کد خبر : 117876       تاریخ : 1399/07/09 08:48:12
کبد بیمار مرگ مغزی به بیمار بوشهری اهدا شد

کبد بیمار مرگ مغزی به بیمار بوشهری اهدا شد

پیغام: کبد مردی که به علت تصادف دچارمرگ مغزی شده بود برای پیوند، اهدا شد.

به گزارش «پیغام»؛ مسئول هماهنگی تیم پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر گفت: با ایثار خانواده مرحوم "نعمت اله پرند" اهل دهدشت و ساکن بوشهر که به علت برخورد با خودرو دچار آسیب شدید در ناحیه مغز و سپس مرگ مغزی شده بود، کبد او اهدا شد.

علیرضا باقری افزود: آن مرحوم دو روز پیش بعد از بستری در بیمارستان قائم با وجود تلاش پزشکان دچار مرگ مغزی شد و برای برداشت عضو به بیمارستان سلمان فارسی انتقال یافت.

او ادامه داد: سحرگاه امروز عمل جراحی برداشت عضو با حضور تیم جراحی شامل دکتر حسن، دکتر رضایی و خانم دکتر عطاری انجام گرفت و کبد این بیمار مرگ مغزی برای پیوند به بیمارستان ابوعلی سینا شیراز فرستاده شد.

مسئول هماهنگی تیم پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی بوشهر این مورد را ششمین مورد اهدا عضو استان بوشهر از ابتدای امسال تا کنون دانست و عنوان کرد: اهمیت اهدای عضو در این شرایط سخت همه گیری کرونا بسیار زیاد است، زیرا آمار برداشت عضو با وجود بیماران مرگ مغزی به علت ابتلای این افراد به ویروس کرونا در کشور بسیار پایین آمده است و این برداشت عضو‌ها ارزش تلاش همکاران تیم فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه را در کنار ایثار خانواده مهربان بیمار مرگ مغزی شده صد چندان می‌کند.

ششم مهر نیز دو مورد اهدا عضو در بیمارستان شهید گنجی برازجان انجام گرفت و ۶ عضو دو بیمار مرگ مغزی اهدا شد.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=117876

نظـــرات شمـــا