کد خبر : 111021       تاریخ : 1398/07/23 12:16:55
هیات تجاری کشورهای حوزه خلیج فارس به بوشهر سفر می کند

هیات تجاری کشورهای حوزه خلیج فارس به بوشهر سفر می کند

پیغام: رئیس اتاق بازرگانی بندر بوشهر گفت: هیاتی تجاری از کشور‌های حوزه خلیج فارس شامل کویت، امارات، قطر و عمان به بوشهر سفر می‌کند.

به گزارش «پیغام» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان  از بوشهر، خورشید گزدرازی بیان کرد: در این سفر که به میزبانی اتاق بازرگانی بندر بوشهر صورت می‌گیرد، ظرفیت‌های اقتصادی طرف‌ها برای توسعه مراوده‌های تجاری بررسی می‌شود.

او افزود: با توجه به پیشینه استان بوشهر در تجارت با کشور‌های حوزه خلیج فارس این سفر می‌تواند دستاور‌های قابل توجهی برای حوزه تجارت استان داشته باشد.

رئیس اتاق بازرگانی بندر بوشهر ادامه داد: این سفر از نهم تا یازدهم آذر پیش‌بینی شده و به زودی اطلاع رسانی لازم به دستگاه‌های اجرایی و فعالان اقتصادی استان بوشهر صورت می‌گیرد.

گزدرازی افزود: استان بوشهر اکنون از لحاظ مراوده تجاری با قطر در شرایط بسیار خوبی قرار دارد که این رویه به سایر کشور‌های حوزه خلیج فارسی نیز قابل تعمیم است.

او همچنین با اشاره به برگزاری دومین جشنواره بین المللی کارآفرینی استان بوشهر در ۲۵ دی، عنوان کرد: نمایشگاه، جشنواره و میز ملی خرما نیز ۲۱ تا ۲۴ آبان در بوشهر برگزار می‌شود که در آن ظرفیت‌های استان در حوزه نخیلات به ویژه فرآوری و بسته‌بندی در معرض دید استان‌های مختلف قرار می‌گیرد.

رئیس اتاق بازرگانی بوشهر گفت: انتظار داریم امسال برای برگزاری بهتر این جشنواره و نمایشگاه، همکاری و همراهی بیشتری صورت گیرد و از استاندار بوشهر نیز درخواست داریم تا زمینه حضور استانداران استان‌های خرما خیز را در این رویداد فراهم کند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=111021

نظـــرات شمـــا