کد خبر : 117687       تاریخ : 1399/06/30 11:23:10
آمادگی وزارت خارجه برای معرفی بازار‌های جدید صادرات خرما

آمادگی وزارت خارجه برای معرفی بازار‌های جدید صادرات خرما

پیغام: نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته برای بهبود بازار خرما به ویژه بازار خارجی آن، وزارت امور خارجه به کمک صادرکنندگان خرما می‌آید.

به گزارش «پیغام»؛ابراهیم رضایی در حاشیه بازدید از نخلستان‌های این شهرستان بیان کرد: در راستای حمایت از کشاورزان و بهبود بازار خرما تلاش و پیگیری زیادی را داشته‌ایم.

او با اشاره به دیدار خود با معاون اقتصادی وزیر امور خارجه افزود: به همراه تعدادی از فعالان حوزه خرما شهرستان دشتستان دیداری با آقای انصاری معاون اقتصادی وزیر امور خارجه داشتیم. مباحث خوبی در این دیدار مطرح شد و معاون وزیر امور خارجه هم برای همکاری در این موارد اعلام آمادگی کرد.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آقای انصاری اعلام کرد هم وزارت امور خارجه و هم سفارتخانه‌ها همکاری لازم را با صادرکنندگان خواهند داشت.

رضایی عنوان کرد: بنا بر قولی که معاون اقتصادی وزیر امور خارجه دادند، افرادی که قصد صادرات خرما داشته باشند از سوی این وزارتخانه معرفی خواهند شد.

او گفت: همچنین مقرر شد تعدادی از هیات‌های اقتصادی و بازرگانان خارجی را به شهرستان دشتستان دعوت کنند تا زمینه برای تقویت صادرات خرما فراهم شود.

نماینده مردم دشتستان در مجلس یازدهم، از تسهیل صدور روادید برای صادرکنندگان خرما نیز خبر داد و افزود: وزارت امور خارجه برای معرفی بازار‌های جدید صادرات خرما نیز اعلام آمادگی کرد.

رضایی بیان کرد: به جز عراق و روسیه، کشور‌هایی مانند هندف ارمنستان، چین و ترکیه نیز برای خرید خرمای ایران اعلام آمادگی کرده‌اند که با کمک صادرکنندگان خرما و مسئولان مرتبط تلاش خواهیم کرد خرمای دشتستان به این بازار‌ها راه یابد.

در استان بوشهر سالانه ۱۶۴ هزار تن خرما تولید می‌شود که ۷۰ درصد آن مربوط به شهرستان دشتستان است.

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=117687

نظـــرات شمـــا