کد خبر : 100778       تاریخ : 1397/03/30 09:07:50
900 نفردرطرح مهارت آموزی استان شرکت کردند
مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری بوشهر :

900 نفردرطرح مهارت آموزی استان شرکت کردند

پیغام:مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری بوشهر گفت: امسال 900 نفراز واجدان شرایط در طرح کشوری مهارت آموزی در محیط واقعی کار در این استان شرکت کردند.

به گزارش«پیغام» به نقل از ایرنا، سید اسماعیل موسوی در جمع خبرنگاران افزود: هدف از اجرای این طرح ایجاد اشتغال مولد و پایدار در جامعه، آشنایی با محیط کسب و کار، تجربه اندوزی، آماده سازی و ایجاد خودباوری در مهارت آموز برای ورود به عرصه­ی اشتغال و کارآفرینی در این استان است.
وی بیان کرد: حفظ و پایداری مشاغل سنتی و بومی بویژه در صنایع دستی، کمک به بنگاه­های فعال به منظور شناسایی و جذب نیروی مستعد و توانمند و استفاده از ظرفیت و توان آموزشی عملی بنگاه­های اقتصادی از دیگر هدف های طرح مهارت آموزی است.
موسوی با بیان اینکه سیاست دولت بر مهارت آموزی و آماده کردن متقاضیان شغل برای ورود به عرصه کار است، افزود: بنگاه­های اقتصادی فعال در استان که دارای مجوز از یکی از دستگاه های اجرایی هستند، می‌توانند به عنوان واحد پذیرنده برای مشارکت در این طرح تقاضا دهند.
وی ادامه داد: بنگاه های اقتصادی به تناسب نوع فعالیت خود می­توانند با دریافت مجوز از اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر، مهارت آموز را به عنوان کارآموز به خدمت گیرند.
مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری بوشهر در ارتباط با مزایای این طرح برای بنگاه­های اقتصادی گفت: بنگاه های اقتصادی در صورت داشتن شرایط لازم به عنوان مرکز یادگیری تلقی شده و استادکار مربوطه پس از تعیین صلاحیت به عنوان یکی از مربیان آموزشگاه­های مهارت در سطح کشور شناخته می­شوند.
موسوی با بیان این که تعهد استان بوشهر در سال گذشته در اجرای این طرح، مهارت آموزی 790 نفر بود، اظهار داشت: با برنامه ریزی و تلاش دست­اندرکاران استان، زمینه­ آموزش و مهارت­آموزی 863 نفر فراهم شد که 8.5 درصد بیش از تکلیف استان است.
وی اضافه کرد: با رضایت بنگاه­های اقتصادی و استادکاران از عملکرد کارآموزان، 201 نفر از آنها در همان بنگاه­هایی که آموزش دیده­اند پس از پایان دوره­ی مهارت­آموزی، مشغول به کار شده­اند.
موسوی ادامه داد: دولت، تکلیف و سهم استان برای سال جاری را 450 نفر با 45 هزار نفر ساعت ابلاغ کرده که در 2 ماهه فروردین و اردیبهشت، 86 نفر در کارگاه­ها به صورت استادشاگردی، آموزش حرفه­ای و تخصصی دیده­اند.
وی بیان کرد: مهارت­آموزانی که در این طرح پذیرش می­شوند باید حداقل 15 سال سن داشته باشند و پس از اتمام زمان طرح، توسط بنگاه­های اقتصادی به آزمون­های پایان دوره معرفی می شوند.
موسوی یادآور شد: پس از تعیین صلاحیت و قبولی در آزمون­های مربوطه، گواهینامه­ مهارت از سازمان آموزش فنی و حرفه­ای دریافت می‌کنند.
وی گفت: در سال گذشته 501 نفر در آزمون­ها شرکت و موفق به دریافت گواهینامه­ی مهارت شدند که 201 نفر از آنها با استفاده از این گواهینامه­ها، مشغول به کار شدند.
موسوی اظهار داشت: انتظار می رود با مشارکت بنگاه­های اقتصادی خرد و کلان استان و مدیریت صحیح و ثمربخش سازمان­های مسئول، در سال جاری، تعداد بیشتری از علاقه­مندان و افراد جویای کار جذب کارگاه­ها و امکان اشتغال پایدار آنها را فراهم شود.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=100778

نظـــرات شمـــا