کد خبر : 114936       تاریخ : 1399/03/14 14:50:12
افزایش دمای هوا در استان/ خلیج فارس متلاطم می‌شود

افزایش دمای هوا در استان/ خلیج فارس متلاطم می‌شود

پیغام: کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: بررسی نقشه‌های پیش یابی هواشناسی نشان می‌دهد تا اوایل هفته پیش رو دمای هوا در  استان روند افزایشی خواهد داشت و در برخی روز‌ها به ویژه پنجشنبه و جمعه در مناطق غیر ساحلی دما به آستانه ۵۰ درجه سانتیگراد خواهد رسید.

به گزارش «پیغام»؛ هادی سالاری افزود: همچنین پیش بینی می‌شود از بعد از ظهر امروز تا دوشنبه هفته آینده با افزایش سرعت وزش باد شمال غربی، خلیج فارس و سواحل استان به تناوب مواج باشد. در این مدت خیزش گرد و خاک هم دور از انتظار نیست.

او ، آسمان استان را تا پیش از ظهر فردا، صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی، در ساعاتی وزش بادوگاهی گردوخاک، و هنگام صبح در برخی نقاط مه رقیق پیش‌بینی کرد.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر بیان کرد: جهت وزش باد بیشتر شمال غربی تا غربی گاهی شمال شرقی با سرعت ۱۰ تا ۳۴ گاهی تا ۳۸ کیلومتر در ساعت و بر روی دریا در جنوب استان گاهی تا ۴۴ کیلومتر در ساعت خواهد بود.

سالاری ادامه داد: ارتفاع موج هم ۶۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر و در سواحل جنوبی استان در ساعاتی تا ۱۸۰ سانتیمتر پیش‌بینی می‌شود.

او عنوان کرد: در شبانه روز گذشته برازجان با ۴۳ درجه سانتیگراد گرم‌ترین شهر بوده و بوشهر با ۲۶ درجه سانتیگراد کمترین دما را ثبت کرده است.

این کارشناس هواشناسی گفت: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول ساعت ۰۰: ۰۵، مد اول دریا ساعت ۰۶:۵۴ دقیقه، جزر دوم دریا ساعت ۱۴:۰۷ و مد دوم ساعت ۱۹:۴۳ خواهد بود.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=114936

نظـــرات شمـــا