کد خبر : 115942       تاریخ : 1399/05/05 13:10:12
ورود کودکان به مسجدالنبی (ص) ممنوع شد

ورود کودکان به مسجدالنبی (ص) ممنوع شد

با شیوع کرونا و به منظور حفظ سلامت زائران، ورود کودکان به حرم نبوی از امروز تا اطلاع ثانوی ممنوع شد.

به گزارش «پیغام» به نقل از فارس، شیوع کرونا از اواخر سال گذشته در عربستان موجب تعطیلی مسجدالحرام و مسجدالنبی (ص) شد که با تصمیم مسؤولان سعوی، مسجدالنبی (ص) پس از ۷۲ روز تعطیلی، آماده پذیرش زائران با اعمال محدودیت زمانی شد.

بر همین اساس، درهای حرم نبوی هنگام برپایی نماز جماعت به روی زائران باز شد و سلامت زائران قبل از ورود به مسجدالنبی (ص) توسط متولیان حرم سنجیده می‌شد که این روند نیز همچنان ادامه دارد، تا جایی که در برخی ساعات صف‌های طولانی در ورودی‌های مسجد نبوی تشکیل می‌شود.

  

اکنون در آستانه برپایی مناسک حج و آماده‌سازی مدینه منوره برای حضور زائران خانه خدا که بر اساس تصمیم سعودی‌ها ممکن است بعد از اتمام مناسک حج تمتع به مدینه منوره مشرف شوند، مسؤولان حرم نبوی تصمیم به ایجاد محدودیت‌های بیشتر به منظور حفظ سلامت زائران کردند.

به طوری که بر اساس اطلاعیه جدید متولیان حرم نبوی، ورود کودکان به مسجدالنبی (ص) از امروز تا اطلاع ثانوی برای حفظ سلامت آنها و جلوگیری از شیوع کرونا ممنوع شد.

بر همین اساس، کودکان زیر ۱۲ سال از امروز امکان تشرف به حرم نبوی را ندارند و تمام زائران نیز همچون گذشته باید با استفاده از ماسک و همراه داشتن مهر و سجاده شخصی برای اقامه نماز جماعت و زیارت به مسجدالنبی (ص) مشرف شوند.

به گزارش فارس، مسجدالحرام همچنان به روی زائران بسته است و زائران حج بیت الله الحرام این روزها در هتل‌های محل سکونت جانمایی می‌شوند و از چهارشنبه مناسک حج تمتع آغاز خواهد شد. عربستان به دلیل محدودیت‌ها و لزوم سلامت حجاج، از ورود افرادی که مجوز تشرف ندارند، جلوگیری کرده و جریمه‌های سنگینی برای متخلفان در نظر گرفته است.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=115942

نظـــرات شمـــا