کد خبر : 104590       تاریخ : 1397/08/09 12:54:4
 ۷ زندانی محکوم به قصاص از اعدام رهایی یافتند
رئیس شورا‌های حل اختلاف استان بوشهر :

۷ زندانی محکوم به قصاص از اعدام رهایی یافتند

پیغام:متهمین محکوم به قصاص نفس که به‌دلیل قتل عمد به اعدام محکوم شده بودند با تلاش‌های شورای حل اختلاف استان بوشهر و جلب رضایت اولیای دم از قصاص رهایی یافتند.

به گزارش«پیغام»؛ معاون قضایی رئیس کل دادگستری و رئیس شورا‌های حل اختلاف بوشهر  گفت: دریک سال گذشته ۷ زندانی محکوم به قصاص نفس که به‌دلیل قتل عمد به اعدام محکوم شده بودند با تلاش‌های شورای حل اختلاف استان بوشهر و جلب رضایت اولیای دم از قصاص نفس رهایی یافتند.

وی در خصوص پرونده‌های این زندانیان افزود: در یکی از این پرونده‌ها فرد قاتل پس از گذراندن ۹ سال حبس در پای چوبه دار با رضایت اولیای دم و بدون دریافت هزینه‌ای اعلام رضایت کردند.

صداقت اضافه کرد: همچنین در پرونده‌ی دیگری یک محکوم به قصاص نفس با وساطت و پیگیری اعضای شورای حل اختلاف مستقر در زندان مرکز‌ی بوشهر، در پای چوبه دار از اجرای حکم قصاص رهایی یافت.
در این پرونده با پرداخت دیه کامل توسط محکوم به قصاص در محل شورای حل اختلاف مستقر در زندان مرکزی بوشهر، رضایت قطعی اولیاء دم اعلام و از طرف مرجع قضایی استان نیز پرونده قصاص مختومه شد.

رئیس شورای قضایی استان بوشهر در ادامه عنوان کرد: در یکی دیگر از پرونده‌های سال ۹۶ که فرد به دلیل قتل عمد محکوم به اعدام بود با پرداخت ۸۰۰ میلیون ریال رضایت اولیای دم را جلب کرد و از قصاص نفس رهایی یافت.

صداقت اضافه کرد: در نیمه نخست امسال نیز با تلاش اعضای شورای حل اختلاف مستقر در زندان مرکزی بوشهر رضایت اولیای دم احدی از محکومین به قصاص نفس اخذ شد. زندانی به جرم مباشرت در قتل عمدی در زندان مرکزی بوشهر تحمل حبس می‌کرد که با تماس‌های مکرر اعضای شورای حل اختلاف مستقر در زندان با اولیای دم، حضور در محل کار ایشان در استان فارس، حضور ۲ نوبتی اولیای دم در زندان مرکزی بوشهر و پیگیری‌های مستمر اعضای شعبه یاد شده در نهایت خانواده مقتول رضایت قطعی و کامل خود را از زندانی اعلام کردند.

رئیس شورا‌های حل اختلاف استان بوشهر در گفتگو با میزان درخصوص پرونده‌هایی که در ماه محرم با صلح و سازش مختومه شده است، گفت: در ماه محرم امسال یکی از افراد که به دلیل عدم پرداخت مهریه به تعداد ۷۰ سکه و نزاع خیابانی با چاقو از خرداد ۹۷ در زندان به‌سر می‌برد با تلاش کارکنان شورای حل اختلاف و رضایت شاکیان از زندان رهایی یافت. همچنین در محرم امسال دو پرونده طلاق با مشارکت شورای حل اختلاف با صلح و سازش مواجه شد و زوجین به زندگی مشترک بازگشتند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=104590

نظـــرات شمـــا