کد خبر : 119178       تاریخ : 1399/07/30 10:32:48
  باید محدودیت های بیشتری برای مسافران ایجاد شود

باید محدودیت های بیشتری برای مسافران ایجاد شود

پیغام: رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه "شهرستان‌های ۱۰ گانه این استان در وضعیت قرمز و نارنجی قرار دارند" گفت: ۸ شهرستان قرمز و ۲ شهرستان در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارد که براین اساس باید رعایت پروتکل‌های بهداشتی افزایش یابد

به گزارش «پیغام»؛ سعید کشمیری در نشست ستاد مدیریت کرونا استان بوشهر با بیان اینکه "بیش از 40 میلیون نفر در سراسر دنیا به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند" اظهار داشت: در این زمینه یک‌میلیون و 114 هزار نفر فوت کرده‌اند که در ایران 534 هزار نفر مبتلا به ویروس کرونا شده‌اند و 30 هزار نفر در این راستا جان خود را از دست داده‌اند.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر با اشاره به اینکه "افزایش مبتلایان در کشور به کرونا نگران کننده است" افزود: اکنون برخی از بیماران دارای شرایط حاد در بخش ICU  بیمارستان‌ها بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه "بیشتر آمار ابتلا و فوت به سبب کرونا به ترتیب آمریکا، هندوستان و برزیل به خود اختصاص داده‌ است" گفت: 3 پیک ابتلا به کرونا  شامل فروردین ماه، خرداد و مهرماه ثبت شده که روزانه 4 هزار نفر مبتلا در کشور گزارش می‌شود.

وی، با اشاره به وضعیت استان بوشهر در عرصه کرونا خاطر نشان کرد: در پیک اول خیلی مبتلا نداشتیم، در پیک دوم روند بیماری افزایش یافت و در پیک سوم روند ثابتی یا کاهشی است اما در برخی مواقع به سبب بی توجهی به پروتکل افزایشی می‌شود و روند شکننده ثابت است.

کشمیری، با بیان اینکه "این استان در وضعیت قرمز و نارنجی قرار دارد" گفت: از 10 شهرستان استان بوشهر 80درصد قرمز و مابقی در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارد که 8 شهرستان قرمز و 2 شهرستان نارنجی همانند قرمز است و باید رعایت پروتکل‌های بهداشتی افزایش یابد.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر با بیان اینکه "این استان در 3 ماه گذشته دارای وضعیت بستری کرونایی ثابت ثبت شده است" افزود: در 2 هفته گذشته محدودیت‌های جدیدی اعمال شد ولی به سبب افزایش مسافران از دیگر استان‌ها به مناطق مختلف استان بوشهر شرایط در حال حاد شدن است که باید محدودیت برای مسافران ایجاد شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تاکید بر تشکیل کارگروه تسهیل برای ارائه خدمات فروش الکترونیکی خاطر نشان کرد: باید مردم بیشتر خریدهای خود را به صورت اینترنتی سفارش دهند تا رفت و آمد مردم به بازار کاهش یابد.

وی، وضعیت پوشش ماسک در استان را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: اکنون بحرانی‌ترین مکان در استفاده نکردن از ماسک و عدم فاصله‌گذاری اجتماعی در سواحل و بازارها گزارش شده است.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر با بیان اینکه "فاصله‌گذاری اجتماعی ضعیف‌تر شده است" تصریح کرد: اکنون  استفاده از ماسک در بانک‌ها و ادارات 98 درصد، اماکن 89 درصد، و سواحل 60 درصد گزارش شده است.

کشمیری وضعیت رعایت پروتکل بهداشتی در دفاتر پیشخوان‌های دولت در سطح استان بوشهر را نامطلوب دانست و تاکید کرد: بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته در این مکان‌‌ها 55 درصد از ماسک استفاده می‌کنند که متوسط کشوری 70 درصد است.

وی با تاکید بر ارائه راهکار برای کاهش تجمع‌ها به ویژه عروسی‌ها، عزاداری‌ها و دورهمی‌های تفریحی و گردشگری افزود: هر اجتماعی و تجمعی مانند مراسم عروسی یا ختم خطرناک است چراکه در یک مراسم مهمانی 25 نفره در شهرستان جم ضمن افزایش ابتلا به کرونا، 2 نفر فوت کردند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تاکید بر کنترل جمعیت در مراسم‌ها برای جلوگیری از ابتلا به کرونا بیان کرد: هنوز بیماری آنفلوآنزا در استان بوشهر گزارش نشده که کنترل این بیماری به سبب استفاده از ماسک است.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر با بیان اینکه "پروتکل‌های بهداشتی دارای 7 مرحله و برنامه است" گفت: فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شستشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، گندزدایی مکان‌ها، ضدعفونی مرتب محل کار و زندگی، استفاده از اسپری‌های ضدعفونی از جمله مراحل پروتکل بهداشتی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

کشمیری تصریح کرد: رعایت 90 درصدی پروتکل‌های بهداشتی در جامعه در کمتر از 3 ماه، جامعه را از کرونا پاک کرده و رعایت 80 درصدی تا عید نوروز جامعه را از ابتلا به کرونا مصون می‌کند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=119178

نظـــرات شمـــا