کد خبر : 112094       تاریخ : 1398/10/29 10:30:55
 ۲۰۰۰ نفر از شاغلین صنایع استان مهارت‌های فنی و حرفه‌ای را فرا گرفتند
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر:

۲۰۰۰ نفر از شاغلین صنایع استان مهارت‌های فنی و حرفه‌ای را فرا گرفتند

پیغام: مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: در ۹ ماهه سال جاری ۲۰۱۰ نفر شاغلین صنایع استان بوشهر مهارت‌های فنی و حرفه‌ای را فرا گرفتند.

به گزارش«پیغام» به نقل از روابط عمومی این اداره کل، عبدالمجید دراهکی  در نشست با مدیرعامل شرکت عملیات غیر صنعتی اظهار داشت: ۱۵ مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای در شهرستان‌های استان فعالیت می‌کنند که از این تعداد ۵ مرکز در شهر بوشهر است.

وی با بیان اینکه همه مراکز آمادگی برگزاری دوره‌های موردنیاز شرکت‌های صنعتی را دارند افزود: آموزش در ارتقا بهره‌وری صنایع نقش بسزایی دارد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: در ۹ ماهه سال جاری دو هزار و ۱۰ نفر در حوزه‌های صنایع ضمن کار، صنایع و اصناف و مهارت‌آموزی در محیط کار واقعی با تنوع بیش از ۱۶۵ حرفه آموزشی مهارت‌های فنی و حرفه‌ای را فراگرفتند.

وی به دیگر ظرفیت‌های آموزش فنی و حرفه‌ای اشاره کرد و افزود: علاوه بر مراکز ثابت دولتی ۸ مرکز آموزش سیار و ۱۷۹ آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای برای اجرای برنامه مشترک در ۸ زمینه اصلی موردنیاز شرکت عملیات غیر صنعتی آماده همکاری هستند.

دراهکی اضافه کرد: مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر در بخش‌های آموزش، پژوهش، مشاوره، هدایت شغلی و آموزشی و صلاحیت حرفه‌ای پتانسیل چشمگیری دارد.

وی اظهار کرد: آموزش‌های ویژه‌ای را در حوزه‌های گردشگری، نفت، گاز و پتروشیمی برای جوانان استان در نظر گرفته‌ایم و آماده ارائه به شرکت‌های فعال در این حوزه هستیم.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر گفت: ترویج فرهنگ مهارت‌آموزی در استان بوشهر می‌تواند بخشی از فرهنگ اشتباه پشت‌میزنشینی را بهبود ببخشد.

وی تصریح کرد: به منظور جلوگیری از کارهای پراکنده در حوزه مهارت‌آموزی و اثربخشی بیشتر آموزش‌های مهارتی در زندگی مردم، تشکل شورای مهارت در استان باهدف تأمین نیاز آموزشی همه بخش‌ها تشکیل‌شده است.

دراهکی با تأکید بر اینکه برگزاری دوره‌های آموزشی در صنعت هزینه نیست بلکه سرمایه گزاری است، اضافه کرد: تعامل صنعت و آموزش فنی و حرفه‌ای توسعه اشتغال پایدار را در پی دارد.

وی گفت: وجود نیروهای متخصص می‌تواند هر غیرممکنی را ممکن سازد و بسیاری از کشورهایی که مسیر رشد و توسعه را میان‌بر زدند، به دلیل تربیت فرد مجرب بوده است و این در استان بوشهر جز با تعامل صنعت و آموزش فنی و حرفه‌ای محقق نمی‌شود. ‌


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=112094

نظـــرات شمـــا