام»، روابط عمومی سازمان لیگ فوتبال ایران اعلام کرد: طبق برنامه از پیش تعیین شده، قرار بود دو تیم پارس جنوبی و پیکان از ساعت ۱۷:۴۵ پنجشنبه سی‌ام آبان در ورزشگاه تختی جم به مصاف یکدیگر بروند که به دلیل نبود شرایط لازم برای برگزاری مسابقه در جم، این مسابقه به روز دیگری موکول شد.

سازمان لیگ فوتبال ایران اعلام کرده، زمان برگزاری این مسابقه اعلام خواهد شد.

پیکان تهران با ۱۲ امتیاز در جایگاه نهم جدول لیگ برتر است و پارس جنوبی جم با هشت امتیاز در رده سیزدهم جدول قرار دارد.

 

منبع:
دو سکوی فاز 13 طرح توسعه پارس جنوبی نصب شد
پیغام: دو سکوی باقی مانده (A و C) فاز ۱۳ طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی تا پایان سال نصب می‌شوند.
كدخبر: 111450
1398/08/29

به گزارش «پیغام» به نقل از روابط عمومی پارس جنوبی، مجری فاز ۱۳ پارس جنوبی گفت: دو سکوی B و D این فاز پارسال نصب شد و هم اکنون در مدار تولید قرار دارد و دو سکوی باقی مانده (A و C) این فاز هم تا پایان امسال نصب می‌شود.

پیام معتمد افزود: سکوی C فاز ۱۳ امسال در مدار تولید قرار می‌گیرد، اما به دلیل حادثه‌ای که سال ۹۴ برای سکوی A رخ داد، راه‌اندازی آن به اوایل سال آینده موکول خواهد شد.

او ادامه داد: سکوی A فاز ۱۳ پارس جنوبی ساعت ۳:۰۰ بامداد دوم فروردین ۹۴ در حالی که حفاری هشت حلقه چاه این سکو به پایان رسیده بود و سکو ۹۱ درصد پیشرفت داشت، با یک نفتکش متعلق به شرکتی سنگاپوری برخورد کرد.

فاز ۱۳ پارس جنوبی یکی از فاز‌های موسوم به ۳۵ ماهه است که قرارداد آن در سال ۸۹ امضا شد و مانند دیگر فاز‌های ۳۵ ماهه در موعد خود به بهره‌برداری نرسید.

هدف از اجرای این فاز، دستیابی به تولید روزانه ۵۶ میلیون مترمکعب گاز غنی، ۷۵ هزار بشکه میعانات گازی، ٤٠٠ تن گوگرد و همچنین سالانه یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن گاز مایع به همراه یک میلیون تن گاز اتان است.

منبع:
۲۳۵ قطعه پرنده از متخلفان کشف و به استان بازگردانده شد
پیغام: فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: با اجرای طرح مقابله با کوخه‎نشینی ۲۳۵ قطعه پرنده که از متخلفان صید و شکار کشف شده بود، به طبیعت این استان بازگردانی شد.
كدخبر: 111449
1398/08/29

به گزارش «پیغام»؛ سید احسان موسوی درگفت و گو با ایرنا افزود: طرح مقابله با کوخهنشینی از اواخر شهریور ماه به مدت ۲ ماه و در قالب یکهزار و ۱۵۰ نفر روز ماموریت با حضور ۷۰ کارشناس و محیط بان اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر اجرایی شده‌است.

وی بیان کرد: در این طرح ۳۱۵ رشتهتور زنده‌گیری از متخلفان شکار پرندگان کشف و ۲۰۰ کوخه تخریب شد.

موسوی ادامه داد: عمده پرنده‏‌های کشف شده از متخلفان  شامل ۱۲۸ قمری، ۳۳ بهله دلیجه و ۷۴ قطعه گنجشک و بلبل طعمههای اصلی برای گرفتن پرندگان شکاری همچون بحری، شاهین و بالابان است که در صورت حذف آنها از چرخه اکوسیستم طبیعت مزارع کشاورزی از موش و سایر آفات آسیب میبیند.

