کد خبر : 109590       تاریخ : 1398/04/20 11:03:20
مزاحم اینستاگرامی برادر شوهر از آب درآمد

مزاحم اینستاگرامی برادر شوهر از آب درآمد

پیغام: رئیس پلیس فتا استان بوشهر از شناسایی عامل مزاحمت اینستاگرامی خبر داد و گفت: طرح موضوع از سوی این خانم، برخورد عقلانی همسرش و پیگیری پلیس فتا در این پرونده موجب پایان یافتن این اهانت اینترنتی شد.

پیغام: رئیس پلیس فتا استان بوشهر از شناسایی عامل مزاحمت اینستاگرامی خبر داد و گفت: طرح موضوع از سوی این خانم، برخورد عقلانی همسرش و پیگیری پلیس فتا در این پرونده موجب پایان یافتن این اهانت اینترنتی شد.

به گزارش «پیغام»؛ سرهنگ مهدی قاسمی درخصوص این پرونده گفت: چندی قبل شاکی پرونده با مراجعه به پلیس فتا برای رهایی از پیام‌های توهین‌آمیز که از پروفایلی ناشناس در شبکه‌ اجتماعی اینستاگرام راونه وی می شد، اقدام به تشکیل پرونده قضایی کرد.

وی افزود: با توجه به ارائه مستندات توسط شاکی پرونده و بررسی پروفایل متهم، در اقدامات تخصصی صورت گرفته توسط کارشناسان پلیس فتا مشخص شد متهم با استفاده از بستر شبکه‌اجتماعی اینستاگرام و ارسال کامنت‌هایی که در زیر هر پُست، شاکی پرونده را مورد تمسخر و بی احترامی قرار داده و اقدام به توهین به وی کرده است.

رئیس پلیس فتا استان بوشهر بیان داشت: کارشناسان پلیس فتا جهت مشخص شدن زوایای پنهان این پرونده، تحقیقات بیشتری را آغاز کردند که در نهایت مشخص شد شاکی پرونده برای فروش بیشتر اجناس مغازه از طریق تبلیغات مارکتینگ اقدام به تبلیغ اجناس نموده که زیر هر پُستی که در این صفحه بارگزاری می نماید، شخصی ناشناس وی را مورد اهانت قرار داده و موجب شده که وجهه اجتماعی شاکی در میان فالوورها و خانواده‌اش مخدوش گردد.

سرهنگ قاسمی در ادامه به اهانتهای فرد مذکور برای رسیدن به اهداف خود اشاره داشت و گفت: این مجرم سایبری با ترفندها و پوشش‌های خاص اقدام به پنهان سازی هویت خود کرده کرده بود.

این مقام مسئول تصریح کرد: با توجه به حساسیت پرونده، کارشناسان این پلیس با بررسی ادله ارائه شده توسط شاکی و اقدامات تخصصی و نحوه عملکرد وی در شبکه‌های اجتماعی، این فرد را مورد شناسایی قرار داده و با هماهنگی مقامات قضایی احضار کردند.

وی توضیح داد: در تحقیقات مقدماتی وی منکر هرگونه جرم شده و با سخنان گمراه‌ کننده قصد فریب پلیس را داشت که با هوشیاری کارشناسان پلیس فتا و در مواجه با مدارک، مستندات و ادله دیجیتال لب به سخن گشود و به این اقدام اعتراف و خود را برادر شوهر شاکی معرفی و انگیزه‌اش را مخالفت با اشتغال شاکی بیان نمود که در نهایت متهم جهت تصمیم گیری قضایی به دادسرا معرفی گردید.

وی با بیان اینکه تجاوز به حریم شخصی افراد، افشای اسرار آنها در فضای مجازی و اهانت و نشر اکاذیب نسبت به دیگران جرم است، گفت: این موارد از نظر قانون‌گذاران جرم تلقی شده و با خاطیان برابر قانون برخورد خواهد شد.

سرهنگ قاسمی در انتها با معرفی سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir از هم استانی ها درخواست کرد: از مطالب آموزشی این سایت استفاده کنند و در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک و مجرمانه آن را از طریق لینک سامانه پاسخگویی به فوریت‌های سایبری، با ما در میان بگذارند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=109590

نظـــرات شمـــا