کد خبر : 100578       تاریخ : 1397/03/13 11:35:23
مأموران قلابی، مهاجران غیرقانونی را ربودند

مأموران قلابی، مهاجران غیرقانونی را ربودند

هر سه ما افغان هستیم و پنج مرد لباس‌شخصی در محل زندگی ما که صالح‌آباد است، به سراغ‌مان آمدند. آنها دستبند و بی‌سیم هم داشتند و خود را افسر آگاهی معرفی کردند و گفتند به دلیل اقامت غیرمجاز باید با آنها به اداره پلیس برویم.

پیغام: افرادی که با جعل عنوان مأمور اداره آگاهی اقدام به سرقت خودرو، پول نقد و ربودن سه مهاجر غیرقانونی کرده بودند، دستگیر شدند و تحقیقات برای دستگیری همدستان آنها و شناسایی دیگر مال‌باختگان احتمالی ادامه دارد.

به گزارش «پیغام»؛شرق نوشت:ساعت 5:30 بامداد روز جمعه یکی از واحدهای گشت خودرویی کلانتری 168 سیزده آبان در لاین جنوب به شمال اتوبان هاشمی در حال حرکت بود که مأموران حاضر در واحد گشت متوجه شدند یکی از رقم‌های خودروی پراید سفیدرنگی که پنج سرنشین دارد، با چسب مخدوش شده است.

بنابراین با دقت بیشتر سرنشینان را زیر نظر گرفتند و در فاصله کوتاهی متوجه ‌شدند سه سرنشین عقب خودروی پراید با حرکات عجیب قصد دارند چیزی را به مأموران بگویند؛ بنابراین با استفاده از آژیر و بلندگو به راننده خودروی پراید دستور ایست ‌دادند؛ اما راننده با انگیزه فرار بر سرعت خودرو افزود که در نهایت مأموران با شلیک تیر هوایی برای اخطار به راننده موفق به متوقف‌کردن خودرو شدند.

سرنشین جلوی خودروی پراید بلافاصله پس از توقف با پای پیاده اقدام به فرار کرد؛ اما راننده قبل از آنکه فرصت فرار پیدا کند، دستگیر شد.

مأموران در بررسی وضع دیگر سرنشینان خودرو پی بردند هر سه سرنشین عقب خودرو با دستبند به هم بسته شده‌اند. آنها گفتند: هر سه ما افغان هستیم و پنج مرد لباس‌شخصی در محل زندگی ما که صالح‌آباد است، به سراغ‌مان آمدند. آنها دستبند و بی‌سیم هم داشتند و خود را افسر آگاهی معرفی کردند و گفتند به دلیل اقامت غیرمجاز باید با آنها به اداره پلیس برویم.

این در‌ حالی بود که سرباز وظیفه واحد گشت برای دستگیری سرنشین فراری به تعقیب او در زمین‌های کشاورزی اطراف محل توقف خودرو رفت و پس از تعقیب و گریز کوتاه و شلیک چند تیر هوایی موفق به دستگیری او شد.

در بررسی اولیه از خودرو نیز مشخص شد دو مرد در خودروی پراید یک چراغ‌گردان آبی‌رنگ داشتند. به‌این‌ترتیب هر پنج نفر به کلانتری انتقال یافتند و سه مرد افغان در اظهارات خود گفتند: این خلافکاران پنج نفر بودند که سه نفر دیگر خودروی پژوی 405 ما را به همراه 11 میلیون پول نقدی که داشتیم، برده‌اند.

به‌این‌ترتیب پس از انجام تحقیقات اولیه پرونده برای بررسی تخصصی در اختیار مأموران اداره 9 پلیس آگاهی تهران قرار گرفت و تحقیقات در حالی برای دستگیر همدستان متهمان دستگیر‌شده ادامه دارد که خودروی پژو نیز به ‌صورت رها‌شده کشف شده است؛ اما اثری از 11 میلیون پول نقد نبود.

سرهنگ امین محمدی، رئیس کلانتری 168 سیزده‌ آبان، در‌این‌باره تأکید کرد: شهروندان محترم توجه داشته باشند صرف داشتن تجهیزات پلیسی دلیل بر پلیس‌‌بودن افراد مدعی نیست و شهروندان در برابر افرادی که چنین ادعایی می‌کنند، علاوه‌بر رؤیت اصل کارت شناسایی، در صورت مشکوک‌شدن مراتب را به ۱۱۰ و ۱۹۷ اعلام کنند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=100578

نظـــرات شمـــا