کد خبر : 109274       تاریخ : 1398/04/03 12:47:13
روزنه تخلف در فرار مالیاتی مسدود شود
استاندار بوشهر:

روزنه تخلف در فرار مالیاتی مسدود شود

پیغام: استاندار بوشهر با تاکید بر تحقق درآمدهای مصوب دولت در استان بوشهر گفت: روزنه تخلف در فرار مالیاتی در واحدها و بخش‌های مختلف مسدود شود.

به گزارش «پیغام» به نقل از روابط عمومی استانداری بوشهر،  عبدالکریم گراوند در نشست ستاد درآمد استان بوشهر با گرامیداشت هفته قوه قضایی و یاد و خاطره شهدای 7 تیر از جمله شهید بهشتی و با بیان اینکه دولت نگاه ویژه‌ای به درآمدهای غیر نفتی دارد اظهار داشت: با توجه به وضعیت اقتصادی، تحقق درآمدهای غیرنفتی در اولویت برنامه‌های دولت است و در این راستا دولت نگاه ویژه‌ای به این مهم کرده است.

وی، تشکیل ستاد درآمد به صورت مستمر و ماهانه را یک ضرورت دانست و تاکید کرد: برای تشکیل ستاد درآمد استان بوشهر باید برنامه محور باشیم و جلسات امسال بر اساس برنامه زمان‌بندی تعیین شده تشکیل شود.

استاندار بوشهر با بیان اینکه تحقق درآمدهای دولتی در دستگاه‌های مختلف باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد افزود: مسئولیت پذیری در حوزه تحقق درآمدهای دولت بر اساس برنامه مصوب باید در دستگاه‌های اجرایی تقویت شود.

گراوند با تاکید بر شناسایی ظرفیت‌های قانونی درآمدی از طریق دستگاه‌های ذیربط خاطر نشان کرد: با برنامه‌ریزی برای تحقق درآمدهای مالیاتی مصوب استان بوشهر باید با تلاش، تدبیر و برنامه‌ریزی روزنه تخلف در فرار مالیاتی در واحدها و بخش‌های مختلف مسدود شود.

وی، تهاتر را یک ظرفیت برای پرداخت طلبی و بدهی پیمانکاران و دستگاه‌های اجرایی دانست و تاکید کرد: باید از این فرصت و ظرفیت فراهم شده در حوزه مالیاتی استفاده شود.

استاندار بوشهر تهاتر را یک ظرفیت برای تسویه حساب پیمانکاران دانست و خاطر نشان کرد: باید در حوزه فرار مالیاتی بررسی‌ها و راهکارهای لازم انجام شود و دستگاه‌های مختلف در این عرصه دعوت به همکاری برای پرداخت شود تا بدهی مالیاتی آنان تبدیل به بدهکاری سنگین نشود.

گراوند با قدردانی از تلاش  سازمان امور اقتصادی و دارایی و اداره کل  امور مالیاتی استان بوشهر در  تحقق درآمدهای مالیاتی مصوب افزود: در سه ماه نخست امسال با وجود مشکلات گوناگون ولی، درآمدهای استانی به میزان قابل توجهی محقق شد که نشان از تلاش ستودنی این حوزه است.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=109274

نظـــرات شمـــا