کد خبر : 109674       تاریخ : 1398/04/26 08:33:45
محیط زیست علیه انبارهای گوگرد روباز عسلویه شکایت می کند

محیط زیست علیه انبارهای گوگرد روباز عسلویه شکایت می کند

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهرگفت: سازمان محیط زیست از متولیان انبارهای روباز گوگرد در عسلویه که یکی از منابع آلاینده محیط زیستی است، شکایت می کند.

به گزارش «پیغام» به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر، فرهاد قلی نژاد اظهار داشت: انبارهای روباز گوگرد در عسلویه یکی از منابع آلاینده محیط زیستی در عسلویه است. پراکنش ذرات گوگرد علاوه بر آلودگی خاک در منطقه، موجب آلودگی هوا نیز گردیده است. به همین خاطر در راستای جلوگیری از پراکنش ذرات گوگرد، احداث انبارهای سرپوشیده و مکانیزه از راهکارهای اساسی ذخیره سازی و انبار گوگردهای تولیدی است.

وی در این زمینه افزود: با توجه به آلودگی ناشی از انبارهای گوگرد و مهلت های متعددی که جهت احداث انبارهای سرپوشیده و مکانیزه توسط این اداره کل داده شده، که متاسفانه اقدام قابل قبولی از سوی متولیان به انجام نرسیده است لذا وفق قوانین و مقررات و با توجه به اتمام مهلت شکواییه علیه متولیان انبارهای روباز، این اداره کل شکایتی را با این موضوع تدوین و به مراجع قضایی ارائه خواهد نمود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر همچنین هشدار داد: که سازمان حفاظت محیط زیست از هیچگونه آلودگی چشم پوشی نخواهد کرد و ابتدا با اعمال مهلت مناسب جهت رفع آلودگی اقدام و سپس نسبت به معرفی واحدهای آلاینده به دادگستری اقدام خواهد نمود.

شایان ذکر است که پیگیری احداث انبارهای سرپوشیده و مکانیزه گوگرد؛ یکی از خواسته های سازمان حفاظت محیط زیست بوده که پس از مهلت های متعدد تحقق نیافته است.

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=109674

نظـــرات شمـــا