کد خبر : 111027       تاریخ : 1398/07/23 13:28:19
شهرداری زیر بار صدور پروانه بیمارستان خصوصی در خیابان جفره نرود

شهرداری زیر بار صدور پروانه بیمارستان خصوصی در خیابان جفره نرود

پیغام:عضو شورای شهر بوشهر می گوید: شهرداری نباید تحت فشار قرار گرفته و اقدام به صدور پروانه بیمارستان خصوصی در خیابان جفره (شهید چمران) کند، چرا که ضوابط و استانداردهای حداقلی را هم رعایت نکرده است.

پیغام: عضو شورای شهر بوشهر می گوید: شهرداری نباید تحت فشار قرار گرفته و اقدام به صدور پروانه بیمارستان خصوصی در خیابان جفره (شهید چمران) کند، چرا که ضوابط و استانداردهای حداقلی را هم رعایت نکرده است.

به گزارش «پیغام» به نقل ازخلیج فارس؛ پویا دولابی در نطق خود در نشست علنی شورای شهر بوشهر اظهار داشت: طبق تصمیم کمیسیون ماده 5، این بیمارستان خصوصی متعهد بوده طی 6 ماه زمینی در همجوار خود برای تامین پارکینگ معرفی کند، ولی از این مهلت قانونی ماهها گذشته و بدون تحقق آن، متولیان پروژه تقاضای دریافت پروانه از شهرداری برای شروع کار ساختمانی دارند.

دولابی با بیان اینکه نباید اجازه داد یک پروژه ناموفق دیگر مانند برخی بلندمرتبه ها روی دست شهر بماند، اظهار داشت: جانمایی ساخت بیمارستان 9 طبقه در نزدیکی میدان انتظام که همجوار آن کوچه ای 8 متری قرار دارد، با ایرادات ترافیکی و مهندسی زیادی همراه است، با این حال کمیسیون ماده 5 مجوز آن را صادر کرده، ولی ضوابطی برای آن دیده شده که نباید از آنها کوتاه آمد.

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر بوشهر ادامه داد: اینکه گفته شود بعدا پارکینگ آن تامین خواهد شد، تجربه نشان داده این موضوع در پروژه های مشابه تامین نشده و برای این بیمارستان هم تامین نمی شود، طوری که بابت هر فردی که در بیمارستان درمان شود، چندین نفر در اطراف آن بیمار خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه طبق ضوابط ساخت بیمارستان ها، باید بابت هر 5 تخت، 1.5 پارکینگ باید تامین شود، ادامه داد: این درحالی است که معمولا نیمی از زمین بیمارستان ها نیز به عنوان فضای باز برای ورود خودروی اورژانس یا پارکینگ سر باز و نیازهای مشابه باقی می ماند، ولی در این پروژه 100 درصد زمین در دستور ساخت است که مشکلات آن را مضاعف می سازد.

دولابی خاطرنشان کرد: نباید به اسم سرمایه گذاری و اینکه شهر نیاز به بیمارستان دارد، به هر شکلی عمل کرد و بیش از ظرفیت یک زمین روی آن بار تحمیل کرد، از این رو شهرداری زیر بار صدور پروانه این پروژه نرود، مگر آنکه کتبا زمین موردنیاز برای پارکینگ در جوار آن معرفی شود.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=111027

نظـــرات شمـــا