کد خبر : 114954       تاریخ : 1399/03/14 16:25:14
توصیه رئیس بهداشت و درمان دشتستان به شهروندان

توصیه رئیس بهداشت و درمان دشتستان به شهروندان

پیغام: رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: رعایت نکردن شیوه‌نامه‌های بهداشتی کرونا در این شهرستان موجب از دست رفتن عزیزانمان شده است.

به گزارش «پیغام» به نقل از باشگاه خبرنگاران ، ماریا خویش دوست رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان با تشریح علت مرگ سه مورد فوتی روز گذشته در این شهرستان بیان کرد: این سه نفر، مبتلا به بیماری‌های زمینه‌ای فشارخون مزمن، دیابت و بیماری کلیوی بوده‌اند و بیماری کرونا آن‌ها نیز مثبت اعلام‌شده بود.

او افزود: یکی از موارد فوتی‌ها، زنی ۸۷ ساله بود که به علت فشارخون بالا دچار خونریزی مغزی شد و پس از بستری در بیمارستان فوت کرد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان ادامه داد: دومین مورد، مردی ۷۵ ساله بود باسابقه بیماری دیابت و کلیه که به علت سکته قلبی در منزل فوت کرد.

خویش دوست عنوان کرد: مورد سوم، زنی ۶۲ ساله بود که چندین سال به علت سکته مغزی در بستر بیماری بوده و به علت سکته مغزی فوت کرده است.

او بیان کرد: افراد سالمند و یا افرادی که نزدیک به زمان سالمندی هستند و بیماری‌های زمینه‌ای هم دارند، در صورت مبتلا شدن به بیماری کرونا، بیشتر در معرض خطر هستند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان تاکید کرد: توصیه همیشگی ما این است که خانواده‌ها در زمان شیوع کرونا از افراد سالمند و افرادی که بیماری‌های زمینه‌ای و ضعف سیستم ایمنی دارند به خوبی مراقبت کنند و کمتر با آن‌ها در رفت‌وآمد باشند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=114954

نظـــرات شمـــا