کد خبر : 113476       تاریخ : 1398/12/06 13:27:14
۳۵۰ میلیارد تومان قاچاق در سواحل استان کشف شده است
فرمانده مرزبانی استان بوشهر:

۳۵۰ میلیارد تومان قاچاق در سواحل استان کشف شده است

پیغام: فرمانده مرزبانی استان بوشهر گفت: در راستای برخورد با قاچاق کالا، مواد مخدر و سوخت در ۱۱ ماه امسال ۳۵۰ میلیارد تومان قاچاق در سواحل استان بوشهر توسط دریابانی کشف شده است.

به گزارش «پیغام»؛ سردار ولی‌الله رضایی‌نژاد  در جمع خبرنگاران در بوشهر استیفای حقوق مرزنشینان را از وظایف مرزبانی دانست و اظهار داشت:ماموریت‌های نظامی و دفاعی از ارکان اصلی ماموریت مرزبانی در برقراری امنیت پایدار مرزها است.

وی با بیان اینکه استیفای حقوق دولت و مرزنشینان راهبرد  فرماندهی مرزبانی است افزود:برای کاهش آسیب‌های مرزی، آموزش مرزبانان در اولویت برنامه‌ها قرار دارد که در این راستا ضمن آموزش صیادان، دانش‌آموزان با قوانین  و مقررات مرزی آشنا می‌شوند.

فرمانده مرزبانی استان بوشهر اجرای طرح مردم یاری را از دیگر برنامه‌های مرزبانی دانست و تصریح کرد: در 2 سال اخیر پاسگاه‌‌های دریابانی استان بوشهر به 4 شناور 60 فوتی که توانایی حضور تا اعماق مختلف دریا دارند مجهز شده است.

رضایی‌نژاد از تجهیز شناورها به سامانه ردیاب خبرداد و بیان کرد: با مصوبه کارویژه مرز 600 فروند  شناور در این استان به سامانه ردیاب مجهز شدند که نقش مهمی در ارائه خدمات مطلوب به آنان دارد.

وی از راه‌اندازی سیستم‌های مانیتورینگ در اسکله‌ها خبر داد و خاطر نشان کرد: در این راستا مانیتورینگ اسکله‌ها در سطح استان بوشهر عملیاتی شده که نقش مهمی در ارائه خدمات مطلوب به دریانوردان دارد.

فرمانده مرزبانی استان بوشهر با اشاره به واردات 100 قلم کالا توسط مرزنشینان گفت: در راستای افزایش تعامل با  مرزنشینان واردات 100 قلم کالا با کدگذاری از طریق مرزها با تصویب آن، برای ساحل نشینان آزاد می‌شود.

رضایی‌نژاد از کشفیات قاچاق سوخت در استان خبر داد و بیان کرد: در 11 ماه امسال 316 هزار و 843 لیتر مواد سوختی قاچاق در استان بوشهر کشف شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافته است.

وی با اشاره به کشفیات مواد مخدر در سواحل استان بوشهر خاطر نشان کرد: در 11 ماه امسال 5.9 تن مواد مخدر در سواحل استان بوشهر کشف شده که نسبت به 4 تن سال قبل 12 درصد افزایش دارد.

فرمانده مرزبانی استان بوشهر با اشاره به دستگیری 28 قاچاقچی مواد مخدر در سواحل استان بوشهر تصریح کرد: در 15  عملیات در مقابله با سوداگران مرگ 11 عملیات آن مسلحانه بود که 28 نفر دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند.

رضایی‌نژاد با اشاره به افزایش 125 درصدی کشفیات قاچاق در 11 ماه امسال نسبت به سال قبل بیان گفت: ارزش کل کشفیات قاچاق شامل مواد سوختی، مواد مخدر و کالا استان بوشهر  در 11 ماه امسال 350 میلیارد تومان بوده است.

وی با بیان اینکه تعامل با مرزنشینان افزایش یافته است افزود:  تشکیل پرونده‌های کالاهای قاچاق 25 درصد در 11 ماه امسال افزایش یافته و کشف مواد محترقه در سواحل استان بوشهر تاکنون گزارش نشده  است.

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=113476

نظـــرات شمـــا