کد خبر : 100680       تاریخ : 1397/03/24 09:21:35
‌نماز عید سعید فطر در مصلای جمعه بوشهر برگزار می‌شود

‌نماز عید سعید فطر در مصلای جمعه بوشهر برگزار می‌شود

مسئول ستاد نماز جمعه بوشهر گفت: با اعلام عید سعید فطر، نماز این عید در مرکز استان ساعت ۷ صبح به امامت آیت الله صفایی بوشهری در مصلای جمعه برگزار می‌شود.

به گزارش «پیغام»؛حجت الاسلام سید نعمت الله رکنی درگفت‌وگو با تسنیم؛ با تبریک عید سعید فطر به میزان زکات فطره در شهر بوشهر اشاره کرد و اظهار داشت: مبلغ نقدی زکات فطره  به ازای سه کیلوگرم گندم برای هر نفر در شهر بوشهر 6 هزار تومان تعیین شده است.

وی، با بیان اینکه زکات فطره در دیگر نقاط بر اساس قوت غالب تعیین می‌شود گفت: زکات فطره در دیگر نقاط مختلف استان بوشهر بر اساس قیمت گندم به میزان سه کیلوگرم گندم یا قوت غالب یا معادل مبلغ ریالی آن برای هر نفر محاسبه میشود.

مسئول ستاد نماز جمعه بوشهراز استقرار  تیم‌های  رصد هلال ماه شوال در نقاط مختلف خبرداد و افزود: تیم‌هایی برای رصد هلال ماه شوال در مناطق مختلف استان مستقر می‌شوند.

حجت‌الاسلام رکنی، با بیان اینکه مصلای بوشهر آماده برگزاری نماز عید سعید فطر است گفت: در صورت تعیین روز جمعه به عنوان عید سعید فطر، این نماز ساعت 7 صبح به امامت آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر در مصلای جمعه برگزار می‌شود.

وی افزود: در صورتی که جمعه عید سعید فطر اعلام شود، نماز جمعه برگزار نمی شود.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=100680

نظـــرات شمـــا