کد خبر : 107288       تاریخ : 1397/11/27 13:38:21
ظریف: جنگ با ایران، یک خودکشی است

ظریف: جنگ با ایران، یک خودکشی است

مسئله احتمال خرابکاری در برنامه موشکی ایران برای نخستین‌بار در روز چهارشنبه توسط روزنامه نیویورک تایمز مطرح شد.

به گزارش «پیغام»؛محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران در مصاحبه‌ای با یک شبکه آمریکایی، ضمن تایید شکست ایران در پرتاب ماهواره در دو ماه اخیر این احتمال را مطرح کرد که به دلیل خرابکاری عمدی ایالات متحده آمریکا این پروژه شکست خورده است.

شبکه خبری "ان بی سی نیوز" گزارش داد که ظریف گفته ایران در حال تحقیق درباره این شکست است که به گفته او در دو ماه اخیر، دو بار رخ داده است.

مسئله احتمال خرابکاری در برنامه موشکی ایران برای نخستین‌بار در روز چهارشنبه توسط روزنامه نیویورک تایمز مطرح شد.

به نوشته بی بی سی، این روزنامه به نقل از مقام‌های کنونی و سابق دولت آمریکا گزارش داد که این کشور، برنامه خرابکاری در برنامه موشکی ایران را بار دیگر از سر گرفته است.

دو تلاش تازه ایران برای پرتاب ماهواره یکی در روز ۲۵ دی ماه و دومی احتمالا ۱۶ بهمن ماه ناموفق مانده اند.
به نوشته نیویورک تایمز، در ۱۱ سال گذشته، ایران بارها موشک‌هایی را به فضا پرتاب کرده، اما ضریب شکست این آزمایش‌ها، ۶۷% است. این رقم فاصله قابل ملاحظه‌ای با استاندارد جهانی دارد. ضریب شکست پروژه‌های مشابه پرتاب‌های فضایی در کشورهای دیگر، پنج درصد است.

ظریف در مصاحبه اخیرش به "ان بی سی نیوز" گفته که بعد از انتشار گزارش روزنامه نیویورک تایمز، تحقیقاتی درباره احتمال دست داشتن آمریکایی‌ها در شکست‌های اخیر آغاز شده است.

برنامه موشکی ایران، یکی از مهم‌ترین موضوعات محل اختلاف میان ایران و آمریکاست.

ظریف در همین مصاحبه به آمریکا و متحدانش هشدار داد که جنگ با ایران، یک خودکشی خواهد بود.

وزیر خارجه ایران به شبکه تلویزیونی "ان بی سی نیوز" گفت، "همان دسته‌ای" که پشت سر جنگ عراق بودند، در تلاشند تا جنگی جدید را با ایران شروع کنند.

ظریف گفت: "من نمی‌گویم که دولت رئیس‌جمهور ترامپ، بلکه افرادی در دولت رئیس‌جمهور ترامپ در تلاشند تا به همان مسیر (جنگ) بروند و من معتقدم که شکست خواهند خورد."


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=107288

نظـــرات شمـــا