کد خبر : 115553       تاریخ : 1399/04/16 10:09:16
ساحل جزیره خارگ روشن شد

ساحل جزیره خارگ روشن شد

پیغام: شهردار خارگ از حل معضل دیرینه خاموشی ضلع شمالی فرودگاه خبر داد و گفت: پروژه شاخص تأمین روشنایی خط ساحلی خارگ افتتاح شد.

به گزارش «پیغام»؛ عبدالحمید صفایی در گفت‌وگو با مهر اظهار کرد: تأمین امنیت، رفاه و آسایش شهروندان همواره به عنوان رسالتی حائز اهمیت برای مجموعه شهرداری و شورای شهر بوده است که به واقع تبیین کننده برنامه‌ها و اهداف مجموعه است.

وی با اشاره به تکمیل پروژه تأمین روشنایی خط ساحلی اضافه کرد: این پروژه شاخص به واقع خاستگاه اجتماعی دارد، زیرا همواره بیشترین مطالبه را از سوی شهروندان جزیره داشته است و همین مسئله حل این معضل را به دغدغه‌ای جدی تبدیل کرده بود.

  

شهردار خارگ افزود: مسیر پرتردد خیابان ساحلی که همه روزه پذیرای خیل عظیمی از ورزشکاران و شهروندان است، پیش از این به دلایل گوناگونی از جمله همجواری با فرودگاه، از روشنایی بی بهره بود و این مسئله همواره مشکلات متعددی را برای همشهریان به دنبال داشت.

وی ادامه داد: با بررسی‌ها و نشست‌های متعدد با مدیریت فرودگاه و حراست مجموعه نفت و عملیات عمومی، سرانجام با به کارگیری تمهیداتی ویژه و رفع موانع موجود و همتی دوچندان از سوی مجموعه شورا و شهرداری پروژه‌ای درخور تقدیم شهروندان خارگ اجرا شد.

صفایی بیان کرد: با این اقدام معضل دیرینه عدم روشنایی خط ساحلی مرتفع شد و همچنین توأم با رفع مشکلات ایمنی این مسیر، به واسطه طراحی زیبای پایه چراغ‌های نصب شده، سیما و منظر شهری نیز ارتقا یابد.

شهردار خارگ با اشاره به جزئیات این پروژه شاخص افزود: این پروژه در دو فاز و به طول مسیر روشنایی هزار و ۱۰۰ متر با اعتباری بالغ بر پنج میلیارد ریال اجرا شده که شامل عملیات اجرایی حفاری، کابل کشی، لوله گذاری، اجرای فونداسیون، اصلاح تابلو، خریداری و نصب ۱۴۸ عدد پایه چراغ روشنایی می‌شود.

وی ادامه داد: تمام مراحل انجام این پروژه توسط واحد تأسیسات شهرداری انجام گرفته است که این اقدام باعث صرفه جویی به میزان یک میلیارد ریال در انجام این پروژه شده است.

صفایی ضمن تقدیر از همراهی و شکیبایی شهروندان تصریح کرد: اجرای این پروژه با مشکلات فراوانی همراه بوده است که بی تردید شهروندان نیز با همراهی و شکیبایی خود در آن سهیم بوده‌اند و هم اکنون نیز پس از اجرا، انتظار می‌رود تا شهروندان با مساعدت خود در حفظ و نگهداشت، همچون گذشته یار و یاور ما باشند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=115553

نظـــرات شمـــا