کد خبر : 100742       تاریخ : 1397/03/28 19:19
۲۵ میلیارد ریال زکات فطره در استان بوشهر پرداخت شد
مدیرکل کمیته امداد بوشهر:

۲۵ میلیارد ریال زکات فطره در استان بوشهر پرداخت شد

پیغام:مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر گفت: مردم خیر و نیکوکار استان بوشهر تاکنون ۲۵ میلیارد ریال زکات فطره پرداخت کرده‌اند که بین نیازمندان همان مناطق توزیع شد.

به گزارش «پیغام»؛احمد لطفی در گفت‌وگو باتسنیم،با اشاره به اینکه در ماه مبارک رمضان برنامه‌های متنوعی در استان ویژه نیازمندان و مددجویان کمیته امداد برگزار شد اظهار داشت: در این ایام ضمن سرکشی مسئولان و خیران از وضعیت نیازمندان و کمک‌های نقدی و تامین مایحتاج آنها، خدمات ویژه‌ای به ایتام ارائه دادند.

وی، برپایی سفره‌های  اطعام و افطاری ویژه نیازمندان با مشارکت خیران در مساجد، تکایا و حسینیه‌های استان بوشهر را از دیگر طرح‌های ماه مبارک رمضان عنوان کرد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر به کمک‌های خیران و نیکوکاران در عید فطر در قالب زکات فطره پرداخت و خاطر نشان کرد: مردم استان بوشهر زکات خود را به صورت مستقیم و غیر مستقیم به پایگاه‌های کمیته امداد تحویل دادند که تاکنون 25 میلیارد ریال شمارش شده است.

لطفی با بیان اینکه زکات وصولی جمع ‌آوری شده در همان مناطق بین نیازمندان توزیع شده است گفت: زکات فطره در شهرها و روستاها با همکاری معتمدان، دهیاران، اعضای شوراهای اسلامی و خیران بین نیازمندان توزیع شده است.

وی با بیان اینکه میزان زکات فطره جمع آوری شده نسبت به سال گذشته افزایش دارد افزود: پیش بینی می‌شود زکات وصولی به 30 میلیارد ریال افزایش یاید که نسبت به زکات فطره سال قبل رشد 40 درصدی داشته باشد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر به نحوه توزیع زکات فطره اشاره و تصریح کرد: بیماران صعب‌العلاج، تامین مسکن، ازدواج نیازمندان و کمک هزینه تحصیلی دانشجویان و دانش‌آموزان  نیازمند در اولویت پرداخت زکات فطره قرار گرفته است.

لطفی،با بیان اینکه زکات جمع آوری شده در کوتاه‌ترین زمان در اختیار نیازمندان قرار گرفت خاطر نشان کرد:  افراد مستحق و نیازمندانی که از قبل شناسایی شده‌اند زکات فطره را دریافت کرده‌اند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=100742

نظـــرات شمـــا