کد خبر : 108113       تاریخ : 1398/01/26 10:01:24
 برگزاری 146 برنامه بزرگداشت روز ملی خلیج فارس در استان بوشهر
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر:

برگزاری 146 برنامه بزرگداشت روز ملی خلیج فارس در استان بوشهر

پیغام: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: 146 ویژه‌برنامه برای بزرگداشت روز ملی خلیج فارس در این استان پیش بینی شده است.

به گزارش «پیغام» به نقل از روابط عمومی این اداره کل، فاطمه کرم‌ پور در نشست برنامه‌ریزی روز ملی خلیج فارس افزود: در شهر بوشهر چهار شب برنامه‌های این مناسبت در چهار مکان میدان تشریفات، پارک شورا، کافه حاج رئیس و کافه هنر اجرا می‌شود.

وی بیان کرد: در دهم اردیبهشت‌ماه نیز یک برنامه نمادین و رزمایشی در صبح برگزار و در شب اختتامیه برنامه‌های مختلف و متنوعی اجرایی می‌شود.

کرم پور اظهار داشت: نواختن زنگ خلیج فارس در همه مدارس استان،رونمایی از یادمان روز ملی خلیج فارس، برنامه‌های سلسله‌وار در میدان تشریفات از جمله تجمع افراد، حرکت شناورها، سرود حماسی، حرکت نمادین دوچرخه‌سواران و دوندگان، رژه اسب ‌سواران و تجلیل از خانواده های شهید از برنامه صبح روز دهم اردیبهشت در بوشهر است.

وی ادامه داد: کارگاه خوشنویسی، هنرهای تجسمی، ساخت دمام، ایستگاه عکاسی، نقاشی کودکان و اجرای موسیقی محلی و رونمایی از 2 کتاب به مناسبت روز ملی خلیج فارس از دیگر برنامه های پیش بینی شده برای بزرگداشت این مناسبت است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر یادآور شد: تلاش شد امسال این آمادگی ایجاد شود که هنرمندان و اهالی فرهنگ و هنر و اصحاب رسانه آثار خود را به این جشنواره ارسال کنند ولی به دلیل فرصت اندک بیشتر آثارهای تولید قبل به این جشنواره ارسال شده است.

وی اظهار داشت: تلاش می‌شود که امسال در زمان مناسب دبیرخانه جشنواره فعال و حمایت‌های لازم صورت گیرد تا شاهد تولید محتوای مناسبی برای این جشنواره باشیم.

کرم پور تاکید کرد: برنامه های بزرگداشت روز ملی خلیج فارس نباید به یک هفته ختم شود بلکه باید در تمام طول سال جاری باشد.

وی افزود: در این راستا در هر فصل می توان برنامه هایی مانند همایش های علمی پژوهشی با محوریت دانشگاه ها و همچنین جشنواره هایی برگزار کرد که جمع بندی آنها در روز ملی خلیج فارس صورت گیرد.

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=108113

نظـــرات شمـــا