کد خبر : 104574       تاریخ : 1397/08/09 10:19:20
راهیابی تیم دانشگاه بوشهر به مسابقات جهانی کمیکار+عکس

راهیابی تیم دانشگاه بوشهر به مسابقات جهانی کمیکار+عکس

دوازدهمین دوره مسابقات کشوری کمیکار در تاریخ 2 و 3 آبان‌ماه 1397 در دانشگاه تهران برگزار و تیم کمیکار خلیج فارس در بین 28 تیم رتبه 4 را کسب کرد.

به گزارش «پیغام»؛سرپرست تیم کمیکار خلیج فارس از دانشگاه خلیج فارس گفت: در دوازدهمین دوره مسابقات کشوری کمیکار که از بین 28 تیم داخلی و خارجی در زمره 4 تیم برتر مسابقات قرار گرفت و امکان راهیابی به مسابقات جهانی را کسب نمود.

آرش خسروی ادامه داد: مسابقات کمیکار، یک رقابت گروهی است که در آن، خودرو‌هایی در مقیاس کوچک با نیروی پیش‌ران شیمیایی دوستدار محیط زیست و غیرفسیلی با هدف توسعه فناوری‌های تولید توان پاک طراحی می‌شوند. این خودروها می‌بایست مسافتی را که اندکی پیش از شروع مسابقه اعلام می‌شود، با حمل میزان بار (20 تا 50% وزن ماشین) با سرعت مشخصی طی کنند.

ایشان افزود: تیم خلیج‌فارس با رویکرد نوآوری و کارآفرینی، با طراحی پیل سوختی Zinc-Air که با محیط زیست سازگاربوده و آلودگی تولید نمی‌کند، در این مسابقه شرکت کرد. لازم به ذکر است که ایده این پیل سوختی جدید، پیشتر توسط اعضای این تیم در پارک علم و فناوری خلیج فارس به ثبت رسیده است. از این‌رو طراحی کم‌نظیر این پیشرانه و ایده‌های نوین آن، سبب شد که تیم خلیج‌فارس در عملکرد مسابقه خوش بدرخشد.

سرپرست  تیم کمیکار خلیج فارس سایر نتیجه را به ابن ترتیب اعلام کرد:

رتبه اول : تیم FCV Junior از دانشگاه تهران
رتبه دوم : تیم گلستان از دانشگاه گلستان
رتبه سوم : تیم رادیکال آزاد از دانشگاه اراک
رتبه چهارم : تیم خلیج فارس از دانشگاه خلیج فارس بوشهر
رتبه پنجم : تیم MRN CAR از دانشگاه آزاد کرمانشاه
رتبه ششم : تیم اوژن از پژوهش سرای جابر بن حیان فین هرمزگان
رتبه هفتم : تیم تسلا از مدرسه هدایت قم
رتبه هشتم : تیم توهان از پژوهش سرای جابر بن حیان فین هرمزگان
رتبه نهم : تیم ویکتور از مجتمع دانش گستر ماهان
رتبه دهم : تیم Urum Goli از دانشگاه صنعتی ارومیه

اعضا تیم خلیج فارس متشکل از دانشجویان این دانشگاه با نام‌های رئوف ربیعه (مهندسی شیمی 93)، علی جوکار (مهندسی شیمی 92)، محمد سیاهو (مهندسی شیمی 92)، محسن رستم‌پور (مهندسی شیمی 94)، حامد فخری (مهندسی شیمی 94)، محمد جمشید نژاد (مهندسی برق 94)، فاطمه ملاح‌زاده (مهندسی شیمی 94) و الهام انصاری (مهندسی شیمی 94) در این دوره از مسابقات شرکت کرده بود.

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=104574

نظـــرات شمـــا