کد خبر : 110734       تاریخ : 1398/07/09 13:00:12
کشف 158 میلیارد و 827 میلیون تومان جرائم اقتصادی در استان/توقیف 7300 خودرو شوتی
فرمانده نیروی انتظامی استان بوشهر در نشست با خبرنگاران مطرح کرد:

کشف 158 میلیارد و 827 میلیون تومان جرائم اقتصادی در استان/توقیف 7300 خودرو شوتی

پیغام: فرمانده نیروی انتظامی استان بوشهر از کشف 72 فقره انواع جرائم اقتصادی در استان بوشهر در 6 ماه اول امسال خبر داد و گفت: این جرائم به ارزش 158 میلیارد و 827 میلیون تومان بوده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 7 درصد افزایش داشته است.

به گزارش «پیغام»، سردار خلیل واعظی  در نشست خبری که به مناسبت هفته نیروی انتظامی برگزار شد، به افزایش کشفیات کالا اشاره کرد و اظهار داشت: در شش ماهه  نخست امسال 61 درصد افزایش کشفیات کالای قاچاق داشته ایم که نسبت به مدت مشابه سال قبل  این کشفیات به یک هزار و ۲۹۰ میلیارد ریال رسیده است.

وی در ادامه اضافه کرد: در مدت یاد شده، 380 درصدی کشفیات سوخت قاچاق و 24 درصد کشفیات محموله‌های سنگین قاچاق در استان افزایش داشته است.

سردار واعظی در ادامه  به کشفیات مواد مخدر در این مدت اشاره کرد و بیان  داشت: در حوزه مواد مخدر 4 تن  و ۳۳۳ کیلوگرم مواد مخدر در شش ماهه نخست سال کشف شده است.

با توقیف و جریمه کردن مشکل خودروهای شوتی حل نمی شود

وی درباره توقیف خودروهای شوتی در سطح استان بیان داشت: در نیمه نخست امسال 7 هزار و ۳۰۰ دستگاه خودرو شوتی در استان بوشهر توقیف شده است.

سردار واعظی اذعان داشت: چندی پیش یک برنامه جامع که تمام ابعاد خودروهای شوتی در آن لحاظ شده به شورای امنیت ملی ارائه شده که در آینده نزدیک نشستی  در این راستا در تهران برگزار خواهد شد.

وی با بیان این که توقیف این  تعداد خودرو در استان، نشان دهنده مشکل اقتصادی و نبود شغل برای امرار و معاش زندگی مردم است که برخی  مجبورند و به این حرفه روی بیاورند.

این مقام مسئول یادآور شد: این موضوع با توقیف و جریمه کردن خودروهای شوتی حل نمی شود بلکه باید موضوع ته لنجی مطالبق مصوبه دولت ساماندهی شود.

فرمانده نیروی انتظامی استان بوشهر ادامه داد: باید کالاهایی که وارد گمرک می شود طبق روال قانونی  پس از خروج از انبار در سامانه ثبت شود و آن کالا برگه سبز دریافت کند که این کار درحوزه  سازمان های دیگر است که باید انجام شود.

سردار واعظی  خاطر نشان کرد: کالاهای ته لنجی باید برای داخل استان باشد در حالی که کلیه این کالاها برای خارج ازاستان است.

استقرار پلیس گمرک در گمرکات استان بوشهر

وی افزود:  برای جلوگیری از ورود و خروج کالای قاچاق به کشور و مواد مخدر بزودی پلیس در گمرک بوشهر، دیلم و گناوه  مستقر خواهد شد.

کسب رتبه برتر پلیس استان  درکشف جرائم

وی در ادامه  به کشفیات در حوزه سرقت ها اشاره  کرد و اذعان داشت: دستیابی نسبت  کشف به وقوع  سرقت به عنف 104 درصد بوده است  که بخشی از سرقت ها مربوط به سنوات گذشته بوده است.

این مقام مسئول با بیان این که استان  بوشهر در کشف جرائم حائز رتبه برتر کشوری  شده است، گفت: در مدت شش ماهه نخست امسال  میزان دستیابی کشف به نسبت وقوع در بخش جرائم خشن و جناحی 100 درصد کشفیات داشته ایم.

