کد خبر : 115503       تاریخ : 1399/04/13 15:30:12
اجبار به استفاده از ماسک باید به قانوت تبدیل شود
معاون نظارت و برنامه ریزی سازمان نظام پزشکی بوشهر:

اجبار به استفاده از ماسک باید به قانوت تبدیل شود

پیغام: معاون نظارت و برنامه ریزی سازمان نظام پزشکی بوشهر خواستار اقدامات سخت‌گیرانه‌تر در طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و اجباری شدن استفاده از ماسک توسط شهروندان شد.

 پیغام: معاون نظارت و برنامه ریزی سازمان نظام پزشکی بوشهر خواستار اقدامات سخت‌گیرانه‌تر در طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و اجباری شدن استفاده از ماسک توسط شهروندان شد.

به گزارش «پیغام»، محسن صحرانورد روز پنج‌شنبه در گفت‌وگو با پیغام اظهار داشت: وقتی آخرین یافته‌های علمی، مهم‌ترین عامل انتقال ویروس کرونا را از راه تنفس می‌داند، اجباری کردن استفاده از ماسک باید مهم‌ترین اولویت‌ مقامات بهداشتی و مدیران  اجرایی استان باشد.

صحرانورد با اشاره به نقش بسیار مهمی که استفاده از ماسک در پیش‌گیری از شیوع کرونا دارد، افزود:  باید با افرادی که از ماسک استفاده نمی کنند، برخورد جدی شود و اولین قدم در این راه، عدم ارائه خدمات به افراد فاقد ماسک در تمام ادارات، اماکن و صنوف دولتی و خصوصی است.

عضو هیأت مدیره سازمان نظام پزشکی بوشهر افزود: شاید فعلاً نتوان برای افرادی که در خیابان‌ها بدون ماسک تردد می‌کنند، راه برخورد قانونی پیدا کرد اما می‌توان در کلیه اماکن دولتی و خصوصی اعم از ادارات، شرکت‌ها و کلیه نهادهای وابسته، از ورود افراد بدون ماسک به‌صورت جدی جلوگیری کرد و حتی در صورت ورود این‌افراد به واحدهای اداری و خدماتی، از ارائه خدمت به آنان جلوگیری شود.

وی با انتقاد از عدم اجرای کامل مصوبات کمیته مقابله با کرونا به‌ویژه جلوگیری از ورود افراد بدون ماسک، خواستار آن شد که علاوه بر ممنوعیت ورود، ارائه خدمات به مشتریان و مراجعان مراکزی همچون بانک‌ها، فروشگاه‌ها و نانوایی‌ها نیز مانند مراکز درمانی ممنوع شود.

صحرانورد با بیان‌ این‌که در برخی از کشورها اجبار به زدن ماسک در معابر و مکان‌های عمومی به یک قانون تبدیل شده است، از نمایندگان مجلس و دیگر مراکز قانو‌ن‌‌گذاری کشور خواست هرچند به‌طور موقت، اجبار به‌ استفاده از ماسک را به یک قانون تبدیل کنند به‌طوری که نزدن ماسک، یک جرم عمومی تلقی شود.

وی مؤثرترین اقدام در شرایط فعلی را که راهکار قانونی برای برخورد با افراد فاقد ماسک، وجود ندارد، ممنوع کردن ارائه‌ی خدمات به آنان دانست و از تمامی مسئولان صنوف استان خواست چنین محدودیتی را  در مجموعه‌های تحت سرپرستی خود با شدت بیشتری اعمال کنند و از هرگونه مماشاتی در این زمینه بپرهیزند.

معاون نظارت و برنامه‌ریزی نظام پزشکی استان بوشهر، با ابراز نگرانی از افزایش آمار مبتلایان در استان، اشباع تخت‌های بستری، اشباع ظرفیت نرم افزاری و سخت افزاری جامعه پزشکی و فشار شدید بر کادر درمان، بر نقش رسانه‌ها در اشاعه‌ی فرهنگ استفاده از ماسک تأکید کرد و از صدا و سیمای مرکز استان بوشهر خواست، تمامی توان تبلیغی خود را برای تبدیل استفاده از ماسک به یک فرهنگ فراگیر متمرکز کند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=115503

نظـــرات شمـــا