وی یادآورشد: پرندگان شکاری در کشورهای حوزه خلیج فارس بازار فروش بسیار مناسبی دارد و همین امر منجر به ترغیب متخلفان صید و شکار برای زنده‌گیری پرندگان شکاری شده‌است.

موسوی ادامه داد: اکنون که فصل مهاجرت پرنده هوبره به استان بوشهر است عده‌‏ای با ساختن راهبندان اقدام به بستن راه کرده و در فاصله‌‏های ۲۵ و ۵۰ متری برای این گونه تلهگذاری میکنند.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه گونه‌‏های یاد شده در خطر انقراض محسوب میشوند  انتظار میرود جامعه در حفظ و حراست از آنها اهتمام بیشتری داشته باشد.

منبع:
سامانه بارشی آسمان استان را ترک کرد
پیغام: سامانه‌ای که بارش‌هایی مناسب با خود به همراه داشت از استان بوشهر خارج شد.
كدخبر: 111448
1398/08/29

به گزارش «پیغام»  به نقل ازباشگاه خبرنگاران جوان، سامانه بارشی که جمعه وارد استان بوشهر شده و از یکشنبه فعالیت آن شدت یافته بود، آسمان این استان را ترک کرد.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر، گفت: در میان ایستگاه‌های هواشناسی، خارگ با ۱۳۵.۳ میلیمتر، جم با ۱۱۵ میلیمتر و دیر با ۱۱۳.۷ میلیمتر بیشترین بارندگی را داشته‌اند.

پیام مساعدی افزود: در برازجان در این مدت ۹۸.۳، بوشهر ۸۹.۷، عسلویه ۸۹.۶، گناوه ۷۳.۸، کنگان ۷۲ و دیلم ۳۵ میلیمتر باران باریده است.

او ادامه داد: با شمالی شدن وزش باد از امروز شاهد کاهش دما هستیم و امروز دمای نقاط مختلف یک تا دو درجه کاهش یافته دمای همه نقاط استان زیر ۲۰ درجه بوده است.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر بیان کرد: فردا کاهش دما محسوس‌تر خواهد بود.

مساعدی همچنین با اشاره به مواج بودن دریا، از دریانوردان خواست نکات ایمنی را رعایت کنند.

منبع:
مبلغ قرارداد سرمربی جدید شاهین بوشهر لو رفت
پیغام: سعید مسیگر مدیرعامل باشگاه شاهین در این خصوص گفت: «مبلغ قرارداد سرمربی ما زیاد نیست. ما با میشو حدود ۶۰۰ میلیون تومان قرارداد بستیم.
كدخبر: 111447
1398/08/29

به گزارش «پیغام»، میشو کریستیچوویچ سرمربی سابق تیم مس رفسنجان چند روز قبل با مسئولان باشگاه شاهین بوشهر به توافق رسید و قرارداد همکاری‌اش را به امضا رساند.

حضور میشو در بوشهر با انتقاد‌هایی همراه بود و برخی از فوتبالی‌ها معتقد بودند این مربی رزومه خاصی برای کار در لیگ برتر ندارد. از سوی دیگر شایعات زیادی درباره رقم قرارداد او مطرح شد که حالا مدیرعامل باشگاه شاهین مبلغ قرارداد با میشو را اعلام کرده است.

سعید مسیگر مدیرعامل باشگاه شاهین در این خصوص گفت: «مبلغ قرارداد سرمربی ما زیاد نیست. ما با میشو حدود ۶۰۰ میلیون تومان قرارداد بستیم. این مبلغ نه کم است و نه زیاد و مبلغی منطقی است.»

کریستیچوویچ از چهارشنبه هفته گذشته تمرینات شاهین را زیر نظر گرفته و در هفته یازدهم لیگ برتر مقابل سایپا اولین تجربه‌اش را روی نیمکت نماینده بوشهر تجربه خواهد کرد.

