کد خبر : 100576       تاریخ : 1397/03/13 11:30:07
شعار جهانی روز قدس 2018+عکس

شعار جهانی روز قدس 2018+عکس

پیغام: شعار «سنُصلی فی القُدس» به عنوان شعار جهانی روز قدس امسال در کشورهای عربی مشخص شده است.

به گزارش «پیغام» به نقل از عصر ایران؛ امام خمینی(رحمه الله علیه) رهبر کبیر انقلاب اسلامی در 13 رمضان سال 1399 هجری قمری برابر با 16 مرداد سال 1358 هجری شمسی در پیامی آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به نام روز جهانی قدس نام نهاندند. ایشان در این پیام فرمودند: «من در طی سالیان دراز، خطر اسرائیل غاصب را گوشزد مسلمین نمودم، که اکنون این روزها به حملات وحشیانه خود به برادران و خواهران فلسطینی شدت بخشیده است، و بویژه در جنوب لبنان به قصد نابودی مبارزان فلسطینی، پیاپی خانه و کاشانه ایشان را بمباران می‌کند.

 

من از عموم مسلمانان جهان و دولتهای اسلامی می‌خواهم که برای کوتاه کردن دست این غاصب و پشتیبانان آن به هم بپیوندند. و جمیع مسلمانان جهان را دعوت می‌کنم آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را که از ایام قدر است، و می‌تواند تعیین‌کننده سرنوشت مردم فلسطین نیز باشد، به عنوان «روز قدس» انتخاب، و طی مراسمی همبستگی بین المللی مسلمانان را در حمایت از حقوق قانونی مردم مسلمان اعلام نمایند. از خداوند متعال پیروزی مسلمانان را بر اهل کفر خواستارم. و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته.روح الله الموسوی الخمینی‌»

از آن پس, مسلمان ایران و مسلمان و آزادی خواهان جهان با برپایی راهپیمایی های باشکوهی ضمن اعلام انزجار از اقدامات رژیم اشغالگر قدس, شعار آزادی فسلطین و حمایت از مردم مظلوم آن را سر می‌دهند و به جهانیان نشان می‌دهند که حامی مظلومان فلسطین هستند.

امام خامنه ای در دیدار وزیر اوقاف و جمعی از علمای سوریه در دهم اسفند 96 در سخنانی فرمودند «امیدوارم که ان شا الله آن روزی که شماها در قدس نماز جماعت می‌خوانید آن روز را ببینید و ببینیم....»

 

 

بر همین اساس«سنُصلی فی القُدس» (در قدس نماز می‌خوانیم) شعار جهانی روز قدس در کشورهای عربی همچون عراق و لبنان و ... مشخص شده و مسلمانان این شعار را به عنوان شعار محوری خود در راهپیمایی عظیم روز قدس امسال فریاد خواهند زد. همچنین در فضای مجازی نیز این شعار به همراه تصاویر مسجد الاقصی در حال انتشار و دست‌به دست شدن است که بازتاب گسترده ای در شبکه های اجتماعی داشته است.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=100576

نظـــرات شمـــا