کد خبر : 115399       تاریخ : 1399/04/06 11:49:35
 کودک 7 ساله قربانی جدی نگرفتن کرونا شد/ مجموع افراد مبتلا شده از 5 هزار نفر گذشت
دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر:

کودک 7 ساله قربانی جدی نگرفتن کرونا شد/ مجموع افراد مبتلا شده از 5 هزار نفر گذشت

دبیر ستاد مبازه با کرونا در استان بوشهر گفت: با فوت دختر بچه 7 ساله مبتلا به کرونا مجموع جان باختگان ویروس کرونا در استان بوشهر تا روز پنجشنبه پنجم تیرماه به 61 نفر رسید.

به گزارش «پیغام»؛ دکتر سعید کشمیری با اظهار تأسف از درگذشت این کودک که سابقه بیماری آسم داشت گفت: نگذاریم کودکان قربانی رفتار عادی ما با کرونا شوند.

وی با بیان اینکه در شبانه روز گذشته 12 مورد مثبت جدید در بیمارستان‌های استان بستری شده اند افزود: در حال حاضر 102 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بوشهر بستری هستند.

کشمیری عنوان داشت: مجموع بیماران بستری در بخش مراقبت‌‌های ویژه 31 نفر است که از این تعداد 17 نفر به کمک دستگاه نفس می‌کشند و حال عمومی مناسبی ندارند.

مجموع افراد مبتلا به کرونا در استان بوشهر از 5 هزار نفر گذشت

به گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، در حال حاضر مجموع افرادی که در استان بوشهر به ویروس کووید19 مبتلا شده‌اند از مرز 5 هزار نفر عبور کرده است.

کشمیری عنوان داشت: با بررسی روند ابتلا و بستری شدن موارد جدید، احتمال اوج گیری موارد فوتی در استان بوشهر بسیار زیاد است.

بازگشایی مجدد مراکز تعطیل شده و ارائه خدمت به مردم

وی با اشاره به بازگشایی مراکز خدمات جامع سلامت که بصورت کامل در زمان شیوع کرونا تعطیل شدند گفت: در هفته‌های گذشته شاهد تعطیلی چند مرکز خدمات جامع سلامت ، خانه بهداشت و پایگاه سلامت به دلیل ابتلای کارکنان آن مراکز به کرونا بودیم که خوشبختانه با بهبود قطعی آنان ارائه خدمت به مردم در این مراکز به روال عادی بازگشت.

کشمیری افزود: مراکز خیبر و چغادک در شهرستان بوشهر، مراکز مال خلیفه و محمد صالحی در شهرستان گناوه از جمله این مراکز بودند.

وی تصریح کرد: مراکز نخل تقی و اخند در شهرستان عسلویه و چهار روستایی در شهرستان گناوه نیز هفته آینده بازگشایی خواهند شد و روند ارائه خدمات به مردم در این مراکز به شکل عادی از سر گرفته می‌شود.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=115399

نظـــرات شمـــا