کد خبر : 117691       تاریخ : 1399/06/30 12:16:15
افتتاح ۳ پروژه آبرسانی روستایی در استان بوشهر

افتتاح ۳ پروژه آبرسانی روستایی در استان بوشهر

پیغام: 3 پروژه آبرسانی روستایی در شهرستان‌‌های دشتی و دشتستان شامل آب‌شیرین‌کن لاور ساحلی، آبرسانی و تامین آب روستای فاریاب و دهرود سفلی در آیین ارتباط زنده با وزارت نیرو و با حضور وزیر نیرو و استاندار بوشهر افتتاح شد.

پیغام: 3 پروژه آبرسانی روستایی در شهرستان‌‌های دشتی و دشتستان شامل آب‌شیرین‌کن لاور ساحلی، آبرسانی و تامین آب روستای فاریاب و دهرود سفلی در آیین ارتباط زنده با وزارت نیرو و با حضور وزیر نیرو  و استاندار بوشهر افتتاح شد.

به گزارش «پیغام»؛ استاندار بوشهر در آیین بهره برداری ازپروژه های آبرسانی اظهار داشت:  اعتبار تخصیص یافته به این پروژه ها۱۱۴ میلیارد و‌۲۰۰ میلیون ریال بوده است، با افتتاح  این پروژه‌ها 6 هزار و 500 نفر  از آب آشامیدنی سالم برخوردار می‌شوند.

عبدالکرمی گراوند در ادامه بیان داشت: یکی از مهم‌ترین این طرح‌ها بهره‌برداری از سایت آب‌شیرین کن 600 مترمکعبی نوار ساحلی دشتی می‌باشد که با بهره برداری از این پروژه به 4 روستای زیارت ساحلی،گلستان،کبگان و لاور ساحلی آبرسانی می‌شود.

وی بهره برداری از شبکه آبرسانی و تامین آب شرب روستاهای دهرود سفلی وفاریاب را از دیگر پروژه های افتتاحی امروز عنوان کرد و افزود: این روستاها در شهرستان دشتستان قرار دارند و با افتتاح 2 پروژه آبرسانی یاد شده مشکل دیرینه ساکنان این روستاها برطرف می‌شود.

گفتنی است ؛ در پویش آبرسانی هرهفته_الف_ب_ايران امروز به صورت همزمان طرح‌های آبرسانی در سراسرکشور  در 400 روستا با جمعیت 281 هزار نفر و سرمایه‌گذاری 379 میلیارد تومان افتتاح می‌شود.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=117691

نظـــرات شمـــا