کد خبر : 111363       تاریخ : 1398/08/21 13:39:18
خانه طبیعت کودک و نوجوان بوشهر افتتاح شد+عکس

خانه طبیعت کودک و نوجوان بوشهر افتتاح شد+عکس

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندر بوشهر بیان نمود: خانه طبیعت کودک و نوجوان با هدف آشنایی بچه‌ها با محیط زیست و فضای سبز و ایجاد فرهنگ محیط زیستی راه اندازی شده است.

به گزارش «پیغام»؛ احمد بارگاهی عنوان کرد: با توجه به ورود تکنولوژی به زندگی امروز که تحرک کودکان کم شده است قصد داشتیم شایستگی‌های فردی، علمی و فنی کودکان را از این طریق بارور کنیم تا به نوعی به دل طبیعت آمده و با طبیعت و محیط زیست آشنا شوند.

او تصریح کرد: خانه طبیعت کودک و نوجوان گام کوچکی در این جهت است که با محوریت خانواده، کودک و نوجوان بنا شده تا زمینه پیوند خانواده‌ها با طبیعت را فراهم نماید.

مدیر خانه طبیعت کودک و نوجوان نیز با اشاره به امکانات و فعالیت‌های این مرکز گفت: اینجا بستری فراهم شده تا خانواده ها، کودکان و دانش آموزان رشد یکپارچه‌ای داشته باشند.

مرجان راواردشیری افزود: در قسمتی از پارک حیواناتی، چون جوجه، مرغ و خروس و بز را در قالب یک باغچه کوچک گرد هم آورده ایم، چرا که بچه‌ها از لمس حیوانات و غذا دادن به آن‌ها لذت می‌برند و وقتی تخم گذاشتن مرغ تا مرحله تبدیل شدن به جوجه و مراحل رشد حیوانات و آنچه در طبیعت اتفاق می‌افتد را می‌بینند از جنب و جوشی که در طبیعت جریان دارند انرژی می‌گیرند.

  

   

 

      

  


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=111363

نظـــرات شمـــا