کد خبر : 115587       تاریخ : 1399/04/16 14:59:18
 22 تیر، آغاز سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهرخبر داد:

22 تیر، آغاز سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی

پیغام: مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی از 22 تیر شروع و تا شروع سال تحصیلی جدید ادامه دارد.

 به گزارش «پیغام» به نقل از روابط‌عمومی آموزش و پرورش استان بوشهر، علیمراد کرمی در نشست ستاد هماهنگی سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان با تاکید بر برگزاری سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان به بهترین روش خاطرنشان کرد: طرح سنجش با رعایت همه دستورالعمل‌های بهداشتی و مقررات فاصله گذاری اجتماعی اجرا می‌شود و تمهیدات خاصی برای اجرای ایمن طرح سنجش با هدف مراقبت و حفاظت از سلامت مراجعان به پایگاه‌های سنجش در نظر گرفته شده است.

   

وی با بیان اینکه سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی از 22 تیر تا شروع سال تحصیلی ادامه دارد، افزود: پیش بینی می‌شود امسال 23 هزار نفر در این طرح شرکت کنند که 19 هزارنفر نوآموزان بدو ورود به دبستان و 4 هزار نفر پیش دبستانی در 26 پایگاه ثابت و 16 پایگاه سیار سنجش شوند.

کرمی ادامه داد: سال گذشته 11 هزار و 613 دانش آموز پسر و 11 هزار و 3 نفر دختر در طرح سنجش شرکت کردند که 978 نفرشان تبعه غیرایرانی بودند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر در خصوص نحوه نوبت گیری برای سنجش گفت:  با مراجعه اولیا برای ثبت نام فرزند خود در پایه اول دوره ابتدایی، مدیر مدرسه  نوبت گیری کرده و برگ نوبت که شامل تاریخ، ساعت و نشانی پایگاه سنجش است، در اختیار اولیا قرار می دهد و نوبت گیری توسط خانواده ها انجام نمی شود.

وی با اشاره به اینکه در هر پایگاه سنجش روزانه 20 نوآموز سنجش می شود، اظهار کرد: برای رعایت پروتکل های بهداشتی، هر نوآموز با  فاصله زمانی نیم ساعت به پایگاه مراجعه می‌کند  به همین دلیل نوآموزان باید در تاریخ و ساعت تعیین شده به پایگاه مراجعه کنند و در غیر این صورت امکان ارائه خدمات به آنها وجود ندارد.

کرمی با بیان اینکه نوبت گیری از 18 تیر شروع می شود، افزود: نوآموزان بدون انجام سنجش به هیچ عنوان امکان ثبت نام در مدرسه ندارند و والدین ضمن توجه به این نکته، فرآیند سنجش نوآموز خود را به هیچ عنوان به تاخیر نیندازند؛چون این زمان قابل تمدید نخواهد بود.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=115587

نظـــرات شمـــا