 وی  خاطر نشان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون، ۹۴ نفر خریدار اموال مسروقه  دستگیر و 64 باند سرقت در سطح استان شناسایی و منهدم شده که بیشترین سارقان غیربومی و خارج از استان بوده اند.

وی  از کشف 7 فقره قتل سنوات گذشته در این مدت خبر داد و  گفت: کاهش ۵۰ درصدی وقوع سرقت‌های مسلحانه، کاهش ۱۳ درصدی سرقت به عنف ازیگر اقدامات نیروی انتظامی بوده است.

سردار واعظی  با بیان این که در سال جاری جرائمی چون گروگان گیری، آدم ربائی، جیب بری، سرقت از بانک، طلافروشی و... نداشته ایم که این نشان دهنده عملکرد خوب نیروی انتظامی  است. 

رضایت 50 درصدی مردم استان از پلیس

 فرمانده نیروی انتظامی استان بوشهر در خصوص ارزیابی مردم از پلیس استان بوشهرافزود:  در شش ماه نخست امسال، شاهد  افزایش 50 درصدی تقدیر و تشکرهای مردمی از اقدامات پلیس بودیم که در همین راستا با کاهش ۳۰ درصدی انتقادات از پلیس  استان مواجه بوده ایم.

وی به اقدامات صورت گرفته در حوزه پلیس 110 اشاره کرد و بیان داشت: در مدت یاد شده، 253 هزارو 567 مورد تماس شهروندان با  پلیس 110 داشته ایم  که بخشی از آنها منجر به  اقدامات عملیاتی و حضور در منطقه  شده است.

وی با بیان این که  مراجعات مردمی به  کلانتری ها، پاسگاه ها و بخش های انتظامی استان  منجر به تشکیل  37 هزار و273 پرونده قضایی شده است، گفت:  در مجموع 131 هزارو 122  فقره خدمات قضایی  و انتظامی در کل پاسگاه ها و کلانتری ها  به مردم ارائه شده است.

سردار واعظی  با بیان این که بیش از 74 هزارجلد گذرنامه در مدت یاد شده صادر شده است، بیان داشت: هشت هزار و ۲۵۴ مورد تمدید گذرنامه در سطح استان انجام شده که در مقایسه با سال گذشته افزایش چشمگیری  داشته است

 وی در ادامه خاطر نشان کرد: همچنین از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۴ هزار گواهینامه رانندگی صادر و ۱۶ هزار دستگاه خودرو و موتورسیکلت شماره گذاری شده است.

برگزاری 35 برنامه هفته گرامیداشت نیروی انتظامی در استان

فرمانده انتظامی استان بوشهر در ادامه سخنانش به برنامه‌های هفته گرامیداشت نیروی انتظامی  اشاره کرد و بیان داشت: امسال ۳۵ برنامه با شعار «پلیس هوشمند، امین مردم» در استان برگزار خواهد شد که این شعال برگرفته از بیانات رهبر معظم انقلاب است.

وی درادامه،غباروبی گلزار شهدا، ارائه گزارش فرماندهان انتظامی شهرستان‌ها در مصلی نماز جمعه، برگزاری صبحگاه مشترک با نیروهای مسلح استان در حضور مسئولان سیاسی و مذهبی ، طرح پاکسازی محلات ، برپایی نمایشگاه آسیب‌های فضای مجازی و کارگاه آموزشی ویژه دانش آموزان در مدارس و بازدید کارکنان و خانواده‌های آنها از موزه مردم شناسی را بخشی از برنامه های هفته گرامیداشت نیروی انتظامی در سطح استان عنوان کرد.

سردار واعظی همچنین دیدار چهره به چهره مردم با مسئولان اجتماعی ، نشست مشترک با مسئولان حفاظتی و خانواده شهدا،حضور پلیس فتا  و معاونت اجتماعی و پلیس آگاهی درمدارس، برگزاری همایش تجلیل از نمونه‎های ترافیکی و مانور شهری موتورسیکلت‌های قانون مند را ازدیگر برنامه هفته  نیروی انتظامی در استان بوشهر عنوان کرد.

 

 

 

 

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=110734

نظـــرات شمـــا