کد خبر : 100658       تاریخ : 1397/03/23 12:13:12
ایجاد دو مراکز یادگیری محلی باسوادی در استان
معاون سوادآموزی استان بوشهرخبر داد:

ایجاد دو مراکز یادگیری محلی باسوادی در استان

پیغام: معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: طرح ایجاد دو مراکز یادگیری محلی برای باسوادی11 هزار و 862 بی سواد اتباع خارجی در دستور کار حوزه سواد آموزی استان قرار گرفته است.

به گزارش«پیغام»؛غلامرضا دانش‌فر در بازدید از کلاس‌های سوادآموزی اتباع خارجی در شهر بوشهر، اظهار داشت: در سال جاری طرح ایجاد دو مراکز یادگیری محلی و طراحی برنامه تحت پوشش قرار دادن 11 هزار و 862 نفر بی‌سواد اتباع خارجی در زمان معین در دستور کار حوزه سوادآموزی استان قرار گرفته است.

وی به اهمیت ایجاد مراکز یادگیری محلی در شتاب بخشی به باسوادی افراد بی‌ سواد اشاره کرد و افزود: تاکنون دو مرکز یادگیری محلی برای باسوادی افراد بی‌سواد هم استانی در زندان مرکزی بوشهر و در دشتستان کارکرد مثبت و قابل قبولی داشته اند.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر تصریح کرد: نظر به این که تعداد قابل توجهی از اتباع افغان در دو شهرستان بوشهر و دشتستان سکونت دارند، دو مرکز یادگیری محلی برای باسوادی آنان ایجاد خواهد شد.

دانش‌فر یادآور شد: تاکنون هر سال بین 250 تا 300 نفر از اتباع بیگانه تحت پوشش سوادآموزی قرار  گرفته‌اند.

وی با تاکید بر این که با همکاری اداره کل اتباع خارجی استانداری بوشهر برای باسوادی کامل اتباع بیگانه در استان برنامه‌ای چهارساله در حال پیش‌بینی است، گفت: در صورت حمایت بیشتر، قادر خواهیم بود تعداد زیادتری از اتباع بیگانه در کلاس سواد آموزی تحت پوشش قرار دهیم.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=100658

نظـــرات شمـــا