کد خبر : 113401       تاریخ : 1398/11/30 12:17:44
حفظ سیمای شهری، چیزی که در ذهن مردم به یادگار می ماند

حفظ سیمای شهری، چیزی که در ذهن مردم به یادگار می ماند

پیغام: شهردار بوشهر گفت: آنچه که در مورد یک بافت اجتماعی یا معماری یک شهر در ذهن مردم به یادگار می ماند، حفظ سیمای شهری است.

به گزارش «پیغام» به نقل از روابط عمومی؛ سید نورالدین امیری  اظهار داشت: مبلمان شهری مجموعه‌ای از تجهیزات تسهیلاتی است که کیفیت و کارایی زندگی را در محیط شهری٬ارتقا می بخشد و باعث بالا رفتن کیفیت برخورداری شهروندان از محیط پیرامون و افزایش رفاه و لذت آنها در فضاهای شهری می شود.

 وی در ادامه بیان داشت:  مبلمان شهری شامل محل های نشیمن٬ روشنایی ها٬ سطل های زباله٬ ایستگاه های اتوبوس درختان و فضای سبز٬  گلدانهای گل آب نماها و غیره می باشد.

 امیری با بیان این که انتخاب و استقرار مناسب و سنجیده مبلمان در فضای شهری می‌تواند محیطی دل نشین و متعادل را پدید آورد، گفت: کاربرد مناسب رنگ در طراحی مبلمان شهری یکی از راهکارهای مطلوب در مناسب‌سازی سیما و منظر شهر است.

شهرداری بوشهر حفظ سیمای شهر را مهم دانست و بیان داشت: آنچه در مورد یک بافت اجتماعی یا معماری و حتی فرهنگ اهالی یک شهر در ذهن مردم به یادگار می ماند حفظ سیمای شهری است.

وی اضافه کرد: هویت های اخلاقی و فرهنگی٬ تاریخی٬ علمی٬ مذهبی٬ تکنولوژی و طبیعی در سیما و عناصر شهری می تواند به تشخیص فضای شهری کمک کند.

امیری بیان داشت: القای حس تعلق به فضای یک شهر یا استان خاص از طریق مبلمان شهری ازخصوصیات بارزی است که می تواند در بازسازی و نوسازی محلات شهری در نظر گرفته شود.

  

  

  

  

  

  

  

  


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=113401

نظـــرات شمـــا