کد خبر : 117689       تاریخ : 1399/06/30 11:55:20
هیچ پروژه ای در استان به دلیل مشکل مالی تعطیل نشده است

هیچ پروژه ای در استان به دلیل مشکل مالی تعطیل نشده است

پیغام: معاون امور عمرانی استاندار بوشهر گفت: هیچ پروژه ای در این استان به دلیل شرایط اقتصادی و مشکل مالی در دولت یازدهم و دوازدهم تعطیل نشد و حتی پروژه‌های کلیدی جدیدی در جبهه‌های مختلف کاری آغاز شده ‌است که تلاش می‌شود این روند تا پایان این دولت ادامه داشته باشد.

به گزارش «پیغام» به نقل ازایرنا، مهرداد ستوده در جریان بازدید نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی از پروژه در دست اجرای قطعه ۱۰ راه آهن بوشهر - فارس افزود: تلاش می‌شود با استفاده از ظرفیت‌های قانونی سازمان مدیریت و برنامه ریزی، راه و شهرسازی و مجمع نمایندگان مجلس اعتبارات پروژه راه آهن بوشهر – فارس تامین و در قالب ماده ۵۶ مشکلات مالی این پروژه برطرف و روند اجرای آن تسریع شود.

وی بیان کرد: قطعه ۱۰ پروژه راه آهن بوشهر - فارس ۲۵ کیلومتر مسافت دارد که شامل ۵.۵ کیلومتر  تونل و پل‌ است و در زمان حاضر با وجود مشکلات مالی، فعال و از روند اجرایی مطلوبی برخوردار است.

ستوده ادامه داد: برای این پروژه به عنوان سخت ترین قطعه راه آهن بوشهر - فارس با ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی ۲۴۰ میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده که انتظار می‌رود با تعدیلی که صورت می‌گیرد به ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیارد تومان افزایش یابد.

وی با بیان اینکه براساس برنامه زمان بندی، قطعه ۱۰ راه آهن بوشهر – شیراز باید در مدت ۲۴ ماه اجرایی شود، گفت: تجربه ثابت کرده با توجه به پیشتیانی صورت گرفته از پروژه‌های عمرانی ۸۰ تا ۹۰ درصد آنها  زودتر از جدول زمان بندی در این استان به انجام می‌رسند و با وجود سختی کار در این قطعه انتظار می‌رود این امر در این پروژه مهم نیز تکرار شود.

ستوده تاکید کرد: اجرای پروژه راه آهن بوشهر- فارس خواست همه مردم این ۲ استان است که با وجود همه مشکلات و محدودیت‌های مالی دردولت تدبیر و امید عملیاتی شده و هرچند سوت قطاردر این دولت در استان بوشهر شنیده نمی‌شود اما با همت و اراده لازم همه دست اندرکاران این پروژه در آینده مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

وی گفت: اجرای این خط ریلی در گردشگری جنوب کشور و سایرمولفه‌های توسعه تاثیرگذار است و تصویب منطقه آزاد بوشهر در کنار خط ریلی تاثیر بسزایی در پیشرفت و توسعه منطقه دارد.

ستوده ادامه داد: با همدلی، هم افزایی و استفاده از همه ظرفیت‌ها و سلیقه‌ها پروژه‌های کلیدی استان بوشهر با وجود تجربه سخت ترین شرایط اقتصادی بعد از انقلاب در حال اجرا هستند و اجازه نداده‌ایم  پروژه‌ای تعطیل شود.

وی گفت: خود را موظف به پاسخگویی به عامه مردم بویژه اصحاب رسانه می‌دانیم در همین ارتباط براساس دستورالعمل اجرایی استاندار بوشهر در زمینه تعیین مشاور رسانه‌ای، مدیران دستگاه‌های اجرایی در مدت ۲ هفته فرصت دارند با هماهنگی خانه مطبوعات این استان برای خود مشاور رسانه‌ای انتخاب کنند.

ستوده ادامه داد: همچنین قرار است در کنار تصویب هر پروژه‌ای پیوست فرهنگی آن نیز تعریف شود و مبلغی از این پیمان برای اطلاع رسانی کارهای فرهنگی با محوریت اصحاب رسانه تخصیص یابد.

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=117689

نظـــرات شمـــا