شاهین شهرداری بوشهر که از ۱۰ هفته گذشته از لیگ برتر فوتبال، دو امتیاز به دست آورده و در آخر جدول قرار دارد

شاهین شهرداری بوشهر در هفته یازدهم روز یکشنبه سوم آذر مهمان سایپای تهران است.

منبع:
مفقود شدن قایق صیادی با 2 سرنشین در آب های خلیج فارس
پیغام: مدیرعامل تعاونی صیادان گناوه گفت: یک فروند قایق صیادی با ۲ سرنشین متعلق به اهالی این شهرستان در خلیج فارس ناپدید شده‌است.
كدخبر: 111446
1398/08/29

به گزارش«پیغام» ایرنا نوشت: عبدالله بویراتی  با اشاره به مفقود شدن یک فروند قایق صیادی با ۲ سرنشین متعلق به اهالی این شهرستان در خلیج فارس، گفت: این شناور از پنج روز پیش بدون مجوز به قصد صید به دریا رفته بود که تاکنون بازنگشته و خبری از آن و سرنشینانش دریافت نشده‌است.

او اضافه کرد: خبر مفقودشدن این قایق توسط صیادان دیگر گزارش شده‌است.

بویراتی بیان کرد: صیادان اعلام کرده‌اند این قایق در کنار اسکله سکو‌های نفتی به همراه دیگر شناور‌ها پهلو گرفته بود که بمحض وقوع بارندگی و تندباد این شناور‌ها از هم جدا و ارتباط آنان با همدیگر قطع شد.

مدیرعامل تعاونی صیادان گناوه افزود: ناپدیدشدن این قایق به مسئولان مرتبط شهرستان گزارش شده‌است.

منبع:
تعطیل شدن 15 واحد صنفی در بوشهر
پیغام: ۱۵ واحد صنفی شهرستان بوشهر به علت تخلفات بهداشتی به دست بازرسان بهداشت تعطیل شدند.
كدخبر: 111445
1398/08/29

به گزارش «پیغام»، رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: در اجرای قانون ماده ۱۳ و بر اساس نظارت‌های بازرسان بهداشت محیط، تعداد ۱۵ مرکز تهیه و توزیع و فروش مواد غذایی متخلف شامل نانوایی، کیوسک، کباب‌پزی، نان فانتزی، بستنی‌فروشی، رستوران، کافه، آش فروشی، بیرون بر و ساندویچ‌فروشی در آبان شناسایی و تعطیل شدند.

حسن فخرایی افزود: پرونده واحدهای صنفی متخلف برای اعمال جریمه و برخورد قانونی لازم به مراجع قضایی ارجاع داده شد.

او ادامه داد: استفاده نکردن از روپوش و کلاه هنگام کار، نامطلوب بودن نظافت عمومی، رعایت نکردن بهداشت فردی و عمومی مواد غذایی، استفاده نکردن از دستکش هنگام کار  از عمده دلایل تعطیلی این واحدها بوده است.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر بیان کرد: با توجه به اینکه عرضه محصولات غذایی حساس تابع شرایط خاص بهداشتی است، تاریخ‌های تولید، انقضاء و شرایط نگهداری مواد غذایی، بهداشت فردی و ساختمانی ارزیابی می‌شود.

فخرایی از کسبه و متصدیان صنوف نکات بهداشتی خواست، موارد بهداشتی را رعایت کنند و با بازرسان بهداشت محیط همکاری بیشتری داشته باشند.

او تاکید کرد: بازرسان و کارشناسان بهداشت محیط در تمام ساعات شبانه‌روز از مراکز تهیه و توزیع بازدید می‌کنند و آموزش و برخورد قانونی لازم انجام می‌گیرد.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی به سامانه رسیدگی به شکایات مردمی وزارت بهداشت با شماره ۱۹۰ تماس بگیرند.

