کد خبر : 111060       تاریخ : 1398/07/26 15:53:12
کارخانه تولید متوکسید سدیم بوشهر با حضور وزیر صنعت افتتاح شد+عکس

کارخانه تولید متوکسید سدیم بوشهر با حضور وزیر صنعت افتتاح شد+عکس

پیغام: کارخانه تولید متوکسید سدیم با سرمایه گذاری ۱۲۰ میلیارد تومان در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و استاندار بوشهر افتتاح شد.

 به گزارش«پیغام» به نقل از روابط عمومی استانداری بوشهر، در ادامه سفر رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت به بوشهراز کارخانه تولید متوکسید سدیم در بوشهر بهره‌برداری شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر در این آیین با اشاره به ظرفیت کارخانه شیمی گستر لیان اظهار داشت: این کارخانه تولید کننده متوکسید سدیم مورد استفاده در صنایع داروسازی، نساجی، دندانپزشکی و سوخت‌های بیودیزل است که با سرمایه‌گذاری 120 میلیارد تومان افتتاح شده است.

 سیدحسین حسینی، ظرفیت  کارخانه شیمی گستر لیان را 20 هزار تن در سال دانست و افزود: این کارخانه در زمینی به مساحت 1.5 هکتار در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر احداث شده که قادر است  محصولات آن به میزان 20 هزار تن به ارزش تقریبی 11 میلیون دلار صادر شود.

 وی، بازار هدف محصولات این کارخانه را کشور‌های اروپایی و آسیایی دانست و افزود: مواد اولیه تولید محصولات در  کارخانه شیمی گستر لیان سودپرک و متانول است که هر دو در ایران تولید می‌شود.

 

  

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=111060

نظـــرات شمـــا