کد خبر : 113326       تاریخ : 1398/11/26 12:41:44
سهم فروشگاه‌های زنجیره‌ای از شبکه توزیع باید به 20 درصد برسد

سهم فروشگاه‌های زنجیره‌ای از شبکه توزیع باید به 20 درصد برسد

پیغام: معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر تامین و توزیع کالاهای مورد نیاز مردم با قیمت مناسب را از برنامه‌های مهم دانست و گفت: بر اساس برنامه ششم توسعه 20 درصدکالاها و اجناس باید از طریق فروشگاه‌های زنجیره‌ای توزیع شود.

به گزارش «پیغام» به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری بوشهر، سعید زرین‌فر در افتتاح فروشگاه زنجیره‌ای توزیع محصولات شیلاتی و آبزیان در بوشهر با بیان اینکه یکی از انتظارات مردم از مسئولان تامین معیشت و مقابله با تورم و گرانی است اظهار داشت: در شرایطی که دشمن از همه راهها مشکلات اقتصادی در کشور افزایش داده ولی مسئولان راهکارهای لازم برای تامین مایحتاج مردم ارائه کرده‌اند.

وی، مهار تورم و تامین کالاهای اساسی را در اولویت برنامه‌ها دانست و افزود: در این راستا تامین ارز فعالان اقتصادی و سرمایه‌گذاران در بخش‌های دولتی و خصوصی برای تامین کالاهای اساسی مورد توجه قرار دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر، سهم فروشگاه‌های زنجیره‌ای در برنامه ششم  را 20 درصد دانست و خاطر نشان کرد: بر اساس برنامه ششم توسعه سهم فروشگاه‌های زنجیره‌ای از شبکه توزیع باید به 20 درصد برسد که اکنون کمتر از 10 درصد است.

زرین‌فراهمیت توزیع کالا در فروشگاه‌های زنجیره‌ای را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: فروشگاه‌های زنجیره‌ای از ویژگی‌های مهمی در توزیع کالا برخوردارند چراکه سیستم یکپارچگی در آنها حاکم است و کالاهایی که از واحدهای تولیدی به صورت عمده خریداری می‌کنند قیمت کالاها نسبت به فروشگاه‌های دیگر ارزان‌تر عرضه می‌شود.

وی، با بیان اینکه در این فروشگاه زنجیره‌ای همه نوع کالا توزیع می‌شود خاطر نشان کرد: حداقل 30 درصد فضای این فروشگاه برای توزیع آبزیان با قیمت مناسب و بخشی دیگر از این فروشگاه برای توزیع کالاهای تنظیم بازار در نظر گرفته شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر، با اشاره به فعال بودن بازار روز بوشهر از ایجاد بازارچه در نقاط مختلف شهری خبر داد و خاطر نشان کرد: 5 بازارچه توسط شهرداری بوشهر در سطح شهر راه‌اندازی می‌شود و شرایطی فراهم می‌شود تا قیمت کالاها و محصولات مورد نیاز مردم با قیمت مناسب توزیع شود.

زرین‌فربا قدردانی از شیلات استان بوشهر در همکاری در راه‌اندازی این فروشگاه زنجیره‌ای گفت: یکی از حرکت‌های جهادی  راه‌اندازی این فروشگاه توسط بخش خصوصی در مدت کمتر از 2 ماه است.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=113326

نظـــرات شمـــا