منبع:
قاتل فراری در دلوار دستگیر شد
پیغام:فرمانده انتظامی شهرستان تنگستان گفت: فردی که در کنارتخته شهرستان کازرون استان فارس فردی را به قتل رسانده و متواری شده بود حین فرار به خارج از کشور در بندردلوار این شهرستان شناسایی و دستگیر شد.
كدخبر: 111444
1398/08/28

به گزارش «پیغام»، سرهنگ کارآگاه حسین خواجه بیان کرد: سه‌شنبه ۲۱ آبان در شهر کُنارتخته شهرستان کازرون استان فارس فردی ۴۵ ساله با شلیک اسلحه شخصی به نام «ب» را به قتل رساند و متواری شد.

او افزود: این متهم شبانه وارد دلوار شده بود تا به صورت مخفیانه و غیرقانونی از کشور خارج شود که بلافاصله پلیس او را شناسایی و دستگیر کرد.

به گفته فرمانده انتظامی شهرستان تنگستان، متهم دستگیر شده ضمن اعتراف به بزه ارتکابی علت آن را اختلاف شخصی با مقتول عنوان کرد.

سرهنگ خواجه گفت: پس از دستگیری متهم و هماهنگی با خانواده او، اسلحه به کار رفته در حادثه به پلیس و مقام قضایی تحویل داده شد.

منبع:
قیمت طلای ۱۸ عیار ۴۱۹ هزار تومان شد + جدول
قیمت هر اونس طلا در بازار‌های جهانی یک هزار ۴۶۰ دلار و هر گرم طلای ۱۸ عیار ۴۱۹ هزار تومان است.
كدخبر: 111443
1398/08/27

به گزارش «پیغام»؛ هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در جریان معاملات امروز بازار آزاد تهران با قیمت ۴ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان، سکه طرح قدیم ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، نیم سکه ۲ میلیون و ۲۳۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و سکه گرمی ۸۵۰ هزار تومان داد و ستد شد.

همچنین قیمت هر اونس طلا در بازار‌های جهانی یک هزار ۴۶۰ دلار و هر گرم طلای ۱۸ عیار ۴۱۹ هزار تومان است.

 

نرخ سکه و طلا در ۲۶ آبان ۹۸
محصول نرخ(تومان)
سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۴.۲۵۰.۰۰۰
سکه طرح امامی ۴.۲۰۰.۰۰۰
نیم سکه بهار آزادی ۲.۲۳۰.۰۰۰
ربع سکه بهار آزادی ۱.۴۰۰.۰۰۰
سکه گرمی ۸۵۰.۰۰۰
اونس جهانی یک دلار و ۴۶۰ سنت
طلای ۱۸ عیار ۴۱۹.۰۰۰

 

منبع:
توقیف شناور حامل قطعات خودروی سنگین قاچاق در دیلم
پیغام: فرمانده مرزبانی استان بوشهر از توقیف شناور حامل قطعات خودروی سنگین قاچاق در بندر دیلم خبر داد.
كدخبر: 111442
1398/08/27

به گزارش«پیغام»؛ سردار ولی‌اله رضایی‌نژاد فرمانده مرزبانی استان بوشهر بیان کرد: دریابانان با رصد منطقه از لنگر انداختن یک فروند شناور باری حامل کالای قاچاق در اسکله دیلم مطلع و بلافاصله به محل اعزام شدند.

او افزود: در بازرسی از این شناور، یک دستگاه موتور خودروی سنگین، چهار دستگاه گیربکس و ۱۰ دستگاه وسایل برقی قاچاق کشف شد.

فرمانده مرزبانی استان بوشهر با اشاره به دستگیری دو قاچاقچی و توقیف شناور، گفت: کارشناسان ارزش ریالی کالای قاچاق کشف شده را سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد کردند.

