کد خبر : 111309       تاریخ : 1398/08/14 13:22:41
کارگاه فیلمنامه نویسی

کارگاه فیلمنامه نویسی "مهندسی روایت در سینما "در بوشهر برگزار شد

کارگاه فیلمنامه نویسی مهندسی روایت در سینما با هدف توانمند سازی و تقویت مهارت فیلمنامه نویسان جوان در حوزه هنری استان بوشهر برگزار شد.

به گزارش«پیغام» به نقل از حوزه هنری بوشهر، در این کارگاه با حضور سید رضا صافی نویسنده و کارگردان مطرح استان، ابعاد مختلف سینما مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت.

مدرس کارگاه با اشاره به سرفصل های کارگاه بیان کرد: رسانه سینما و تفاوت آن با گونه های مختلف ادبی، انواع روایت های مورد استفاده در سینما، نقش احساس در مستطیل سینما و موقعیت های نمایشی و شیوه ایجاد آن از موضوعات مطرح شده در کارگاه بود.

سید رضا صافی در این کارگاه ضمن اشاره به ویژگی های فیلمنامه بیان کرد: فیلمنامه برخلاف گونه های ادبی مستقل مانند شعر، داستان و یا حتی نمایشنامه نیست و باید قابل تجسم باشد.

وی با اشاره به نریشن (گفتار یا روایت فیلم) اظهار داشت: روایت در فیلم به معنای پلی بین گونه های مستقل ادبی و فیلمنامه است.

صافی با اشاره به کنش و واکنش در فیلمنامه نویسی گفت: کنش و واکنش اساس فیلمنامه نویسی است و تا زمانی که وجود نداشته باشد موقعیت نمایشی رخ نمی دهد.

وی افزود: احساس در فیلمنامه نویسی اهمیت بالایی دارد و احساس تنها با کنش و واکنش همراه است.

صافی متولد سال ۱۳۵۱ و نویسنده، تهیه کننده و کارگردان سینما و تلویزیون است و کسب بیش از ۷۰ عنوان جایزه از جشنواره های مختلف ملی و بین المللی را در کارنامه خود دارد

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=111309

نظـــرات شمـــا