کد خبر : 107419       تاریخ : 1397/12/02 09:28:15
 تجلیل از 8 هنرمند استان بوشهر

تجلیل از 8 هنرمند استان بوشهر

پیغام: هشت هنرمند انقلابی استان بوشهر چهارشنبه شب در آیینی توسط دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد در این استان مورد تجلیل قرار گرفتند.

به گزارش«پیغام» به نقل از ایرنا، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر در این آیین گفت: هنر از اثرگذاری بسیار بالایی در جامعه برخوردار است و زیباترین و بهترین شکل ارائه داشته ها و یافته های افراد است.
آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری افزود: ارائه نشدن داشته ها و یافته ها با نگاه فلسفه هنر تاثیرگذاری ندارد و بدین خاطر است که هنر زیباترین شکل ارائه محصول اندیشه بشر به جامعه اسلامی است.
وی بیان کرد: هنر از حیث نما و حوزه بنیادین نظری هندسه‌ای دارد که محصول نظری آن نشان از شخصیت هنری است.
صفایی بوشهری ادامه داد: در این بین شعر زیباترین نمای بیان برای اظهار داشته‌ها و دانسته‌های یک انسان است و محتوا، قالب و آهنگ سه ضلع منجر به تولید شعر به شمار می رود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: فلسفه وجودی مسجد این است که فضای پیرامونی انسان‌هایی که به آنجا رجوع می‌کنند را به رنگ خدا در آورده و همه را در مدار الهی قرار دهد که این در واقع همان عبودیت است.
صفایی بوشهری افزود: در مساجد استان بوشهر خط مقاومت هنری در سه حوزه خانواده، نونهال و نوجوانان باید تشکیل شود.
وی گفت: این سه حوزه می توانند با تشکیل جبهه خط مقاومت اقدام به مقاومت جهادی کنند.
در پایان این مراسم عبدالرضا انصاری شاعر اهل بیت (ع) و مسئول کانون فرهنگی هنری الرسول (ص) روستای هلیله شهرستان بوشهر شعر سرود «آوای نماز» را خوانش کرد.
در این مراسم از میان هنرمندان عرصه نمایش، کارگردانی، تالیف، شعر، مستندساز، خواننده و خبرنگار قرآنی از حجت الاسلام سید نعمت الله رکنی(تالیف)، عبدالرضا انصاری (شاعر)، عبدالرضا صدیق (مستندسازی)، محمود موجی(نوحه سرا)، رضا میرشکار (کارگردان)، میثم بشکوه(نمایش)، حامد فکوری (خبرنگار قرآنی) و ساسان نوذری (خواننده سروده های انقلابی) تجلیل شد.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=107419

نظـــرات شمـــا