کد خبر : 111086       تاریخ : 1398/07/29 12:08:09
هشدار درباره حضور دوباره ملخ صحرایی در استان بوشهر

هشدار درباره حضور دوباره ملخ صحرایی در استان بوشهر

پیغام: مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: گزارش‌ها نشان می‌دهد که در سه ماه آخر امسال با هجوم گسترده آفت ملخ صحرایی روبه‌رو خواهیم شد.

به گزارش «پیغام» به نقل ازباشگاه خبرنگاران جوان  از بوشهر، احمد سبحانی مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر بیان کرد: بنا به گزارش‌های دریافتی از سازمان کشاورزی و خواربار ملل متحد (فائو) و هشدار‌های صادر شده، و با توجه به شرایط اقلیمی مطلوب برای تکثیر ملخ صحرایی در کشور‌های پاکستان، شبه قاره هند و شبه جزیره عربستان، دوباره در سه ماه آخر امسال کشورمان با هجوم گسترده آفت ملخ صحرایی روبه‌رو خواهد شد.

او افزود: بر همین اساس، طبق بررسی‌های کارشناسی سطح وسیعی از مناطق جنوب، جنوب غربی و شرقی کشور با هجوم و تکثیر ملخ‌های صحرایی مواجه خواهد شد.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: لازم است برای مقابله با این تهدید، تمهیدات لازم اندیشیده شود و اقدامات لازم صورت گیرد.

سبحانی گفت: در همین زمینه کارگاه آموزشی ملی سیستم‌های سمپاشی و تجهیزات مورد استفاده در مبارزه با ملخ صحرایی با حضور استادان مجرب سازمان حفظ نباتات کشور و شرکت‌های تولید کننده سمپاش‌های ulv و توربولاینر و تکنسین‌ها و کارشناسان حفظ نباتات سراسر کشور به منظور ایجاد آمادگی و اتخاذ شیوه‌های مناسب مبارزه با ملخ صحرایی برگزار شد.

ملخ‌ها از بهمن پارسال وارد استان بوشهر شدند. از همان زمان مبارزه با آن‌ها آغاز شد و تا اواسط تیر امسال ادامه داشت.

۵۰ گروه به صورت زمینی و هوایی با این آفت مبارزه کردند و به همین علت آسیب چندانی به مزارع و باغ‌های استان وارد نیامد.

سازمان کشاورزی و خواربار ملل متحد (فائو)، در ابتدای تابستان اعلام کرد ملخ‌ها تابستان در ایران نخواهند بود و به کشور‌های همسایه مهاجرت خواهند کرد.

اتفاقی که رخ داد و تابستان خبری از ملخ‌ها نبود، اما حالا این سازمان درباره بازگشت ملخ‌ها به ایران هشدار داده است


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=111086

نظـــرات شمـــا