کد خبر : 110610       تاریخ : 1398/07/02 12:53:53
مراقب فیشینگ با ترفند اشتغال در سایت های کاریابی خارجی باشید
هشدار پلیس فتا :

مراقب فیشینگ با ترفند اشتغال در سایت های کاریابی خارجی باشید

پیغام: رییس پلیس فتا استان بوشهراز کلاهبرداری با وعده اشتغال در سایت های اینترنتی کاریابی هشدار داد و گفت: افرادی که دارای تحصیلات دانشگاهی تخصصی و جویای کار هستند مراقب فیشینگ با ترفند اشتغال در سایت‌های کاریابی خارجی باشند.

به گزارش «پیغام»؛ سرهنگ مهدی قاسمی در این باره گفت: در چند روز اخیر تعدادی از هم استانی‌ها به پلیس فتا مراجعه و اعلام داشته اند با توجه به اینکه دارای تحصیلات دانشگاهی تخصصی بوده‌اند و به‌علت عدم اشتغال در کشور با حقوق و مزایایی که مورد نظر داشته‌اند، اقدام به بارگزاری درخواست اشتغال در سایت‌های کاریابی خارجی اینترنتی کرده‌اند.

وی تأکید کرد: پلیس فتا شبانه روز تلاش می‌نماید در جهت ایمن سازی فضای سایبر اقدامات خود را ارتقاء بخشد ولی به علت گستردگی حوزه های مختلف این فضا، تحقق این مهم نیازمند همکاری و تعامل و همراهی مردم است.

رییس پلیس فتا استان بوشهر در این خصوص توصیه کرد از بارگزاری تصاویر اوراق هویتی و مدارک شخصی خود در اینترنت خصوصاً سایت‌های خارجی به‌ جهت احتمال سوء استفاده مجرمانه از آنها خودداری کنید.

این مقام مسئول ادامه داد: پیش از انجام هر عملیات بانکی یا واریز وجوهی، از صحت موضوع و اصالت درگاه بانکی یقین پیدا کنید، توجه به آدرس اینترنتی ارائه شده ضروری است.

وی اظهار کرد: سایت‌های کاریابی خارجی، محیطی قابل اعتماد جهت درخواست اشتغال نبوده و حتماً در خصوص اصالت هویت و اعتبار شرکت‌ها و حتی ایمیل‌های ارسالی باید تحقیق کرد.

سرهنگ قاسمی تصریح کرد: جهت اشتغال به‌ صورت حضوری به شرکت‌ها و مؤسسات معتبر داخلی مراجعه و یا در آزمون‌های استخدامی که از طریق صداوسیما یا رسانه‌های چاپی کثیرالانتشار اعلام می‌گردد اقدام کنید.

گفتنی است، پلیس فتا به‌ صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند مشکلات و شکایات خود را در خصوص این گونه مؤسسات از طریق مراجع قضایی طرح شکایت کنند تا توسط پلیس فتا موضوع رسیدگی شود و یا با استفاده از سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارش‌های مردمی و یا Cyberpolice@ در کلیه شبکه‌های اجتماعی داخلی با پلیس فتا در ارتباط باشند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=110610

نظـــرات شمـــا