کد خبر : 111360       تاریخ : 1398/08/21 12:46:53
چهار بُهلِه پرنده شکاری پس از تیمار در طبیعت رها شدند

چهار بُهلِه پرنده شکاری پس از تیمار در طبیعت رها شدند

چهار بُهلِه پرنده شکاری که دوستداران طبیعت آن‌ها را به نقاهتگاه اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر تحویل داده بودند پس از تیمار در طبیعت رها شدند.

 به گزارش «پیغام»، مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: چهاربهله پرنده شکاری که طبیعت دوستان آن‌ها را به علت صدمات وبیماری به نقاهتگاه این اداره کل تحویل داده بودند، با کارهای درمانی از مرگ حتمی نجات یافتند و هم اکنون پس از رسیدن به شرایط پایدار با نظر کارشناسان این حوزه برای ادامه چرخه زندگی به دامان طبیعت بازگشتند.

مسئول پیگیری درمان حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر هم بیان کرد: این پرندگان شامل عقاب پرپا، لیل و دو سارگپه استپی بودند که پس از اقدام‌های درمانی و جراحی و گذراندن دوره درمان در نقاهتگاه و کسب شرایط مطلوب، در زیستگاه طبیعی خود رها شدند.

محمدپاپری زارعی افزود: عقاب پرپا با وضعیت حفاظتی نگرانی و حساسیت کمتر (LC) و روند کاهشی جمعیت، لیل با وضعیت حفاظتی نگرانی و حساسیت کمتر (LC) , وسارگپه دشتی یا استپی با وضعیت حفاظتی نگرانی و حساسیت کمتر (LC) در فهرست سرخ جهانی قرار دارند.

IUCN اتحادیه بین‌المللی حفاظت از محیط زیست اصلی‌ترین مرجع در جهان برای بررسی وضعیت بقای جانوران است که هر ۵ تا ۱۰ سال این اتحادیه، اطلاعات گونه‌های جانوری وگیاهی را جمع آوری می‌کند.

هدف از تدوین این فهرست جلب توجه مردم، تصمیم‌گیران وهمچنین اجتماعات بین‌المللی به موضوع حفاظت از منابع طبیعی است تا از این طریق از روند رو به افزایش انقراض گونه‌های گیاهی وجانوری جلوگیری شود.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=111360

نظـــرات شمـــا