کد خبر : 110606       تاریخ : 1398/07/02 09:56:35
 621 نفر در آموزش و پرورش استان استخدام شدند
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان:

621 نفر در آموزش و پرورش استان استخدام شدند

پیغام: معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان بوشهراز استخدام 621 نفر در اول مهرماه سال جاری در آموزش و پرورش استان بوشهر خبر داد.

به گزارش «پیغام»؛ غلامرضا دانش فر در نشست "توجیهی سند تحول بنیادین" با حضور رضا مددی مشاور وزیر و رئیس ستاد اجرایی سند تحول بنیادین وزارت آموزش و پرورش،اظهارداشت: با شروع سال تحصیلی جدید 621 نفر از معلمان حق التدریس، شرکت کنندگان آزمون استخدامی و آموزشیاران سواد آموزی به استخدام آموزش و پرورش استان درآمدند.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان در ارتباط با ترکیب نیروهای جدید جذب شده، افزود:از کل تعداد نیروهای یادشده، 249 نفر شامل نیروهای خرید خدمت، پیش دبستانی و حق التدریس می باشند.

وی ادامه داد: از آموزشیاران واجد شرایط  نهضت سواد آموزی هم 65نفر به عنوان آموزگار ابتدایی جذب آموزش و پرورش شدند.

دانش فر همچنین عنوان داشت: براساس ماده 28 آزمون استخدامی 307 نفرهم با مجوز وزارتخانه به صورت پیمانی  در آموزش و پرورش استان استخدام شدند.

وی به جذب سرباز معلمان جدید در استان اشاره کرد و گفت: با آغاز سال تحصیلی جدید تعداد 21 نفر تحت عنوان طلبه وظیفه و 67 نفرسرباز معلم جدید مشغول تدریس در مدارس استان شدند.

معاون پشتیبانی آموزش و پرورش چالش پیش روی آموزش و پرورش را کمبود معلم دانست و بیان داشت: رشد 11 هزار نفری دانش آموزان در سال جاری نسبت به سال قبل و بازنشستگی چشم گیر نیروهای باتجربه  دو عامل مهم کمبود شدید معلم در استان است.

وی با تاکید براین که با وجود کمبود شدید نیروی انسانی در آموزش و پرورش هیچ کلاسی در سال جدید تحصیلی بدون معلم نخواهد ماند، گفت: بخشی از کمبود نیرو جذب نیروهای سرباز معلم،آموزشیاران سوادآموزی، خرید خدمت آموشی، پیش دبستانی و حق‌التدریس، واگذاری ساعت به نیروهای بازنشسته جبران شده است.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان بوشهر در خاتمه ابراز امیدواری کرد تا رسیدن به وضعیت مطلوب در تامین نیروی کافی برای نظام تعلیم و تربیت روند جذب نیروهای کارآمد آموزشی ادامه یابد.

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=110606

نظـــرات شمـــا