کد خبر : 110026       تاریخ : 1398/05/16 22:15:18
 کشف 150 میلیارد تومان فرارمالیاتی و زمین خواری دراستان/ ارائه طرح پیشنهادی به شورای امنیت برای برخورد با خودروهای شوتی
فرمانده نیروی انتظامی استان بوشهر درنشست با خبرنگاران:

کشف 150 میلیارد تومان فرارمالیاتی و زمین خواری دراستان/ ارائه طرح پیشنهادی به شورای امنیت برای برخورد با خودروهای شوتی

پیغام: فرمانده نیروی انتظامی استان بوشهر به اقدامات صورت گرفته درخصوص جرائم اقتصادی از سوی پلیس در استان سخن و بیان داشت: در چهارماهه نخست امسال 48 فقره انواع جرائم اقتصادی با الویت فرار مالیاتی و زمین خواری با ارزش 150 میلیارد تومان کشف و166 نفر در این زمینه دستگیر شدند.

پیغام: فرمانده نیروی انتظامی استان بوشهر به اقدامات صورت گرفته درخصوص جرائم اقتصادی از سوی پلیس در استان سخن و بیان داشت: در چهارماهه نخست امسال 48 فقره انواع جرائم اقتصادی با الویت فرار مالیاتی و زمین خواری با ارزش 150 میلیارد تومان کشف و166 نفر در این زمینه دستگیر شدند.

به گزارش «پیغام» سردار واعظی در نشست خبری که به مناسب روز خبرنگار برگزار شد، با اشاره به وظیفه خطیر خبرنگاران در عرصه خبر و رسانه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: رسانه ها در احساس امنیت اجتماعی نقش موثری دارند و می تواننداز تخریب افکار عمومی توسط رسانه های دشمن جلوگیری کنند.

فرمانده نیروی انتظامی استان بوشهر در ادامه با بیان این که جلب اعتماد با اطلاع رسانی صحیح بوجود می آید، اضافه کرد: رسانه های کارآمد در میدان رقابت با رسانه های بیگانه زمانی می توانند موفق باشند که اعتماد مخاطبان خود را جلب کنند.

وی با بیان این که یکی از تاثیرات رسانه‌ها و فعالیت خبرنگاران  نظارت همگانی در احساس امنیت است، خاطرنشان کرد: بهترین ابزار نظارت همگانی، رسانه و صدای خبرنگار است که نقش موثری در افزایش آگاهی شهروندان دارد.

سردار واعظی  به نقش رسانه ها در مبارزه با فساد و جرم اشاره کرد و یادآورشد: رسانه های می توانند در انعکاس اخبار گوناگون گام های موثری در مبارزه با این پدیده شوم برداشته و اعتماد مردم را بدست بیاورد.

فرمانده نیروی انتظامی استان بوشهر با بیان این که 96 درصد جرائم اینترنی در چهار ماه نخست امسال کشف شده است،اضافه کرد: برداشت های غیرمجاز اینترنتی  با 43 درصد و کلاهبرداری اینترنی با 38 درصد بیشترین میزان جرائم فضای مجازی را در برداشته است.

وی در ادامه اذعان داشت: برای پیشگیری از جرائم اینترنتی 61 کارگاه آموزشی  در استان برگزار شده است که با برگزاری این کارگاه ها، میزان افزایشی که داشتیم کنترل شد.

سردار واعظی به کشفیات مواد مخدر در استان اشاره کرد و بیان داشت: از ابتدای سال تاکنون 3 تن و ۹۲۶ کیلوگرم توسط پلیس مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر کشف شده است که بخشی از این کشفیات به صورت مشترک با نهادهای دیگر صورت گرفته است.

وی با بیان این که بیشترین کشفیات مواد مخدر از نوع تریاک است، گفت: درمدت یاد شده 6 باند قاچاقچی در استان متلاشی  و  و 19 درصد خودروهای حامل مواد مخدر توقیف شده است.

این مقام مسئول با بیان این که تعداد جان باختگان در تصادفات درون شهری و برون شهری در این مدت افزایش داشته است، گفت: بیشترین تصادفات فوتی درون شهری  با 38 درصد مربوط به موتورسیکلت ها  و 28 درصد مربوط به عابرین پیاده  بوده است.

وی در ادامه بیان داشت: با توجه به تاکیدات که  به استفاده از کلاه ایمنی برای موتورسیکلت ها شده است متاسفانه در بوشهر به علت گرمای هوا و عدم استفاده از کلاه ایمنی باعث افزایش تلفات تصادفات دورن شهری شده است.

وی گفت: برای کاهش تصادفات علاوه بر پایش تصویری در جاده و شهرها و شناسایی نقاط حادثه خیز، کنترل نامحسوس نیزدر استان افزایش یافته است.

سردار واعظی از کاهش عدم وقوع برخی جرائم از جمله جیب بری، آدم ربایی و سرقت از بانکها وطلافروشی ها دراستان خبر داد و افزود: در چهار ماه نخست امسال کاهش سرقت مسلحانه در استان داشتیم که درهمین مدت105 درصد کشفیات وقوع جرائم جنایی در استان گزارش شده است.

وی با بیان این که 85درصد کشفیات قاچاق در استان داشتیم، اظهار داشت: از ابتدای سال تاکنون شاهد افزایش بسیار زیادی در کشف قاچاق سوخت در استان بوشهرهستیم.

فرمانده نیروی انتظامی استان بوشهر از افزایش رضایتمندی مردم در بحت کاهش انتقادات از پلیس در سامانه 197 خبر داد و گفت: همچنین در زمینه تقدیرو تشکرها در چهار ماه نخست امسال 52 درصد افزایش داشته است.

وی در ادامه خاطر نشان کرد:  175 تماس مردمی از طریق سامانه با پلیس گرفته شده که 55 هزارتماس منجر به کار عملیاتی و حضور پلیس در محل شده است.

سردار واعظی با بیان این که 5 هزار و 57 خودرو قاچاق توسط پلیس راهور و ایستگاه های بازرسی در استان توقبف شده است، افزود: ایستگاه بازرسی ما به سامانه گمرک متصل است و بارنامه را تطبیق می‌دهیم و در صورتی که مطابقت نداشته باشد برخورد می‌شود.

فرمانده نیروی انتظامی استان بوشهردرباره برخورد با خودروهای شوتی وته لنجی گفت: در این زمینه طرح پیشنهادی برای تصویب به شورای امنیت ملی از سوی پلیس ارائه شده تا برای حل این مشکل چاره ای اندیشیده شود.

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=110026

نظـــرات شمـــا