کد خبر : 108781       تاریخ : 1398/02/31 12:50:13
فاضلاب تصفیه شده شهر بوشهر مورد استفاده بهینه قرار گیرد
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری بوشهر:

فاضلاب تصفیه شده شهر بوشهر مورد استفاده بهینه قرار گیرد

پیغام:معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری بوشهر گفت: فاضلاب تصفیه شده شهر بوشهر یک منبع جدید و مهم آب است که باید مورد استفاده بهینه قرار گیرد.

به گزارش «پیغام» به نقل از روابط عمومی استانداری بوشهر، سعید زرین فر در جلسه کارگروه امور اقتصادی استان بوشهر اظهار داشت: فاضلاب در سیستم مدیریت شهری همزمان دو نقش دارد، از یک سو یک منبع پایدار و بالقوه آب است که می تواند مشکل کمبود آب مورد نیاز کشاورزی، صنعت و فضای سبز شهری را به میزان قابل توجهی بر طرف کند، از سوی دیگر فاضلاب یک تهدید بالفعل برای محیط زیست است. بنابراین باید موضوع تصفیه فاضلاب و بهره مندی از آن در فعالیت های اقتصادی و زیست محیطی مختلف به سرعت تعیین تکلیف شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر حجم پساب خروجی فاضلاب بوشهر 38 هزار متر مکعب در شبانه روز است و تاکنون دستگاه‌های اجرایی تلاش هایی برای بهره برداری از این منبع آب انجام داده اند اما به فعلیت رساندن ظرفیت های نهفته در این حجم از پساب، نیازمند هم افزایی و تعامل بیشتر است. تهیه و تدوین بسته سرمایه گذاری پساب تصفیه خانه مرکزی فاضلاب بوشهر، جذب سرمایه و اعتبار کافی برای ارتقاء تصفیه خانه و اشتغالزایی در منطقه را تسهیل و تغییر ماهیت فاضلاب از تهدید به فرصت را تسریع می کند.

زرین فر بیان داشت: ایجاد تصفیه خانه های محله ای توسط شهرداری نیز یک راهکار عملیاتی برای استفاده از پساب برای آبیاری فضاهای سبز محله ای است که با توجه به اهمیت و حساسیت های اجتماعی مربوط به سرمایه گذاری های شهرداری، بررسی دقیق تر این موضوع در دستورکار قرار گرفته است.

زرین فر در پایان افزود: مطالعات مربوط به پروژه های استفاده از پساب تصفیه خانه های شهرهای گناوه و دیلم نیز در مراحل مختلف انعقاد قرارداد با مهندسین مشاور است.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=108781

نظـــرات شمـــا