کد خبر : 105651       تاریخ : 1397/10/18 12:05:43
تعرفه برخی عوارض شهرداری ها تا 15 درصد کاهش یافت
رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر:

تعرفه برخی عوارض شهرداری ها تا 15 درصد کاهش یافت

پیغام: رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر گفت: با وجود شرایط اقتصادی و نرخ تورم، شورای شهر بوشهر برای کاهش فشار بر مردم تا 15 درصد عوارض که مستقیم با مردم سر و کار دارد را برای سال آینده کاهش داده است.

به گزارش«پیغام»، ابوذر دهدار در گفتگو با خبرنگاران در بوشهر اظهار داشت: با ارائه لایحه بودجه سال 98 از سوی شهرداری بندر بوشهر به شورای شهر، تعرفه برخی عوارض شهرداری ها را تا 15 درصد نیز کاهش داده ایم.

وی افزود: بار امانت مردم برای داشتن شهری توسعه یافته بر دوش همه اعضای شورای شهر سنگینی می کند و در این راستا خود را موظف به تحقق انتظار شهروندان، برای ایجاد هرگونه تحول رو به جلو در ساختار مدیریت شهری و بهبود عملکرد شهرداری در خدمت به مردم می دانیم.

رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر تصریح کرد: چارچوب کلی تصویب لایحه عوارض محلی سال 98 شهرداری بندر بوشهر تغییر تکیه‌گاه درآمدی شهرداری‌ها به سمت قانون‌مداری با لحاظ منافع مردم و به خصوص اقشار کم درآمد است.

دهدار با اعلام این که منابع درآمدی را بر اساس تعاریف مفهومی از وضعیت مالی مردم و سرمایه گذاران دسته‌بندی کرده‌ایم، ادامه داد: در این راستا سعی کرده ایم برخی کدهای درآمدی شهرداری برای سال آینده که به شکل مستقیمی با مردم در تماس بوده را تا 15 درصد کاهش دهیم هر چند در خصوص حوزه های سرمایه گذاری تا 10 درصد نیز به شکل عرفی و متناسب با تورم افزایش داده ایم.

وی ادامه داد: توجه به اقشار کم درآمد هنگام وضع عوارض با اعطای تخفیف، معافیت و نظایر آن و اعمال رویه های تشویقی برای پرداخت به موقع عوارض را در لایحه پیشنهادی شهرداری برای بودجه 98 را به خوبی دیده ایم و این طور نیست که این بودجه فشار اقتصادی بر مردم ایجاد کند.

رئیس شورای شهر بوشهر گفت: شهرداری سازمانی غیردولتی و مبتنی بر درآمد و هزینه است که بودجه مستقل دولتی نیز دریافت نمی کند و اگر بخواهیم تغییری در عوارض در سال آینده ندهیم نمی توانیم هیچ پروژه ای به اجرا در بیاوریم.

دهدار عنوان کرد: مجموعه شورای شهر بوشهر در جهت توجه به منافع مردم و بسترهای توسعه شهری تصمیم گرفته که آن دسته از عوارضی که می تواند بر مردم فشار بیاورد را تا 15 درصد کاهش دهد و کمبود منابع درآمدی خود را در حوزه های دیگر و متناسب با تورم ساماندهی کند.

وی یادآور شد: مردم ولي نعمت ما هستند و تمام تلاش شوراي شهر پنجم كاستن از مشكلات شهروندان و همچنين تسهيل امور آنهاست.

رئیس شورای شهر بوشهر ادامه داد: در همين راستا شوراي شهر در حال برنامه ريزي و مطالعات در زمينه هاي اجتماعي و اقتصادي است تا با تبيين سياست هايي جامعه محور ضمن كاستن از آسيب هاي اجتماعي ، راه حل هايي جهت افزايش همگرايي و مشاركت بيشتر شهروندان در سياست گزاري و برنامه هاي شهري باشد.

وی بیان کرد: بدون شك اولويت اول ما توجه به روح شهر يعني شهروندان سپس امور كالبدي و توجه به امور عمراني و ساخت و ساز است.

دهدار بیان کرد:در جهان امروز، شهرسازي و کارکرد شهرداري در این بخش مبتني بر ايجاد رضايتمندي شهروندان و تعلق خاطر آنها به فضاهاي شهري و سكونتگاه است و در همين زمينه برنامه هاي نرم افزازي بايست پيش زمينه امور سخت افزاري باشد تا با ايجاد اين هارموني، شهري متعلق به همه شهروندان داشته باشيم.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=105651

نظـــرات شمـــا