کد خبر : 113477       تاریخ : 1398/12/06 13:29:10
عملیات سم‌پاشی علیه آفت ملخ‌ در اراضی استان بوشهر آغاز شد

عملیات سم‌پاشی علیه آفت ملخ‌ در اراضی استان بوشهر آغاز شد

پیغام: رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به هجوم ملخ‌های صحرایی در اراضی کشاورزی و منابع طبیعی استان گفت: در این راستا عملیات سم‌پاشی علیه آفت ملخ‌ در اراضی استان بوشهر آغاز شده است.

به گزارش «پیغام» به نقل از تسنیم، محمدتقی منوچهری در نشست با کارشناسان جهاد کشاورزی از هجوم ملخ‌های صحرایی به اراضی استان بوشهر خبر داد و اظهار داشت: سال قبل هم شاهد هجوم ملخ‌ به استان بوشهر بودیم  ولی امسال تعداد ملخ‌ها بیش از 3 برابر سال قبل ارزیابی شده است.

وی از فراهم شدن سم و سوخت برای مقابله با ملخ خبر داد و بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود افزون بر 300 هزار هکتار اراضی آلوده استان بوشهر تحت پوشش سم‌پاشی علیه ملخ قرار بگیرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به اینکه 5 کشور درگیر هجوم ملخ‌ها هستند افزود: در راستای مقابله با ملخ‌های صحرایی، ستاد بحران استان بوشهر به دستور استاندار بوشهر تشکیل و در این زمینه هماهنگی‌های لازم انجام شده است.

منوچهری با تاکید بر همکاری همه نهادها، دستگاه‌ها و کشاورزان در مقابله با ملخ‌های صحرایی گفت:  120 هزار هکتار مزارع سبز گندم، نخیلات، مزارع صیفی‌جات، مرکبات و دیگر اراضی  در استان بوشهر در معرض خسارت آفت ملخ‌های صحرایی مهاجر  قرار دارند.

وی با بیان اینکه تمامی امکانات, تجهیزات و منابع انسانی در استان بوشهر به منظور مقابله با ملخ صحرایی مهاجم بسیج شده‌اند خاطر نشان کرد: سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر برای مقابله با ملخ صحرایی مهاجم درخواست 2 فروند هواپیمای سمپاش کرده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر از فعال شدن 50 اکیپ و تیم ردیاب خبرداد و بیان کرد: برای کمک به کنترل آفت ملخ مهاجم صحرایی 2 اکیپ از استان فارس و تهران به کمک استان بوشهر شتافته‌اند.

منوچهری با اشاره به فعال شدن ماشین‌ها و  دستگاه‌های یو.ال.وی برای مبارزه با ملخ گفت: در این راستا  عملیات سم‌پاشی علیه آفت ملخ‌ در اراضی استان بوشهر آغاز شده  و در صورت عدم کنترل آفت ملخ صحرایی مهاجم در استان بوشهر  امکان هجوم آنها به استان‌های همجوار وجود دارد.

وی، با تاکید برجلوگیری از بروز خسارات به محصولات کشاورزی تصریح کرد: با استفاده از تجربیات سال گذشته و حمایت وزارت کشور می‌توان از بروز خسارات جلوگیری کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر افزود: هجوم ملخ‌ها در همه شهرستان‌ها استان بوشهر به‌جز دیلم مشاهده شده و تجربیات سال گذشته به ما کمک خواهد کرد تا کار مبارزه را بهتر انجام دهیم.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=113477

نظـــرات شمـــا