کد خبر : 113454       تاریخ : 1398/12/04 13:22:41
خلیج فارس  متلاطم می‌شود

خلیج فارس متلاطم می‌شود

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر گفت: از روز دوشنبه هفته جاری با نفوذ امواج ناپایدار به جو این استان، ناپایداری‌های جوی و دریایی افزایش می‎یابد و خلیج فارس مواج و متلاطم می‌شود.

به گزارش «پیغام»؛ پیام مساعدی  در گفت و گو با ایرنا افزود: بنابراین در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه علاوه بر افزایش پوشش ابر، افزایش محسوس دما و وزش باد شدید جنوب شرقی، احتمال خیزش گرد و خاک و کاهش موقت دید افقی و  وقوع بارش پراکنده باران و رعد و برق در برخی نقاط از نیمه شمالی این استان دور از انتظار نخواهد بود.

وی بیان کرد: از اواخر وقت سه شنبه بتدریج بادهای شدید شمال غربی جایگزین جریان‎های جنوبی می‌شود که تا پایان هفته ادامه می‎یابد.

مساعدی ادامه داد: سواحل استان و خلیج فارس از عصر دوشنبه تا پایان هفته به تناوب مواج و متلاطم خواهد بود.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی و در برخی نقاط همراه با مه صبحگاهی و کاهش دید پیش بینی شده‌است.

مساعدی عنوان کرد: در این مدت جهت وزش باد متغیر و گاهی جنوب شرقی تا شمال شرقی و از فردا بتدریج جنوب غربی تا جنوب شرقی با سرعت هشت تا ۲۶ و گاهی تا ۳۰ کیلومتر در ساعت پیش بینی می‏‌شود.

وی گفت: در ۲۴ ساعت آینده ارتفاع موج دریا ۳۰ تا ۶۰ و گاهی ۹۰ سانتیمتر پیش بینی شده‌است.

مساعدی افزود: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت ۰۱:۲۰ بامداد، مد اول ۰۸:۳۳، جزر دوم ۱۳:۱۱ و مد دوم ۱۹:۲۸ خواهد بود.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=113454

نظـــرات شمـــا