کد خبر : 108302       تاریخ : 1398/02/04 14:02:05
مقام معظم رهبری :هر قدر خودمان اراده کنیم نفت را صادر می کنیم

مقام معظم رهبری :هر قدر خودمان اراده کنیم نفت را صادر می کنیم

هرچه ما کمتر وابسته به این شکل از فروش نفت باشیم، قدر می دانیم و این برای ما بهتر است. آنها به خیال خودشان راه را مسدود کرده‌اند اما ملت فعال و مسئولین بیدار اگر دامن همت به کمر بزنند بسیاری از بن‌بست‌ها را باز خواهند کرد.

پیغام: در آستانه روز کارگر، جمعی از کارگران سراسر کشور صبح امروز (چهارشنبه) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.

به گزارش«پیغام» به نقل از عصر ایران، مهمترین بخش های بیانات مقام معظم رهبری به شرح زیر است:

درباره‌ی این حرکت اخیر آمریکا [برای تحریم فروش نفت ایران]؛

اولاً تلاش اینها به جایی نمی رسد. ما آن‌قدری که نیاز داریم و خودمان اراده می کنیم، می توانیم نفت خود را صادر کنیم. آنها به خیال خودشان راه را مسدود کرده‌اند اما ملت فعال و مسئولین بیدار اگر دامن همت به کمر بزنند بسیاری از بن‌بست‌ها را باز خواهند کرد.

ثانیاً بدانند این دشمنی بی‌جواب نخواهد ماند و پاسخ این دشمنی را خواهند گرفت. ملت ایران ملتی نیست که در مقابل دشمنی آنها ساکت بنشیند.

ثالثاً هرچه ما کمتر وابسته به این شکل از فروش نفت باشیم، قدر می دانیم و این برای ما بهتر است.

دشمن علیه ملت و انقلاب عظیم و جمهوری اسلامیِ ما، که فریاد عدالت را در جهان سر داده و ملت ها را متوجه خود ساخته، بارها اقدام کرده و ناکام شده؛ حالا هم پرداخته به مسائل گوناگون اقتصادی و می گویند میخواهیم ملت ایران را به زانو در بیاوریم.

اما بدانند ملت ایران در مقابل آنها به زانو در نخواهد آمد.

دشمن از اول انقلاب بر روی همه‌ی نقاطی که میتوانسته جامعه را به هرج و مرج بکشد تکیه کرده؛ از جمله و بیشتر از همه روی مسئله‌ی کار و کارگر.

در همه‌ی این موارد، کارگران توی دهن دشمن زده‌اند و دشمن را مأیوس کرده‌اند؛40 سال است که این‌جور است.

جامعه‌ی کارگری جزو وفادارترین جوامع به انقلاب بوده‌اند.

مسئولین کشور و سیاست‌سازان و مجریان سیاست‌ها مراقبت کنند و این را قدر بدانند. مخاطب این مطالب، همه‌ی مسئولین کشورند نه فقط وزارت کار.

کسانی هستند که دنبال سوءاستفاده‌ی خودشان هستند؛ کارخانه‌ی سرِپا را از دولت میخرند و از بین می برند و ماشین‌های کارخانه را میفروشند و در زمین آن برج می سازند.

باید جلوی اینها را همه‌ی قوه‌ها بگیرند و با آن مبارزه کنند.

 

 

 

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=108302

نظـــرات شمـــا