منبع:
گرانی ها ناشی از افزایش بنزین را از سامانه 124 گزارش کنید
پیغام: معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: شهروندان گرانی‎های ناشی از افزایش نرخ بنزین را از طریق سامانه ۱۲۴ و یا مراجعه حضوری به واحد شکایت‎های مردمی این سازمان گزارش کنند.
كدخبر: 111441
1398/08/27

به گزارش «پیغام»؛ رضا جمالی در گفت و گو با ایرنا افزود: بحث نظارت و بازرسی از بازار همیشه در قالب گشت‌های مشترک یا بازرسی‎های نوبه‎ای در سطح بازار انجام می‌گیرد اما با شرایط کنونی و افزایش نرخ بنزین که رقم خورده احتمال این وجود دارد برخی از افراد از این شرایط به سود خود استفاده کنند به همین دلیل گشت‎های مشترک با دستگاه‏‌های مرتبط افزایش یافته است.

وی بیان کرد: حتی گشت‌های بازرسی بعد از ظهر از بازار نیز افزایش پیدا کرده و در بخش رسیدگی به شکایت‌‏ها نیز همکاران فعال شدند تا در اسرع وقت گزارش‌‏های مردمی را رسیدگی کنند.

جمالی ادامه داد: براساس بازرسی‌های صورت گرفته از سطح بازار و گزارش‎های مردمی افزایش قیمت در بخش‎‌های کالا و خدمات بویژه حمل و نقل مسافر درون شهری به صورت عمده  گزارش نشده‌است.

وی اضافه کرد: عمده گزارش‌ها حاکی از این است که نرخ حمل و نقل مسافر درون شهری چه از طریق مسافربرهای شخصی و تاکسی‌ها و آژانس‌ها افزایش داشتند که مقوله حمل و نقل در اختیار چند دستگاه از جمله سازمان تاکسی‌رانی شهرداری، سازمان حمل و نقل  پایانه‎های استان و بخشی نیز در اختیار سازمان صنعت معدن و تجارت است.

جمالی افزود: بخشی که مربوط به سازمان صنعت، معدن و تجارت است توصیه شده تا برخورد قاطع و جدی با متخلفان انجام شود و هماهنگی لازم در دست اجراست تا سایر سازمان های متولی نیز در بخش حمل و نقل شهری نیز اهتمام ویژه به این مهم داشته باشند.

وی تاکید کرد: همه کسانی که در حوزه حمل و نقل کار می‌کنند به طور قطع بزوی سهمیه سوخت آنها فراهم می‌شود که تحقق این مهم نیازمند صبوری و همکاری است.

وی افزود: دولت مردان و مسئولان استانی در اسرع وقت تدابیر لازم برای تامین سهمیه بخش‌های مختلف لحاظ خواهند کرد و بحث افزایش قیمت بنزین نمی‌تواند عاملی مهم در افزایش قیمت‌ها باشد.

جمالی یادآور شد: برای نمونه بنزینی که در اختیار راننده حمل و نقل قرار می‌گیرد ۵۰ درصد افزایش قیمت پیدا کرده این به معنی افزایش قیمت ۵۰ درصدی خدمات راننده نیست زیرا سوخت یکی از مولفه‌هایی است که در بحث حمل و نقل تاثیرگذار است سایر مولفه‌ها تغییری پیدا نکرده‌است.

وی افزود: اکنون عزم برای برخورد با تخلف‌های سطح بازار است به هر حال فرمایش رهبری سرلوحه کار قرار گرفته شده و حمایت ایشان حجت را بر ما تمام کرده‌است.

جمالی اظهار داشت: تا جایی که در توان است اجاره نمی‌دهیم افزایش قیمت غیرکارشناسی و غیر منطقی ایجاد شود و به طور قطع بخشی از قیمت‌ها که متاثر از افزایش نرخ سوخت است ممکن است در آینده اصلاح شوند ولی در شرایط کنونی با این مقوله با جدیت برخورد می‌شود.

منبع:
بازگشت به بالا