کد خبر : 109563       تاریخ : 1398/04/19 09:32:45
30 تیرماه، آغاز فصل صید میگو در آب‌های استان بوشهر

30 تیرماه، آغاز فصل صید میگو در آب‌های استان بوشهر

پیغام: رئیس پژوهشکده میگوی کشور مستقر در بوشهر از آغاز صید میگو در آب‌های ساحلی استان بوشهر از سی ام تیر برای قایق‌ها و از اول مرداد برای لنج‌ها خبر داد.

به گزارش «پیغام»، دکتر عقیل دشتیان نسب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نشست کمیته صید استان بوشهر برگزار شد و با توجه به نتایج دو گشت تحقیقاتی پژوهشکده میگو و زمان آمادگی صیادان،تصمیم بر این شد که صید میگو از سی ام تیر برای قایق‌ها و از اول مرداد برای لنج‌هاآغاز شود.

وی افزود: نتیجه گشت‌های تحقیقاتی نشان می‌دهد که بیشترین ذخایر میگو در اعماق ۲۰ تا ۳۰ متر قرار دارد و از صیادان می‌خواهیم برای اینکه تلاش آن‌ها اقتصادی باشد در اعماق کمتر از ۳۰متر تورهایشان را به دریا بیندازند.

وی درباره پیش‌بینی میزان صید هم گفت: با توجه به اینکه درهر تورکشی یک ساعته گشت تحقیقاتی ۱۱تا ۱۲ کیلوگرم میگو به دست آمده، پیش‌بینی می‌کنیم میزان صید امسال بهتر از پارسال باشد.

رئیس پژوهشکده میگوی کشور با اشاره به صید حدود ۹۰۰ تن میگو در سال گذشته دراستان اضافه کرد: به نظر می‌رسد امسال این مقدار به حدود ۱۴۰۰ تن افزایش یابد.

وی گفت: بررسی گشت‌های تحقیقاتی نشان می‌دهد بیش از ۹۰ درصد ذخایر میگوی استان ببریسبز است که از بهترین انواع میگوی خلیج فارس به شمار می‌رود و بقیه سرتیز و سایرگونه‌ها است.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=109563

نظـــرات شمـــا