کد خبر : 110907       تاریخ : 1398/07/17 12:52:04
آموزش‌های مهارتی به بانوان ارائه می شود
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر:

آموزش‌های مهارتی به بانوان ارائه می شود

پیغام: مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: آموزش‌های مهارتی متناسب با نیازهای بانوان استان بوشهر ارائه می‌شود.در راستای توانمند سازی مهارتی بانوان و حمایت موثر از بانوان کارآفرین با بهره گیری از ظرفیتهای مشترک اداره کل آموز ش فنی و حرفه ای استان بوشهر و دفتر امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر، تفاهمنامه همکاری منعقد شد

به گزارش «پیغام»؛ عبدالمجید دراهکی  در مراسم تبادل تفاهم‌نامه همکاری با امور بانوان استانداری بوشهر اظهار داشت: ارائه آموزش‌های مهارتی به بانوان در قالب تفاهم‌نامه به صورت خاص انجام می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت توسعه مهارت‌آموزی خاطرنشان کرد: این تفاهم نامه به عنوان نخستین تفاهم نامه ارائه آموزش مهارتی به بانوان در قشرهای مختلف است که در سطح استان منعقد شده است.

وی با بیان اینکه نداشتن مهارت در جامعه مشاهده می‌شود، افزود: بیش از ۵۰ درصد جامعه بوشهر را بانوان تشکیل می‌دهند بنابراین باید از این ظرفیت برای ارائه آموزش‌های مهارتی به بانوان در قالب استفاده از این تفاهم‌نامه استفاده کرد.

دراهکی  به زمان اجرایی‌شدن تفاهم نامه همکاری آموزشی بین اداره کل بانوان و خانواده استانداری و آموزش فنی و حرفه‌ای اشاره و تصریح کرد: این تفاهم نامه از اول مهر ماه سال ۹۸ است و مدت زمان اجرای آن سه ساله است.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر تصریح‌ کرد: تعریف دوره‌های آموزشی بر اساس نیاز های اعلام شده طرف دوم و پیگیری اجرای آنها در محیط واقعی کار، نظارت بر روند اجرای دوره های آموزشی منطبق بر چهارچوب مقررات و آئین نامه های سازمان آموزش فنی و حرفه ای است.

وی افزود: تامین فضای آموزشی مناسب برای برگزاری دوره های آموزشی موضوع قرارداد و بیمه کارآموزان وارد شده در پورتال سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در برابر حوادث حین آموزش نظیر سایر کارآموزان از تعهدات آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر در اجرای این تفاهم نامه است.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=110907

نظـــرات شمـــا